Има европейци, полуевропейци и пишманевропейци. Ако всички европейци станат пишманевропейци, Европа трябва да се казва Пишманевропа. На пишманевропейците трябва да се дават пишманправа и пишмансубсидии.
България беше сравнително успешен нов член на Европа - имаше някакво положително развитие и даже положителен дух - което не е често у нас. След това обаче, нещо се пречупи - не знам, може би когато хората изведнъж осъзнаха, че царят си е цар но все пак си иска и горите и дворците - и не гласуваха за него втори път. Това политическо изтрезняване беше последвано от икономическата криза 2008 година. и след това, някой реши да се занимаваме с някакви си Балкани - от които ние почти бяхме "излезли" - и политески и икономически. А те (?) отново ни натикаха обратно в тях !... ето за това би трябвало да говорят и анализират подобни експерти и Иван Кръстев
Ленин в ЕС :) "Крачка напред, две крачки назад". Важно е "далавера" да има. Няма лошо, ако всички бяха като Швейцария, Норвегия, или като Лихтенщайн. Резултатът ще бъде разпад на ЕС заради центробежни сили, ЕС на много скорости, хаотична обща политика. На печелившите, честито. За другите - ако не искате такава перспектива, изберете верните политици
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David Hilbert
Оставам с впечатлението, че немного хора разбират причината за българската блокада - ами оправи си впечатлението. Сменила си била името но пък не се свени да преследва българи, да не спазва договора за приятество, да краде и подменя история. Ами крайно време е да ви зе изясни и да си оправите впечатленията. РСМ няма да влезе в ЕС....скоро ако изобщо влезе. Албания ще влезе. Ето това е което ще се наложи да преглътнете.
Тоя "австриец" (всъщност явно германец, чиито дядо ss дядо се е писал австриец) да не ни обяснява за балканите. Щом и работа в банка не е успял да задържи - смятай за какъв капацитет говорим, а тука даже и трибуна му дават на тоя паляк.
В същност кои държави и защо ги искаме в ЕС? Ако след 5 години Малайзия да речем иска да се присъедини, ще водим ли преговори с тях? Иначе думата обратимост аз поне я разбирам не като ЕС на две скорости, а повече реформи които да са консенсусни, а не само някои да си налагат мнението. Като сме едно цяло например защо не говорим за еднакъв стандарт в здравеопазването и как можем да го постигнем независимо в коя част на ЕС живеем?
Аз думата "обратимост" я разбирам с по-голяма сила от казаното в интервюто. Като не изпълняваш договореното, връщането на някакви средства да бъде като първа стъпка, нещо като жълт картон. Но като го удариш през просото, не е лошо да знаеш, че следва червен картон ( може да е временно, за един-два мача, разбирай определен период от време) и ако си рецидивист, излизаш от съюза и живееш свободно. Мисля, че ако съществуваще такъв механизъм, всички и особено ние, унгарците, на моменти и други, нямаше да се връткаме по ключови въпроси, най-малкото народите нямаше да допускат да бъдат лъгани от такива политици, които играят подобни игрички.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
zxe00613919
Рейтинг: 480 НеутралноИма европейци, полуевропейци и пишманевропейци.
Ако всички европейци станат пишманевропейци, Европа трябва да се казва Пишманевропа. На пишманевропейците трябва да се дават пишманправа и пишмансубсидии.
bistr
Рейтинг: 1171 НеутралноБългария беше сравнително успешен нов член на Европа - имаше някакво положително развитие и даже положителен дух - което не е често у нас.
След това обаче, нещо се пречупи - не знам, може би когато хората изведнъж осъзнаха, че царят си е цар но все пак си иска и горите и дворците - и не гласуваха за него втори път. Това политическо изтрезняване беше последвано от икономическата криза 2008 година.
и след това, някой реши да се занимаваме с някакви си Балкани - от които ние почти бяхме "излезли" - и политески и икономически. А те (?) отново ни натикаха обратно в тях !... ето за това би трябвало да говорят и анализират подобни експерти и Иван Кръстев
penetrating
Рейтинг: 7432 ВеселоЛенин в ЕС :)
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David Hilbert"Крачка напред, две крачки назад". Важно е "далавера" да има.
Няма лошо, ако всички бяха като Швейцария, Норвегия, или като Лихтенщайн.
Резултатът ще бъде разпад на ЕС заради центробежни сили, ЕС на много скорости, хаотична обща политика.
На печелившите, честито. За другите - ако не искате такава перспектива, изберете верните политици
N. T.
Рейтинг: 8 Разстроено„…и той ми каза: Паул, аз съм български оптимист. Просто не си виждал български песимист.”
Без коментар…
Един вампир броди из Европа
Рейтинг: 2777 НеутралноПравилно. Понеделник, сряда и петък -- съюзници, вторник, четвъртък и събота до обед -- врагове. Неделя почивен ден.
Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)B. B
Рейтинг: 52 НеутралноОставам с впечатлението, че немного хора разбират причината за българската блокада - ами оправи си впечатлението. Сменила си била името но пък не се свени да преследва българи, да не спазва договора за приятество, да краде и подменя история. Ами крайно време е да ви зе изясни и да си оправите впечатленията. РСМ няма да влезе в ЕС....скоро ако изобщо влезе. Албания ще влезе. Ето това е което ще се наложи да преглътнете.
Суджук Герберите
Рейтинг: 649 НеутралноТоя "австриец" (всъщност явно германец, чиито дядо ss дядо се е писал австриец) да не ни обяснява за балканите.
... с двеста...Щом и работа в банка не е успял да задържи - смятай за какъв капацитет говорим, а тука даже и трибуна му дават на тоя паляк.
Batezuzi
Рейтинг: 1518 НеутралноВ същност кои държави и защо ги искаме в ЕС? Ако след 5 години Малайзия да речем иска да се присъедини, ще водим ли преговори с тях? Иначе думата обратимост аз поне я разбирам не като ЕС на две скорости, а повече реформи които да са консенсусни, а не само някои да си налагат мнението. Като сме едно цяло например защо не говорим за еднакъв стандарт в здравеопазването и как можем да го постигнем независимо в коя част на ЕС живеем?
tsvetko_51
Рейтинг: 1559 НеутралноАз думата "обратимост" я разбирам с по-голяма сила от казаното в интервюто.
Като не изпълняваш договореното, връщането на някакви средства да бъде като първа стъпка, нещо като жълт картон.
Но като го удариш през просото, не е лошо да знаеш, че следва червен картон ( може да е временно, за един-два мача, разбирай определен период от време) и ако си рецидивист, излизаш от съюза и живееш свободно.
Мисля, че ако съществуваще такъв механизъм, всички и особено ние, унгарците, на моменти и други, нямаше да се връткаме по ключови въпроси, най-малкото народите нямаше да допускат да бъдат лъгани от такива политици, които играят подобни игрички.