
© Цветелина Белутова, Капитал
Ние в никакъв случай не твърдим, че г-н Гебрев е претърпял хранително отравяне. Ние разследваме опит за убийство. Версията с руколата е проверена докрай и е отхвърлена.
С тези си думи главният прокурор Сотир Цацаров обясни днес пред парламентарната комисия за контрол на спецслужбите, че причината за отравянето на собственика на оръжейното дружество "Емко" Емилиян Гебрев не може да се търси в храната, която е консумирал.
В началото на седмицата Цацаров заяви, че в кафе от кафе машината в дома на Гебрев, както и в храната на неговия син има следи от хлорпирифос – инсектицид, който е силно токсичен и се ползва за борба с неприятели по земеделските култури. Установено е, че това вещество се е съдържало и в руколата от салатата, която са консумирали Гебрев и неговите партньори по време на вечеря в ресторант, но в изключително ниски количества. Цацаров обаче уточни, че при отравянето на Емилиян Гебрев няма открити субстанции от списъка на Конвенцията за химическите оръжия.
Главният прокурор каза още по време на изслушването си в парламентарната комисия, че не е бил правилно разбран за установеното фосфоросъдържащо вещество, което се е съдържало в консумираната от Гебрев салата.
От "Атака" пък заподозряха качеството на храните в България. "Въпросът е каква храна ядем и какво кафе консумираме и подобен тип отровни вещества не присъстват ли в други храни. Приемат се множество български граждани с хранителни натравяния. Искам да алармирам за този проблем", каза депутатът от "Атака" Десислав Чуколов и настоя за проверки от страна на институциите.
DDR
Рейтинг: 2891 ВеселоДа му мислят веганите 😂
Im Kapitalismus wird der Mensch durch den Menschen ausgebeutet; im Sozialismus ist es umgekehrt. "Gleichberechtigung ermöglicht Freiheit, weil Ungleichheiten nicht negiert werden. Gleichstellung ist Gleichmacherei, die den Menschen nicht mehr in seiner Individualität, sondern nur als Vertreter eines Kollektivs wahrnimmt"Peni Nikol
Рейтинг: 7184 НеутралноКато не е виновна яж рукола, имаш нужда от нея.
Fiji
Рейтинг: 1596 НеутралноМалко късно се сетихте.
koko65bg
Рейтинг: 859 ВеселоРуколата не е виновна, разследваме опит за убийство
Люцерната ли е главният заподозрян?
Май е имало набиване на чембери.
Fiji
Рейтинг: 1596 НеутралноНяма толкова производство на рукола у нас. Един дядо казваше, че една каруца зеле се равнява на едно яйце.
nema_labavo
Рейтинг: 1914 НеутралноДневник, стига едно и също де. Популяризирахте руколата вече, ако няма какво да пишете, просто не пишете.Аман от рукола значи.
Индиана
Рейтинг: 1356 НеутралноЧукундуров отново с най-неадекватното мнение в опит за политическо тролене. Не му се отдава въобще.
EU defender
Рейтинг: 1361 НеутралноЦацаров днес много се е разработил.
The best way to predict the future is to invent it.citoplast
Рейтинг: 1209 ВеселоНа какво основание отхвърляте руколата? Как да не е виновна? Я попитайте бавните рублояди тъдява! Пръскайте опорките по флашките нещастници!
Имало едно време ссср...ЗаНиЗа
Рейтинг: 2627 Весело"В началото на седмицата Цацаров..." - как да го разберат, като после се сеща, че версията трЕбе да е друга, а и след толкова години, БГ марулите са по-по-най. С такава кампанийност би трябвало да сме свикнали, но пусти задни мисли!
Направи съд от глината, празнината вътре в него го прави полезен.Николай Колев
Рейтинг: 1990 ВеселоМи кУ не ей руколата, КОЙ, Тиквата ли е виновна, бе?
* ПКП-Прекрасна Кърджалийска Принцеса. Политкоректна формулировка на думи на министър председателя за председателя на Народното събраниеplamen_b
Рейтинг: 936 Гневно"Версията с руколата е проверена докрай и е отхвърлена."
Я, колко бързо могло, като се получи информация от "партньорски служби"! А на българските няколко години не им стигнаха! Трябва да се прочистят напълно!
trj09592697
Рейтинг: 304 НеутралноРазследвали опит за убийство ?
Добър опит за отвличане на вниманието от разследването
на Елена Йончева („Ало, Банов съм“)
Шехерезадник
Рейтинг: 393 НеутралноРяпата е с далеч по- престъпно поведение от Руколата, но с това никой не се занимава . А трябва .
Aз съм прост, ама вие сте още по-прости. Затова ме избирате!Когато Салатата умишлено извърши противозаконно деяние, следствените органи се насочват да дирят следи от Картофа.
А истината е, че не е виновна Руколата, нито пък Ряпата.
Виновна е Тиквата.
дерибеев
Рейтинг: 3009 Неутралноцитатите на деня ясни , ама подбора им си е направо "комикс на деня" . рубрика унищожена за да бъде контролирана. успех
всеки коментар може и ще бъде използван срещу васvhv
Рейтинг: 571 НеутралноПреди само българите си знаеха, колко смотани са прокурорите им. Вече го разбраха по цял свят.
Цàцаров не ходи ли на курсове при чайков? Да внимава, оня да не го сдъвче.
plebs
Рейтинг: 291 НеутралноЕвентуалния опит за убийство НЕ е заради Дунарит. От март до октомври Мустака продава активите си все на руски подставени лица:
Март 2015г. "LIC33 купи за 1 евро бизнеса на Цв. Василев с обещание да се ..." - https://www.mediapool.bg/lic33-kupi-za-1-evro-biznesa-na-tsv-vasilev-s-obeshtanie-da-se-izdalzhi-na-ktb-news232063.html
Юли 2015г. "Пиер Луврие върна фирмите на Цветан Василев" -https://www.capital.bg/biznes/kompanii/2015/07/23/2578533_pier_luvrie_vurna_firmite_na_cvetan_vasilev/
Октомври 2015г. „Цветан Василев се прероди от Луврие в Малофеев-Косарев“ - https://www.24chasa.bg/novini/article/5082429
The sphere
Рейтинг: 642 НеутралноДо коментар [#8] от "EU defender":
"Социализма свършва, когато свършат парите на другите."Като за последно.
citoplast
Рейтинг: 1209 ВеселоДерибейка, как едно нещо което е унищожено, след това се контролира? Даваш фира! Имало едно време ссср...
Norman Granz
Рейтинг: 3100 НеутралноЕдинствената реална опозиция на трите шопара се оказа британската разследваща журналистика.
НЯМАМ ВРЕМЕ ДА ОТГОВАРЯМ НА ВСЕКИ ИДИОТ.Докъде се докарахме, братя мои...
дерибеев
Рейтинг: 3009 Любопитно[quote#19:"citoplast"][/quote]
всеки коментар може и ще бъде използван срещу васи това ли е трудно за ... усещане?
citoplast
Рейтинг: 1209 ВеселоТрудно е Дерибейка даже много трудно, заради глупостите които постваш! Трудно ти е да се усетиш, нали!!! Имало едно време ссср...
palav_nik
Рейтинг: 1116 НеутралноЗа да се натрови човек от въпросните руколи трябва да изяде наведнъж няколко тона от тях.
''zms15783''
Рейтинг: 497 НеутралноНе ги ли мият тея салати....Аз едва се прибрах от Египет беше просто неземно...
Роси
Рейтинг: 8089 НеутралноДаже и Цацаров разбра, че не е виновна руколата.
Зора Чернева
Рейтинг: 551 НеутралноИзпращал ли е Цацаров прокурори за вербуване, пардон! На обучение в Москва?
Черен Джендър Албинос
Рейтинг: 279 НеутралноЗаслужаваме си инвазийка тип "Ирак". Престъпна държава, с престъпно правителство и престъпен народ.
Епизод II: Джендърите атакуватReporter US
Рейтинг: 295 НеутралноА една баба казваше, че един файтон малоумни десебари се равняват на една птича курешка. Приказки всякакви. Аз обаче не вЕрвам. Чак па ЦЯЛА курешка, хайде...
Reporter US
Рейтинг: 295 НеутралноИзпращал е, ама не Цацаров, а политбюро и не прокурори, а др. Костов и др. Атанасов - "лидери" на радикалното БКП (ДСБ).
Black Label
Рейтинг: 392 НеутралноТой открил Америка Цацата с това изказване...Щото някой се върза, че е виновна руколата?! Айде моля ви се...Чак такива наивници не сме
Simo Petkov
Рейтинг: 442 НеутралноЯсно е, че с Новочок тровят определени хора:
"Заподозрените са шестима, а основният е 54-годишен бивш служител на руската ФСБ с агентурно име „Гордън“ . Той вероятно си е служил с три псевдонима, сред които Михаилс Савикис ... "
---------------------
А нашия Гебрев са го тровили пак те .. Кой друг?
Да припомня , в 2015 президент е бил Росен Плевнелиев, слагал е началниците на службите той , политици във властта са били, например Радан Кънев и Бойко Борисов..
Те са посегнали на един офицер - на Емилиян Гебрев ..
Всички от ДС на форума , очаквам да сте единни ..
Вакъл Гебрев курбан не даваме!
Simo Petkov
Рейтинг: 442 НеутралноДа припомним , кой беше в правителството през 2015 ..
Президент , върховен главнокомандуващ и назначаващ ръководители на спецслужбите - Росен Плевнелиев ..
В Правителството в 2015 .. престъпното правителство, дето вика Черен Джендър Албинос - бяха Реформаторски Блок и ГЕРБ ..
Идат ми на ум имена, като Цветан Цветанов , Радан Кънев , Хр.Иванов , Бойко Борисов ..
Хора бдете!
Вакъл Гебрев курбан не даваме ..
Всички сътрудници на ДС - съберете се приятели, на барикадата ..