
© Георги Кожухаров
Константин Павлов, кмет на район "Лозенец"
Кандидатурата на софийския район "Лозенец" за финансиране на проект по европрограма пропадна. Една от причините – районите не могат сами да бъдат бенефициенти на европейски средства, но се оказа, че има и други.
Това се разбра при обсъждането на доклада, внесен от кмета на "Лозенец" Константин Павлов и общинския съветник Веселин Калановски, и двамата от "Демократична България", в общинската комисия по образование и култура.
Проектът е насочен към създаване на двегодишна програма за продуциране на публично изкуство в района. Той цели и да стимулира представянето на изкуството на творчески личности, както и 3D-мапинги върху фасадите на сгради. Програмата на район "Лозенец" включва и лекции, уъркшопи и детски събития, които да се провеждат в училищата и в университетите в София.
Район "Лозенец" изпраща писмо на 12 декември за по-бързо разглеждане на проекта
На 12 декември 2019 г. районният кмет Павлов и Калановски изпращат доклад до Елен Герджиков, председател на Столичния общински съвет, в който го уведомяват, че крайният срок за кандидатстване е 10 януари. Те молят за съдействие за по-бързо процедиране в общинския съвет, заради наближаващия краен срок.
В доклада на двамата вносители е отбелязано, че като бенефициент кандидатства "Столична община - район "Лозенец", а не само районът. Програмата е "Културно предприемачество, наследство и сътрудничество", раздел "Подобрен достъп до изкуства и култура" по финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство 2014-2021 г. Нейни донори са Норвегия, Лихтенщайн и Исландия.
© Юлия Лазарова Веселин Калановски (вдясно) с Марта Георгиева и Владислав Панев, общински съвтеници от "Демократична България"
Ресорната комисия по образование и култура разглежда проекта на района чак на 14 януари, което е 4 дни след крайния срок за кандидатстване по европрограмата. На заседанието вносителят Калановски го оттегли от дневния ред с мотива, че крайният срок вече е пропуснат и просто няма смисъл.
В комисията по култура търсят начин да помогнат, но... няма как
Председателят на комисията Малина Едрева от ГЕРБ прояви разбиране и заяви, че трябва да се подкрепи образователният проект на район "Лозенец" като се преодолее тази формална пречка, за да може да кандидатства за реализацията му. Прогнозната стойност на проекта "Фестивал за публично изкуство" е 390 хиляди лева.
Зам.-кметът Чобанов: Районите трябва да кандидатстват чрез общината
Зам.-кметът по културата доц. Тодор Чобанов разясни, че проблемът не е само в пропуснатия краен срок, а и в статута на районите, които не могат самостоятелно да кандидатстват по европейски програми.
"Трябваше Столичната община да кандидатства с този проект", препоръча той на Калановски и добави, че в такива случаи е добре районите по-рано да предлагат своите идеи, за да има време общината да намери най-доброто решение за кандидатстване.
Зам.-кмет на "Лозенец": Общината също е кандидатствала по тази програма
Европейските програми, конкретно норвежката, по която сега кандидатствахме, допуска само един кандидат от община. Те разглеждат Столична община заедно с 24-те района като един субект, обясни Михал Сотиров, зам.-кмет по образованието и културата на район "Лозенец".
По същата европейска програма обаче се оказало, че самата Столична община вече е подала документи за финансиране и така проектът на "Лозенец" за публично изкуство автоматично отпада.
"Столичната община обикновено кандидатства по всички европрограми и поради това 24-те столични райони рядко могат да се вредят за финансиране на свои проекти", обясни Сотиров за "Дневник".
По закон районите нямат реална самостоятелност
Районите, които са административни единици само в София, Пловдив и Варна, не са самостоятелни юридически лица и поради това техните кметове не могат да сключват договори без да са упълномощени от кмета на общината. Те нямат свои бюджети и според Закона за местното самоуправление и местната администрация районният кмет изпълнява функции, възложени му от кмета на общината.
Въпросът за по-голяма отговорност на районите чрез развиване на децентрализацията е една от основните цели в политическата група на "Демократична България" в общинския съвет. Кметът Йорданка Фандъкова също обяви, че ще иска повече отговорности от 24-те райони за подобряване на инфраструктурата им. В тази насока са и обещанията, че част от приходите от повишаването на два местни данъка - общо 10 милиона лева, ще бъдат разпределени между районите.
galapagas
Рейтинг: 736 НеутралноВ Лозенец няма една здрава тротоарна плочка, коли спират по Черни връх и блокират движението, паветата по Баучър са безобразни - но новият кмет смята, че най-важното са нови графити по сградите.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 5488 НеутралноДо коментар [#1] от "galapagas":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Да беше прочел статията преди да ръсиш глупотевини. Кандидатствали са по програма която финансира култура а не плочки. Защо предишния кмет не ви оправи плочките ???
Nick F
Рейтинг: 1010 НеутралноБаце, ти да не мислиш че само това е направил новия кмет ? Макар че и само това да е, е направил повече от предишния. "Графинята" и заместник кметовете и така са стиснали бюджета, че на районите не се отпуска почти нищо. Освен ако не смяташ че в задълженията на кмета на района влиза сутрин от 8 до 12 лично да подменя плочки и пренарежда павета.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 5488 НеутралноДо коментар [#3] от "Nick F":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Мадам Ф. наказва всички инакомислещи райони които НЕ избраха гербаджийски корумпета.
Slick
Рейтинг: 432 НеутралноТоест, чиновниците от ГЕРБ пак са зяпали някъде, и сега положението е Култура ми Янко?
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 5488 НеутралноДо коментар [#5] от "Slick":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Нарочно са саботирали проекта.
Капабланка
Рейтинг: 506 НеутралноДо коментар [#1] от "galapagas":
Ами да - ти си от тези, които не искат култура, а плочки. Ама то е така на повечето места. Улуца Иван Вазов, вместо да е приятна за ходене, я направиха да има повече места за паркиране, защото така искаха живущите на нея. А онези до театър Сфумато, предпочитат паркинг, вместо него. Иначе - гордеете се, че сте кореняк софиянци, но през уикенд сте по селата, за буркани от мама и тати.По културата сте ми ясни. Плочки....
liz31552545
Рейтинг: 108 НеутралноНе съм убеден, че като саботира негербаджийските кметове Голяма Община ще спечели симпатии. Общо взето те са избирани в райони с мислещи хора, които ще претърпят издевателствата на ГЕРБ , но ще си направят точните изводи за парламентарните и бъдещите местни избори.
iceto_
Рейтинг: 284 НеутралноДо коментар [#8] от "liz31552545":
като не саботира отдели време да прочетеш статията за проекто-бюджета за Младост - една голяма кръгла Нула.
m17
Рейтинг: 2358 НеутралноДо коментар [#8] от "liz31552545":
На десебарките все някои им пречи. Интересно защо на бившия кмет на Красно Село Ангелов, избран от РБ ( СДС) никой не му пречеше и за 4 години промени квартала.
penetrating
Рейтинг: 5467 НеутралноГЕРБ префинено "наказва" гражданите си (жители както на района, така и на общината)
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David Hilbertm17
Рейтинг: 2358 НеутралноДо коментар [#3] от "Nick F":
Кмета не пренарежда лично но организира и движи тези неща. И ако е свестен и работлив, може да свърши маса неща. Или може да си намира виновни както тук - хем знае че не може сам да кандидитства, хем се мота до 3 дена преди празниците и накрая статия в Дневник - "те ми пречат".
m17
Рейтинг: 2358 НеутралноДо коментар [#9] от "iceto_":
+ едни 50 милиона за делегирани дейности. + околовръстно в строеж, + парка , + проекта за булевард към горубляне и т.н. Иначе е кръгла нула.
slon
Рейтинг: 578 НеутралноГрам не сме мръднали от 10 ноември до днес...
aralambi
Рейтинг: 583 НеутралноТози районен кмет сега ли е разбрал, че не може район на София да кандидатства за пари по европрограма? Ако е искал наистина да го направи, трябваше неговите съпартийци в СОС да предложат проекта отдавна и да настояват Столична община да кандидатства. Явно го прави нарочно, за да има сега за какво да мрънка.
Nick F
Рейтинг: 1010 НеутралноКолко отдавна ? Изборите бяха в началото на ноември, самата подготовка на проекта изисква време и случая показва проблеми в управлението. Ако Столична община кандидатства с проект по тази програма всички районни кметства са изключени по под разбиране. А предполагам не е само тази програма с такива условия. Т.е. децентрализация не е възможна, не е желана, не е допустима от сегашното управление.
Nick F
Рейтинг: 1010 НеутралноВ момента Константин Павлов е внесъл по важно предложение в СОС да видим как ще бъде гласувано.
Корки
Рейтинг: 2401 НеутралноПолитиката е изкуството на възможното, не на оправдания и мрънкане. Жалко че е изтърван крайният срок заради коледната ваканция, но това е даденост.
Свободата е възможноста сам да си наложиш дисциплина, преди да са ти я наложили други.m17
Рейтинг: 2358 НеутралноДо коментар [#17] от "Nick F":
Какво е това "по важно" предложение ?. Щото аз като му четох интервюто, там най-важното беше диагонална пешеходна пътека пред хемус ?. Аз предлагам вместо да внася подобни предложения, да се хване да планира за какво ще изхарчи неговата част от делегираните 10'те милиона. И да измисли как ще контролира изпълнителите да редят плочките равно и да не крадат. За да не се окаже че не е успял да ги усвои на края на годината и пак "мадам Ф" и ГЕРБ са му виновни.
borkar
Рейтинг: 299 НеутралноКомита, по-сериозно !
"...представянето на изкуството на артисти и различни творчески личности, както и 3D-мапинги върху фасадите на сгради."
Жалвай се от изродите от Столична община, които сътвориха и ще продължават да творят някакъв ужас на между Хладилника и околовръстното, между Зоопарка и околовръстното.
Жалвай се от ниския контрол на ЦГМ и тоталната липса на КАТ в района ти...
А не от липсата на финансиране на т.нар. "изкуство" на разни лигльовци, което ще е един тормоз за живущите и нищо повече...
NoBrainNoPain
Рейтинг: 152 НеутралноТой цели и да стимулира представянето на изкуството на артисти и различни творчески личности, както и 3D-мапинги върху фасадите на сгради.
------------------------------
Демек приятелите на пича с раничката да позахлебят.
Поне да го беше досрамяло малко и да си ограничи проекта 3Д мапинга, ( преведено да смени гадните графити с такива ,които стават)
Nick F
Рейтинг: 1010 НеутралноТова че реалността и твоето познание за нея се разминават не е новина. Тъй като не си запознат с район Лозенец не се напъвай, ако не се справи след 4 години ще изберем друг. За пример може да вземеш Дреков - преди изборите обещаваше от пиле мляко, след това се мерна в квартала само да ни каже че не сме плащали достатъчно данъци за да се подсигури поне още един регулиран излаз към Симеоновско. И на изборите естествено загуби. Сега търсите ли му местенце по управителните съвети на общинските дружества или ще го държите по дълго в резерв ?
ck2013
Рейтинг: 791 Неутралногерберските калинки се активират само по заповед на мутрата.
“I am sorry for the length of my letter, but I had not the time to write a short one.” Blaise PascalРим
Рейтинг: 1613 НеутралноВчерашното социологическо проучване на Галъп показва ясно, че по-голямата част от хората (41% срещу 31% доколкото не си спомням...) искат сваляне на барикадираната във властта върхушка на герб!
ДЕМОКРАТИ ЗА СИЛНА БЪЛГАРИЯВсе по- ясно става, че това не е партия на граждани за европейско развитие, а партия на граждани и селяндури-комунисти, които генерират ежедневни проблеми поради неграмотност и дърпат страната не само надолу, но и назад към рефлексите на съветските другари!
Подлостта и лъжата са на почит в герб!
Злобата породена от загубените избори в Лозенец ражда желание за отмъщение.
Злобата обаче винаги води до задънена улица, в която следва коч-маньовър и връщане обратно назад.
Това упражнение, върхушката на герб изпълнява почти ежедневно...
tsvetko_51
Рейтинг: 1691 НеутралноСкорощните избори предопределят късното внасяне на проекта, но да се разглежда на 14, при срок 10...си е долна работа и всякакви оправдания са излишни.
А ако като се казва без да се разбира дали е вярно, че Столична община е кандидатствала по тази схема, какво пречи да се заделят средства от цялата сума за реализиране на този проект, разбира се след обсъждане и разглеждане на неговите качества.
Това за -плочките...си е жив майтап, което не значи, че всеки един от разйонните кметове не трябва да гледа да уреди с плочки и каквото друго там е неоходимо своя район, в рамките на общите действия на СОС.
Тогава ясно ще проличи, дали и в каква степен има сегрегация на наши и ваши.
m17
Рейтинг: 2358 НеутралноДо коментар [#22] от "Nick F":
Нито го познавам бившия ви кмет, нито го защитавам. Това което твърдя е че тоя поне засега изглежда като типична десебарка - само се оправдава че някой му е срал в гащите. И предвид че не водеше на първи тур а спечели само с гласовете на Мая, май не съм само аз да си мисля така.
m17
Рейтинг: 2358 НеутралноДо коментар [#22] от "Nick F":
И един съвет - да взема да почне да се държи като Кмет - да обясни какво ще прави и как ще го постигне, стига със заклинания. Кампанията мина, той спечели и е време да поработи. Особено предвид хейтърите дето са му основния електорат. Щото след 4 години пак ще се окаже "предател" или "калинка" и всички ще го плюят във фейса, точно както нито един кмет от ДСБ(РБ) не беше издигнат за втори мандат.
bruno__dante
Рейтинг: 599 ВеселоКомитата е назначил за главен секретар на общината два мандата зам.кмета на ГЕРБ Христов
зам кмет па му е Митов бесепар човек на Паргов
екип кат слънце
справка сайта на общината
ха ха ха кадри от дебъ нема или кво??
господинчото допитал ли се е до гражданите дали искат графити и как ша са отрази на вида на района?? щот за други работи сал искат допитвания де
falkoneti
Рейтинг: 942 НеутралноКомита, ако четеш Дневник - значи да си кмет е малко по-различно от това да си журналист. Мина времето да се ориентираш и почвай да си налягаш парцалите щото ако си се представял че подписваш само едни документи, които ти носят не е баш това. Спри да се оплакваш от това което виждаш а го промени. И моля те вземи да се грижиш за външния си вид. Не може да ходиш по улицата облечен като прошляк. Кмет си!
m17
Рейтинг: 2358 НеутралноДо коментар [#28] от "bruno__dante":
Това че е оставил някакви хора с опит е добра идея според мен - представете си че се набълбука с тотално зелени хора, докато разберат как се правят нещата и мандата ще мине. Ако успее да ги контролира и да ги юрка да вършат работа ще постигне много. Но има и рискове да му извъртят някакви номера или просто бездействието им да му се пише на сметката.
001
Рейтинг: 644 ВеселоНикакви пари за ДъБъгъб, всичко да се пренасочва към градове с кметове на ГЕРБ .
bruno__dante
Рейтинг: 599 ВеселоДо коментар [#29] от "falkoneti":
чете го
че даже и пише тука
001
Рейтинг: 644 ВеселоДъБъ са трети по представителство в София .
Имат по-малко съветници и от ГЕРБ и от БСП
След като се оправят районите на ГЕРБ и БСП и ако остане нещо, ще има за палаткаджиите
bruno__dante
Рейтинг: 599 Веселоактуално от комитата
"вчера разбрах" "пратих да проверяват"
плюс фото с вратоврзка
https://www.facebook.com/konstantinkomitata/
Корки
Рейтинг: 2401 НеутралноОсобено когато си далеч от властта.
Добро описание на върхушките на всички политически партии били на власт в България. Дай поне едно изключение! Свободата е възможноста сам да си наложиш дисциплина, преди да са ти я наложили други.
dream_er
Рейтинг: 328 НеутралноКак да стане като от всяка европрограма трябва да лапат комунистите
Liberalism Is a Mental Disorder!от Герп. Иначе няма шанс да стане.
За тях членството в ЕС се състои само в кражба на евросредства.
m17
Рейтинг: 2358 НеутралноДо коментар [#36] от "dream_er":
Комунистите от ГЕРБ лапали ама тоя кмет иска да финансира с европари своите дружки, драскачите да унищожат и малкото останали фасада с графити. Дали не мирише малко на лапане ?
izbiram
Рейтинг: 426 НеутралноНа бул. Свети Наум има две изоставени коли в зелена площ точно на крастовището на булеварда с Милин камък. Пуснах сигнал до общината. Пускам често - навсякъде ме уведомяват дали колата подлежи на вдигане или не и какви мерки са предприети. При този 'великан' получих писмо след един месец и ми обясни закона ( все едно не го знам, щото както казах, аз пускам често такива сигнали). Убеди ме, че ако колата подлежи на вдигане, щели да я предприемат мерки. Тоест, никой не е ходил да провери колата подлежи или не подлежи, ами ми разказа закона. Колите още са там, аз все още не знам дали са излезли от употреба, щото никой не е ходил да ги гледа, но пък знам какво пише в закона!! Е тва са тия само плаямпат и мрънкят, но работа да свършат - не очаквайте!
dream_er
Рейтинг: 328 НеутралноДо коментар [#37] от "m17":
Liberalism Is a Mental Disorder!А вие мунчовците защо си мислите, че всичко е графити? Явно друго
не знаете.
Nick F
Рейтинг: 1010 НеутралноПредполагам при вас в ГЕРБ няма нито един който да се занимава с изкуство, освен майстора на пластиката и чашката Вежди Рашидов ?
iceto_
Рейтинг: 284 НеутралноОтносно проекта за булеварда към Горубляне - да беше гледал новините - изтекъл е 10 годишния срок, в който общината е трябвало да отчужди имотите - то и за това имаше протест
Парк? кой парк Въртопо или този до Горубляне?
Околовръстното - просто е смешно да кажеш, че това е проект за Младост.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
borkar
Рейтинг: 299 НеутралноДо коментар [#38] от "izbiram":
Ще ти върнат отговор, че са на частна земя двата форда мондео.
Страшен мизерлък са...
Stargate
Рейтинг: 1714 НеутралноДецата са минали метър и са пуснали да се насладят на великата грантаджийската "култура". Горките, останаха си некултурни балканци, а имха шанс да станат минимум като скандинавците или поне като исландците културни. хахах
Храбър
Рейтинг: 3403 НеутралноДокато парите са само в ръцете на Фандъкова, нито един районен кмет не бива да се вини..
В желанието си да командори всичко дето става в София герберунделата спъва всяка по-малка инвестиционна идея, която би била решена по-бързо и експедитивно, с по-малко разходи от районните кметства.
"Безнаказаността на похищенията и произволното разполагане с притежанията на повалените стари имуществени прослойки след 9-ти септември има като пряко следствие създадената и поддържана политическа обстановка за корупция"
m17
Рейтинг: 2358 НеутралноДо коментар [#45] от "Храбър":
На кривата ракета все космоса и пречи.
Николай Колев
Рейтинг: 1871 Весело"Не търсете непременно злонамереност там, където става дума за обикновена некадърност".
* ПКП-Прекрасна Кърджалийска Принцеса. Политкоректна формулировка на думи на министър председателя за председателя на Народното събраниеDS
Рейтинг: 570 НеутралноКандидатстването за глупости от който да се увоят "едни пари'' без видим ефект за гражданите е дори по - лошо от некандидатстването за евро средства. Първо показва неразбиране на администрацията от нуждите на хората и второ отнема от времето на служителите който и като не са заети с допълнителни ангажименти едва си гледат задълженията, а пък хваленето на кмета колко проекта е спечелил върви само на партийни сбирки.... Както „Дневник” се бори с БСП, така „Работническо дело” не се е борило с капитализма"
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
DS
Рейтинг: 570 НеутралноИначе комантрите тук заприличаха на тези от БЛИЦ.........
Както „Дневник” се бори с БСП, така „Работническо дело” не се е борило с капитализма"Лелка
Рейтинг: 1122 Гневно*Ресорната комисия по образование и култура разглежда проекта на района чак на 14 януари, което е 4 дни след крайния срок за кандидатстване по европрограмата. На заседанието вносителят Калановски го оттегли от дневния ред с мотива, че крайният срок вече е пропуснат и просто няма смисъл.*
СО е черна дупка, засмукваща всичко...
001
Рейтинг: 644 ВеселоДъБъгъб, все към такива проекти с европари се насочват, където няма никакв отчетност.
Никой не може да им каже, че като надраскат с графити района им е струвало два кашона със спрейчета, за 100 хиляди евро
Да не говорим, че при 3Д мапинга съвсем няма нищо с което да се докаже, имало ли го е нямало ли го е...
Да се насочат към коалиционните им партньори от зелените, там е още по добре, че вземат европари да броят комарите и мухите в природата
Nick F
Рейтинг: 1010 НеутралноЯвно не си работил/кандидатствал по евро проекти и затова си мислиш че няма никаква отчетност.
yanne
Рейтинг: 975 НеутралноДо коментар [#10] от "m17":
ДеБъ не мохат нез враг и някой ,с който да се оправдават.Сеха блогъра ще си изкара един мандат така...
m17
Рейтинг: 2358 НеутралноДо коментар [#50] от "DS":
Извинявам се за моите просташки коментари, просто се съобразявам с тона на дискусията и конкретните хора.
mihail_p
Рейтинг: 1416 Неутралнотова се знае отдавна, че районите
са като пощенски кутии. всички
инвестиционни намерения, които
включват изграждане на улица примерно,
се разглеждат не от района, а от голямата община,
което естествено е направео за да могат да
се рекетират тези хора с оферти от рода на-
добре, ама ако искаш улица, трябва еди какво си.
Дневник пропагандна газета
Рейтинг: 314 НеутралноНикаква конспирация нама ама то не пречи да поквичите.
Европейските програми, конкретно норвежката, по която сега кандидатствахме, допуска само един кандидат от община. Те разглеждат Столична община заедно с 24-те района като един субект, обясни Михал Сотиров, зам.-кмет по образованието и културата на район "Лозенец".
По същата европейска програма обаче се оказало, че самата Столична община вече е подала документи за финансиране и така проектът на "Лозенец" за публично изкуство автоматично отпада.
mihail_p
Рейтинг: 1416 НеутралноДо коментар [#54] от "yanne":
аре вземи пиши по темата,
не ми логорействай с някакви глупости.
mihail_p
Рейтинг: 1416 НеутралноДо коментар [#51] от "Лелка":
ми щом чобанов и е шеф.
лайстната на черепа със антиките е тва момче.
много вика, ама нищо не казва.
06210311
Рейтинг: 306 НеутралноПоредната пропагандна статия в полза на ДБ. Какво толкова е станало? Има проект, един от многото, по които законът не позволява да се кандидатства от районен кмет, а кандидатстването може да се случи само от централата на СО. Всеки който е работил в голяма корпорация знае, че дори да отговаряш за пазара в България, често за вяко едно решение/финансиране трябва да убедиш висшия мениджмънт, борда на директнорите или както там се нарича, че си струва да отпуснат финансирането. Не коментирам хубав или лош, но принципа в СО е същия. Това, че дадена идея на районен кмет /регионален мениджър от моя пример/ не се е случила в повечето случаи е поради неспособност на този кмет/мениджър да убеди Ръководството, че идеята му трябва да се реализира. Множеството идеи винаги са в пъти повече от множеството на възможните за реализация и тук е "номера" на добрия мениджър и разликата между него и онзи на който "космоса му виновен". Елементарно!
izbiram
Рейтинг: 426 НеутралноДо коментар [#43] от "borkar":
Да, за тях става въпрос!Явно си го гледал този филм!
m17
Рейтинг: 2358 НеутралноДо коментар [#53] от "Nick F":
Е недейте така, за щастие европроектите са публични и всички сме чели резюмета на завършени "изследвания". Като онова броене на делфините от Тома Белчев и жена ми, като хабитата на кокичетата и т.н. Изписват се кофи мастило (такъв е израза де, знам че са касети тонер) но ако човек се загледа критично установява че всичко са от предположения до пълни измислици.
m17
Рейтинг: 2358 НеутралноДо коментар [#39] от "dream_er":
Ние "мунчовците" не си драскаме графити в къщи и съответно не се кефим някакви паразити да ни драскат градската среда. А говоря за графити защото точно това е проекта с който е кандидатствал тоя кмет според статията.
m17
Рейтинг: 2358 НеутралноДо коментар [#56] от "mihail_p":
А дал случайно не е направено за да се съгласува предвид че улиците често свързват повече от един район ?. Отделно има доста инфраструктура и не става всеки да си рови когато му кефне ?
Роси
Рейтинг: 7750 НеутралноСлед като районните кметове са избрани, а не назначени, защо нямат никакви права и финансова самостоятелност.
voodoo_child
Рейтинг: 317 НеутралноЗа какво я пробутвате тая Комита не е ясно? Статия, че пуснал проект, за който няма право да кандидатства?! Ми да, целият район вече се убеди окончателно, че кметът е пълен аматьор и лаладжия, който не знае къде се намира.
Като жител на Лозенец, следя внимателно неадекватните му изяви, неговите и на пиарката Веселина, и напоителните им излияния в интернет. Ако не ме касаеше пряко, щеше да е забавно.
Nick F
Рейтинг: 1010 НеутралноПоне да имаше някакво академично образование, та да се опита човек да ти обясни ама ....
m17
Рейтинг: 2358 НеутралноДо коментар [#67] от "Nick F":
Личните нападки и обиди са запазена марка на умнокрасивите сектанти. И затова сте се събрали под опашката на коня.
Индианец
Рейтинг: 0 ВеселоУъркшопи и ЗД-мапинги...
Правителството трябва да падне заради Наредба 18. Горанов в затвора за саботаж на БВП и чуждите инвестиции.Браво на Лозенец, че си е избрал такъв модерен кмет.
Много е яко... вечер прибираш се от бачкане и 40 минути обикаляш сред 3Д-мапинги да търсиш място за паркиране.
Красота!
Martin Banevski
Рейтинг: 308 НеутралноНагледно доказателство за цялата брутална некадърност и безочие на феодалната шайка ГЕРБ. Моменталната активация на герберските тролове само потвърждава това.