Да бе този говори все едно, че има някакъв пазар на винетки, 10 фирми се конкурират и клиентите избрали тази на МРРБ. бахти недоразуменията, вече ни взимат за боядисани щъркели.
При мен стана без проблем Винетки за всички МПС на фирмата,преминаха на е-винетки,а тези,които са валидни до 02.2019 валидни ще мога другата седмица да конвертирам . Може и да има момент на срив на системата през пиков час,аз направих това действие в малките часове-02-03 ч
Хареса ми ,лесно е и бързо. Нищо общо с услугите на столична община,където мога онлайн да заявя.но ги вземаМ на място.Пълна глупост
Всички сме в кочината , но някои гледат към звездите :)
Това, което мен лично ме притеснява най-много е, че от интервюто останах с впечатление, че държавата не знае колко ще струва поддръжката на системата след като 2годишния гаранционен срок изтече. 2 са притеснителните хипотези (поне) - цената да се окаже непосилна и системата да трябва да се сменя с друга, или - системата се поддържа от наши хора и за държавата няма непосилна цена (примерно 5 млн. на месец).
Лесно е - http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Хората избрали да си купят винетки, вместо да предпочетат алтернатива? Каква алтернатива? Пасавани? Или пък да пробват компенсаторната такса? Че що не и глобата от 4 стотака? Глупаво изказване.
Че системата няма да тръгне плавно от първия път си беше напълно ясно, не съм и очаквал друго, но според мен нещата ще се оправят. Много по-притеснително беше, че този човек каза, че не знае колко ще е поддръжката след изтичане на двугодишния гратисен период. Сещам се поне за 2 фрапантни случая, когато след изтичане на гратисния период възложителите са в небрано лозе - при градския транспорт във Варна и напоследък при един регистър за асансьорите, ако се не лъжа. Ако са оставили тази клауза отворена в догогора до един трябва да влязат в затвора.
купихме си 3 нови винетки по електронен път ,получихме си и мейлите и нямаше никакви проблеми в ранните часове на 1 януари .Чувам ,че конвертираните винетки си ги фалшифицирали с дата до 1 .12.2019 и щяли да им важат и затова спряли системата ,но това не е ли създаване на документ с невярно съдържание съвсем умишлено ,май се носи и наказателна отговорност .
това малко като с вица за джентълмените играещи покер " и като ми тръгна една карта"..... рядко недомислена работа. Порталът не работи , пълна бъркотия с езиците, никакъв входящ контрол... аматьорска работа, но очевидно това се търси повече и плаща добре...
Страхотен умник, от къде го намерихте тоя да говори такива небивалици?!? Хората си купували и за това имало доверие в системата?!? Хората си купуват, защото не искат да ги глобяват. Колко от тях наистина са си купили изобщо не е ясно, нито пък как ще ги проверяват - това пък изобщо ми се губи?!
Абе стига си ги хвалил тия некадърници - те сами достатъчно го правят. Купил си ги в малките часове, ами тогава предложи им една рационализация ( може и награда да ти дадат )- по буквите на номерата или по областите - напр. София, Ямбол, - 8 часа, Пловдив Монтана - 9 часа и т.н ( градовете са избрани на случаен принцип). По добре ще е отколкото да не спим за една винетка. П.П. Нямам претенция за авторско право.
Да,получих имейл потвърждение с възможност за принтиране.
Нямаше възможност да конвертирам винетките ,които важат до 14.02.2019г,поради факта ,че това може да се прави 30 дни преди изтичането на винетката. Описано е,но кой да чете ............
Всички сме в кочината , но някои гледат към звездите :)
"Според него, преди да се пусне системата, са били направени много тестове и са коригирани много грешки."
Значи ако наистина са били правени много тестове (нещо, в което дълбоко се съмнявам), това означава, че за сайта и функционалностите на системата отговарят и са замесени крайно неграмотни хора. Още с първото ми отваряне на този така наречен сайт успях да намеря неработещ линк и то без да имам за цел да го правя. Просто си представям какво щеше да бъде, ако бях започнал да ровя навред из целия сайт в търсене на грешки. Питам кога отговорните субекти, да не ги наричам с истинските им имена, отговорни за цялата тази простотия ще поемат отговорност и ще си подадат скапаните оставки?
Often plays a very angry brute character, who swears a lot at people he dislikes
Не знам какво значи голям брой продадени винетки, но аз ще ви дам пример като участик в продажбата през всичките минали години през голяма верига бензиностанции. На 01/01/2018 са били продадени винетки за 8580 лв. 02/01/2018 9850 лв 03/01/2018 13 850 лв 04/01/2018 12 850 лв И това преди да изтекат на 31/01 старите .Тази година продажбите ми са 0 лв. Това само за един обект. Умножете по около 450 бензиностанции от големите вериги с подобни продажби колко е загубила държавата от некадърност
купихме си 3 нови винетки по електронен път ,получихме си и мейлите и нямаше никакви проблеми в ранните часове на 1 януари .Чувам ,че конвертираните винетки си ги фалшифицирали с дата до 1 .12.2019 и щяли да им важат и затова спряли системата ,но това не е ли създаване на документ с невярно съдържание съвсем умишлено, май се носи и наказателна отговорност .
Човека ще каже че пръстите му са дебели и набрал погрешните данни ! Сега сериозно - Там никъде не се искаше ни декларарация за верни данни, нито изобщо някаква идентефикация ( освен номера на автомобила и срока на винетката ), но това ВСЕКИ можеше да го направи от целия свят. Такава ситуация беше съвсем предвидима, защото няма никакъв регистър за това кога са купени действащите винетки , кога са активирани и за кои коли се отнасят.
До коментар [#5] от "меншевик":160 или 180 млн беше сумата спомената в интервюто, в което се включвали автомобилите, камерите, устройствата, платформата - всичко.
Някой журналист ще може ли да провери колко коледни бонуси са отпуснати в агенцията отговаряща за гафа с електронните винетки? Би било доста интересно...
'...съветникът в Министерството на регионалното развитие и благоустройството Радослав Николов коментира по "Нова телевизия" проблемите, съпътстващи въвеждането на електро...." Ако се разчиташе на тази пасмина с такива пазарски глашатай и тупанджии да направят електрифициране на държавицата ,още щяхме да търкаме клечки до кюмбетата до 5 следобед и после да си лягаме. Много електронно им се събра на едно. То не са регистри, то не са митници...избори, дано поне един двама от тях да са виждали на живо компютАр. Какво доверие ме налегна сега като си представя и каква 'обозрима 'отчетност' и не дай боже с един истински хак да праснат системата що пари остават на сиво...не ми се мисли. Убеден съм ,че голямото миризливо ще го крият добре ,но трудно ще се отървем от мнението ,че измамата на десетилетието предстои.
Дано пак ни накарат да си пазим белЯжките и едни лели да ни пишат по тефтерите ,че сме купили винетки. ЛЕлелелелелел каква отчетност каква поредна българска драма.
За това ,че успявате да се правите на простаци за да си защитите местенцата и заплатките - ясно. Само не ми е ясно правите ли се или наистина мислите народа в тази държава за глупаци.Защото този народ ще търпи до време,сетне......
Всеки проблем вече трябва да е повод за генерализиране, като цяло на работоспособността на системата, защото се станаха много. Всъщност система ли има или "схема"?
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
шемет
Рейтинг: 233 НеутралноКакво доверие бе,дУшо?!
Те са задължителни!
Никакви помпозни фрази не могат да заличат гафа.
ourson
Рейтинг: 289 Неутралнохахахахахаха - тез чиновници ша ма погубат
Doge
Рейтинг: 1323 НеутралноДа бе този говори все едно, че има някакъв пазар на винетки, 10 фирми се конкурират и клиентите избрали тази на МРРБ. бахти недоразуменията, вече ни взимат за боядисани щъркели.
Слава Україні!nessarox
Рейтинг: 1619 НеутралноПри мен стана без проблем
Всички сме в кочината , но някои гледат към звездите :)Винетки за всички МПС на фирмата,преминаха на е-винетки,а тези,които са валидни до 02.2019 валидни ще мога другата седмица да конвертирам .
Може и да има момент на срив на системата през пиков час,аз направих това действие в малките часове-02-03 ч
Хареса ми ,лесно е и бързо.
Нищо общо с услугите на столична община,където мога онлайн да заявя.но ги вземаМ на място.Пълна глупост
меншевик
Рейтинг: 346 НеутралноВ тази т.нар агенция работят от глупак нагоре. Иначе са царе на усвояването - ако не ме лъже паметта тази система излезе 380 милиона.
Сокурсник Путина, экс-разведчик КГБ: Вы серьезно думаете, что Путин, делающий подтяжку лица, развяжет ядерную войну? У него от страха ботокс потечетbludniq_sin
Рейтинг: 1302 НеутралноТова, което мен лично ме притеснява най-много е, че от интервюто останах с впечатление, че държавата не знае колко ще струва поддръжката на системата след като 2годишния гаранционен срок изтече. 2 са притеснителните хипотези (поне) - цената да се окаже непосилна и системата да трябва да се сменя с друга, или - системата се поддържа от наши хора и за държавата няма непосилна цена (примерно 5 млн. на месец).
Лесно е - http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.htmlselqnin
Рейтинг: 1592 НеутралноПРЕДОЗИРАНЕ!!!
bludniq_sin
Рейтинг: 1302 НеутралноДо коментар [#4] от "nessarox":
Лесно е - http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.htmlполучи ли някакво потвърждение на дадения и-мейл, че конвертирането от хартиена в е-винетка е успешно?
bludniq_sin
Рейтинг: 1302 НеутралноДо коментар [#5] от "меншевик":
Лесно е - http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html160 или 180 млн беше сумата спомената в интервюто, в което се включвали автомобилите, камерите, устройствата, платформата - всичко.
ХЪ ХЪ ХЪ
Рейтинг: 634 ЛюбопитноДо коментар [#5] от "меншевик":
Към 150 млн. лв. без ДДС по официална информация.
меншевик
Рейтинг: 346 ВеселоДо коментар [#10] от "ХЪ ХЪ ХЪ":
Сокурсник Путина, экс-разведчик КГБ: Вы серьезно думаете, что Путин, делающий подтяжку лица, развяжет ядерную войну? У него от страха ботокс потечетЕ, при това положение се успокоих - за 180 милиона нема да се косиме сега, че системата не бачка.
Kotarak
Рейтинг: 789 НеутралноХората избрали да си купят винетки, вместо да предпочетат алтернатива? Каква алтернатива? Пасавани? Или пък да пробват компенсаторната такса? Че що не и глобата от 4 стотака? Глупаво изказване.
redguy
Рейтинг: 1006 НеутралноНевероятна логика! Тези чиновници и Баце но може да настигне по бисерите, които ръсят.
boevbisser
Рейтинг: 2743 ВеселоЧе системата няма да тръгне плавно от първия път си беше напълно ясно, не съм и очаквал друго, но според мен нещата ще се оправят.
Много по-притеснително беше, че този човек каза, че не знае колко ще е поддръжката след изтичане на двугодишния гратисен период.
Сещам се поне за 2 фрапантни случая, когато след изтичане на гратисния период възложителите са в небрано лозе - при градския транспорт във Варна и напоследък при един регистър за асансьорите, ако се не лъжа. Ако са оставили тази клауза отворена в догогора до един трябва да влязат в затвора.
hasmokar
Рейтинг: 681 НеутралноЕ как да не им се отпуснат премии за създадените облегчения на изтерзания данъкоплатец.
Nikoi
Рейтинг: 1095 Неутралнокупихме си 3 нови винетки по електронен път ,получихме си и мейлите и нямаше никакви проблеми в ранните часове на 1 януари .Чувам ,че конвертираните винетки си ги фалшифицирали с дата до 1 .12.2019 и щяли да им важат и затова спряли системата ,но това не е ли създаване на документ с невярно съдържание съвсем умишлено ,май се носи и наказателна отговорност .
ivan_v
Рейтинг: 302 Веселотова малко като с вица за джентълмените играещи покер " и като ми тръгна една карта"..... рядко недомислена работа. Порталът не работи , пълна бъркотия с езиците, никакъв входящ контрол... аматьорска работа, но очевидно това се търси повече и плаща добре...
gorodetski
Рейтинг: 803 НеутралноСтрахотен умник, от къде го намерихте тоя да говори такива небивалици?!?
Хората си купували и за това имало доверие в системата?!?
Хората си купуват, защото не искат да ги глобяват. Колко от тях наистина са си купили изобщо не е ясно, нито пък как ще ги проверяват - това пък изобщо ми се губи?!
Как може да има такива дебилни изказвания....
dorn
Рейтинг: 1505 ВеселоДо коментар [#4] от "nessarox":
Абе стига си ги хвалил тия некадърници - те сами достатъчно го правят. Купил си ги
в малките часове, ами тогава предложи им една рационализация ( може и награда да ти дадат )- по буквите на номерата или по областите - напр. София, Ямбол, - 8 часа, Пловдив Монтана - 9 часа и т.н ( градовете са избрани на случаен принцип). По добре ще е отколкото да не спим за една винетка.
П.П. Нямам претенция за авторско право.
nessarox
Рейтинг: 1619 НеутралноДо коментар [#8] от "bludniq_sin":
Всички сме в кочината , но някои гледат към звездите :)Да,получих имейл потвърждение с възможност за принтиране.
Нямаше възможност да конвертирам винетките ,които важат до 14.02.2019г,поради факта ,че това може да се прави 30 дни преди изтичането на винетката.
Описано е,но кой да чете ............
nessarox
Рейтинг: 1619 ВеселоДо коментар [#19] от "dorn":
Всички сме в кочината , но някои гледат към звездите :)Не ги хваля,изобщо не
Но не мога да отреча някои неща,когато се получават :)
За да бъда себе си,не похвалих столична община в поста,защото в онлайн услугите им доста куцат нещата:)
Александър Йорданов
Рейтинг: 1128 Разстроено"Според него, преди да се пусне системата, са били направени много тестове и са коригирани много грешки."
Often plays a very angry brute character, who swears a lot at people he dislikesЗначи ако наистина са били правени много тестове (нещо, в което дълбоко се съмнявам), това означава, че за сайта и функционалностите на системата отговарят и са замесени крайно неграмотни хора. Още с първото ми отваряне на този така наречен сайт успях да намеря неработещ линк и то без да имам за цел да го правя. Просто си представям какво щеше да бъде, ако бях започнал да ровя навред из целия сайт в търсене на грешки.
Питам кога отговорните субекти, да не ги наричам с истинските им имена, отговорни за цялата тази простотия ще поемат отговорност и ще си подадат скапаните оставки?
djb95
Рейтинг: 473 НеутралноНе знам какво значи голям брой продадени винетки, но аз ще ви дам пример като участик в продажбата през всичките минали години през голяма верига бензиностанции.
На 01/01/2018 са били продадени винетки за 8580 лв.
02/01/2018 9850 лв
03/01/2018 13 850 лв
04/01/2018 12 850 лв
И това преди да изтекат на 31/01 старите .Тази година продажбите ми са 0 лв. Това само за един обект. Умножете по около 450 бензиностанции от големите вериги с подобни продажби колко е загубила държавата от некадърност
dorn
Рейтинг: 1505 НеутралноЧовека ще каже че пръстите му са дебели и набрал погрешните данни !
Сега сериозно - Там никъде не се искаше ни декларарация за верни данни, нито изобщо някаква идентефикация ( освен номера на автомобила и срока на винетката ), но това ВСЕКИ можеше да го направи от целия свят.
Такава ситуация беше съвсем предвидима, защото няма никакъв регистър за това кога са купени действащите винетки , кога са активирани и за кои коли се отнасят.
Bada Bing
Рейтинг: 319 НеутралноСъветник-оптимист трета степен...Накратко ураджия.
Peni Nikol
Рейтинг: 4935 НеутралноКакво доверие какви пет лева, и това ако не е ГАФ на годината здраве му кажи.
Калник
Рейтинг: 898 НеутралноДо коментар [#26] от "Peni Nikol":
Годината едва започва - дайте им шанс. Сигурно и по-големи гафове ще натворят.
plamen_b
Рейтинг: 3728 РазстроеноЕвтино са взели... щетите от калпавото изпълнение - отделно!
Всичко ще бъде наред! :-)
danubian.whale
Рейтинг: 363 ВеселоУтре: "Плащането на ДДС-то за хляб в магазина е знак на доверие към ГЕРБ"
danubian.whale
Рейтинг: 363 ВеселоУтре: "Плащането на ДДС-то за хляб в магазина е знак на доверие към ГЕРБ"
Роси
Рейтинг: 7720 НеутралноДобре, че вие се харесвате и си вярвате.
Borislav Jordanov
Рейтинг: 270 НеутралноГьон.
Су.
Рат.
Джони Глупавия
Рейтинг: 264 НеутралноУжас... Малоумник до малоумника в тая държава. И кой точно има доверие в тоя дрисльо? Поименно, ако обичате!
shisharko
Рейтинг: 298 НеутралноНякой журналист ще може ли да провери колко коледни бонуси са отпуснати в агенцията отговаряща за гафа с електронните винетки? Би било доста интересно...
AzDebil
Рейтинг: 1401 ГневноМЕРЗАВЕЦ!
!
Виктор Флоров
Рейтинг: 958 Гневно'...съветникът в Министерството на регионалното развитие и благоустройството Радослав Николов коментира по "Нова телевизия" проблемите, съпътстващи въвеждането на електро...."
Ако се разчиташе на тази пасмина с такива пазарски глашатай и тупанджии да направят електрифициране на държавицата ,още щяхме да търкаме клечки до кюмбетата до 5 следобед и после да си лягаме.
Много електронно им се събра на едно. То не са регистри, то не са митници...избори, дано поне един двама от тях да са виждали на живо компютАр.
Какво доверие ме налегна сега като си представя и каква 'обозрима 'отчетност' и не дай боже с един истински хак да праснат системата що пари остават на сиво...не ми се мисли.
Убеден съм ,че голямото миризливо ще го крият добре ,но трудно ще се отървем от мнението ,че измамата на десетилетието предстои.
Виктор Флоров
Рейтинг: 958 ГневноДано пак ни накарат да си пазим белЯжките и едни лели да ни пишат по тефтерите ,че сме купили винетки.
ЛЕлелелелелел каква отчетност каква поредна българска драма.
EmoBo
Рейтинг: 8 ГневноЗа това ,че успявате да се правите на простаци за да си защитите местенцата и заплатките - ясно. Само не ми е ясно правите ли се или наистина мислите народа в тази държава за глупаци.Защото този народ ще търпи до време,сетне......
One Hour
Рейтинг: 346 НеутралноВсеки проблем вече трябва да е повод за генерализиране, като цяло на работоспособността на системата, защото се станаха много.
Всъщност система ли има или "схема"?
hodounski
Рейтинг: 2588 ЛюбопитноКакво ли ще стане като започне да действа е-правителство ? Защо не чувам Т.Дончев тези дни ? Той май е един от ,, специалистите"?
hodounski
Рейтинг: 2588 НеутралноДо коментар [#36] от "!D !калпав е новия вид Дневник!":
Оказа се ,че и регистърът за ражданията не работи. По-лесно ще им е да кажат кое работи.