
© Георги Кожухаров
Бъдещата власт лидерите отговарят на въпросите на Дневник и Капитал Христо Иванов ДБ
Следващият парламент може да се окаже последният кръстопът на Бойко Борисов, тъй като ще трябва да избере накъде върви - дали към еврозоната и Шенген или към някъде другаде. Това мнение изрази съпредседателят на "Демократична България" Христо Иванов пред Би Ти Ви.
Според него ще е ключово, ако коалицията "Продължаваме промяната - Демократична България" спечели предсрочните парламентарни избори на 2 април и състави кабинет, той не бъде подкрепен от ГЕРБ. "Дали като отидем после пак на избори, Борисов ще може да се разкаже на избирателите си какви евроаталнтици сме, как искаме Шенген, но не сме подкрепили правителство, което е можело да го свърши това", заяви Христо Иванов.
По думите му ГЕРБ изобщо няма намерение да търси подкрепа от новата коалиция, ако прави опит да състави правителство. Това щяло да си проличи по предизборната кампания.
"Ако ГЕРБ разсъждаваха в сценарий да получат нашата подкрепа, щяха да имат друго поведение в кампанията. Затова ние поддържахме умерен тон. ГЕРБ не дадоха нито един знак към нашите избиратели, че в тези 12 години управление на Борисов е имало някакъв проблем в тях. Не ни дадоха знак, че всичко това вече се е случи, но може да се тръгне напред", подчерта Иванов.