Полша гордо иска трилиони репарации за Втората световна и продължава да иска. Германия кротко, смирено и с най-искрено съжаление й спира еврофондове. Въпрос на стил.
Ще пропусна тези избори. Пожелавам успех и не ме търсете.
"европейското право за независимостта на съдебната власт от изпълнителната."
Може ли да видим къде е постановено това? Конкретен документ, член, алинея? Както подобава на сериозна медия де.
А независимпост няма между властите - всичките взаимно следва да се контролират и да работят заедно за благото на народите си! Ето, законодателната власт избира правителството, значи изпълнмителната зависи от законодателната. Съдебната власт съди по закони от законодателната валст, значи зависи от нея. Съдебната власт може да съди членове на изпълнителната и законодателната власти, значи те зависят от нея.
За нашенските "анализатори" има една хубава българска поговорка: "Те не го пускат в селото, той пита за поповата къща". И Полша, и Унгария доста по отрано са членки и на ЕС, и на НАТО, и на Шенген. За последното България е на опашката на чакащите по-добри дни и правителство. Предложенията от българските експерти от форума кого да "махат" от ЕС звучат най-малкото несериозно, да не кажа по заобиколен начин "с липса на интелектуални възможности" :-)
Троцкистите в Брюксел едва ли си спомнят, че точно Полша беше държавата и народа й, които поставиха началото на края на Светския блок преди повече от 30г. А тогава се искаше много повече кураж да се опънеш на Москва, отгколкото сега на еднодневки в Брюксел, които при следващите избори ще бъдат пометени най-демократично от европейските граждани, на които вече им писва от соц изпълненията им. Къде е Полша, къде България в която всички медии са го ударили на просия за някви си 5 милиарда, които щели да бъдат "загубени" от стотина човека в страната, приготвили големите черпаци, а целокупния народ ще го разиграват като панаирдижийска мечка на седжимка да намаля температури и прочие гретенизми.
Добре, че нашите управляващи са няколко нива над поляците и унгарците и ние нямаме проблеми с върховенството на закона според Брюксел! А тук някакви си аматьори от ПП, ДБ и Лозан Пановци искат да ни внушат, че нещата не били наред - да ама не, ние ще си получим до евро всичко по плана!
Наистина не мога да разбера какво точно троцкистите в Брюксел разбират под "върховенство на Закона"? "Закон" е правила, регулации, които обитаващите определена територия по демократични процедури се обсъждат, приемат и записват на хартия като "Закон" валиден и уреждащ оществени отношения на територията. Това без претенции за изчерпателност - професионалисти юристи да ме прецизират. И идведнъж ни в клин, ни в ръкав някакви си чиновници окупирали изпълнителна власт в някакви служби, ръководени от доказано корумпиран (есемесите за ваксините), необразован (доказано плагиатство) решават че могат с изцяло откраднати (напечатани от печатницата) пари да определеят дневния ред на моногомилионни общества и държави формирани от столетия, според тяхните си визии за 20-50-100 и повече године напред. Извинявайте, ама това е нелепо! Уши и присъдружната й компания окупирали властта в Брюксел след две години няма да ги има и в най-добрия случай никой няма да си спомня за тях. В нормалния би трябвало да бъдат разкарвани по съдилища за корупция. В крайния - публично линчувани, ама това последното е крайност и не би трябвало да се случва. А Полша и останалите държави ще продължат да съществуват много години след тях. Убеден съм, че Европа ще премине и през това залитане към социализъм от троскисктки, болшевишки тип, но младите поколения в Зап. Европа имат нужда от това, за да придобият естествен имунитет към тая обществена зараза. В повечето у нас антителата придобити по времето на Тато още си работят в обществения ни организъм.
„Ти не четеш ли какво пише.Глобяват ги, защото са направили съдебната власт зависима от изпълнителната“. Те какво са направили, направили са го, но в Германия главния прокурор е подчинен на министъра на правосъдието. Той го назначава, той го уволнява. Председателят на Конституционния съд пък е човек на Меркел(и още е), която го канеше с целия състав на съда на „вечеря“, а той прокарваше нейните съдебни желания, тъй като е политическо назначение. Съдебната система е пълна със съдии прокарващи левандурски политически желания на левите партии. Та викаш Германия пращи от „правова държава“...
"За нашенските "анализатори" има една хубава българска поговорка: "Те не го пускат в селото, той пита за поповата къща"."
Това важи в по-голяма степен за заместник-съдията, определил обезпечителни мерки за подкрепа на ... липсващото съдебно решение: https://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf?docid=244199&mode=req&pageIndex=2&dir=&occ=first&part=1&text=&doclang=BG&cid=2300899 "Всъщност подобно обстоятелство не само няма връзка с целта на обезпечителното производство, така както е описана в точка 68 от настоящото определение, но и произтича от член 260, параграф 1 ДФЕС, съгласно който, ако Съдът установи, че държава членка не е изпълнила свое задължение, което произтича от Договорите, тази държава членка е длъжна да предприеме необходимите мерки с оглед изпълнението на решението на Съда." Обаче Съдът без да установи, че държавата членка не е изпълнила или е изпълнила свое задължение, турга балтията. И то противозаконно - вместо точно определена глоба става вземане на рекет (защото съдията проЗД -не може да вземе решения, но докато се ограмотява, ще пълни кесия.) А философската дилема: ЕК твърди, че "Върховенството на закона" (Сеймът) е посегнал на независимостта на полския съд. Също така твърди, че полският съд трябва да е зависим от решенията на бюрократите в Евросъюза (европейското право се прилага с приоритет пред Конституцията и суверенитета на Полша). Сиреч, ако полският съд е зависим от ЕК, в случая от едно определение на заместник-съдия, то той е независим. Ако полският съд се съобрази с Контрола на държавата над придържането му към Върховенството на Закона, то той става зависим ... от политическите съотношения в Сейма. И тази дилема с още по-голяма сила виси за нашия Главен прокурор - Кой може да му каже, че грешно е разбрал Закона? Сега, на предстоящите евро-избори, ще кажем, че ЕК (Урсула фон дер Лайен) порочно разбира Закона и никой не я упълномощавал да се вживява за Инструмент Господен, макар и да съществува висок риск "неподкупни", но продажни (за служба) съдии да изтълкуват врътливо резултатите от избори на евродепутати.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
standup.straight
Рейтинг: 1774 НеутралноНаред е шопара орбан. Диктаторчето путлер консолидира ЕС и НАТО както никой друг не успя.
еспресо
Рейтинг: 1624 НеутралноПолша гордо иска трилиони репарации за Втората световна и продължава да иска. Германия кротко, смирено и с най-искрено съжаление й спира еврофондове. Въпрос на стил.
Ще пропусна тези избори. Пожелавам успех и не ме търсете.plamenss
Рейтинг: 1475 НеутралноА на нас как ни дават пари с тази прокуратура просто не знам!!
Веселин Дечев
Рейтинг: 4065 ВеселоАбе много станагха диктаторите???
Всеки дето си защитава националния интерес и с еопъва на глобалистите - диктатор??? В Русия съм! В Русия съм!
Веселин Дечев
Рейтинг: 4065 ВеселоМного просто - слушкаме! В Русия съм! В Русия съм!
Веселин Дечев
Рейтинг: 4065 Неутрално"европейското право за независимостта на съдебната власт от изпълнителната."
В Русия съм! В Русия съм!Може ли да видим къде е постановено това? Конкретен документ, член, алинея? Както подобава на сериозна медия де.
А независимпост няма между властите - всичките взаимно следва да се контролират и да работят заедно за благото на народите си! Ето, законодателната власт избира правителството, значи изпълнмителната зависи от законодателната. Съдебната власт съди по закони от законодателната валст, значи зависи от нея. Съдебната власт може да съди членове на изпълнителната и законодателната власти, значи те зависят от нея.
Иван K
Рейтинг: 2949 ВеселоДо коментар [#3] от "plamenss":
подпис"А на нас как ни дават пари с тази прокуратура просто не знам!!"
И аз не знам, но ще научим.
Гошо
Рейтинг: 1182 ВеселоТия от Брюксел с огъня си играя ,без да си дават сметка че ще изгорят ,те и то лично
ГоШоИван K
Рейтинг: 2949 ВеселоДо коментар [#8] от "Гошо":
подпис"Тия от Брюксел с огъня си играя ,без да си дават сметка че ще изгорят ,те и то лично "
Новичок ли имаш предвид
Боян Баянов
Рейтинг: 2463 Неутрално"глоба за отклонения от върховенството на правото."
...................
В България такива отклонения няма!
Г-н Иван Гешев:
„Не споделям виждането на, да ги наречем, десните екстремисти, че законодателната, изпълнителната и съдебната власт трябва да са разделени.“, 23.07.2019 г. https://www.mediapool.bg/geshev-ne-spodelya-vizhdaneto-na-desnite-ekstremisti-za-razdelenieto-na-vlastite-news296029.html
И г-н Бойко Борисов е със същите разбирания - той си назначава прокурорите, а пък те го пазят, защото им е шеф:
„Гешев към Бойко: Шефе, дай да те арестуваме“, 18.06.2020 г. https://fakti.bg/mnenia/484698-geshev-kam-boiko-shefe-dai-da-te-arestuvame
danvan
Рейтинг: 4570 НеутралноДа се готвят Унгарците.
Българите са малък, но изключително прост народ. Шолц клекна. Путин - не само. Sapienti SatСлед тях, ако нашите хартиени мутри продължат да наглеят сме ние.
Любен
Рейтинг: 1618 ВеселоВажното е, че ЕС е единен както никога!
Гошо
Рейтинг: 1182 НеутралноДо коментар [#9] от "Иван K":
ГоШоНе а резултата от "ум царува, ум мъдрува , ум патки пасе "
dejmos
Рейтинг: 2172 ЛюбопитноТе репарации искат от Германия (САЩ ги подкрепя) !! Тях ЕС ли ще им ги дава ?
vassilun
Рейтинг: 5028 НеутралноДо коментар [#14] от "dejmos":
"Те репарации искат от Германия (САЩ ги подкрепя) !!"
Лъжеш! САЩ не подкрепят болните амбиции за репарации на полските популисти!
daskal1
Рейтинг: 3866 ВеселоЗа нашенските "анализатори" има една хубава българска поговорка: "Те не го пускат в селото, той пита за поповата къща".
И Полша, и Унгария доста по отрано са членки и на ЕС, и на НАТО, и на Шенген. За последното България е на опашката на чакащите по-добри дни и правителство. Предложенията от българските експерти от форума кого да "махат" от ЕС звучат най-малкото несериозно, да не кажа по заобиколен начин "с липса на интелектуални възможности" :-)
Роси
Рейтинг: 7948 НеутралноВече знам, как ще изчезне Гешев. Спират ни парите от Брюксел и или Гешев, или парите.
chedeuvre
Рейтинг: 815 Неутрално...1 милион глоба на ден за Полша....че то "копринките" на зеления чорап радев крадат повече от 1 милион всеки ден в БГ....
k_
Рейтинг: 2804 НеутралноТроцкистите в Брюксел едва ли си спомнят, че точно Полша беше държавата и народа й, които поставиха началото на края на Светския блок преди повече от 30г.
А тогава се искаше много повече кураж да се опънеш на Москва, отгколкото сега на еднодневки в Брюксел, които при следващите избори ще бъдат пометени най-демократично от европейските граждани, на които вече им писва от соц изпълненията им.
Къде е Полша, къде България в която всички медии са го ударили на просия за някви си 5 милиарда, които щели да бъдат "загубени" от стотина човека в страната, приготвили големите черпаци, а целокупния народ ще го разиграват като панаирдижийска мечка на седжимка да намаля температури и прочие гретенизми.
pernikforbg
Рейтинг: 858 НеутралноДобре, че нашите управляващи са няколко нива над поляците и унгарците и ние нямаме проблеми с върховенството на закона според Брюксел! А тук някакви си аматьори от ПП, ДБ и Лозан Пановци искат да ни внушат, че нещата не били наред - да ама не, ние ще си получим до евро всичко по плана!
Още от същото
Рейтинг: 1271 ВеселоСпоред мен, отговорът е елементарен - ЕНП. Сериозно ли?
peen40
Рейтинг: 1298 НеутралноДо коментар [#11] от "danvan":
Ти не четеш ли какво пише.Глобяват ги, защото са направили съдебната власт зависима от изпълнителната
peen40
Рейтинг: 1298 НеутралноДо коментар [#17] от "Роси":
Бейби това е идея на Про100 Киро и Асанчо.Включват такава точка и сега трябва да се свиква ВНС,за да угодим на шарлатаните
k_
Рейтинг: 2804 НеутралноНаистина не мога да разбера какво точно троцкистите в Брюксел разбират под "върховенство на Закона"?
"Закон" е правила, регулации, които обитаващите определена територия по демократични процедури се обсъждат, приемат и записват на хартия като "Закон" валиден и уреждащ оществени отношения на територията.
Това без претенции за изчерпателност - професионалисти юристи да ме прецизират.
И идведнъж ни в клин, ни в ръкав някакви си чиновници окупирали изпълнителна власт в някакви служби, ръководени от доказано корумпиран (есемесите за ваксините), необразован (доказано плагиатство) решават че могат с изцяло откраднати (напечатани от печатницата) пари да определеят дневния ред на моногомилионни общества и държави формирани от столетия, според тяхните си визии за 20-50-100 и повече године напред.
Извинявайте, ама това е нелепо!
Уши и присъдружната й компания окупирали властта в Брюксел след две години няма да ги има и в най-добрия случай никой няма да си спомня за тях.
В нормалния би трябвало да бъдат разкарвани по съдилища за корупция.
В крайния - публично линчувани, ама това последното е крайност и не би трябвало да се случва.
А Полша и останалите държави ще продължат да съществуват много години след тях.
Убеден съм, че Европа ще премине и през това залитане към социализъм от троскисктки, болшевишки тип, но младите поколения в Зап. Европа имат нужда от това, за да придобият естествен имунитет към тая обществена зараза.
В повечето у нас антителата придобити по времето на Тато още си работят в обществения ни организъм.
joro4900
Рейтинг: 789 ВеселоДо коментар [#22] от "peen40":
„Ти не четеш ли какво пише.Глобяват ги, защото са направили съдебната власт зависима от изпълнителната“.
Те какво са направили, направили са го, но в Германия главния прокурор е подчинен на министъра на правосъдието. Той го назначава, той го уволнява. Председателят на Конституционния съд пък е човек на Меркел(и още е), която го канеше с целия състав на съда на „вечеря“, а той прокарваше нейните съдебни желания, тъй като е политическо назначение. Съдебната система е пълна със съдии прокарващи левандурски политически желания на левите партии. Та викаш Германия пращи от „правова държава“...
wanderer
Рейтинг: 2452 ВеселоДо коментар [#16] от "daskal1":
"За нашенските "анализатори" има една хубава българска поговорка: "Те не го пускат в селото, той пита за поповата къща"."
Това важи в по-голяма степен за заместник-съдията, определил обезпечителни мерки за подкрепа на ... липсващото съдебно решение:
https://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf?docid=244199&mode=req&pageIndex=2&dir=&occ=first&part=1&text=&doclang=BG&cid=2300899
"Всъщност подобно обстоятелство не само няма връзка с целта на обезпечителното производство, така както е описана в точка 68 от настоящото определение, но и произтича от член 260, параграф 1 ДФЕС, съгласно който, ако Съдът установи, че държава членка не е изпълнила свое задължение, което произтича от Договорите, тази държава членка е длъжна да предприеме необходимите мерки с оглед изпълнението на решението на Съда."
Обаче Съдът без да установи, че държавата членка не е изпълнила или е изпълнила свое задължение, турга балтията. И то противозаконно - вместо точно определена глоба става вземане на рекет (защото съдията проЗД -не може да вземе решения, но докато се ограмотява, ще пълни кесия.)
А философската дилема: ЕК твърди, че "Върховенството на закона" (Сеймът) е посегнал на независимостта на полския съд. Също така твърди, че полският съд трябва да е зависим от решенията на бюрократите в Евросъюза (европейското право се прилага с приоритет пред Конституцията и суверенитета на Полша). Сиреч, ако полският съд е зависим от ЕК, в случая от едно определение на заместник-съдия, то той е независим. Ако полският съд се съобрази с Контрола на държавата над придържането му към Върховенството на Закона, то той става зависим ... от политическите съотношения в Сейма.
И тази дилема с още по-голяма сила виси за нашия Главен прокурор - Кой може да му каже, че грешно е разбрал Закона? Сега, на предстоящите евро-избори, ще кажем, че ЕК (Урсула фон дер Лайен) порочно разбира Закона и никой не я упълномощавал да се вживява за Инструмент Господен, макар и да съществува висок риск "неподкупни", но продажни (за служба) съдии да изтълкуват врътливо резултатите от избори на евродепутати.
Виктор Флоров
Рейтинг: 1391 Весело[quote#4:"Веселин Дечев"][/quote]
Оставете диктаторите,ами манипулаторите да видите и що прост народ пък им се връзва!