
© Георги Кожухаров
Росен Плевнелиев
Няма да допусна разединение на нацията. Това каза пред журналисти във Варна президентът Росен Плевнелиев, цитиран от "Фокус". Той посочи, че ще изпълнява всички свои обвързаности като президент, дадени му от конституцията, и няма да остава безучастен към желанията и стремежите на българските граждани.
Според Плевнелиев политическите процеси, които текат в страната през последния месец, са ясен знак, че в българското общество има проблем по отношение на доверието на гражданите към политическите партии и морала в политиката.
Президентът смята още, че е недопустимо посланици на страни от ЕС да напускат Народното събрание заради поведението на даден български политик. Всички политически партии, представени в парламента, ясно трябва да заявяват проевропейската си политика и принадлежността си към европейските ценности и стандарти, допълни Плевнелиев.
Във Варна Плевнелиев присъства на опелото на Варненския и Великопреславски митрополит Кирил в Катедралния храм. Пред тленните останки на Кирил своята почит отдадоха още новоизбраният кмет на Варна Иван Портних, временният кмет Богдан Караденчев, временният председател на Общинския съвет Владимир Тонев, областният управител на Варненска област в оставка Коста Базитов, представители на община Варна и на Военноморските сили, съобщи БНР.
На поклонението присъстват делегации на православните църкви от Русия, Румъния, Сърбия и Гърция. Към огромното множество, което се покланя днес пред тленните останки на митрополит Кирил във Варна, са и свещеници от Балчик, кметът Николай Ангелов и други жители от общината.
Гьонсурати на Едноличния Ръководител Борисов
Рейтинг: 1086 ЛюбопитноТова е нашия Президент ! И явно е на прав път, след като в. Уикенд и други "жълти" издания засилиха пропагандата срещу него в последните дни...
"В сърцето на тирана,аз отворих такава люта рана, която никога няма да заздравее." Георги Бенковскиstedim
Рейтинг: 2060 НеутралноВ последно време президентът е много точен в изказванията си. С уважение към него.
Борко
Рейтинг: 367 НеутралноПлевнелиев точно това допусна-разединение на нацията, заставайки единствено на страната на протестиращите той за пореден път наруши Конституцията и сега е редно да има импийчмънт на президента и доброволно или принудително да си подаде оставката!!!
dragalevski
Рейтинг: 420 НеутралноС всичките ми резерви към Плевнелиев, той остана единственият политик с що-годе нормално държавническо поведение в момента.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
bpcorp
Рейтинг: 974 НеутралноДано Плевнелиев говори със сърцето си, а не просто и само с разума си, целейки да бъде припознат от протестиращите като символ на техните цели и стремежи!
Торбалан
Рейтинг: 645 НеутралноГосподин президен, гордеем се с вас в момента!
Freedom is never more than one generation away from extinction. We didn't pass it to our children in the bloodstream. It must be fought for, protected, and handed on for them to do the same. Ronald ReaganОставка на безскрупулната алчна клика БСП+ДПС+Атака!
Нови избори!
petark
Рейтинг: 418 Неутралнокакто и сериозните партии да заявят, че не преговарят с терористи, душевно болни и обикновени кретени...
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
hodounski
Рейтинг: 2881 НеутралноПрезидентът трябва още от сега да има готово служебно правителство.Дано да не е като предишното.Има толкова авторитетни личности ,които могат да проведат честни избори.Втори провал ще бъде фатален за него.
cinik
Рейтинг: 110 Неутрално85% зад една кауза не са разединение. 15% шугави овце има и в училищните класове, и в градинските групи.
Mутри, вън!АзКлавдия
Рейтинг: 880 НеутралноНапълно адекватно изказване. Подкрепям.
Доброто е заразноЩе върнем България в Европа
Рейтинг: 1836 ВеселоСидеров прави репортаж като журналист от вилата на Плевнелиев, която била построена в нарушение на закона. По къси панталонки шефът на антикорупционната комисия към НС, търси уличаващи документи на полянката край морето. В същото време неговите приятели от ДПС и БПС, подготвят предложение за узаконяване на незаконни постройки.
Шизофренията на това мнозинство в НС е пълна.
hodounski
Рейтинг: 2881 ГневноДо коментар [#5] от "nowhow":
А гоце какво е?
Гьонсурати на Едноличния Ръководител Борисов
Рейтинг: 1086 ЛюбопитноДо коментар [#3] от "Борко":
Или си от издателите...
"В сърцето на тирана,аз отворих такава люта рана, която никога няма да заздравее." Георги БенковскиКомуне, купи ли си за 1.50 последния брой на в. Уикенд да се заровиш в лъжи за Президента ?
Натътрузен десебар, слуга на БСП
Рейтинг: 983 НеутралноДобре, че не избрахме Калфин. Сега щяха да ни мотаят от всички страни. Президентството е единствения осров на нормалност във властта в последните месеци.
Няма шики-мики.buran
Рейтинг: 470 ВеселоА още по-малко - към желанията на Прокопиев...
buran
Рейтинг: 470 НеутралноДо коментар [#1] от "Велислав":
Правилно - ВАШИЯТ президент, а не президента на целия народ...
the_sceptic
Рейтинг: 726 НеутралноЕдинствената институция, стояща между азиатския хаос и мафията, от една страна, и европейската част на България, е тази на Президента. Чест и почитания, г-н Президент!
Но, ако сме рационални, не можем да подминем факта, че президентът често се изразява с клишета. Какво значи "Няма да допусна разединение на нацията."
Разединение ИМА и то не е от вчера или от онзи ден. Както знаем, има няколко Българии, стоящи на една и съща територия, но имащи малко общо една с друга. Поне четири (4) такива: България на модерните про-Западно настроени хора, която протестира в момента, България на комуноиди, ченгета и зелени чорапи (вилаетът на гея), България на чалгосаната ракиено-салатена прослойка, България на турци и цигани (вилаетът на бея). Това разделение съществува по обективни причини - няма как homo sapiens и homo bolchevicus да се чувстват пълноценни членове на една и съща общност. Съвместно щастие на тези два вида е невъзможно, ако едните са щастливи, другите са нещастни. Толкова.
Cherrie
Рейтинг: 983 Неутрално"Президентът смята още, че е недопустимо посланици на страни от ЕС да напускат Народното събрание заради поведението на даден български политик. "
Всеки път,в който отговоря на Norman Granz и Hawaii постовете ми се изтриват светкавично,дори да е късно следобяд,доста често и през почивните дни. Изводи? :DToва кога се е случило?
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Танас
Рейтинг: 1291 НеутралноПодкрепям +++
Цацарoff - Оставка ! >:-)EU defender
Рейтинг: 976 Неутрално[quote#3:"Борко"]сега е редно да има импийчмънт на президента и доброволно или принудително да си подаде оставката!!![/quote]
The best way to predict the future is to invent it.Ами иди му я поискай довечера пред Президенството. Ще ти отделим едно ъгълче за микро-протестче.
dissident
Рейтинг: 726 Неутрално[quote#6:"bpcorp"]Дано Плевнелиев говори със сърцето си, а не просто и само с разума си[/quote]
Той говори с джоба си. Ако имаше разум, нямаше да прави такива издънки.
anihilator_jack
Рейтинг: 558 НеутралноДо коментар [#3] от "Борко":
Veritas odium parit obsequim amicosПокрай Гоце някой хора забравиха какво е да има нормален президент. ПРез 97ма първо Жельо и после Петър Стоянов застанаха на страната на протестиращите - даже Жельо директно наруши конституцията като на 10ти януари отказа да даде 2ри мандат на БСП и тогава именно заканите на червенушките доведоха до допълнително ескалиране на напрежението и на края окончателното падане на БСП. Колкото повече се репчите на Плевнелиев толкова по-зле за вас!
Torlak
Рейтинг: 675 НеутралноДо коментар [#5] от "nowhow":
Като съм торлак, да не съм ахмак, да ям зелени краставици!Не сте го имали. Вашият президент е Путин.
xm...
Рейтинг: 3211 Весело[quote#8:"petark"]както и сериозните партии да заявят, че не преговарят с терористи, душевно болни и обикновени кретени... [/quote]
Че те го заявиха още преди изборите и продължават и сега да го заявяват и потвърждават - никакъв ортаклък с ГЕРБ!
Бай Колю
Рейтинг: 470 ВеселоНяма да допусна разединение на нацията....затова категорично заемам страна в един спор между политическите партии...
Не мога да съм безучастен към желанията на гражданите...затова чувам желанията само на една част от тях...Другите не ме интересуват, т.е. тях все едно ги няма!
Президентски му работи...
Точно така се обединява нацията, бащице!
Schliwobeatz
Рейтинг: 418 НеутралноИстински ПРЕЗИДЕНТ !
dzmey
Рейтинг: 437 НеутралноКои желания на "гражданите"? Тези, които им внушавате чрез предварително платените телевизии? Нотогава това не е тяхно ( на гражданите) желание, а ваше и на тези, които ти управляват конците!
Та на кой желанията защитавате г'усин Плевневлиев!?
Jessika
Рейтинг: 1439 НеутралноПодкрепям президента!
Виктор Юго: „Общество, което не иска да го критикуват, прилича на болен, който не разрешава да го лекуват.”Schliwobeatz
Рейтинг: 418 НеутралноДо коментар [#18] от "buran":
Ние сме народът.
nowhow
Рейтинг: 0 НеутралноДо коментар [#26] от "Torlak":
Ако беше щяхме да сме водеща сила поне на Балканите. А вероятно с дума в Европа.
Alarmstufe: Rot
Рейтинг: 4441 Неутрално[quote#18:"buran"]а не президента на целия народ... [/quote]
Gunter glieben glauchen globenВие не сте нашия народ, защото не сте българи. Вие сте антибългарите от петата колона на москва у нас.
00222
Рейтинг: 418 НеутралноИ аз имам желание, да си построя къща на държавна земя, като теб! Само етаж и половина...
00222
Рейтинг: 418 Неутрално[quote#34:"Blood Red Skies"]Вие не сте нашия народ, защото не сте българи. [/quote]
Дори е да не сме, повече от вас сме! Тъй че кротувайте в ъгъла, както ви подобава на опозиция загубила изборите!
b777
Рейтинг: 470 Весело[quote#5:"nowhow"]Най-голямат имитация на президент, която сме имали. [/quote] 07-18-38-04
#ОСТАВКА #ИЗВИНИСЕБЕдруго си е Гоце Архаров от Сирищник
http://desebg.com/2011-01-06-11-34-32/199-2011-04-
buran
Рейтинг: 470 НеутралноДо коментар [#32] от "Schliwobeatz":
вие сте част от народа. колкото и да ви се иска да сте целия народ - не сте
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Schliwobeatz
Рейтинг: 418 НеутралноДо коментар [#38] от "buran":
Ние сме правилната част.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
nowhow
Рейтинг: 0 НеутралноДо коментар [#34] от "Blood Red Skies":
Слугуващите на чужди корпоративни и гвополитически интереси като вас били българи?
Alarmstufe: Rot
Рейтинг: 4441 Неутрално[quote#36:"00222"]повече от вас сме[/quote]
Gunter glieben glauchen globenЯ пак? Много скоро ще разбереш кои са повече. Само стой и гледай.
00222
Рейтинг: 418 Неутрално[quote#37:"trippleseven"]друго си е Гоце Архаров от Сирищник [/quote]
По съвпадение и двамата избрани от Тиквата! Поне за втория мандат на Гоце!
getso
Рейтинг: 367 НеутралноИ...какви са желанията на гражданите?
На кои граждани?...
А на селяните?
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Торбалан
Рейтинг: 645 ЛюбопитноДо коментар [#30] от "dzmey": "... на кой желанията...?"
Freedom is never more than one generation away from extinction. We didn't pass it to our children in the bloodstream. It must be fought for, protected, and handed on for them to do the same. Ronald ReaganНа тези дето вече месец протестират пред и около Министерски съвет, Парламента и партийните централи на БСП, ДПС и Атака. Президента чува и подкрепя тези десетки хиляди граждани, дето според МВР са 3000. (Според същото МВР Снежанка е живяла с 3 джуджета)
Ти "Первый канал" на руската Путинова ТВ ли гледаш та досега не разбра за протестите? Или само тези на иГнорираното и Дебелеевски?
tribiri
Рейтинг: 880 НеутралноДо коментар [#25] от "anihilator_jack":
Какво ли сънува един идиот, че вечно е прав - пак, пак и пак! Започне ли да се държи като скот.. Какъв идиот!? Това е просто глупак!Тоя "нормален" президент Желль Желев не беше ли същия, срещу който Едвин Сугарев гладуваше миналия път?
ec
Рейтинг: 418 ВеселоПлевнелиев: Не мога да съм безучастен към желанията на гражданите(особено, когато съвпадат с желанията на кръга, който стои зад мен).
Big Muzzy
Рейтинг: 1391 Неутрално[quote#3:"Борко"]Плевнелие в точно това допусна-разединение на нацията, заставайки единствено на страната на протестиращите той за пореден път наруши Конституцията и сега е редно да има импийчмънт на президента и доброволно или принудително да си подаде оставката!!![/quote]
Разединението се засилва от управляващата коалиция която се преструва че не вижда протестите организира контра протести, шпиц команди, желае да ги стресира, нарича ги беззъби и алкохолици, сякаш беззъбите не са граждани и нямат права.
Президентът не е взел страна а показа че вижда какво се случва и посочи най-нормалния изход - избори. Това че сега управляващите ще ги загубят (отново) си е резултат от техните действия.
Alarmstufe: Rot
Рейтинг: 4441 Неутрално[quote#42:"nowhow"]Слугуващит на чужди корпоративни и гвополитически интереси като [/quote]
Gunter glieben glauchen globenПо-големи корпорации и монополисти от руските у нас няма. Газпром, Атомстрой, Лукойл...Да продължавам ли? И най-вредните геополитически интереси са тези на Москва. И най-нагло налаганите, благодарение на национални предатели като тебе.
pentuer
Рейтинг: 624 НеутралноПлевнелиев е единственият сносен политик за момента в България...
b777
Рейтинг: 470 Неутрално[quote#16:"Daniel Defoe - Аз бях на протест. А ти?"]Добре, че не избрахме Калфин.[/quote]
#ОСТАВКА #ИЗВИНИСЕБЕпри мажотирарен вот в национален мащаб комунистите нямат никакъв шанс. дори при послендните пропорционални избори партията получила най-много гласове е ГЕРБ.
Жалките им опити да припишат некадърния политически Франкенщайн, с главата на Доган, торсо на комунист и долнището на Сидеров като "изражение на народната воля" е пошло. Очевидно е за всички разсъждаващи хора е, че властта е самоцел и единствен мотиватор на всичките двойни, тройни, петорни коалиции, катарзиси, назначения, уволнения, манипулации и прочее еквилибристики.
Затова народът, истинският народ е на улицата. В София, Франкфурт, Сан Франсиско и Сидни.
Дните на октопода са преброени.
ОСТАВКА!
Чърчил
Рейтинг: 558 НеутралноНека не забравяме ,че сътвори куп глупости (подписа първите НЕзакони на това НС скорострелно като селски кмет).Обвърза се със съветници ,които не помагат ,по скоро вредят. И все пак той е Нашият Президент.В стремежа си да е президент на всички българи ( нещото ,което повтаря до втръсване) се губи ЛИЧНОСТТА,човека различен но такъв какъвто е.И все пак от последните му изяви се забелязва ЕВОЛЮЦИЯ.Което му и пожелавам.
ЗАВИСТТА ТРЯБВА ДА Я ЗАСЛУЖИШ.СЪЖАЛЕНИЕ ПОЛУЧАВАШ БЕЗПЛАТНО****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
xm...
Рейтинг: 3211 НеутралноДо коментар [#37] от "trippleseven":
Това, че Гоце си е Гоце, не променя простият факт, че досега и Желю, и Петьо, и Гоце се опитваха и правеха политика през Президентството. Добра, лоша - няма значение в случая, защото обсъждаме конкретния факт на "правенето на политика". Докато Плевнелиев ... сорри, но не той прави поста, а постът го прави него. За жалост.
Прочее ... като лакмусче кой колко прави политика си спомни, че всички досегашни имаха "проблеми" с "ограничаващи ги правомощия". И се водеше широк дебат, на висок глас по въпроса. А за Плевнелиев ... нищо. Един сал' Цвинокио се изцепи, че от него нищо не зависело. И пак настанА мълчание ...
b777
Рейтинг: 470 Весело[quote#45:"getso"]А на селяните?[/quote]
#ОСТАВКА #ИЗВИНИСЕБЕСеляните си искаме другаря Орешарски и да ни натоварат на автобусите и наместо на Бузлуджа да ни закарат на София да ги стресираме.
Big Muzzy
Рейтинг: 1391 Неутрално[quote#41:"daniela.1"]Този Плевнелиев не разбра ли, че никой не му иска мнението! [/quote]
За сметка на това на даниела.1 рейтинг 184 регистирана на 23 юни всички се избиват да искат мнението. Сега и презедентът като прочете ще се засрами и ще спре да си дава мнението което никой не иска.
tribiri
Рейтинг: 880 НеутралноТия в парламента е крайно време да разберат, че не могат вечно да се правят на ни чули ни видяли и да обяват кога точно смятат да сдават и да се увлняват, за да може народът да се успокои.
Какво ли сънува един идиот, че вечно е прав - пак, пак и пак! Започне ли да се държи като скот.. Какъв идиот!? Това е просто глупак!anihilator_jack
Рейтинг: 558 НеутралноДо коментар [#48] от "tribiri":
Veritas odium parit obsequim amicosЖельо направи много простотии, но поне на края на мандата си постъпи мъжки.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
b777
Рейтинг: 470 Неутрално[quote#42:"nowhow"]Слугуващит на чужди корпоративни и гвополитически интереси като вас били българи[/quote]
#ОСТАВКА #ИЗВИНИСЕБЕНе са българи.
Станишев е роден в СССР, руски гражданин, работи за благото на родината си.
b777
Рейтинг: 470 Неутрално[quote#62:"grund"]На вниманието на протестиращите в София-това ли искате? [/quote]
#ОСТАВКА #ИЗВИНИСЕБЕИскаме да се разкарате.
nowhow
Рейтинг: 0 НеутралноДо коментар [#51] от "Blood Red Skies":
Това са естествени монополисти в региона по обясними причини.
Аз искам да попитам защо големите ни приятели от САЩ не ни доставят евтин петрол? Заграбиха полетата в арабските държави и в САЩ е пет пити по евтин.
Та защо не ни освободят от руската енергийна зависимост?
tribiri
Рейтинг: 880 НеутралноДо коментар [#58] от "Big Muzzy":
Какво ли сънува един идиот, че вечно е прав - пак, пак и пак! Започне ли да се държи като скот.. Какъв идиот!? Това е просто глупак!#5 е по напред с материала с рейтинг 70.
Alarmstufe: Rot
Рейтинг: 4441 ЛюбопитноДо коментар [#62] от "grund":
Gunter glieben glauchen globenМодераторе, докога ще търпиш този другар да спами и да рекламира личния си блог?
dzmey
Рейтинг: 437 Весело[quote#47:"Торбалан"]Ти "Первый канал" на руската Путинова ТВ ли гледаш та досега не разбра за протестите? Или само тези на иГнорираното и Дебелеевски?[/quote]
Като не е съгласен някой с лумпените и техните изпълнения вече месец, веднага се обявява за комунист - така правите винаги, че да не лъсне пребоядисаната ви лицемерна същност, но като видиш, кой срещу какво яростно и злобно квичи е ясно и какво не иска да разберат за него.
Нели Ангелова
Рейтинг: 932 Неутрално"Няма да допусна разединение на нацията, но всеки ден ще помагам това да бъде факт" - каза Плевнелиев
нели ангеловаAlarmstufe: Rot
Рейтинг: 4441 Неутрално[quote#65:"nowhow"]Та защо не ни освободят от руската енергийна зависимост? [/quote]
Gunter glieben glauchen globenОпитаха се, но вие с парите на москва тръгнахте на демонстрации срещу шистовия газ.
ПП. Заграбените от САЩ петролни полета в Ирак се разработват на концесия от руски и китайски фирми.
Слаб(2). Пробвай нещо друго.
Ще върнем България в Европа
Рейтинг: 1836 ВеселоСидеров да не се помайва! Незабавно да провери като шеф на комисията дали Цветанов не върнал за старо желязо една пързалка и една катерушка и да е влязъл в конфликт със себе си, спирайки разработката за установяване на кражбата от детската площадка.
4i4e
Рейтинг: 470 Неутралнона кои граждани господин президент,на нашите или на вашите,на тие дато дигат шум до господа,или на тия дето прибират реколтата ,НА КОИ!!!СНОЩИ ЕДНА ШАЙКА ОТ ЕДНИТЕ СИ БЕХА НАПРАВИЛИ КРЪЧМА НА ОТКРИТО В ЛОНОТО НА ЦАР ОСВОБОДИТЕЛ,ЯДОХА ПИХА И РЕВАХА, ЦЯЛА НОЩ СЕ КАТЕРИХА ПО СВЕТИНЯТА,ДА ГИ БЯХТЕ ПОИСКАЛИ ЗАПИСИТЕ ОТ ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕТО ГОСПОДИН ПРЕЗИДЕНТ................
tribiri
Рейтинг: 880 НеутралноДо коментар [#62] от "grund":
Какво ли сънува един идиот, че вечно е прав - пак, пак и пак! Започне ли да се държи като скот.. Какъв идиот!? Това е просто глупак!Според мен и на Позитано не вярват на резултатите от това изследване. Иначе досега да бяха насрочили нови избори.
Нели Ангелова
Рейтинг: 932 НеутралноСпоред Плевнелиев политическите процеси, които текат в страната през последния месец, са ясен знак, че в българското общество има проблем по отношение на доверието на гражданите към политическите партии и морала в политиката.
нели ангеловаИ към тебе плевню!
buran
Рейтинг: 470 НеутралноДо коментар [#40] от "Schliwobeatz":
хайде решете какво сте в крайна сметка, народа, правилната част от него или ...
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
ddemi
Рейтинг: 463 НеутралноДано Плевнелиев да има топки да устиска на агресивността на нашите родни олигарси. Ако не успеят да го пречупят чрез такива боклуци като Болен Сайдеров, може да посегнат и на децата му. Поне аз така интерпретирам неотдаднашния погром над охраняваното жилище на брат му, който живее в съседство - като куршумчето, изпратено на италианския съдия Фалконе, преди да го разкъсат.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
tribiri
Рейтинг: 880 НеутралноДо коментар [#56] от "xm...":
Какво ли сънува един идиот, че вечно е прав - пак, пак и пак! Започне ли да се държи като скот.. Какъв идиот!? Това е просто глупак!Аз съм за Боко президент!
Даже вече отдавна съм възпял това събитие:
Той биде избран!
О, съдба тъй славна!
На маршалски пагони по мечтаност равна
На тоз пост видяхме, уви, да седят
Много смешници всеки преден път
Чужди дипломати с тях си играха
Нашата гордост те поругаха.
О пост върховен! Теб те освети
подвигът Негов. Свещен си веч ти.
Щом до тебе вече Той се е добрал
Ще го тачи вечно народът ни цял.
Всички президентски действия до днес
Бяха просто смешни - липсваше им чест.
Защото философ, адвокат и агент
в ония дни мрачни, до този момент,
папкаха мирно на тази софра
какво точно правеха никой не разбра.
Alarmstufe: Rot
Рейтинг: 4441 НеутралноДо коментар [#79] от "nowhow":
Gunter glieben glauchen globenНе ме карай да ти вадя от архива на Дневник примери за вашата стилистика.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
svoboden
Рейтинг: 1497 НеутралноПлевнелиев: Не мога да съм безучастен към желанията на гражданите
Хубаво е президента да казва и имената ма въпросните граждани, не че не ги знаем, ама все пак.
Дневник, я ме цункайте по дупето !
Рейтинг: 470 Весело"Не мога да съм безучастен към желанията на гражданите"
Albert Einstein : "Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher."Плевня, аз искам АК-47 със 3 пълнителя на лизинг за тази есен !
Петя Сотирова
Рейтинг: 478 НеутралноАми тоя проблем с доверието се оправя с ново Велико народно събрание и промяна на цялата система, цялата, от основите ѝ - конституция, принципи на управление, а бе всичко, което го замръчкаха пред 23години, за да си развяват коня, както си искат и никой нищо да не може да им каже
Плам
Рейтинг: 367 НеутралноДо коментар [#67] от "Blood Red Skies":
Друго си е Дневник официално да рекламират блоговете против правителството (справка - вчера), що не се оплака под нея статия?
joro4900
Рейтинг: 788 ВеселоХе, хе, голямо удоволствие е да гледаш как газ пикае--щите кому--няги се гърчат...
stg
Рейтинг: 1199 Неутрално[quote#65:"nowhow"]Та защо не ни освободят от руската енергийна зависимост? [/quote]
"Ceterum censeo ГЕРБ esse delendam"щото не искаме за това, а петрола си е петрол, кой пък ти каза че някой заграбил нещо и го взема безплатно, много изветряли представи за света имаш
stg
Рейтинг: 1199 Неутрално[quote#85:"petrana6"]Ами тоя проблем с доверието се оправя с ново Велико народно събрание и промяна на цялата система, [/quote]
"Ceterum censeo ГЕРБ esse delendam"глупости, оправя се със съзнателно участие на гражданите в целия управленски процес, вкл и гласуване с акъл на първо място
xm...
Рейтинг: 3211 ВеселоДо коментар [#80] от "tribiri":
Абе, човек, бива ли да ма плашиш тъй?
Замалко си помислИх, че си Винетка, оная, от Руси
Кат' видох как си го отпочнал ... помислих и че ще я завършиш одата с "Премъдри Господи Иисусе, благослови Ти Марешала и България"...
Е, после се успокоих.
Ама все пак внимавай, че в туй време само допълнителни стресове са ни нужни
Нели Ангелова
Рейтинг: 932 ВеселоДо коментар [#84] от "detchopora":
нели ангелова"Не мога да съм безучастен към желанията на гражданите"
А аз, Плевня, искам като твоята къщичка да имам! Може и като твоите сметки - легалните, хайде да не съм много лакома!
Daniela Denkova
Рейтинг: 367 НеутралноЕдин от малкото политици в страната с достойноство и морал!
block
Рейтинг: 873 НеутралноДо коментар [#16] от "Daniel Defoe - Аз бях на протест. А ти?":
[quote#16:"Daniel Defoe - Аз бях на протест. А ти?"]Добре, че не избрахме Калфин. Сега щяха да ни мотаят от всички страни. Президентството е единствения осров на нормалност във властта в последните месеци. [/quote]
Оф, верно като се замисля... аз толкова бях отвратен от Боко и Цоко, че зорлем гласувах за Калфин. Мани мани, добре, че верно не стана президент той. Ма имало да пати глава, аз от къде да знам, че ще се усерат толкова глобално тия кратуни...
xm...
Рейтинг: 3211 НеутралноДо коментар [#73] от "tribiri":
Разбира се, че не бива да му вярват. Освен за дава-три генерални извода, които и без изследване са очевадни.
Само като го погледне човек и му е ясно, че не е читаво.
Не говоря за разните им проценти, но си личи как е правено.
Може би за да има съпоставимост на резултатите с предишните и да отчитат динамиките на процесите, но това не го прави вярно.
Daniela Denkova
Рейтинг: 367 НеутралноДо коментар [#91] от "Нели Ангелова":
Не знам защо в нашата страна всеки гледа в паницата на другия!
Защо всеки си мисли, че ако имаш пари, то значи си мошеник и престъпник! Завист! Злоба! Простотия!
Защо никой не се запита зад тия пари и тая "къщичка" какъв труд стои и как е постигнато това състояние?
От кога стана незаконно да си материално осигурен?
dj x2805
Рейтинг: 445 НеутралноДо коментар [#3] от "Борко":
www.soundcloud.com/x2805Само за чудя зашо ви са тези европейски знамена - вземи си тури едно руско и дим да те няма в Москва... например
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
mariamarinova
Рейтинг: 367 Неутралноще ти се да яхаш, ама не можеш
xm...
Рейтинг: 3211 ВеселоДо коментар [#95] от "danideni":
Не знам защо в нашата страна всеки гледа в паницата на другия!
*************
Хм ...
Тойзи фундаментален въпрос е постулиран и разчепкан отдавна от Ницше. Макар и в по-дълбокия му контекст.
Предвид специфичните български реалии можем да го перефразираме горе-долу така:
Когато ти бъркат постоянно в паничката неминуемо започваш да се заглеждаш в паничките на другите.