Василев не е виновен, че някои негови служители упражянват тормз върху свои колеги - като им драскат по вартите и им къртят табелите и Бог знае какво още.
Гнус! Предполагал бил, имал бил сведения, може би това било, може би било онова....? И, разбира се, обективната журналистика смело плесва всичко това на вниманието на читателите си. Нищо конкретно, за пореден път единствено внушения.
Според Минеков подкрепата за директора Василев идвала от ГЕРБ, но същият този директор е подкрепен от новия министър на културата , назначен от Радев. Минеков без да иска издаде връзките на Радев с Борисов. Двамата са като две страни на една руска монета. Съперничеството им е единствено за това кой по-добре ще обслужи руските интереси у нас.
" "Подготвих заповедта за неговото освобождаване, която сверих с юристите на министерството, инспектората, главния секретар и заместник-министрите. Тъй като всичко излиза като информация от министерството, Василев получи информация за моите намерения и се разболя. И така до края на мандата. Беше сигурен, че напускам и остана с надеждата да оцелее", заяви бившия служебен министър на културата, който беше единственият сменен във втория кабинет на Гълъб Донев."
Така правят те ! Разболяват се, като им дойде времето ! Някои пък късат минискуси, изобщо циркът е пълен !
""Това, че аз напускам, заявих на всички около мен, може би месец преди това. Причините са изключително лични, защото повече не можех да издържа там. Освен това, това е загуба по отношение на истинската ми работа - това, което правя в чужбина и със студентите", коментира тази седмица Минеков, който е склуптор."
Браво Минеков побърза да се скриеш в храстите да нямаш проблеми с етномафията ДПС. Интересно как новата държавна службичка не пречи на творческите ти планове.
Според Минеков подкрепата за директора Василев идвала от ГЕРБ, но същият този директор е подкрепен от новия министър на културата , назначен от Радев. Минеков без да иска издаде връзките на Радев с Борисов. Двамата са като две страни на една руска монета. Съперничеството им е единствено за това кой по-добре ще обслужи руските интереси у нас.
Таше нали и ДПС били обслужвали руските интереси. Затова и руският циганин Доган превзе Народният да кани тук циганският руски театър Ромен?!
По-добре миг свобода отколкото живот в робство
Софийската интелигенция си пада леко дървени философи и многознайковци, затова простите, но хитри чеда на Делиормана ще я покорят напълно. Не е далеч времето, когато директор на Националната филхармония ще стане ръководителят на самодейния ансамбъл по гъдулка към читалището в с. Недоклан, Разградска област.
„Слушай ко ша ти кажа, уа! Човека сий направил частна митница на КПП-то, 10 години хероина за Ивропа й минавал приз ньего. И сига ко, ша са остави на някой си Киро да доди от Канада и да му я затвори? Как ша стани тази работа, то са иска мозък да помислиш малко! Нье само Киро ша падни, ами и кака ти Урсула ша падни, хъ-хъ-хъ! "
Конфликт в народния няма. Всичко ще утихне като се забрави предишният министър - гробаря минекоФ.
"Терминът "русофоб" е измислен от руснаците и техните мекерета, за да дамгосат българските патриоти, поставящи интересите на България над интересите на Русия."
#GRETA, GO TO SCHOOL !
A пък теб, носачо на ковчези, те разкара лично благодетелят ти, когото всячески обслужваше. Единствен министър с неподновен мандат в поредното Радево правителство беше ТИ. Що тъй? Драма!
Нямам нищо против турците - даже последно имах един познат един вид - по ред обстоятелства - напълно нормални същества.
Но - сравнение с нашата култура - нека да се поучат пък те от нас - в крайна сметка - ние сме пренесли Ренесанса от Византия - Боянската църква, първият полупрофил на икона.
Не е в това въпросът - да си мерим културата.
Въпросът е малко - Моцарт-Салиери - макар Салиери да е бил също талантлив.
В случая - театърът направи доста злини като администрация - за толкова години, то не са уволнения, мачкане на съдби, но това е комичното.
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Според Минеков подкрепата за директора Василев идвала от ГЕРБ, но същият този директор е подкрепен от новия министър на културата , назначен от Радев. Минеков без да иска издаде връзките на Радев с Борисов. Двамата са като две страни на една руска монета. Съперничеството им е единствено за това кой по-добре ще обслужи руските интереси у нас.
........................... Няма никакво съмнение, безспорно и както се говори - точно така с е случило. Даже се споменава, че Путлер е идвал тук инкогнито и е изискал ултимативно от Гумен Гадев да защити Морфов, като изисква Минеков да уволни директора. Между впрочем, може би , това е едно от основанията на Международния съд да обяви Путлер за военнопрестъпник.
"Въпреки скандала зад Васил Василев застанаха голяма част от актьорите в театъра, които се срещнаха и лично с президента Румен Радев, за да изразят подкрепата си. " * А това нищо ли не значи? Нагнетява се излишно напрежение и разделение между актьорите и в обществото по същия начин както стана и със случая "Димитрова срещу Вергов". Не обичам да вземам страна в конфликти, които се представят твърде едностранно. По мое мнение ако някой се чувства засегнат или несправедливо уволнен е в правото си да си потърси правата в съда. Морфов може да го направи, кой му пречи? А Минеков да говори за смели хора!? Този човек винги е искал да е близо до властта и се е борил за постове. какво да се прави, наследственост. За неговото министерстване няма много добри отзиви.
" Бившият служебен министър на културата смята, че конфликтът в Народния театър може да бъде разрешен с назначаването на нов директор."МинековНе знае ли другаря , че длъжността се заема след проведен конкурс !
Според Минеков подкрепата за директора Василев идвала от ГЕРБ, но същият този директор е подкрепен от новия министър на културата , назначен от Радев. Минеков без да иска издаде връзките на Радев с Борисов. Двамата са като две страни на една руска монета. Съперничеството им е единствено за това кой по-добре ще обслужи руските интереси у нас.
Нима някой е изненадан от това? Фатмакът и лойко служат непрекъснато си разменят услуги.
Като се почне от изправянето на неизбираеми кандидати за президент и се свърши с лайната които забъркаха в народния театър.
Кремъл не се интересува какво става в народния театър и от кокошкарските назначения на мафията, но има интерес мафията да дължи услуги, които да не може да откаже.
Мутрите от 90-те поеха открито държавата, а ние ги последвахме. Sapienti Sat
Велислав Минеков заяви, че бил подготвил заповед за уволнението на директора на Народния театър Васил Василев, но той внезапно се е разболял:))) Сега може да каже, че му е подготвил заповед за космонавт, президент... Покажи я де:)
За умрелите - или добро или нищо
За живите - само критика или нищо няма да свършат:)
Фатмакът и лойко служат непрекъснато си разменят услуги. Като се почне от изправянето на неизбираеми кандидати за президент и се свърши с лайната които забъркаха в народния театър.
* Би ли ми припомнил ПП кого единодушно и безрезервно подкрепиха на последните президентски избори и кого лидерите на ДБ одобряваха? Борисов бил виновен щото предложил неизбираеми кандидати... Герджиков беше напълно избираем, но яростната омраза срещу ГЕРБ докара Радев за втори мандат. Така, че хайде по-полека. Всичките тези лупинги на "прогресивните" сили ме отказаха да гласувам за тях.
Не ме разсмивай тролче, ти никога не си гласувала за нещо по различно от милиционери. Всеки един тво пост го доказва :)
Мутрите от 90-те поеха открито държавата, а ние ги последвахме. Sapienti Sat
Никога не можеш да изненадаш откъм дупето един ДуПиСар!!! Имат уши,очи и пипала навсякъде!!! Все още.За сега... При следващото правителство от това министерство трябва да бъдат изметени ВСИЧКИ!Метачките вкл.
"Велислав Минеков: Бях подготвил заповед за уволнението на Васил Василев, но той се разболя5...............Всичко е ДПС.„Рашидов вижда спасението на народа в коалиция между ГЕРБ, БСП и ДПС" https://www.dnevnik.bg/politika/2023/02/04/4446100_spored_rashid Готов е и слоганът на ГЕРБ за изборите:„С ДПС отзад и с БСП напред!“
Тоя комунист го изритаха, заради онзи светослав, когото беше назначил в МК на яка заплата. Останалото са празни дрънканици от пъпъджцийско-дъбъджийската кохорта.
Е, кофти е да се припомня кой какво е правил преди, нали? Архивите са живи, може да се види кой е трол и кой защитава принципни позиции. За разлика от някои други аз мисля с главата си и не следвам ничии опорки...
До коментар [#25] от "Галина Окатова":"легитимен ще е единствено кандидат, одобрен от ППДБ"Василев точно от тях е назначен.От, да ме прости Господ, министър Аз съм Наско.
Да, знам, ама той вече е враг-ЪТ за тях! Не знам как се нарича с медицински термин състоянието, в което отричаш и нападаш собствени решения и постъпки и атакуваш хора, които сам си поставил на отговорни позиции.
Бокулизаческите изстъпления нямат край! И все реват колко много са ги били!
А Минеков изрежда фактите - подписал заповед за уволнението на т.н. директор. Някой телефонирал на т.н. директор. Т.н. директор излязъл в болнични. И боледувал докато Радев смени Минеков с пошлушна чичка.
Това са фактите, докарали до истерия бокулизачите!
Забранявам на бокулизачи и комуняги да четат постингите ми!
Софийската интелигенция си пада леко дървени философи и многознайковци, затова простите, но хитри чеда на Делиормана ще я покорят напълно. Не е далеч времето, когато директор на Националната филхармония ще стане ръководителят на самодейния ансамбъл по гъдулка към читалището в с. Недоклан, Разградска област.
Който слуша класическа музика знае, че днес не съществува "Националната филхармония" в България. Споменаването на "Националната филхармония" е доказателство, че за комунистите културата и изкуствата се свеждат само до театър и кино, заслужили актьори и актриси, подобно на големия театрал Тодор Живков, както е описано от Георги Марков.
В София има три големи държавни оркестъра, плюс частния НСО, плюс доста "недържавни" малки оркестри. И нивото на тези оркестри, както и на пловдивския и т.н. е европейско, т.е. световно.
За разлика от болшинството наши театрални и филмови актьори, музикантите ни (някои от Делиормана) имат много възможности за изява извън страната, нивото и отношението към администрирането на оркестрите е по-близко до европейските стандарти и затова неподходящите директори не се задържат. Няма директор гъдулар, но един кавалджия се справя доста успешно със задълженията си. :)))
Да бе - знаем. Аз друго се чудя. Защо Дневник спря да следи драмата около г-цата от Кайнарджа (или както там ѝ беше родното място), опитала се да "бори Патриархата и сам Ганьо" с истории и снимки отпреди 5 години? Дали не е защото последната седмица освен преките свидетели, се изказаха и други жени (подчертавам - жени), които казват без недомлъвки, от собствено име, че това по адрес на Вергов са лъжи и те са запознати с драмата от самото ѝ начало? Нещо пак на куц кон заложихте, а? И сега по стар умнокрасив обичай, ще се правим, че такова нещо никога не се е случило, до следващия път, когато пак ще пишем обобщаващи пасквили на база лъжи.
Браво демократи - станахте по-лоши от тези с които се борите!
Според Минеков подкрепата за директора Василев идвала от ГЕРБ, но същият този директор е подкрепен от новия министър на културата , назначен от Радев. Минеков без да иска издаде връзките на Радев с Борисов. Двамата са като две страни на една руска монета. Съперничеството им е единствено за това кой по-добре ще обслужи руските интереси у нас.
Всъщност....този директор е избран с конкурс от комисия, назначена от министър Наско от ПППП. Същият министър Наско подписва и заповедта за назначение след решението на комисията!
АБПРП - Активен борец против рашизма и путинизма
Няма нищо по-нормално в Чврвената Гъзета Дневник да се дава трибуна на Чедта на Червената Номеклатура.Дал ше е Ицкята Бойкиев,Дайнов или Мкнеков-каква е разликата?!
Защо гербавите ти господари сложиха неизбираеми кандидати срещу него е въпроса? Мутрите от 90-те поеха открито държавата, а ние ги последвахме. Sapienti Sat
Да, уви, всички разбрахме колко много им се искаше на всички, и от Отровното трио, и от промяната, да я оправят тая държава, но не стават и за продавачи на зарзават. Измисляха си я някой отделен човек, който им пречи, я цяла агенция, дирекция, институция, от която, като уволнят всички служители, цялата държава ще се "оправи". То не бяха замени в ББР, КЕВР, Капитан Андреево, сега КЗК е наред. Продават тази надежда по медиите и забаламосват всички, за да прикрият некомпетентност, алчност и мълниеносна корупция.
Малоумен въпрос ,какъвто е самия задаващ...Въпросът е защо 90% от Пъпъджиите и 70% от лилявците гласувахте за Радев??Защо му се дупихте пред Президенството??
Заповед за уволнение след конкурс?! Айде бе! Много исках, ама немам желание! 99 прицента пада в съда с огромно обезщетение. Пита се кой цървул прави конкурса? Не беше ли онзи напушения младеж от културата?! Дето майка Му го уреди да стане министър , защото на читалище на село ремонт правил! :))))
Мьi не простим. Мьi не забудем. Мьi накажем каждого, кто совершил зверства на Этой войне, на нашей зeмле. Найдем каждую сволочь, которая стреляла по нашим городам, по нашим людях, кoторая бомбила нашу землю, которая запускала ракетьi, которая давала приказ и нажимала на пуск. Вам не будет ни одного тихого места на Этой земле, кроме могильi. В. Зеленский.
Санитарчето му изнесе куфарите по спешност.
Мьi не простим. Мьi не забудем. Мьi накажем каждого, кто совершил зверства на Этой войне, на нашей зeмле. Найдем каждую сволочь, которая стреляла по нашим городам, по нашим людях, кoторая бомбила нашу землю, которая запускала ракетьi, которая давала приказ и нажимала на пуск. Вам не будет ни одного тихого места на Этой земле, кроме могильi. В. Зеленский.
Мьi не простим. Мьi не забудем. Мьi накажем каждого, кто совершил зверства на Этой войне, на нашей зeмле. Найдем каждую сволочь, которая стреляла по нашим городам, по нашим людях, кoторая бомбила нашу землю, которая запускала ракетьi, которая давала приказ и нажимала на пуск. Вам не будет ни одного тихого места на Этой земле, кроме могильi. В. Зеленский.
В добавка обещавам шише ирландски уиски за всеки, който намери поне един мой пост който да е положителен за фатмака.За протокола - пиша тук от 2009 :)Cheers на нетролската част от форума, за другите игнор и жалостиво презрение
Само 5 рега - демек тролче или 2? Слаба работа, явно са орязали бджета на фермата :)
Мутрите от 90-те поеха открито държавата, а ние ги последвахме. Sapienti Sat
До коментар [#57] от "danvan":Малоумен въпрос ,какъвто е самия задаващ...Въпросът е защо 90% от Пъпъджиите и 70% от лилявците гласувахте за Радев??Защо му се дупихте пред Президенството??
Не се обяснявай като ученичка, когато нямаш готова опорка оскъдния интелект на гербаво тролче те поставя в много неизгодна позиция :)
А това, че тролче нарича някого малоумник е безценно направо. Ударих ти плюс за неволния но сполучлив оксиморон.
Мутрите от 90-те поеха открито държавата, а ние ги последвахме. Sapienti Sat
Бай Минеков, топките ти се оказаха недостатъчно големи! Щял си бил, имал си желание бил, много си искал бил, ама не си бил улучил времето. Приказки за вярващи! Истината е, че накрая се огъна. Разочарован съм!
Кои точно се интересува пропдналия тип какво е подготвил
09-06-20 - Радев: Смущаващо е, че Божков звучи по-убедително от неговите обвинители . . . . . . . . ....
01-09-21 - Кирил Петков: С две ръце гласувам за президента Радев. .........................................................................
20-03-22 - Бойко Рашков: Божков няма да откаже да даде показания, че е бил изнудван..............................
21-03-23 - Кирил Петков: За мен е просто умопомрачаващо как може прокуратурата дори да не направи досъдебно производство заради изнесеното от Васил Божков...........................................................
Докога ли подобни отпадъци - израснали в привилегии синчета и щерки на ,,величия,, от соца - ще замърсяват публичното ни пространство - разните дайнов, левчев, димова, това тука? Ех, то има и биологични закони, ама....абе бактън от тия, ха ха хаах! А я да си представим че после пък изпълзят и внуците....егати!
Странно е че Минеков не казва, нито сега нито като министър, какво е основанието за уволнение на Василев, какво нередно е направил което да заслужава да бъде освободен? Факта че такава информация липсва, а ни се подхвърлят нямеци за задкулисни игри - искана, получена или не подкрепа, влияние и т.н без една буква нарушение на правилника, морала или добрите практики, говори единствено в полза на Василев. Моите уважения към институцията министър на културата, но тук ми се струва че има единствено, злоба, инат и лично отношение. Точно както театъра не е бащиния на Василев, така не е бащиния на Минеков, Морфов, Донев или на кой да е друг. На следващия конкурс и двамата могат да се явят, да представят визия и програма за развитие на институцията и т.н. засега изглежда че Василев си следва програмата и е успешен като мениджър.
Накрая всичко ще бъде наред, ако нещо не е наред, това просто не е края
Ами аз видях г-н директора на софра в поверения му театър, заобиколен от мезета и най-най верните си - сценка като от Под игото. Изглеждаше в отлично здраве.
Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)
Бе то и баташкото клане е извършено от прадядовци на днешните тролове. Къде ще седнат турците да се цапат с такава черна работа. Четете история, вместо да демонстрирате срещу нея.
Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)
Нямам нищо против турците - даже последно имах един познат един вид - по ред обстоятелства - напълно нормални същества.Но - сравнение с нашата култура - нека да се поучат пък те от нас - в крайна сметка - ние сме пренесли Ренесанса от Византия - Боянската църква, първият полупрофил на икона.Не е в това въпросът - да си мерим културата. Въпросът е малко - Моцарт-Салиери - макар Салиери да е бил също талантлив.В случая - театърът направи доста злини като администрация - за толкова години, то не са уволнения, мачкане на съдби, но това е комичното.Иначе - си работи - жалко за скандала.
Господи, надявам се да не си наистина юрист! Фактът, че наричаш хората от друг етнос "напълно нормални същества", защото с много оправдания споделяш, че си общувал с техен представител, е гнусен, жалък и покъртителен!
Парите на държавата свършиха: https://www.24chasa.bg/mnenia/article/11388633
Картината сочена за работа на Жаксън Полък няма нищо общо с работите на същия художник . Подписа е фалшифициран и обикновенно той не е подписвал работите си на лицевата страна . Той никога и не е работил така на платното . Това е работа на някой които е работи и наподобявал стила на Полок но въпреки всичко е далеч от неговия стил . По ранните му работи са пък съвършенно различни. В дома си в Ню Йорк имам няколко работи на Жаксън Полък откупени през 60=те години от галерията Лео Кастели . Най малко картината може да бъде притежание на Румънския диктатор Чаушеску които с идването на червената армия убива дядо ми тогава собственност на петролна компания в Плоещ и Америка. Аз съм сигурен ако изнесете тази работа на улицата пред националната ви галерия без да тръбите че това е Жаксън Полък и е 50 милиона никой не би и обърнал внимание. Днес спокойно можете с телефон да вземете снимка и я пратете на Фондацията .Те веднага ще ви отговорят че това не е и няма нищо общо с художника
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
Веселин Дечев
Рейтинг: 3713 ЛюбопитноВасилев не е виновен, че някои негови служители упражянват тормз върху свои колеги - като им драскат по вартите и им къртят табелите и Бог знае какво още.
В Русия съм! В Русия съм!The Polite Moose
Рейтинг: 1225 НеутралноТози пък откъде изпълзя ?!
Къро:"ПП и ДБ са моите хора, малко са малоумни, но вършат работа - ДБ #ВЪРНЕТЕПАРИТЕБЕ 🇷🇺🚢🚶🤬Галина Окатова
Рейтинг: 1947 ГневноГнус!
Предполагал бил, имал бил сведения, може би това било, може би било онова....?
И, разбира се, обективната журналистика смело плесва всичко това на вниманието на читателите си.
Нищо конкретно, за пореден път единствено внушения.
tacheaux
Рейтинг: 4485 НеутралноСпоред Минеков подкрепата за директора Василев идвала от ГЕРБ, но същият този директор е подкрепен от новия министър на културата , назначен от Радев. Минеков без да иска издаде връзките на Радев с Борисов. Двамата са като две страни на една руска монета. Съперничеството им е единствено за това кой по-добре ще обслужи руските интереси у нас.
samoedin
Рейтинг: 4149 Весело" "Подготвих заповедта за неговото освобождаване, която сверих с юристите на министерството, инспектората, главния секретар и заместник-министрите. Тъй като всичко излиза като информация от министерството, Василев получи информация за моите намерения и се разболя. И така до края на мандата. Беше сигурен, че напускам и остана с надеждата да оцелее", заяви бившия служебен министър на културата, който беше единственият сменен във втория кабинет на Гълъб Донев."
Така правят те ! Разболяват се, като им дойде времето ! Някои пък късат минискуси, изобщо циркът е пълен !
Julian Mall
Рейтинг: 4038 Разстроено""Това, че аз напускам, заявих на всички около мен, може би месец преди това. Причините са изключително лични, защото повече не можех да издържа там. Освен това, това е загуба по отношение на истинската ми работа - това, което правя в чужбина и със студентите", коментира тази седмица Минеков, който е склуптор."
По-добре миг свобода отколкото живот в робствоБраво Минеков побърза да се скриеш в храстите да нямаш проблеми с етномафията ДПС. Интересно как новата държавна службичка не пречи на творческите ти планове.
Julian Mall
Рейтинг: 4038 ЛюбопитноТаше нали и ДПС били обслужвали руските интереси. Затова и руският циганин Доган превзе Народният да кани тук циганският руски театър Ромен?! По-добре миг свобода отколкото живот в робство
cinik
Рейтинг: 2783 НеутралноСофийската интелигенция си пада леко дървени философи и многознайковци, затова простите, но хитри чеда на Делиормана ще я покорят напълно. Не е далеч времето, когато директор на Националната филхармония ще стане ръководителят на самодейния ансамбъл по гъдулка към читалището в с. Недоклан, Разградска област.
„Слушай ко ша ти кажа, уа! Човека сий направил частна митница на КПП-то, 10 години хероина за Ивропа й минавал приз ньего. И сига ко, ша са остави на някой си Киро да доди от Канада и да му я затвори? Как ша стани тази работа, то са иска мозък да помислиш малко! Нье само Киро ша падни, ами и кака ти Урсула ша падни, хъ-хъ-хъ! "zz_s
Рейтинг: 1115 НеутралноКонфликт в народния няма. Всичко ще утихне като се забрави предишният министър - гробаря минекоФ.
"Терминът "русофоб" е измислен от руснаците и техните мекерета, за да дамгосат българските патриоти, поставящи интересите на България над интересите на Русия." #GRETA, GO TO SCHOOL !Северозападнал
Рейтинг: 982 НеутралноЕдно от лицата на "Промяната" и хунвейбините тормозещи софиянци през 2020-:катуните около Ректората , Орлов мост и опикания "Цар Иван- Асен II".
Боян Баянов
Рейтинг: 1811 Неутрално"Велислав Минеков: Бях подготвил заповед за уволнението на Васил Василев, но той се разболя5
...............
Всичко е ДПС.
„Рашидов вижда спасението на народа
в коалиция между ГЕРБ, БСП и ДПС" https://www.dnevnik.bg/politika/2023/02/04/4446100_spored_rashid
Готов е и слоганът на ГЕРБ за изборите:
„С ДПС отзад и с БСП напред!“
Боян Баянов
Рейтинг: 1811 НеутралноДо коментар [#10] от "Северозападнал":
"хунвейбините тормозещи софиянци"
....................
Дръжте хунвейбините:
"Работник отново чупи с чук жълтите павета на София"
https://www.mediapool.bg/rabotnik-otnovo-chupi-s-chuk-zhaltite-paveta-na-sofiya-video-news344353.html
han_kurbat
Рейтинг: 1548 ВеселоA пък теб, носачо на ковчези, те разкара лично благодетелят ти, когото всячески обслужваше. Единствен министър с неподновен мандат в поредното Радево правителство беше ТИ. Що тъй? Драма!
dobadoba
Рейтинг: 446 НеутралноТц, Тц, Тц, Тц.
Ти да видиш.
Вече не може и да се разболее Човек...
tikwuniiii
Рейтинг: 425 НеутралноДо коментар [#11] от "Боян Баянов":
и още "За грабене българия отново"
plamenss
Рейтинг: 1524 Гневно6 заплати, щат колкото средно голямо производствено предприятие и.тн.....гнусна история
ivan_lawyer
Рейтинг: 755 НеутралноНямам нищо против турците - даже последно имах един познат един вид - по ред обстоятелства - напълно нормални същества.
Но - сравнение с нашата култура - нека да се поучат пък те от нас - в крайна сметка - ние сме пренесли Ренесанса от Византия - Боянската църква, първият полупрофил на икона.
Не е в това въпросът - да си мерим културата.
Въпросът е малко - Моцарт-Салиери - макар Салиери да е бил също талантлив.
В случая - театърът направи доста злини като администрация - за толкова години, то не са уволнения, мачкане на съдби, но това е комичното.
Иначе - си работи - жалко за скандала.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Идеал Петроф
Рейтинг: 1203 Разстроено...........................
Няма никакво съмнение, безспорно и както се говори - точно така с е случило.
Даже се споменава, че Путлер е идвал тук инкогнито и е изискал ултимативно от Гумен Гадев да защити Морфов, като изисква Минеков да уволни директора.
Между впрочем, може би , това е едно от основанията на Международния съд да обяви Путлер за военнопрестъпник.
doroteus
Рейтинг: 1157 Неутрално"Велислав Минеков: Бях подготвил заповед за уволнението на Васил Василев, но той се разболя "
Жалко ! На псевдоскулптура и изпечен лъжец Минеков все така му се случва ! Вечно неразбаран и недолюбван !
pamela
Рейтинг: 3107 Неутрално"Въпреки скандала зад Васил Василев застанаха голяма част от актьорите в театъра, които се срещнаха и лично с президента Румен Радев, за да изразят подкрепата си. "
*
А това нищо ли не значи? Нагнетява се излишно напрежение и разделение между актьорите и в обществото по същия начин както стана и със случая "Димитрова срещу Вергов".
Не обичам да вземам страна в конфликти, които се представят твърде едностранно. По мое мнение ако някой се чувства засегнат или несправедливо уволнен е в правото си да си потърси правата в съда. Морфов може да го направи, кой му пречи?
А Минеков да говори за смели хора!? Този човек винги е искал да е близо до властта и се е борил за постове. какво да се прави, наследственост. За неговото министерстване няма много добри отзиви.
dokoro
Рейтинг: 524 НеутралноДо коментар [#17] от "ivan_lawyer":
Браво, сега открихте, че и те са хора!
Благодаря, че споделихте прозрението си.
doroteus
Рейтинг: 1157 Неутрално" Бившият служебен министър на културата смята, че конфликтът в Народния театър може да бъде разрешен с назначаването на нов директор."
Минеков
Не знае ли другаря , че длъжността се заема след проведен конкурс !
nema_labavo
Рейтинг: 1424 НеутралноВсичката му работа е такава. За малко да освободи Василев, за малко да изгони Герб. Сигурно и за малко е щял да си научи магарето да не яде.
Галина Окатова
Рейтинг: 1947 НеутралноСпоред Минеков и анархистично настроените негови ултраси легитимен ще е единствено кандидат, одобрен от ППДБ.
uvtest
Рейтинг: 3377 НеутралноДо коментар [#25] от "Галина Окатова":
"легитимен ще е единствено кандидат, одобрен от ППДБ"
Василев точно от тях е назначен.От, да ме прости Господ, министър Аз съм Наско.
danvan
Рейтинг: 5208 НеутралноНима някой е изненадан от това?
Фатмакът и лойко служат непрекъснато си разменят услуги.
Като се почне от изправянето на неизбираеми кандидати за президент и се свърши с лайната които забъркаха в народния театър.
Кремъл не се интересува какво става в народния театър и от кокошкарските назначения на мафията, но има интерес мафията да дължи услуги, които да не може да откаже.
Мутрите от 90-те поеха открито държавата, а ние ги последвахме. Sapienti Sat
petrow1973
Рейтинг: 1993 НеутралноВелислав Минеков заяви, че бил подготвил заповед за уволнението на директора на Народния театър Васил Василев, но той внезапно се е разболял:)))
За умрелите - или добро или нищо За живите - само критика или нищо няма да свършат:)Сега може да каже, че му е подготвил заповед за космонавт, президент... Покажи я де:)
pamela
Рейтинг: 3107 Весело*
Би ли ми припомнил ПП кого единодушно и безрезервно подкрепиха на последните президентски избори и кого лидерите на ДБ одобряваха?
Борисов бил виновен щото предложил неизбираеми кандидати... Герджиков беше напълно избираем, но яростната омраза срещу ГЕРБ докара Радев за втори мандат.
Така, че хайде по-полека. Всичките тези лупинги на "прогресивните" сили ме отказаха да гласувам за тях.
antikvarno
Рейтинг: 797 НеутралноВасилев е за дисциплинарно уволнение без право да заема ръководни постове!
danvan
Рейтинг: 5208 ВеселоНе ме разсмивай тролче, ти никога не си гласувала за нещо по различно от милиционери.
Всеки един тво пост го доказва :) Мутрите от 90-те поеха открито държавата, а ние ги последвахме. Sapienti Sat
antikvarno
Рейтинг: 797 ЛюбопитноТи къде се беше скрил?
А софиянци бяха бити, а не тормозени и не от протестиращи, а от цървули с униформа, не разбра ли?
makemydayy
Рейтинг: 919 НеутралноНикога не можеш да изненадаш откъм дупето един ДуПиСар!!!
Имат уши,очи и пипала навсякъде!!!
Все още.За сега...
При следващото правителство от това министерство трябва да бъдат изметени ВСИЧКИ!Метачките вкл.
makemydayy
Рейтинг: 919 Неутрално"За вашето пълно щастие отзад ви ще ви такова ДПС,отпред ви такова БСП"
Роси
Рейтинг: 7775 НеутралноЩом разберат за оставката, веднага се разболяват.
svoboden
Рейтинг: 1906 НеутралноТози е твърде гнусен, дори и за промяната.
Daniela Kovacheva
Рейтинг: 925 НеутралноМинеков, гледай си ковчега!
Daniela Kovacheva
Рейтинг: 925 НеутралноДо коментар [#30] от "antikvarno":
Изцепило се някакво нищожество.
Иван Петров
Рейтинг: 686 НеутралноНа снимката Минеков прилича на пенсиониран сервитьор.
Наследствено.
Галя Станчева
Рейтинг: 5089 НеутралноТоя комунист го изритаха, заради онзи светослав, когото беше назначил в МК на яка заплата. Останалото са празни дрънканици от пъпъджцийско-дъбъджийската кохорта.
pamela
Рейтинг: 3107 ВеселоДо коментар [#31] от "danvan":
Е, кофти е да се припомня кой какво е правил преди, нали?
Архивите са живи, може да се види кой е трол и кой защитава принципни позиции.
За разлика от някои други аз мисля с главата си и не следвам ничии опорки...
bat_plamen
Рейтинг: 4788 ЛюбопитноДали е случайно съвпадение......не , не вярвам!
Галина Окатова
Рейтинг: 1947 НеутралноДа, знам, ама той вече е враг-ЪТ за тях!
Не знам как се нарича с медицински термин състоянието, в което отричаш и нападаш собствени решения и постъпки и атакуваш хора, които сам си поставил на отговорни позиции.
b_52_strato
Рейтинг: 1298 ГневноБокулизаческите изстъпления нямат край!
Забранявам на бокулизачи и комуняги да четат постингите ми!И все реват колко много са ги били!
А Минеков изрежда фактите - подписал заповед за уволнението на т.н. директор.
Някой телефонирал на т.н. директор.
Т.н. директор излязъл в болнични.
И боледувал докато Радев смени Минеков с пошлушна чичка.
Това са фактите, докарали до истерия бокулизачите!
Ron Stoff
Рейтинг: 388 НеутралноСтрадалното комунистическо номенклатурно синче! Не му стига хранилката във виии, иска да се разпорежда по-широко.
Ron Stoff
Рейтинг: 388 НеутралноДа се чуди човек, как театърът и другите изкуства са процъфтявали и процъфтяват в страните без министерства на културата...
swy46682091
Рейтинг: 467 НеутралноКойто слуша класическа музика знае, че днес не съществува "Националната филхармония" в България. Споменаването на "Националната филхармония" е доказателство, че за комунистите културата и изкуствата се свеждат само до театър и кино, заслужили актьори и актриси, подобно на големия театрал Тодор Живков, както е описано от Георги Марков.
В София има три големи държавни оркестъра, плюс частния НСО, плюс доста "недържавни" малки оркестри. И нивото на тези оркестри, както и на пловдивския и т.н. е европейско, т.е. световно.
За разлика от болшинството наши театрални и филмови актьори, музикантите ни (някои от Делиормана) имат много възможности за изява извън страната, нивото и отношението към администрирането на оркестрите е по-близко до европейските стандарти и затова неподходящите директори не се задържат. Няма директор гъдулар, но един кавалджия се справя доста успешно със задълженията си. :)))
Тюфлекчия
Рейтинг: 3589 ВеселоДа бе - знаем. Аз друго се чудя. Защо Дневник спря да следи драмата около г-цата от Кайнарджа (или както там ѝ беше родното място), опитала се да "бори Патриархата и сам Ганьо" с истории и снимки отпреди 5 години? Дали не е защото последната седмица освен преките свидетели, се изказаха и други жени (подчертавам - жени), които казват без недомлъвки, от собствено име, че това по адрес на Вергов са лъжи и те са запознати с драмата от самото ѝ начало? Нещо пак на куц кон заложихте, а? И сега по стар умнокрасив обичай, ще се правим, че такова нещо никога не се е случило, до следващия път, когато пак ще пишем обобщаващи пасквили на база лъжи.
Браво демократи - станахте по-лоши от тези с които се борите!lz2
Рейтинг: 2144 НеутралноТоя иматолкова общо с културата, колкото дявола има общо с Рая!/
ПравописА е поле за изява на неграмотните!kahless
Рейтинг: 1487 НеутралноИ тогава взеха, че уволниха теб, а? Баси гадното...!
Freedom is a fragile thing and it's never more than one generation away from extinction.
parol
Рейтинг: 728 НеутралноВсъщност....този директор е избран с конкурс от комисия, назначена от министър Наско от ПППП. Същият министър Наско подписва и заповедта за назначение след решението на комисията! АБПРП - Активен борец против рашизма и путинизма
wre501051215
Рейтинг: 3507 НеутралноДори и в събота има място за една Морфовка ма Гъзетата...
wre501051215
Рейтинг: 3507 НеутралноДо коментар [#4] от "tacheaux":
Айде стига с тия малоумщини,бре!Вие гласувахте за Радев,а Борисов Ви е виновен!
wre501051215
Рейтинг: 3507 НеутралноДо коментар [#8] от "cinik":
Виден предствител на Софийската интелигенция-Къро,ви определи много точно-негови хора,макар и малоумни,вършите работа.
wre501051215
Рейтинг: 3507 НеутралноДо коментар [#18] от "glaxo11":
Няма нищо по-нормално в Чврвената Гъзета Дневник да се дава трибуна на Чедта на Червената Номеклатура.Дал ше е Ицкята Бойкиев,Дайнов или Мкнеков-каква е разликата?!
wre501051215
Рейтинг: 3507 НеутралноДо коментар [#27] от "danvan":
Данване,знаеш ли колко гнясно изглеждате като плюете Радев,за когото гласувахте два пъти и му се дупихте?!
danvan
Рейтинг: 5208 ЛюбопитноАз не съм гласувал за радев.
Защо гербавите ти господари сложиха неизбираеми кандидати срещу него е въпроса?
Мутрите от 90-те поеха открито държавата, а ние ги последвахме. Sapienti Sat
danvan
Рейтинг: 5208 ВеселоВ добавка обещавам шише ирландски уиски за всеки, който намери поне един мой пост който да е положителен за фатмака.
Мутрите от 90-те поеха открито държавата, а ние ги последвахме. Sapienti SatЗа протокола - пиша тук от 2009 :)
Cheers на нетролската част от форума,
за другите игнор и жалостиво презрение
Ogre
Рейтинг: 653 НеутралноДа, уви, всички разбрахме колко много им се искаше на всички, и от Отровното трио, и от промяната, да я оправят тая държава, но не стават и за продавачи на зарзават. Измисляха си я някой отделен човек, който им пречи, я цяла агенция, дирекция, институция, от която, като уволнят всички служители, цялата държава ще се "оправи". То не бяха замени в ББР, КЕВР, Капитан Андреево, сега КЗК е наред. Продават тази надежда по медиите и забаламосват всички, за да прикрият некомпетентност, алчност и мълниеносна корупция.
wre501051215
Рейтинг: 3507 НеутралноДо коментар [#57] от "danvan":
Малоумен въпрос ,какъвто е самия задаващ...Въпросът е защо 90% от Пъпъджиите и 70% от лилявците гласувахте за Радев??Защо му се дупихте пред Президенството??
Ronald Reagan
Рейтинг: 925 НеутралноЗаповед за уволнение след конкурс?! Айде бе! Много исках, ама немам желание! 99 прицента пада в съда с огромно обезщетение. Пита се кой цървул прави конкурса? Не беше ли онзи напушения младеж от културата?! Дето майка Му го уреди да стане министър , защото на читалище на село ремонт правил! :))))
agentAlarmstufe Rot
Рейтинг: 5895 НеутралноДо коментар [#11] от "Боян Баянов":
Мьi не простим. Мьi не забудем. Мьi накажем каждого, кто совершил зверства на Этой войне, на нашей зeмле. Найдем каждую сволочь, которая стреляла по нашим городам, по нашим людях, кoторая бомбила нашу землю, которая запускала ракетьi, которая давала приказ и нажимала на пуск. Вам не будет ни одного тихого места на Этой земле, кроме могильi. В. Зеленский.Кажи за кюлчетата бе, деберас:
https://i.ytimg.com/vi/vCZgFFXOmrk/maxresdefault.jpg
star bastun
Рейтинг: 1656 НеутралноЧесто се случва някой преди уволнението му да се разболее внезапно.
Alarmstufe Rot
Рейтинг: 5895 НеутралноСанитарчето му изнесе куфарите по спешност. Мьi не простим. Мьi не забудем. Мьi накажем каждого, кто совершил зверства на Этой войне, на нашей зeмле. Найдем каждую сволочь, которая стреляла по нашим городам, по нашим людях, кoторая бомбила нашу землю, которая запускала ракетьi, которая давала приказ и нажимала на пуск. Вам не будет ни одного тихого места на Этой земле, кроме могильi. В. Зеленский.
Alarmstufe Rot
Рейтинг: 5895 Неутрално
Мьi не простим. Мьi не забудем. Мьi накажем каждого, кто совершил зверства на Этой войне, на нашей зeмле. Найдем каждую сволочь, которая стреляла по нашим городам, по нашим людях, кoторая бомбила нашу землю, которая запускала ракетьi, которая давала приказ и нажимала на пуск. Вам не будет ни одного тихого места на Этой земле, кроме могильi. В. Зеленский.До коментар [#44] от "b_52_strato":
Изчезвай бе, кИролизач.
irl471142598
Рейтинг: 2697 ВеселоДо коментар [#11] от "Боян Баянов":
Таман бех заложил калъпа, то пък заваля....
tikwuniiii
Рейтинг: 425 Неутралноfor u _i_
danvan
Рейтинг: 5208 ВеселоСамо 5 рега - демек тролче или 2? Слаба работа, явно са орязали бджета на фермата :) Мутрите от 90-те поеха открито държавата, а ние ги последвахме. Sapienti Sat
danvan
Рейтинг: 5208 НеутралноНе се обяснявай като ученичка, когато нямаш готова опорка оскъдния интелект на гербаво тролче те поставя в много неизгодна позиция :)
А това, че тролче нарича някого малоумник е безценно направо.
Ударих ти плюс за неволния но сполучлив оксиморон. Мутрите от 90-те поеха открито държавата, а ние ги последвахме. Sapienti Sat
Lemmy
Рейтинг: 1573 ВеселоЩял бил, но нямало било как нещяло. Мъка, мъка ковчежно-паважна!
plynii
Рейтинг: 1356 НеутралноМорфов беше уволнен от ГЕРБ, ДПС и Мунчо.
wre501051215
Рейтинг: 3507 НеутралноДо коментар [#69] от "danvan":
Не те наеичам "малоумник" Цитирам виден ваш член-Къро,с когото Митко BIRD-a обсъждал културни проекти,каро Ицката с Бобока.
ocean
Рейтинг: 568 НеутралноХахаха
Трагичен министър
Smoke
Рейтинг: 740 РазстроеноБай Минеков, топките ти се оказаха недостатъчно големи! Щял си бил, имал си желание бил, много си искал бил, ама не си бил улучил времето. Приказки за вярващи! Истината е, че накрая се огъна. Разочарован съм!
Прокопсало Парвеню
Рейтинг: 2573 НеутралноКои точно се интересува пропдналия тип какво е подготвил
09-06-20 - Радев: Смущаващо е, че Божков звучи по-убедително от неговите обвинители . . . . . . . . .... 01-09-21 - Кирил Петков: С две ръце гласувам за президента Радев. ......................................................................... 20-03-22 - Бойко Рашков: Божков няма да откаже да даде показания, че е бил изнудван.............................. 21-03-23 - Кирил Петков: За мен е просто умопомрачаващо как може прокуратурата дори да не направи досъдебно производство заради изнесеното от Васил Божков...........................................................poitoucharante
Рейтинг: 654 ЛюбопитноДокога ли подобни отпадъци - израснали в привилегии синчета и щерки на ,,величия,, от соца - ще замърсяват публичното ни пространство - разните дайнов, левчев, димова, това тука? Ех, то има и биологични закони, ама....абе бактън от тия, ха ха хаах! А я да си представим че после пък изпълзят и внуците....егати!
Тирбушон
Рейтинг: 364 НеутралноСтранно е че Минеков не казва, нито сега нито като министър, какво е основанието за уволнение на Василев, какво нередно е направил което да заслужава да бъде освободен?
Накрая всичко ще бъде наред, ако нещо не е наред, това просто не е краяФакта че такава информация липсва, а ни се подхвърлят нямеци за задкулисни игри - искана, получена или не подкрепа, влияние и т.н без една буква нарушение на правилника, морала или добрите практики, говори единствено в полза на Василев.
Моите уважения към институцията министър на културата, но тук ми се струва че има единствено, злоба, инат и лично отношение. Точно както театъра не е бащиния на Василев, така не е бащиния на Минеков, Морфов, Донев или на кой да е друг. На следващия конкурс и двамата могат да се явят, да представят визия и програма за развитие на институцията и т.н. засега изглежда че Василев си следва програмата и е успешен като мениджър.
ТимурСКомандаИКодове
Рейтинг: 2713 НеутралноАйде, поне изгони Блъсков от сградата. Не знам кво стана с гербиджа и малкото ндк на културата Анани там поразрови. Простено ти е.
Един вампир броди из Европа
Рейтинг: 2905 НеутралноАми аз видях г-н директора на софра в поверения му театър, заобиколен от мезета и най-най верните си - сценка като от Под игото. Изглеждаше в отлично здраве.
Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)Един вампир броди из Европа
Рейтинг: 2905 НеутралноА забелязахте ли, госпожа, как боковите тролове се фърлят като едни матросовци да бранят дъпасъъ и да плюят националната ни култура?
Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)Един вампир броди из Европа
Рейтинг: 2905 НеутралноДо коментар [#32] от "antikvarno":
Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)Бе то и баташкото клане е извършено от прадядовци на днешните тролове. Къде ще седнат турците да се цапат с такава черна работа. Четете история, вместо да демонстрирате срещу нея.
frisky
Рейтинг: 567 НеутралноГосподи, надявам се да не си наистина юрист! Фактът, че наричаш хората от друг етнос "напълно нормални същества", защото с много оправдания споделяш, че си общувал с техен представител, е гнусен, жалък и покъртителен! Парите на държавата свършиха: https://www.24chasa.bg/mnenia/article/11388633
svv03688321
Рейтинг: 847 НеутралноКартината сочена за работа на Жаксън Полък няма нищо общо с работите на същия художник . Подписа е фалшифициран и обикновенно той не е подписвал работите си на лицевата страна . Той никога и не е работил така на платното . Това е работа на някой които е работи и наподобявал стила на Полок но въпреки всичко е далеч от неговия стил .
По ранните му работи са пък съвършенно различни. В дома си в Ню Йорк имам няколко работи на Жаксън Полък откупени през 60=те години от галерията Лео Кастели .
Най малко картината може да бъде притежание на Румънския диктатор Чаушеску които с идването на червената армия убива дядо ми тогава собственност на петролна компания в Плоещ и Америка. Аз съм сигурен ако изнесете тази работа на улицата пред националната ви галерия без да тръбите че това е Жаксън Полък и е 50 милиона никой не би и обърнал внимание. Днес спокойно можете с телефон да вземете снимка и я пратете на Фондацията .Те веднага ще ви отговорят че това не е и няма нищо общо с художника