
© Дневник
Плакатът на концерта
Юни дойде, с него и лятната ваканция за малчуганите, а дъждът вали ли вали и разваля игрите на открито.
Спасението може да се окаже колкото традиционно, толкова и необичайно - музикална молитва за слънце. На надеждата за хубави ваканционни дни ще е посветено поредното издание на "Концерти на възглавници" на 8 юни.
Програмата ще се състои предимно от джаз мелодии - от Глен Милър, Скот Джоплин и Джордж Гершуин. Освен с тях почитателите на музиката - деца и възрастни, ще се забавляват с експлозивния "Танц със саби" от Арам Хачатурян и други бисери от класическия репертоар.
Цена на билетите:
Възрастен – 20 лв.
Дете – 5 лв.
Максимална цена за семейство – 35 лв. (цената включва един или двама възрастни, придружаващи до 5 деца)
Резервации на билети може да направите на сайта www.pillows.bg, а за новини от концертите вижте и страницата на инициативата във "Фейсбук"
Изпълнителите - брас квинтетът, съставен от тромпетистите Ян Дунев и Константинос Гиавурис, валдхорниста Михаил Михайлов, тромбониста Явор Костов и тубиста Георги Илиев, са подготвили вдъхновяващо музикално празненство, с което се надяват най-накрая времето да се умилостиви и да дойде истинското топло лято, посочват организаторите на концертите от "Модо България".
Концертите са в обичайните часове - 11 ч. и 17 ч., отново в залата на Съюза на архитектите. Час преди началото започват традиционните работилници, в която този път ще се изработват шарени калъфи за книги.
Безплатни билети за читателите на "Детски Дневник"
Читателите на "Детски Дневник" отново могат да спечелят ваучери, осигуряващи безплатни семейни билети (до двама родители и техните деца) за концерта.
Отговорете вярно на въпросите и може да сте сред късметлиите, на които жребият ще отреди четири безплатни ваучера.
За да участвате в надпреварата, трябва да сте регистриран потребител в id.capital.bg и да отговорите на въпроса.
Обърнете внимание, че сайтът на "Дневник" позволява да гласуват и читатели без регистрация в мрежата id.capital.bg, но жребият след това може да бъде изтеглен само между онези, които са гласували през потребителски профил.
Анкетите ще бъдат активни до 23.30 ч. на 5 юни, а на следващия ден ще бъдат обявени печелившите.
В играта не могат да участват работещи за "Икономедиа" и техните семейства.