
© Reuters
Седемнайсетте страни от еврозоната ще работят за отделно споразумение извън европейските договори.
Лидерите на Европейския съюз с изключение на Великобритания се споразумяха днес за по-строги бюджетни правила, предаде агенция "Франс прес". Общо 26 от 27-те държави членки на ЕС изразиха желанието си да се присъединят към "новия фискален пакт", който има за цел да сложи край на дълговата криза в еврозоната.
Близо десет часа преговори не доведоха до сключването на споразумение, включващо всички държави членки. Вместо това, 17-те страни от еврозоната ще работят за отделно споразумение извън европейските договори.
Към тях може да се присъединят още девет страни, се казва в изявление от Европейския съвет, предаде Би Би Си. Новите по-строги правила за разходите и бюджета няма да бъдат въведени с европейски договор, а с договореност между правителствата.
Седемнайсетте страни от еврозоната се договориха за споразумението докато девет други държави членки изразиха желание да вземат участие в процеса след консултации с парламентите им, казаха европейските лидери в изявление след срещата. Очаква се новото споразумение да бъде прието през март.
Основните мерки в т.нар. фискален пакт включват решение структурният дефицит да не надвишава 0.5% от БВП. Ще бъдат налагани "автоматични последици" за страните, чиито бюджетни дефицити надвишават 3% от БВП, освен ако квалифицирано мнозинство не ги блокира.
По-строгите правила ще бъдат включени в конституциите на страните. Предвижда се да бъде ускорено създаването на бъдещия спасителен фонд Европейски механизъм за стабилност (ESM) и той да започне работи до юли 2012 г.
Президентът на МВФ Кристин Лагард също приветства решението и го определи като "много добра стъпка в правилната посока".
Ще бъде направена преоценка на капитала на механизма в размер на до 500 милиарда евро. Беше договорено и внасянето на 200 млрд. евро във МВФ, които той да може да използва за спасяване на затруднени държави от еврозоната.
Сделката беше сключена на тежка политическа цена заради съпротивата на Лондон срещу френско-германското предложение новите бюджетни правила да бъдат включени в променения Лисабонски договор. Британците така или иначе не бяха в еврозоната и в това отношение, сме свикнали със ситуацията, коментира германският канцлер Ангела Меркел.
Тя каза, че е много доволна, че повечето страни са се съгласили с фискалния пакт, който предвижда почти автоматичното налагане на санкции на страните с висок дълг и дефицит. Поучихме се от грешките в миналото, допълни Меркел.
На страните, които искат да подпишат този договор, им пожелавам всичко хубаво, защото ние искаме еврозоната да разреши проблемите си, да постигне стабилност и растеж, от които цяла Европа, включително и Великобритания се нуждае, коментира Камерън.
По-рано днес той заяви, че ако Лондон не може да получи гаранции за интересите си в областта на финансовото регулиране, е по-добре да остане извън пакта.
Председателят на Европейския съвет Херман ван Ромпой подчерта, че предишната практика по време на кризата в Гърция да принудят инвеститорите от частния сектор да отпишат под формата на загуби гръцките държавни облигации, е била неуспешна и не бива да се повтаря. Тази политика е официално прекратена, допълни той.
Някои лидери се надяват, че решенията ще насърчат Европейската централна банка да заеме по-голяма роля в разрешаването на кризата. Нейният президент Марио Драги вече настоя за нов фискален пакт миналата седмица. Драги потвърди, че решенията на Европейския съвет са "добър резултат" за еврозоната.
kesh
Рейтинг: 1823 Веселодрън- дрън ярина......!!!???...
България .....!!!!!.... на ТРИ .....ПИТИЕТААА......!!!!...conserva
Рейтинг: 520 НеутралноТова за трите процента беше в сила и преди, но никой не го спазваше. Какво гарантира, че сега ще се спазва? И ако го запишат в Констутуцията какво? Пак ще се нарушава. И тая глупост с автоматичното налагане на санкции на страните с висок дълг и дефицит, какво значи? Страна има висок дълг, и те й праскат някаква финансова санкция, например 100 милиона евро, и какво, задлъжнялостта на страната се увеличава. Или няма да има финансова санкция, ами само ще бият по 10 камшика на голо на министър председателя и на финансовия министър.
Жалка история, да видим какво ще стане следващата седмица.
dr_t
Рейтинг: 426 НеутралноВ резултат на самоизолацията на Великобритания, голяма част от бизнеса и капиталите които са вложени в нея ще се прехвърлят останалите държави, начело ще е Германия с най-много привлечени капитали, а някъде по средата на тази класация ще е България...
'ΕΡΕΒΟΣ
Рейтинг: 2791 НеутралноХерман ван Ромпой заяви, че предишната практика по време на кризата в Гърция да принудят инвеститорите от частния сектор да отпишат под формата на загуби гръцките държавни облигации, е била неуспешна и не бива да се повтаря. Тази политика е официално прекратена, допълни той.
Не се родих Грък по собствено желание.Просто имах късмет ! За един Грък граница е само Хоризонта !Просто казано,частния сектор (пазарите !) издържа на немските изнудваня и заплахи.
Daj Ribu
Рейтинг: 1002 ВеселоАбе що го няма телопазителят на Тодор Живков на снимката ?
Рибу, рибу - дай рибу, рибу, рибу - дайМоже ли такова нещо ?
Хъмъ-хъ !
kesh
Рейтинг: 1823 ВеселоДо коментар [#5] от "Forbidden Evil":
България .....!!!!!.... на ТРИ .....ПИТИЕТААА......!!!!...там е .....2-ри ред у лево......!!!!!
Daj Ribu
Рейтинг: 1002 ВеселоДо коментар [#6] от "kesh":
Рибу, рибу - дай рибу, рибу, рибу - дайБлагодаря, наистина не го забелязах на прима виста.
Много периферно са го разположили, нещо изключително нетипично за НЕГО
Явно в ЕС не вървят SMS-ите му.
stedim
Рейтинг: 2104 НеутралноМисля, че европейските лидери са малко по- умни от №1 и №2.
accidental
Рейтинг: 450 Неутрално2/3 от страните ще си загубят част от сувереннитета и това за лесно храносмилане от избирателите се нарича "автоматични последици"
charlesdegaulle
Рейтинг: 1188 НеутралноВреме е обикновения англичанин да рабере как живее обикновения българин! Едва тогава ще се съгласи да подпише всичко дето трябва...
niamanikoi
Рейтинг: 5 НеутралноОт тук насетне все повече започвам да ги съжалявам тези хора (на снимката горе), след като бяха позорно набутани в това положение от визиите на американските масони за световно глобализиране! Дори и те да са оправдани, не трябваше да бъдат налагани насила и и с финансови манипулации....
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Борислава (be_free)
Рейтинг: 793 ВеселоБорисов: Аз им казах как да спасят еврото http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1143137


Абсолютната свобода дава абсолютна власт, а власта покварява, а абсолютната власт абсолютно покварява!Европа е послушала българския премиер Бойко Борисов как да спаси единната си валута, заяви самият той в четвъртък в Брюксел, час преди да започне срещата на върха ЕС за дълговата криза.
appen13
Рейтинг: 1002 ВеселоДо коментар [#8] от "stedim":
„Не е важно каква е котката — черна или бяла, важното е да лови мишки.“Изобщо не се самозаблуждавай...ха-ха-ха...
ivanchoLA
Рейтинг: 1316 ВеселоДа ви преведа от Европеиски ... "абе ша глътнем коремче за пред хората докато мине после пак също"
#notmypresidentAmericans strive for excellence, Europeans for mediocrity ... да не би цоциализъм играло, не би чудо видяло (c) ivanchoLA2012boby1945
Рейтинг: 832 Весело[quote#2:"conserva"]Или няма да има финансова санкция, ами само ще бият по 10 камшика на голо на министър председателя и на финансовия министър. [/quote] Щом пазят спукелантите, няма да има голям ефект от всичките приказки...
Don't worry, be happy now! Boby said. ЕС е вреден за вашето здраве, дръпнете сиджимката овреме, да не плачкате като 1944 година....kratuncho1
Рейтинг: 426 НеутралноНамирам мерките, взети по предложение на двете страни с най-мощните икономики в Европа /Германия и Франция/ за адекватни, макар и малко закъснели. Братята англичани само могат да съжаляват за поредния пропуснат шанс, за по-задълбочено интегриране в Европа. Доколкото историята е показала, континенталните европейци имат дълга памет /тук по ред причини не включвам една балканска страна, не е Румъния/, което рано или късно ще се отрази на британската икономика ...
conserva
Рейтинг: 520 Неутралнодо stedim (пост #8). и да са по-умни какво? по-добре отговори на въпросите, които задавам в пост #2.
до Forbidden Evil (пост#7). Ааа, добре са го сложили Боко. Зад Бузек е, а до Бузек е Сарко, не знам кой е до Боко, но след това е тоя, дето единствен има смелостта да се грижи повече за станата си, отколкото за една фикция.
За единия ташак трябваше да изтъпанчат Боко в центъра до самия Ромпой да се види какъв юнак е нашия в сравнение с хилавия банков чиновник.
paolo51
Рейтинг: 479 НеутралноМунчо Борисов съвсем се вживя като Спасителя на Европа. След неговете мъдри напътствия, германците си намалиха заплатите 10 пъти и МУ благодариха за прозорливостта ! Обещаха също да пренасочат антикризисно инвестиции за спортни зали, лекоатлетически писти и стадиони с мотива здрав дух в здраво тяло. За "гладна мечка хоро не играе" светиня му не беше им казал.
nikodim821
Рейтинг: 426 НеутралноПаритетът на дадена валута се определя от активите който стоят зад нея, или казано по-разбираемо парите са еквивалент на богатството с което разполага дадената общност.Няма никакъв смисъл от единна валута, ако не се задълбочи интеграцията между членовете на дадена общност.Така че участниците в общностите трябва за се откажат от своят суверенитет, доколкото парите и територията са основата на всяка държава.В противен случай можеше да се запази настоящото положение в Европа с множества малки държави който си сътрудничат, но те няма да бъдат конкурентно способни най-вече в иновациите на големите държави,чийто възможности превишават сборът от възможностите на всички европейски страни взети заедно.Не се учудвам с реакцията на Англия, която е много по-близо до САШ и Канада отколкото Европейските страни. Не случайно Чърчил казваше че по-лесно ще преплава Атлантика отколкото да прегази Ламанша.
В Китай,Индия,САШ също не всички общности имат еднакво качество на живота, но там всяка жаба си знае гьола и мястото в него, така че ако искаме да съществува Европа като Велика сила този глобализиращ се свят,лидерит трябва да намерят начин за по-голяма интеграция и начин за използване на всички ресурси с който разполага неголемият ни континент. Отдавна отмина времето когато един не голям остров да се чувства ВЕЛИК И ДОРИ ДА СЕ ПРИСВОЙ ИМЕТО ВЕЛИКОБРИТАНИЯ.
Войните са се водили и ще продължат да се водят за сфери на влияние.
stedim
Рейтинг: 2104 Неутралноconserva, в пост №2 ти не задаваш въпроси, а изказваш собствено мнение, без да си наясно какво е решено, какви ще бъдат механизмите на спазване на решенията и т.н. Най- простото е да гледаш от собствената си консерва и да мислиш, че разбираш всичко.
teridan
Рейтинг: 810 ВеселоВ новините излъчиха кадри от срещата. Всички участници на групички или по двама разговаряха помежду си с изключение на наш Бойко. Той седеше с вид на темерут на стола и мрачно гледаше масата. Не мога да си обясня защо не говори с никого. Най-вероятно има зъбобол, не се сещам за друга причина.
Dorian Gray
Рейтинг: 792 НеутралноРаботата не е шега. Виждам като цяло се подценяват взетите решения, но наложени по правилен начин ще работят.
МОЛЯ, ИЗИСКВАЙТЕ ФИСКАЛЕН БОН !!!Не забравяйте, че бюджетите са закони и трябва да се спазват.
Ако правилата влязат в конституциите на държавите, бюджетите просто няма как да бъдат приемани ако и противоречат.
Още повече... говори се, че бюджетите ще се одобряват и от Европейската Комисия. Така че.... нема лабаво
appen13
Рейтинг: 1002 ВеселоДо коментар [#23] от "Dorian Gray":

„Не е важно каква е котката — черна или бяла, важното е да лови мишки.“Я пробутай още някой виц, че този беше много смешен....
teridan
Рейтинг: 810 Неутрално[quote#20:"nikodim821"]Паритетъ на дадена валута се определя от активите който стоят зад нея, или казано по-разбираемо парите са еквивалент на богатството с което разполага дадената общност.[/quote]
Понякога зависи и от силата и влиянието на общността, не само от богатството. Зад голяма част от американските долари не стои нищо. Доларите се превърнаха в световна валута и зад тях стои не само националното богатство на САЩ и но и голяма част от световните петролни резерви или богаства на други държави или милиардери по света, които предпочитат да превърнат богатството си в долари. Във всеки случай между количеството долари в обръщение и американското богатство няма паритет.
alexian
Рейтинг: 8 НеутралноЧисто и просто вървим към нов Съветски съюз, който не го вижда трябва да е сляп. Само, че сега решенията вместо да се вземат от Москва ще се вземат от Берлин. Саркози само подтичва след германците нищо, че си мисли че е големият лидер. След като загубиха две световни войни германците явно са си научили урока, че няма да стане с оръжие работата и деистват по заобиколен начин, който явно засега се оказва успешен. В резултат на промените ще имаме една доминирана от Германия Европа, в която страни като нашата ще изпълняват същата роля каято изпълняваха 45 години под съветска власт. Сред промените е и това националните бюджети да се проверяват (одобряват) от Брюксел. Това да ви напомня на СИВ ? Все едно моя семеен бюджет да го пращам за одобрение в общината и те да ми разрешават дали тази година мога да си позволя да си купя телевизор или да взема заем и да си купя кола, някакви прилики с комунизма ? Как мислите Камерон трябва да е малоумен да се съгласи с подобно нещо германците да му казват какво да прави в собствената му държава.
polovtsian
Рейтинг: 479 НеутралноДо коментар [#15] от "ivanchoLA":
Хората не действат рационално, а рационализират действията си.Вместо да плюеш в чуждата чиния бих те посъветвал да обърнеш внимание на проблемите на новата ти родина. Защото там положението хич не е по-розово.
drakkar1196
Рейтинг: 479 ЛюбопитноЛидерите на ЕС се споразумяха.....
“If you don't read the newspaper you are uninformed; if you do read the newspaper you are misinformed.” - Mark TwainИ разбира се без да се допитат до народите.
Hristo Hristov
Рейтинг: 1316 НеутралноТова, че изразяват намерения или приемат някакви мерки, не означава, че ще се спазват.
www.economistbg.com/VIVA_BG
Рейтинг: 636 НеутралноБританците не, че не искат, те не могат, заради огромните дефицити, които имат. Вече втора година блиго 10%. Задлъжнялостта им също е огромна и извън контрол. Въпреки стотиците милиарди, които налива централната им банка ръстът им е смешен. Ще си получат каквото заслужават. Кризата с Гърция им даде глътка въздух, но през следващите две три години ще го закъсат яко.
БОГ ДА БЛАГОСЛОВИ БЪЛГАРИЯ !nicoleta
Рейтинг: 1316 ЛюбопитноПовеºето страни изразили подкрепата си за новото споразумение ги очакват парламентарни избори догодина.Тогава ще видим как народа ще им даде подкрепа.Просто всичко ще започне отначало, защото много от сегашните лидери няма да ги има догодина.
teridan
Рейтинг: 810 НеутралноЕвропа тепърва ще има проблеми, които произтичат от конкурентноспособността на европейските икономики. Световното богатство в даден момент има точно изразено цифрово изражение. Никоя държава или личност не забогатява сама за себе си. На този свят ако някой забогатява, то е защото друг обеднява. Вариантите са два. Или една държава забогатява експлоатирайки ресурсите и населението на други държави, които обедняват - нещо което се случваше векове в развитите индустриални държави. Или в една държава едни хора забогатяват за сметка на обедняването да други хора от същата държава, нещо характерно за банановите републики. Дълго време западноевропеиските държави експлоатираха ресурси на страни от третия свят. След това се разпадна източния блок и те успяха да изконсумират голяма част от националното богатство на тези страни. Но нещата в света се променят. Появяват се мощни икономически центрове в Азия и ако Европа не направи нещо да повиши ефективността на икономиката си, не я чака нищо добро.
lz2
Рейтинг: 2443 НеутралноСпоразумението е лабаво.Справка-Гърция.
ПравописА е поле за изява на неграмотните!Dorian Gray
Рейтинг: 792 НеутралноДо коментар [#24] от "appen13":
МОЛЯ, ИЗИСКВАЙТЕ ФИСКАЛЕН БОН !!!Кое точно е смешно ? Или просто си някакъв хейтър?
Аз лично съм еврооптимист. Мерките този път ще работят. Не навсякъде нещата са като в България - да си праим вятър на устите и тежки банкети...
deamel
Рейтинг: 374 НеутралноЕврото е спасено, а с това и американската валута.
teridan
Рейтинг: 810 НеутралноДо коментар [#26] от "alexian":
Убеден съм, че си прав. Но този път германците го правят по умния начин. Най-добрия начин да принудиш някого да направи нещо е да го убедиш, че самият той го желае. Този път германците не завладяват никого и не насилват никого. Просто направиха икономически изгодно за останалите европейски страни да приемат идеята за Европейски съюз, в който лидери са те. Освен това не позволяват никоя страна да се чувства унижена. Така че лично аз нямам нищо против. Още повече, че правилата, които ни налагат ни пазят от безумията на нашите политици, нещо от което се страхувам много повече.
conserva
Рейтинг: 520 Неутралнодо alexian (пост #26). Ами да, така е. Но това за германската доминация не е от вчера. Още в средните векове немски говорещите доминират Европа, военно, технологично, културно. Почти всеки град в Централна и Източна Европа си има и немско име. Немците късно са се сетили да си направят национална държава, иначе отдавна Европа да беше станала един голям Дойчланд. И Украйна, и Русия щяха да са вътре. Хубавото е, че Господ като е дал толкова много дарове на германците - талант, трудолюбие, издържливост и какво ли още не, ги е лишил в немалка степен от най-обикновен здрав разум, та нещата да са балансирани. Немците имат голям проблем с усещането кое е райт, и кое е ронг. За други народи това съвсем лесно, идващо отвътре.
А това за семейния бюджет да го пращаш в общината за одобрение, пепел ти на устата, да не си го споменал пред немец. Като нищо ще го въведат в дълбоко и широко социалната си държава.
Логика
Рейтинг: 1316 РазстроеноДо коментар [#9] от "accidental":
Хората защо са заслепени- не разбирам на какво се радват съфорумците, ако живеят във Бг.?! Ако живеят в Германия или друга членка на Еврозоната, ще ги разбера...
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работаНе знам вече как по- ясно да се каже на съфорумците тази простичка истина - без да имаме заплатите на държавите в Еврозоната, ще имаме задължението да спасяваме закъсалите от Еврозоната и парите ще идват от държавният бюджет
Skydiver
Рейтинг: 495 Неутрално"Основните мерки в т.нар. фискален пакт включват решение структурният дефицит да не надвишава 0.5% от БВП. Ще бъдат налагани "автоматични последици" за страните, чиито бюджетни дефицити надвишават 3% от БВП, освен ако квалифицирано мнозинство не ги блокира."
Това всичко хубаво, но кога влиза в сила? Защото 2012 мисля че няма една страна в ЕС дори която да спазва тези два лимита. (България е под 3% общ, но над 0.5% структурен)
Храбър
Рейтинг: 3223 НеутралноЗащо винаги когато се решават такива важни за страната ни проблеми нашите представители са същите темерути (говоря за Б.Б.)? С какво присъствието на Б.Б. направи горното решение по-различно? Защо имаме такива загубеняци, които да ни представляват пред световната общественост!?
"Безнаказаността на похищенията и произволното разполагане с притежанията на повалените стари имуществени прослойки след 9-ти септември има като пряко следствие създадената и поддържана политическа обстановка за корупция"teridan
Рейтинг: 810 НеутралноДо коментар [#38] от "dqdomart":
Задължението да участваме в спасителния фонд възниква чак когато влезем в Еврозоната. Тогава трябва да внесем над 4 млрд. евро във спасителния фонд. Финансовата тежест на тази вноска за България може да се превърне в пречка за влизането ни в Еврозоната. Но строгите европейски правила имат и добра страна. В един момент те могат да се превърнат в пречка пред безумията на нашите политици. Настоящето правителство например е заложило в бюджета като възможност увеличаване на външния дълг с 4,2 млрд. лева през следващата година. Българските политици по-скоро биха спазвали европейски правила, отколкото наши вътрешни. Доказва го валутния борд. Не искам да си мисля какво би могъл да направи наш Бай Ганю без него.
Храбър
Рейтинг: 3223 НеутралноЩом Великобритания не желае да се включи, сигурно има нещо гнило за което би трябвало да съжаляваме!
"Безнаказаността на похищенията и произволното разполагане с притежанията на повалените стари имуществени прослойки след 9-ти септември има като пряко следствие създадената и поддържана политическа обстановка за корупция"Логика
Рейтинг: 1316 НеутралноДо коментар [#41] от "teridan": s/pressdata/BG/ec/126662.pdf
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работаПрочетете автентичният текст и Ви моля за Вашият коментар относно двустранните заеми с МВФ, както и чл.12, чл.13 и чл.14
http://www.consilium.europa.eu/uedocs/cms_data/doc
ИЗЯВЛЕНИЕ НА ДЪРЖАВНИТЕ И ПРАВИТЕЛСТВЕНИТЕ РЪКОВОДИТЕЛИ ОТ ЕВРОЗОНАТА
harrytruman
Рейтинг: 426 НеутралноНякой може ли да преведе на нормален човешки език какво точно се е случило в Брюксел? Аз не съм икономически/финансово грамотен. И доколкото от нивото на моята неграмотност можах да разбера трябваше да се вземат някакви решения за преодоляване на дългова криза. Трябваше да се реши кой ще "плати обяда". Ако няма кой то поне трябаше да решат да понапечатат малко хартийки (евро). Рещиха ли нещо такова или само "биха тъпана"?
Защо при тази "добра" новина за европейската икономика доларът днес е по-скъп от вчера?
Dorian Gray
Рейтинг: 792 НеутралноДо коментар [#42] от "Храбър":
МОЛЯ, ИЗИСКВАЙТЕ ФИСКАЛЕН БОН !!!Великобритания има собствена монетрна политика и валута. Има също така огромен дълг и дефицит. Няма как да покрие критериите на този пакт.
Този пакт застрашава суверенитета на централната им банка която решава кога да печата пари и кога не... с Германия например не е така защото ЕЦБ решава тези неща...
На последно място: самите англичани са горди хора и няма да одобрят Брюксел да ги командва. Много медии и хора псуваха по Гордън Браун като подписа Лисабонския договор, представям си ако подпишат и това какжо ще се случи
appen13
Рейтинг: 1002 ВеселоДо коментар [#34] от "Dorian Gray":

„Не е важно каква е котката — черна или бяла, важното е да лови мишки.“Ха-ха-ха-ха-ха..., това не са мерки, а НАМЕРЕНИЯ... справка, нещо което току-що изтече по световните медии - "Финландия заплаши да излезе от бъдещия спасителен фонд за еврозоната.
Скандинавската държава се противопоставя на вземането на решения с мнозинство, а не с единодушие"...
Ти явно си живееш в някакъв измислен свят и те мързи да прочетеш нещо, препоръчвам ти любимия си финансов гуру, много успешен играч на борсата и модерен мислител Насим Талеб/ успокой се, не е арабин, а ливански гръко-православен с чисто византийско потекло/..., може пък и да започнеш и да мислиш, знам трудно е, но поне опитай...не боли...
papуre
Рейтинг: 834 НеутралноОт това което е написано като информация ,излиза че лидерите са свършили работата като кучето на нивата . 17 страни ще работят за споразумение извън ЕВРОПЕИСКИТЕ ДОГОВОРИ . Ами в такъв случай ЕС би трябвало да не съществува , тъй като и той е създаден с ЕВРОПЕЙСКИ ДОГОВОР .кЪМ ТЯХ може ДА СЕ ПРИСЪЕДИНЯТ И ДРУГИ 9 . А ако не се присъединят , отпадат ли от Съюза и на какво основание , след като са член на Съюза по силата на някакъв договор . Новите ПО-СТРОГИ разходи и бюджети ще бъдат въведени с ДОГОВОРЕНОСТИ между отделни страни . Договореностите не са ли ДОГОВОРИ ? Значи отпадат едни договори и се появяват нови . Егати недомислиците . Някои да сметне колко договора ще сключат страните от ЕС , като се знае ,че България ще трябва да сключи ДВАДЕСЕТ И ПЕТ ДОГОВОРА . И всяка страна потолкова . Без бобитата . И надолу статията бъка от недомислици. Като как например ще се включат новостите в нашата конституция , без да се наруши самата Конституция ? След като за промени се изисква ВЕЛИКО НЕРОДНО СЪБРАНИЕ . Нейсе , и Конституцията стана Врата у поле .
Логика
Рейтинг: 1316 Неутрално[quote#47:"papyre"]Новите ПО-СТРОГИ разходи и бюджети ще бъдат въведени с ДОГОВОРЕНОСТИ между отделни страни . [/quote]
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работаОТДЕЛНО!!! България се е присъединила към ЕС с вписваен ан дерогация/ неприлагане/ на текстовете от договорите на ЕС, които важат а Еврозоната, а ако се ратифицира новото споразумение,ние де юре се отказваме от част от това предимство.
Логика
Рейтинг: 1316 Неутрално[quote#47:"papyre"]Като как например ще се включат новостите в нашата конституция , без да се наруши самата Конституция ? След като за промени се изисква ВЕЛИКО НЕРОДНО СЪБРАНИЕ . Нейсе , и Конституцията стана Врата у поле .[/quote]
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работаНе е само това. Вписването на такъв член в КРБ означава ЗАГУБА на българският фискален суверенитет - тази загуба е нормална за държавите от Еврозоната, но ние НЕ СМЕ в ЕЗ!
Dorian Gray
Рейтинг: 792 НеутралноДо коментар [#46] от "appen13":
МОЛЯ, ИЗИСКВАЙТЕ ФИСКАЛЕН БОН !!!Намерения? Като го вкарат в парламента другата година ще видим намеренията
Предпочитам да вярвам на европейските институции и лидери, а не на борсови играчи и календара на маите.
А Финландия може да излиза (от)където си иска... и от ЕС даже и да се събира с Норвегия...
Гледай трезво на нещата, не се прай на сътрудник на Строго секретно
Логика
Рейтинг: 1316 НеутралноДо коментар [#47] от "papyre":
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работаАко е възможно, прочетете и Вие документа от пост № 43- това е оригиналният текст на документа, разискван в статията и мисля, че доста неща ще разберете...
appen13
Рейтинг: 1002 ВеселоДо коментар [#50] от "Dorian Gray":

„Не е важно каква е котката — черна или бяла, важното е да лови мишки.“Ха-ха-ха....още един добър виц...продължавай в същия дух, явно те влече...ха-ха-ха....
Svet
Рейтинг: 576 НеутралноНашия ка така не е на пръва линия?
teridan
Рейтинг: 810 НеутралноДо коментар [#43] от "dqdomart":
Споразумението е между страните членки на еврозоната. Това което ни касае нас е в последния абзац на последната страница:
"Държавните и правителствените ръководители на България, Чешката република, Дания, Унгария, Латвия, Литва, Полша, Румъния и Швеция посочиха възможността да вземат участие в този процес, след като по целесъобразност се консултират с парламентите си."
Но сте съвсем права, че е неясно какво точно означава "да вземат участие в този процес" и дали това участие има финансови измерения. Със сигурност са се договорили за конкретните параметри на това участие. Засега е неясно.
kapitalist
Рейтинг: 479 ЛюбопитноМного си объркан 'Храбрий', много...
Чети, случай и най-вече МИСЛИ повече!
10 % от хората задвижват 90% от нещата. Обикновено 90% не ги виждат или разпознават... Полмисли от кои си!? 8-Х
kapitalist
Рейтинг: 479 ВеселоОбърках се и аз покрай тебе - ч,ш, л. уфф. ;ДД
Dorian Gray
Рейтинг: 792 НеутралноДо коментар [#52] от "appen13":
МОЛЯ, ИЗИСКВАЙТЕ ФИСКАЛЕН БОН !!!Не виждам никакви доводи в твоите мнения. Оставям те да се смееш на вицовете и да четеш еди кой си...
teridan
Рейтинг: 810 Неутрално[quote#40:"Храбър"] Защо имаме такива загубеняци, които да ни представляват пред световната общественост!?[/quote]
Може би защото в България за съжаление се намериха достатъчно загубеняци да ги поставят с избори на този пост. Дано до следващите избори им просветне.
kapitalist
Рейтинг: 479 ВеселоДо коментар [#45] от "Dorian Gray":
Така е. Руснаците не са достигнали капитализма. Тия пък аристократи монархични не могат да излязат от него... Все замръзнали глави. Ще стоплят скоро. Като поогладнеят. Гладът развива ума! От първобитния строй още. Хахаха
Логика
Рейтинг: 1316 НеутралноДо коментар [#54] от "teridan":
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работаЛично мен много ме притесняват чл.14 -
Държавите членки от еврозоната и ДРУГИ ДЪРЖАВИ ЧЛЕНКИ ще обмислят и потвърдят в рамките на 10 дни предоставянето на допълнителни ресурси на МВФ в размер до 200 млрд. евро (270млрд.долара) под формата надвустранни заеми ,за да се гарантира,че МВФ разполага с необходимите ресурси за справяне с кризата.Ние очакваме съответен принос от страна на международната общност./ вероятно става въпрос за всички 23 държави, а не само за държавите от ЕЗ/
teridan
Рейтинг: 810 НеутралноДо коментар [#60] от "dqdomart":
Със сигурност ще ни задължат да плащаме. В коментара си за 4-те млрд. евро. визирах паричната ни вноска, която произтича от Пакт Евро +. Този документ беше приет и подписан на предишната среща, България се присъедини и настоящия документ не го отменя. Тогава беше конкретизирано, че вноската трябва да бъде направена на части след влизането ни в Еврозоната. А присъединяването ни към настоящето споразумение със сигурност ще има финансова част, която ще бъде конкретизирана или може би вече се знае, но не се разгласява.
Но безспорно си е повод за притеснение. Ние сме бедна държава и когато имаме трудности ни оставят да се справяме сами както можем, като изключим приятелските потупвания по рамото и похвалите колко стабилни сме в мизерията си.
sasvirco
Рейтинг: 479 НеутралноДо коментар [#26] от "alexian":
http://www.youtube.com/watch?v=0wdhKehIhJo
Някой хора смятат, че НЕ-то на Камерън е с малко по-различен оттенък от "да не ми казват германците какво да правя".
sasvirco
Рейтинг: 479 НеутралноДо коментар [#42] от "Храбър":
Има гнило, ама си е английско гнило. Набълбукали са се със заеми, а банкерите от СИТИ-то не искат някой да им рови из тефтерите, че ще стане страшно.
Логика
Рейтинг: 1316 Неутрално[quote#61:"teridan"]Със сигурност ще ни задължат да плащаме. В коментара си за 4-те млрд. евро. визирах паричната ни вноска, която произтича от Пакт Евро +. [/quote]
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работаБлагодаря Ви, че структурирахте нещата! Значи имаме следно:
1.Ако България ратифицира това Споразумение, ние се отказваме на нашия фискален суверенитет, само го ограничаваме до 3% бюджетен дефицит и 0,5% структуриран дефицит/ правила, които би следвало да важат САМО за държавите от Еврозоната/
2. До 10 дни трябва да има промяна в държавният бюджет на Р. България за 2012г.
3. Ще се задължим да сключим двустранен нов заем с МВФ до 10 дни.
4. Ще плащаме пари за Пакта Евро +, за да спасяваме задлъжнелите държави от Еврозоната, а сме най-бедната държава в ЕС, не сме в ЕЗ и заплатите ни не са като заплатите в Еврозоната
Логика
Рейтинг: 1316 Неутрално[quote#64:"dqdomart"] само[/quote]
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работада се чете "сами'
Логика
Рейтинг: 1316 НеутралноДааа- време е за Терминал 2 - "Премиерът Бойко Борисовпрогнозира, че до март 2012 г. България ще е готова с необходимите конституционни промени, предвидени в договореното днес в Брюксел фискално споразумение, съобщи БНР. " spored_borisov_do_mart_stranata_shte_e_gotova_za/? ref=id
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работаhttp://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/12/09/1356979_
latsy
Рейтинг: 479 НеутралноОчевидно е, че фискалната политика експериментирана в България има успех. 26 държави подкрепят, а Англия е против.
appen13
Рейтинг: 1002 ВеселоДо коментар [#57] от "Dorian Gray":

„Не е важно каква е котката — черна или бяла, важното е да лови мишки.“Обяснявам ти много простичко, като за тебе и другите като тебе...ха-ха-ха...
Маркози са политически трупове, тлъстата прусачка преживя вече няколко унизителни поражения в много важни провинциални избори, а френското мелезче може да бъде победено даже от Мари Льо Пен...вдяваш ли какво ти обяснявам ...ха-ха-ха...Повечето т.н. "евро-лидери" участват в управлението на страните си, благодарение на различни коалиции, които лесно могат да се разпаднат, по една или друга причина... за гърци и италианци даже няма смисъл да говорим, там има правителства, които вземат решения с пистолет опрян на тила им, и много малко вероятно е да бъдат изтърпени в следващите месеци, независимо какво твърди фокс нюз...ха-ха-ха...шоуто тепърва предстои, нека му се насладим...
teridan
Рейтинг: 810 НеутралноДо коментар [#64] от "dqdomart":
Мога да коментирам само точка 1 и 4 от списъка ви. Точка 1 действително произтича от присъединяването ни към споразумението. Точка 4 вече е договорено, че влиза в сила след присъединяването ни към Еврозоната. Вноските са по определена схема. А колкото до 2 и 3, това ще произтече от договорките, които са направени на срещата. Възможно е да е точно така, както казвате, засега никой не знае. Може би до дни ще стане ясно.
Далеч съм от мисълта да защитавам това правителство. Нещо повече, ненавиждам ги заради много от нещата, които са казали и направили, особено премиера слънце. Но в конкретния случай мисля, че нямаше алтернатива. Единствена Великобритания се отдръпна от споразумението. Но ако България се беше опитала да се държи по същия начин, щеше да е неуместно, неадекватно, смехотворно и абсурдно.
ahasver
Рейтинг: 1527 НеутралноДо коментар [#22] от "teridan":Обяснението е просто - другите не знаят шопски
teridan
Рейтинг: 810 ВеселоДо коментар [#70] от "ahasver":
Това ще да е обяснението. Аз, наивника, за момент щях да си помисля, че вината може да е в нашия човек.
Логика
Рейтинг: 1316 НеутралноНа мен нещо ми се губи насрещната престация , която България би следвало да получи в замяна: на загубата на финансовият си суверенитет ; задълженията за сключване на двустранен заем с МВФ; вноските в пакта Евро+; не членува в Еврозоната, а погасява с пари от държавният бюджет чужди финансови задължения, от които България не е потребявала финансови средства, нито е спомогнала за създаването и натрупването им. От едната страна имаме поне 4 финансови задължения, а от другата страна- липсва насрещна престация- т.е. нещо - права, привилегии- което да получим в замяна. ЗА МЕН ТОВА Е ВРЕДОНОСНА И НЕИЗГОДНА СДЕЛКА!!!!
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работаteridan
Рейтинг: 810 ВеселоДо коментар [#72] от "dqdomart":
Получаваме доста права. Получаваме правото да плащаме в спасителния фонд. Получаваме правото да се съгласяваме с всички решения, които вземат Германия и Франция. Получаваме правото да променим Конституцията и данъчната си система, така както ни бъде наредено. Получаваме правото да сме щастливи, че живеем в мизерия. И сигурно още други права.
Логика
Рейтинг: 1316 НеутралноДо коментар [#73] от "teridan":
Имаме право да си погасяваме задълженията преди падежа....виждам, че логическата верига нататък Ви е известна
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работаПрав сте
Dorian Gray
Рейтинг: 792 НеутралноДо коментар [#68] от "appen13":
Говориш некви глупости които са тема за ресторантО на гарата
МОЛЯ, ИЗИСКВАЙТЕ ФИСКАЛЕН БОН !!!Сега вече и аз се смея
И какво ми обясни? че Меркел и Саркози не струват? Несвързани работи за правителства и т.н.
Взети са решения които са над правителства, държави и парламенти.
Затова твърдя, че мерките са важни... защото дори всичко това което казваш се случи, да не се стига пак до тук.
Това са европейски договори които са над националните закони и затова Великобритания трудно ги подписва.
Тодор Василев
Рейтинг: 419 НеутралноДо коментар [#13] от "be_free": т на света!...
)) Отиде ли си смятайте каква световна депресия ще настане....
)))
Когато даваш отрицателен вот добре ще е да се аргументираш.Да бе, Бойко-Супермена...Спасителя
Мазен чех
Рейтинг: 636 НеутралноСмешна работа, и как ЕС ще се противопостави на финансовата световна война която се води с тоя пакт? Не можеш да търгуваш свободно с печатари като САЩ, без и ти да понапечатващ, щото или ще фалираш като неконкурентно способен, или ще ти изкупят всички читави бизнеси срещу прясно напечатани хартишки. Свободната търговия пък със страни като Китай, дето не ибават ни условия на труд, ни работно време, ни еко норми, а в същото време всички тия изисквания важат за твойте фирми, познайте до какво ще доведе.
икономист - неграмотник с дипломаBicho Raro
Рейтинг: 1327 Веселоhttp://www.segabg.com/pic/10688/581228-l.jpg
"Tolerance is a crime when what is tolerated is evil or sin" - Thomas Mannbat_plamen
Рейтинг: 4074 НеутралноОбщо взето нещо се прави ,но резултатите ще са съмнителни!Трябва много по-голяма регулация и общи правила!
sokratus
Рейтинг: 374 НеутралноЯвно политиците за нищо не стават. Правят всичко възможно от тях да зависи. Те да решават проблемите, които и те създават! !!
Две години мислене и измислиха НОВА БЮРОКРАЦИЯ!!! Трябваше просто да оставят Гърция да фалира. Чак сега разбрах, защо немците даваха на два пъти по 130млрд евро.
Ужасно глупави постъпки от нашите. Присъединяваме се към нещо, отново без да искаме равнопоставеност. Те са богати, ние бедни. Дори не ни дават да работим там свободно. Идеята за Европа е супер, ама и Комунизма е супер идея!!!
Трябва да ограничим правата на политиците, иначе ни чака отново 10 ноември!!!
Публикувано през m.dnevnik.bg
appen13
Рейтинг: 1002 ВеселоДо коментар [#75] от "Dorian Gray": а....защо пне малко да се поограмотиш, поне няма да пишеш такива безумия...ха-ха-ха-ха-ха-ха-х ...



„Не е важно каква е котката — черна или бяла, важното е да лови мишки.“Ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха..., обичам този тип вицове, но не когато са толкова тъпи и неграмотни....ха-ха-ха-ха-ха-
Логика
Рейтинг: 1316 РазстроеноДо коментар [#78] от "VеnRus 2008":
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работаВенче, на теб ти е смешно, но на мен ми се иска някакси да се приложи чл.220 ал.2 от НК спрямо Б.Б. и Д.- сключване на вредоносна и неизгодна сделка, въпреки, че отлично съзнавам невъзможността на желанието си
spartacus
Рейтинг: 426 Неутралноот текста нищо не разбрах.не е написано нищо конкретно,пълна мъгла.уж има криза а изведнъж решиха проблема,значи са намерили пари!откъде и кой?!моля някой да ми обясни ако знае,и каква е позицията на БГ,кво ще стане с България сега?
appen13
Рейтинг: 1002 Весело"Пне" в коментар № 81, моля да се чете "поне"..., а нека и коментиращите, преди да графоманстват обърнат внимание на кратката, но много важна подробност..."..без промяна на договорите..."...ха-ха-ха...
„Не е важно каква е котката — черна или бяла, важното е да лови мишки.“Тодор Василев
Рейтинг: 419 НеутралноДо коментар [#77] от "tel_112":
))))
Когато даваш отрицателен вот добре ще е да се аргументираш.Направо всичко е Мара втасала мен ако питаш
Логика
Рейтинг: 1316 Неутрално[quote#84:"appen13"]."..без промяна на договорите..."...ха-ха-ха...[ /quote]Да, ама невежите не разбират, че де юре България отстъпва от дерогацията на текстовете от договорите и сам си изгърмява предимството по НЕПРОМЕНЕНИТЕ договори! Я коментирайте какво значи без да сме в ЕЗ, да прилагаме правилата за рестриктен бюджет на ЕЗ? Още повече, че се задължаваме с международно споразумение, по което ще сме страна и ще е ратифицирано спрямо вътрешното законодателство на Р. България - КРБ -чл.5 (4) Международните договори, ратифицирани по конституционен ред, обнародвани и влезли в сила за Република България, са част от вътрешното право на страната. Те имат предимство пред тези норми на вътрешното законодателство, които им противоречат.
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работаivanalex2
Рейтинг: 479 НеутралноНе виждам с какво ще се променят нещата в БГ, влизайки в този валутен съюз.
Към по-лошо - едва ли, има ли накъде?
Към по-добро - също едва ли, няма причини.
Логика
Рейтинг: 1316 Неутрално[quote#87:"ivanalex2"]Не виждам с какво ще се променят нещата в БГ, влизайки в този валутен съюз. [/quote]
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работаНакратко- задължаваме се да изпълним 2-3 различни вида плащания за финансови задължения, натрупани от задлъжнелите държави в ЕЗ, в чието натрупване България не е участвала и не е получила и 1 евроцент от тях, затягали сме коланите ; средната ни заплата по време на натрупване на тези дългове във България е била 250 евро, а в тези държави- поне 5 пъти повече, и сега вместо на нас да ни дават пари или поне да сме стабилни и да не теглим безсмислени кредити, Б.Б. и С.Д. ни вкарват да плащаме чужди дългове срещу НИЩО насреща- ни повече прав, ни повече евро за България!
Логика
Рейтинг: 1316 Неутрално[quote#88:"dqdomart"]ни повече прав, ни повече евро за България![/quote]
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работат.е. ни повече права, ни повече евра за България!
dimko
Рейтинг: 551 ВеселоПредколедно заседание , няма как да не е Тържествено ...
spartacus
Рейтинг: 426 Неутрално"Седемнайсетте страни от еврозоната се договориха за споразумението докато девет други държави членки изразиха желание да вземат участие в процеса след консултации с парламентите им, казаха европейските лидери в изявление след срещата. Очаква се новото споразумение да бъде прието през март."
????ако разбирам нещо пък на!!!!
май още нищо не е подписано ве,има само уговорка,официално ще го приемат през март,а пъг и БГ е от 9те държави които първо ще се консултират с парламентите си.ама аз пак не разбирам нищо,щото уж говореха че до 10 дена еврото ще рухне ако не вземат мерки,а сега след срещата на съвета се радват че са го спасили,а в действителност нищо не са направили,само няква устна уговорка какво щели да приемат през март 2012.ами дотогава????еврото?????кризат
system1
Рейтинг: 374 НеутралноЕй тоя Камерън, и той клати обединението на Европа по същия начин, както и гърците.
Не им ли писна на тези англичани да мислят само и единствено за себе си ?!?
gaudien
Рейтинг: 545 НеутралноДо коментар [#32] от "teridan":
Европейците първо трябва да се справят с мързела си да отгледат едва едно дете през живота си. Една застаряваща Европа никакви печеливши икономически идеи не може да реализира. Но демографският срив на европейските народи е следствие от потребителската им нагон като цяло. Този срив на естественото възпроизвеждане на населението ще подкопае всяко усилие за бъдещо по-добро бъдеще. Тази ситуация ще доведе до пъплещи вълни млади бежанци от чужди на Европа нации и култури. Резултата от това всеки може да види отсега
Логика
Рейтинг: 1316 Гневно[quote#93:"gaudien"]Тази ситуация ще доведе до пъплещи вълни млади бежанци от чужди на Европа нации и култури[/quote]
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работаНЕ и във България! УПРАВЛЯВАЩИТЕ ОТ ГЕРБ СА НАЦИОНАЛНИ ПРЕДАТЕЛИ- СПАЗАРИХА БЪЛГАРИЯ И ТЯ БЕШЕ КУПЕНА! За мен случилото се днес е НАЙ–ГОЛЯМАТА изгубена стратегическа "битка" на България след подписването на Ньойският договор ! Отново продажни политици продадоха България! Не просто съм възмутена- ОТВРАТЕНА СЪМ!!!!
Ventsislav Nikolov
Рейтинг: 239 НеутралноАре бе само си чешем езиците. Каквото и да правят тези от Европа само забавят това, което идва. Просто в света има толко много пари, колкото не е имало никога в човешката история. И тези пари ще се пренасочват винаги към следващата дестинация, където може би ще се умножат(Развиващи се пазари като нашия до преди три години, следва страх и се пренасочиха към сигурни места като Швейцария, днес към Германия). Решението е лошо за простия народ, но е неизбежно. Криза като 1929 г. безработица, глад, сух режим, популизъм,....
Логика
Рейтинг: 1316 Неутрално[quote#95:"conversko"]Аре бе само си чешем езиците. [/quote]
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работаДругият вариант е да се излезе на улицата и да се повтори 1997г.- щото споразумението от днес тика България в тази посока....
step_by
Рейтинг: 491 НеутралноТя, България никога не си е знаела интереса , никога не е била важен фактор , с който да се съобразяват развитите западни икономики ! Тя просто не е държава ! Тя няма нито ясна стратегия за бъдещето си , не е ясен икономическият и , политически и геостратегически профил ! Нейното мнение едва ли интересува някого от ЕЗ !
.... never say never ..... !Ventsislav Nikolov
Рейтинг: 239 Неутрално[quote#96:"dqdomart"]Другият вариант е да се излезе на улицата и да се повтори 1997г.[/quote]
Да, но тогава вината си беше изцяло Българска. Това, което се случва днес не може да се озапти нито от ЕС нито от Обама. Да не говорим за тиквата.
Логика
Рейтинг: 1316 Неутрално[quote#97:"step_by"]! Нейното мнение едва ли интересува някого от ЕЗ ![/quote] s/pressdata/BG/ec/126662.pdf
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работаНапротив- ЕЗ няма как да се справи и без ФИНАНСОВАТА подкрепа на България-
чл.14 Държавите членки от еврозоната И ДРУГИ ДЪРЖАВИ ЧЛЕНКИ / т.е. и България!/ ще обмислят и потвърдят в рамките на 10 дни предоставянето на допълнителни ресурси на МВФ в размер до 200 млрд.евро (270млрд.долара) под формата на двустранни заеми,за да се гарантира, че МВФ разполага с необходимите ресурси за справяне с кризата.Ние очакваме
съответен принос от страна на международната общност.
http://www.consilium.europa.eu/uedocs/cms_data/doc
Ventsislav Nikolov
Рейтинг: 239 Неутрално[quote#99:"dqdomart"]Напротив- ЕЗ няма как да се справи и без ФИНАНСОВАТА подкрепа на България[/quote]
Е това е! Без нас свето е загинал!