Напълно очаквано.Държавите са богати и по отношение на материалните критерии пределната полезност на парите над определено ниво е ниска,а всички те а го достигнали.Вероятно дисциплината и конкуренцията по между им влияят негативно на щастието.
Стига глупости, материалният комфорт е плюс, който спомага за щастието. Ако тръгнем така на ангро да обобщаваме, трябва да напишем, че бедните деца са тъпи и злобни.
До коментар [#6] от "selectionneur":
Ти пишеш глупости.Изследването е правено в богати държави при това на ниво държава,т.е обхваща деца от всички прослойки.Има ниво,при което прибавяне на материално благосъстояние не прибавя или прибавя много малко към общото благополучиеие и това ниво видно е достигнато във всички тези държави.
От друга страна дисциплината и междуличностната конкуренция намаляват благополучието в по-голяма степен,от колкото парите над определено ниво го увеличават и затова САЩ са в дъното.
Щастие е да си обграден с обич, това го дават родителите и приятелите. Имат ли време богатите родители да се занимават с децата си или ги предоставят на детегледачки и гувернантки?! Имат ли истински приятели богатите деца или всичко е корист?!
Вярно е. Израстнах през 90-те и родителите ми никога не са били богати, както и общо взето на всички съседски деца, и въпреки това имах супер детство. Никога не съм се и замислял за материалното. Играехме навън и беше просто весело и безгрижно. Много е важно отношението на родителите към децата. Да нямат болни амбиции и да ги тормозят да постигат свръхуспехи на всяка цена. А и у нас манталитетът е по-южен. Деца играят навън, в кварталите постоянно има хора пред къщите "на седянка". В германия пред къщите е мъртвило. Деца няма. Вкъщи зубрят или играят сами на ПС/комп. Имат лятна ваканция 4-5 седмици, и то в дъжд и мрачно-хладно време. Не бих си разменил детството за едно такова в Германия, ако хипотетично имах избор.
Децата с родители с добро материално състояние искат и най-вече получават нови и нови предмети. Колкото по-бързо ги получават, толкова по-малко време имат да мечтаят за тях и толкова удоволствието от подаръка е по-малко.
Айде стига с тия номера:"Богатите също плачат!" Всеки човек има положителни и отрицателни емоции!!! Нормално е богатите да са по-преситени и взискателни и това да повишава прага от който се чувстват щастливи!!! Едно бедно дете ще се почувства щастливо и от един бонбон. Нормално е обаче едно богато дете , което още от заранта е изяло кутия с бонбони , да се зарадва на нов таблет, или мобилен телефон!!! Това обаче не означава , че притежаващите екстрите осигурени им от богатството деца са по-нещастни от бедните!!! Вярва ли някой , че зарадвалото се на торбичка с бронз, или лепило за друсан ромче клошарче е наистина по-щастливо от богаташкия си връстник , на когото току-що са му подарили нов Лаптоп????
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
Гита Ог
Рейтинг: 768 НеутралноБогатите деца като богатите възрастни. Очевидно задоволеността им пречи да оценяват малките моменти.
Вещица от ОвнерогØϰϰå Çҩßё
Рейтинг: 647 Неутралнобогатите възрастни нямат фантазия за да развият такава и у децата си, така че как да ги научат на щастие
иронията е моята първа, втора и трета природа, аронията няма нищо общоzapadnqka
Рейтинг: 497 НеутралноКлимата в Испания не е като гадния климат в Германия, Англия и Холандия. Хората си правят сиеста но и това си има цена.
And Freedom for allMilva
Рейтинг: 605 НеутралноДецата е много относително казано. Трябваше да споменат и на каква възраст са децата. Де юре тийнейджърите също са деца.
I don't want to believe. I want to know.Илиян Колев
Рейтинг: 1085 НеутралноНапълно очаквано.Държавите са богати и по отношение на материалните критерии пределната полезност на парите над определено ниво е ниска,а всички те а го достигнали.Вероятно дисциплината и конкуренцията по между им влияят негативно на щастието.
selectionneur
Рейтинг: 442 НеутралноСтига глупости, материалният комфорт е плюс, който спомага за щастието. Ако тръгнем така на ангро да обобщаваме, трябва да напишем, че бедните деца са тъпи и злобни.
SSmart
Рейтинг: 714 ВеселоАз се чудя защо като дете съм бил толкова щастлив и защо сега моите дечурлига са толкова щастливи!!
qff191072866
Рейтинг: 279 НеутралноЩастието не зависи само от благоденствието,нужно е да обръщаме пове4е внимание на децата.
kosta67Илиян Колев
Рейтинг: 1085 НеутралноДо коментар [#6] от "selectionneur":
Ти пишеш глупости.Изследването е правено в богати държави при това на ниво държава,т.е обхваща деца от всички прослойки.Има ниво,при което прибавяне на материално благосъстояние не прибавя или прибавя много малко към общото благополучиеие и това ниво видно е достигнато във всички тези държави.
От друга страна дисциплината и междуличностната конкуренция намаляват благополучието в по-голяма степен,от колкото парите над определено ниво го увеличават и затова САЩ са в дъното.
Dragoslava
Рейтинг: 980 НеутралноЩастие е да си обграден с обич, това го дават родителите и приятелите. Имат ли време богатите родители да се занимават с децата си или ги предоставят на детегледачки и гувернантки?! Имат ли истински приятели богатите деца или всичко е корист?!
petar_333
Рейтинг: 442 НеутралноСъс сигурност първите „уроци по щастие” децата получават от мама и татко.
shang
Рейтинг: 388 НеутралноВярно е. Израстнах през 90-те и родителите ми никога не са били богати, както и общо взето на всички съседски деца, и въпреки това имах супер детство. Никога не съм се и замислял за материалното. Играехме навън и беше просто весело и безгрижно. Много е важно отношението на родителите към децата. Да нямат болни амбиции и да ги тормозят да постигат свръхуспехи на всяка цена. А и у нас манталитетът е по-южен. Деца играят навън, в кварталите постоянно има хора пред къщите "на седянка". В германия пред къщите е мъртвило. Деца няма. Вкъщи зубрят или играят сами на ПС/комп. Имат лятна ваканция 4-5 седмици, и то в дъжд и мрачно-хладно време. Не бих си разменил детството за едно такова в Германия, ако хипотетично имах избор.
Lady Zeppelin
Рейтинг: 1366 НеутралноДецата с родители с добро материално състояние искат и най-вече получават нови и нови предмети. Колкото по-бързо ги получават, толкова по-малко време имат да мечтаят за тях и толкова удоволствието от подаръка е по-малко.
Je suis Charlie. Fluctuat nec mergitur.kimba3
Рейтинг: 1203 НеутралноАйде стига с тия номера:"Богатите също плачат!" Всеки човек има положителни и отрицателни емоции!!! Нормално е богатите да са по-преситени и взискателни и това да повишава прага от който се чувстват щастливи!!! Едно бедно дете ще се почувства щастливо и от един бонбон. Нормално е обаче едно богато дете , което още от заранта е изяло кутия с бонбони , да се зарадва на нов таблет, или мобилен телефон!!! Това обаче не означава , че притежаващите екстрите осигурени им от богатството деца са по-нещастни от бедните!!! Вярва ли някой , че зарадвалото се на торбичка с бронз, или лепило за друсан ромче клошарче е наистина по-щастливо от богаташкия си връстник , на когото току-що са му подарили нов Лаптоп????