Попов,
Газът е в мъжки род, не в женски.
В женски род е онази газ, с която баба ти си е палила ламБата и майка ти ти е чистила въЖките
Освен това газ не може да се разреди. Няма с какво, а и ще се сдухат попътните съоръжения, ако се вкара нещо друго. Просто е по- ниско налягането, поради гояламата консумация.
"В много случаи, като при непълното изгаряне на газ, нагорещени твърди части, наричани сажди, създават обичайното жълто-червено сияние на огъня. Такава светлина има непрекъснат спектър. Пълното изгаряне на газ създава бледосин пламък, поради излъчването със специфична честота от различните електронни преходи в молекулите, образувани в него."
Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Качеството на газа едва ли е константа във всички случаи, вероятно има качествен и не толкова качествен газ. Общото ми впечатление от много години готвене на газ е, че пламъкът в общия случай е син. Вероятно има химик във форума, който може да обясни.
До коментар [#14] от "pesho1921": Натрия гори в жълто-оранжево, бария в зеленикаво, калия виолетово и... и...
Обяснението е в структурата на елементите. "Горенето" е процес на окисление, едни електрони скачат по едни орбитали, които пък са специфични за всеки елемент.
He had decided to live forever or die in the attempt, and his only mission each time he went up was to come down alive.
До коментар [#13] от "arch_": Вероятно има химик във форума, който може да обясни.
Към природния газ се добавят специални добавки - меркаптани (серосъдържа6ти съединения) - които мири6ат неприятно. Целта е да предупреждават хората, които нямат други сетива, за опасността от експлозия и/или отравяне.
Не знам каво правят от Булгаргаз, какви смески спретват... Вероятно това е променило по някакъв начин цвета.
При горенето на газ или друго е важно и съотно6ението с кислорода (било от въздуха или от бутилка) което променя температурата (а от там индиректно и цветя) на пламъка.
He had decided to live forever or die in the attempt, and his only mission each time he went up was to come down alive.
wikipedia: "Цветът на пламъка зависи от температурата, съгласно закона за излъчване на абсолютно черно тяло, както и от химичния състав на горивния елемент."
znanieto.net: "Цветът на пламъка и температурата му се намират в обратно пропорционална зависимост. Колкото е по-безцветен пламъкът, толкова е по-висока неговата температура, защото тогава изгарянето е по-пълно."
Смятам, че от двата цитата ще стигнете до извода, че:
1) Попов е прав в предположението си, че химичният състав на газа е променен. А газът не случайно се нарича "синьото гориво"
2) Топлината, която дава жълтият пламък е по-малка в сравнение с топлината, която дава традиционния син пламък. Защото по принцип той е син само в основата си, а към върха е безцветен! Докато на тази снимка виждаме, че пламъкът е син в основата и жълт на върха.
http://www.gerbg.com/rothenbegrger/6_1.htm
1950° С макс. температура на пламъка
870° С работна температура
фино пречистена смес от бутан и пропан
MULTIGAS 300 (35% пропан, 65% бутан) за температури на пламъка до 2 100° С
MAXIGAS 400 специална смес калорична като ацетилена, до 3100° С температура на пламъка (в комбинация с кислород)
“Процес горене. Горене на твърди, течни и газообразнивещества “
Горенето е главния и основен процес на пожара. Без него последният е невъзможен. Горенето е сложен бързо протичащ физико-химичен процес, окислително-редукционен процес, при който горимите вещества и материали се превръщат в продукти на горене и е съпроводен с шнтензивно отделяне на топлина, дим и светлинно излъчване. Съставът на продуктите на горенето зависи от състава на горящите вещества и условията на тяхното горене. В състава на горимите вещества могат да влизат: въглерод(С), водород(Н2), кислород(О2), сяра(S), фосфор(Р), магнезий(Mg), азот(N) и др. От тях “С, Н2, Mg, S, и Р” са способни да се окисляват при определена температура и да образуват следните продукти на горенето: въглероден окис(СО), въглероден двуокис(СО2), вода(Н2О), серен двуокис(SО2), магнезиев окис(MgO) и двуфосфорен петоокис(Р2О5).
количеството въздух, необходимо за пълното изгаряне на горимите материали е недостатъчно в зоната на горене. За това се наблюдава най- често непълно горене. По тази причина в продуктите на горене се съдържат: токсичния СО, твърди частици въглерод (във вид на сажди), които правят димът при пожар черен и непрозрачен.
http://en.wikipedia.org/wiki/Fire
Типични температури от пожари и огън
Oxyhydrogen пламъка 2000 ° C или по-висока (3645 ° F) [ 7 ]
Bunsen горелка пламък: 1300 до 1600 ° C (2372 до 2912 ° F) [ 8 ]
Реактивен двигател пламъка 1300 ° C (2370 ° F) [ 9 ]
Свещ пламъка 1000 ° C (1830 ° F)
Тлееща цигара :
Температура без да прави: страна на свети порция; 400 ° С (752 ° F); средата на свети част: 585 ° C (1085 ° F)
Температура по време на монтиране: средата на свети порция: 700 ° C (1292 ° F)
Винаги горещо в средата.
Температурите на пламъци от външния вид
При пожар в 1/4000th от секундата
Температурата на пламъци с въглеродни частици, излъчващи светлина, не може да бъде оценена от цвета си: [ 10 ]
Червено
Просто видимо: 525 ° C (977 ° F)
Тъпа: 700 ° C (1292 ° F)
Чери, тъпа: 800 ° С (1470 ° F)
Чери, пълен: 900 ° С (1650 ° F)
Чери, ясно: 1000 ° C (1830 ° F)
Оранжев
Deep: 1,100 ° C (2010 ° F)
Ясно: 1,200 ° C (2190 ° F)
Бял
Белезникави: 1,300 ° C (2370 ° F)
Bright: 1,400 ° C (2550 ° F)
Зашеметяващ: 1,500 ° C (2730 ° F)
Че е най- горещо.
Всеки пламък в основата си е син, защото там температурата е най- ниска (найвероятно заради липса на кислород). С приближаване на върха на пламъка температурата се повишава.
Когато цветът е бял, е най- горещо!
Най вероятно е е 20 % СО2 и 80% природен газ , като по тоя начин си изнасяш вредния
газ въглероден диоксид зад граница и си спестяваш СО2 квоти и ги продаваш. Крайният клиент да му мисли , ем за квоти хем ще си КУПИ квоти от износитела на газ - ТРИ В ЕДНО /цена газ с 20% по висок, отърване от СО2 и продажба квоти за СО2/ !?
Пак за зелника и глупаците.
Когато стоиш достатъчно дълго до брега на реката и гледаш, ще видиш как пред теб по водата преминава трупът на врага ти
От произхода на газа е. Българският газ (разбирайте този, който се добива в България) гори с такъв пламък, защото има допълнителни смеси в него. Ако на автора на снимката са му доставили газ от Калиакра, където скоро им рязаха лентата, нищо чудно, че е с такъв цвят.
Съставът не природния газ се мени в малки граници. Газоразпределителните дружества получават сертификати за всеки град и за всеки месец. Това може да се използва при определяне на цените (не знам дали се прави). Но измененията са малки.
В Холандия местния газ е с доста ниско съдържение на метан (той гори) около 80% (руския е около 96-98%)
Това на снимката е по-скоро резултат от непълно горене. Причините може да са много, в това число и намалено съдържание на кислород във въздуха.
Леле, наистина образУванието в Булгаристан е отчайващо. РЪБончо, престани да правиш съчинения по картинка от уикипедия! Да беше ходил до 6 клас на училище, щеше да знаеш че въглеводородите горят с безцветен - синкав пламък. За да има оцветяване, значи е замърсен!
Селяните престанаха да четат. Гледат само шарени картинки в интернет....
Определено е непълно горене, точно днес се занимавах с подобен проблем на моя котлон! Причината при мен беше грешно подбрани дюзи на котлона. Поради по-големия им размер струята на газа бе с по-ниска скорост, което от своя страна намаляше количеството на увлечения от нея въздух. Поради влошеното съотношение на газ/въздух, част от горивото не изгаря. Това освен, че е нефункционално (поради по-високия разход на гориво) и нехигиенично (поради саждите, които се отделят) е и опасно, понеже при напълно изгаряне се отделят доста вредни вещества...
Също така е възможно да е и от ниско налягане, което би проработило по подобен начин, но разликата е, че ще има очевидно намаление в дебита. Варианта с примесите, които визира автора е малко вероятен. Поне аз до момента не съм чувал подобно оплакване..
Колкото до температурата и цвета, не съм сигурен, но съм сигурен за температурата и яркостта. Те са в правопропорционална зависимост. Физични и химични явления - 6 клас
Във иначе втечненият газ има голямо съдържание на сгъстен атмосверен въздух. Този въздух също така се отчита от измервателните уреди като изразходван газ и си го плащаме като попчета. Благодарение същият въздух пламъкът е със оранжево - жълтеникав оттенък и развива по ниска температура на горене!
Обикновено природният газ гори синьо. В жълто може да се оцвети предимно при непълно изгаряне. Тогава се отделя мбого СО (а не толкова СО2, който пък е продуктът на пълното изгаряне). В затворено помещение с лоша вентилация това е покана за танц със смъртта.
Пламъкът е син, когато се наблюдава т. нар. кинетично горене - при него кислородът за горенето постъпва само по повърхността на факела. Когато пламъкът е оранжев значи, че постъпа кислород в целия обем на пламъка. Съвет към господин Попов - проверете си горелките за всеки случай.
Ако беше прочел по внимателно мненията щеше да видиш че няколко казаха каква е причината за жълтия пламък - ниско налягане в системта. Вече големината на дюзите на котлоните е предвидена за определно минимано налягане и при по ниско е направо опасно да се ползва въпросния котлон. А цвета защо е жълт също обясниха - не пълно изгаряне и по ниска температура на горене в центъра на пламъка (синята част). Обникновено когато нялягането е добре, и процеса на горене става оптимален и външната жълта част от пламака е осезаемо по малка. Съответно няма сажди по дъната на тиганите и тенджерите.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
263i
Рейтинг: 233 Неутралноразреден !?! в смисъл пламъка е по-малко топъл ?
а може просто понеже е студено да има промяна на начина на горене на газта.
rmajevski
Рейтинг: 515 НеутралноНе разреден, а замърсен !!
ръпончо
Рейтинг: 1435 НеутралноПопов,
Много народ тук се е взел насериозно! :)Газът е в мъжки род, не в женски.
В женски род е онази газ, с която баба ти си е палила ламБата и майка ти ти е чистила въЖките
Освен това газ не може да се разреди. Няма с какво, а и ще се сдухат попътните съоръжения, ако се вкара нещо друго. Просто е по- ниско налягането, поради гояламата консумация.
bayern
Рейтинг: 458 Неутралнов бг всичко се разрежда защото няма контрол тоест междувпрочем и държава няма
Welthauptstadt Germaniaръпончо
Рейтинг: 1435 ВеселоИ още нещо Попов,
Много народ тук се е взел насериозно! :)Съгласно закона на Планк, при жълтия пламък температутата е по- висока от колкото при синия.
pol40
Рейтинг: 233 НеутралноИ още нещо Попов,
Съгласно закона на Планк, при жълтия пламък температутата е по- висока от колкото при синия.
Не беше ли обратното бе !?!?! На горелките що е син а като гориш дърва жълт и чак на жарта синее пламъка !!!!!
ръпончо
Рейтинг: 1435 ВеселоЗакон на Планк- http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0 %BE%D0%BD_%D0%BD%D0%B0_%D0%9F%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0 %BA
Много народ тук се е взел насериозно! :)А сега си запали запалката и виж пламъка. Най- висока е температурата на върха на пламъка.
Но все пак не притендирам за точност.
Darth Plagueis
Рейтинг: 1759 НеутралноВсе си мислех, че цвета на пламъка зависи от това, което гори, ама интересна теза се е заформила
Евродепутати от ГЕРБ, БСП и ДПС искат отпадане на мониторинга от ЕКnavy
Рейтинг: 907 НеутралноДо коментар [#5] от "ръпончо":
Шлосер от ВМЕИ "Ленин" ТМММ - 8-ми разрядНякога използвал ли си газов резач ?
И да срежеш парче желязо с жълт пламък?
****
Този коментар беше изтрит в 11:52 на 05/01/2011 от неговия автор.
ръпончо
Рейтинг: 1435 ВеселоСъгласно твоята теория съдинката върху котлона ше се стопи
Много народ тук се е взел насериозно! :)greebo
Рейтинг: 732 Неутрално"В много случаи, като при непълното изгаряне на газ, нагорещени твърди части, наричани сажди, създават обичайното жълто-червено сияние на огъня. Такава светлина има непрекъснат спектър. Пълното изгаряне на газ създава бледосин пламък, поради излъчването със специфична честота от различните електронни преходи в молекулите, образувани в него."
Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.arch_
Рейтинг: 796 НеутралноКачеството на газа едва ли е константа във всички случаи, вероятно има качествен и не толкова качествен газ. Общото ми впечатление от много години готвене на газ е, че пламъкът в общия случай е син. Вероятно има химик във форума, който може да обясни.
pesho1921
Рейтинг: 405 НеутралноА какво е обяснението, че магнезият свети дюс в бяло?
B52
Рейтинг: 1640 ЛюбопитноДо коментар [#14] от "pesho1921": Натрия гори в жълто-оранжево, бария в зеленикаво, калия виолетово и... и...
He had decided to live forever or die in the attempt, and his only mission each time he went up was to come down alive.Обяснението е в структурата на елементите. "Горенето" е процес на окисление, едни електрони скачат по едни орбитали, които пък са специфични за всеки елемент.
B52
Рейтинг: 1640 ЛюбопитноДо коментар [#13] от "arch_": Вероятно има химик във форума, който може да обясни.
He had decided to live forever or die in the attempt, and his only mission each time he went up was to come down alive.Към природния газ се добавят специални добавки - меркаптани (серосъдържа6ти съединения) - които мири6ат неприятно. Целта е да предупреждават хората, които нямат други сетива, за опасността от експлозия и/или отравяне.
Не знам каво правят от Булгаргаз, какви смески спретват... Вероятно това е променило по някакъв начин цвета.
При горенето на газ или друго е важно и съотно6ението с кислорода (било от въздуха или от бутилка) което променя температурата (а от там индиректно и цветя) на пламъка.
Дайкири
Рейтинг: 571 ВеселоДо коментар [#7] от "ръпончо":
wikipedia: "Цветът на пламъка зависи от температурата, съгласно закона за излъчване на абсолютно черно тяло, както и от химичния състав на горивния елемент."
znanieto.net: "Цветът на пламъка и температурата му се намират в обратно пропорционална зависимост. Колкото е по-безцветен пламъкът, толкова е по-висока неговата температура, защото тогава изгарянето е по-пълно."
Смятам, че от двата цитата ще стигнете до извода, че:
1) Попов е прав в предположението си, че химичният състав на газа е променен. А газът не случайно се нарича "синьото гориво"
2) Топлината, която дава жълтият пламък е по-малка в сравнение с топлината, която дава традиционния син пламък. Защото по принцип той е син само в основата си, а към върха е безцветен! Докато на тази снимка виждаме, че пламъкът е син в основата и жълт на върха.
Gouverneur général
Рейтинг: 1022 Любопитноhttp://www.gerbg.com/rothenbegrger/6_1.htm
1945 г. започна ЗЛАТЕН ВЕК за ЧЕРВЕНАТА МАФИЯ1950° С макс. температура на пламъка
870° С работна температура
фино пречистена смес от бутан и пропан
MULTIGAS 300 (35% пропан, 65% бутан) за температури на пламъка до 2 100° С
MAXIGAS 400 специална смес калорична като ацетилена, до 3100° С температура на пламъка (в комбинация с кислород)
“Процес горене. Горене на твърди, течни и газообразнивещества “
Горенето е главния и основен процес на пожара. Без него последният е невъзможен. Горенето е сложен бързо протичащ физико-химичен процес, окислително-редукционен процес, при който горимите вещества и материали се превръщат в продукти на горене и е съпроводен с шнтензивно отделяне на топлина, дим и светлинно излъчване. Съставът на продуктите на горенето зависи от състава на горящите вещества и условията на тяхното горене. В състава на горимите вещества могат да влизат: въглерод(С), водород(Н2), кислород(О2), сяра(S), фосфор(Р), магнезий(Mg), азот(N) и др. От тях “С, Н2, Mg, S, и Р” са способни да се окисляват при определена температура и да образуват следните продукти на горенето: въглероден окис(СО), въглероден двуокис(СО2), вода(Н2О), серен двуокис(SО2), магнезиев окис(MgO) и двуфосфорен петоокис(Р2О5).
количеството въздух, необходимо за пълното изгаряне на горимите материали е недостатъчно в зоната на горене. За това се наблюдава най- често непълно горене. По тази причина в продуктите на горене се съдържат: токсичния СО, твърди частици въглерод (във вид на сажди), които правят димът при пожар черен и непрозрачен.
http://mladtehnik.com/?p=1233
да защитим животните
Рейтинг: 575 Любопитноhttp://en.wikipedia.org/wiki/Fire
Да защитим животнитe !Типични температури от пожари и огън
Oxyhydrogen пламъка 2000 ° C или по-висока (3645 ° F) [ 7 ]
Bunsen горелка пламък: 1300 до 1600 ° C (2372 до 2912 ° F) [ 8 ]
Реактивен двигател пламъка 1300 ° C (2370 ° F) [ 9 ]
Свещ пламъка 1000 ° C (1830 ° F)
Тлееща цигара :
Температура без да прави: страна на свети порция; 400 ° С (752 ° F); средата на свети част: 585 ° C (1085 ° F)
Температура по време на монтиране: средата на свети порция: 700 ° C (1292 ° F)
Винаги горещо в средата.
Температурите на пламъци от външния вид
При пожар в 1/4000th от секундата
Температурата на пламъци с въглеродни частици, излъчващи светлина, не може да бъде оценена от цвета си: [ 10 ]
Червено
Просто видимо: 525 ° C (977 ° F)
Тъпа: 700 ° C (1292 ° F)
Чери, тъпа: 800 ° С (1470 ° F)
Чери, пълен: 900 ° С (1650 ° F)
Чери, ясно: 1000 ° C (1830 ° F)
Оранжев
Deep: 1,100 ° C (2010 ° F)
Ясно: 1,200 ° C (2190 ° F)
Бял
Белезникави: 1,300 ° C (2370 ° F)
Bright: 1,400 ° C (2550 ° F)
Зашеметяващ: 1,500 ° C (2730 ° F)
Darth Plagueis
Рейтинг: 1759 НеутралноЕбаси замерването с цитати стана
А форума е платформа за изразяване на лично мнение. Поне ако можеше да се вядат коректните цитати щеше да е добре...
Евродепутати от ГЕРБ, БСП и ДПС искат отпадане на мониторинга от ЕКръпончо
Рейтинг: 1435 НеутралноДо коментар [#14] от "pesho1921":
Много народ тук се е взел насериозно! :)Че е най- горещо.
Всеки пламък в основата си е син, защото там температурата е най- ниска (найвероятно заради липса на кислород). С приближаване на върха на пламъка температурата се повишава.
Когато цветът е бял, е най- горещо!
RED MAFIA
Рейтинг: 684 ВеселоНай вероятно е е 20 % СО2 и 80% природен газ , като по тоя начин си изнасяш вредния
Когато стоиш достатъчно дълго до брега на реката и гледаш, ще видиш как пред теб по водата преминава трупът на врага тигаз въглероден диоксид зад граница и си спестяваш СО2 квоти и ги продаваш. Крайният клиент да му мисли , ем за квоти хем ще си КУПИ квоти от износитела на газ - ТРИ В ЕДНО /цена газ с 20% по висок, отърване от СО2 и продажба квоти за СО2/ !?
Пак за зелника и глупаците.
fatdaddy
Рейтинг: 515 НеутралноОт произхода на газа е. Българският газ (разбирайте този, който се добива в България) гори с такъв пламък, защото има допълнителни смеси в него. Ако на автора на снимката са му доставили газ от Калиакра, където скоро им рязаха лентата, нищо чудно, че е с такъв цвят.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
focusnik
Рейтинг: 684 НеутралноСъставът не природния газ се мени в малки граници. Газоразпределителните дружества получават сертификати за всеки град и за всеки месец. Това може да се използва при определяне на цените (не знам дали се прави). Но измененията са малки.
В Холандия местния газ е с доста ниско съдържение на метан (той гори) около 80% (руския е около 96-98%)
Това на снимката е по-скоро резултат от непълно горене. Причините може да са много, в това число и намалено съдържание на кислород във въздуха.
Yankee
Рейтинг: 796 НеутралноЛеле, наистина образУванието в Булгаристан е отчайващо. РЪБончо, престани да правиш съчинения по картинка от уикипедия! Да беше ходил до 6 клас на училище, щеше да знаеш че въглеводородите горят с безцветен - синкав пламък. За да има оцветяване, значи е замърсен!
Селяните престанаха да четат. Гледат само шарени картинки в интернет....
Yankee
Рейтинг: 796 НеутралноПример: РЪБончо вземи чист спирт от аптеката, сипи малко и го запали. Гледай пламъка. След това вземи ракия и направи същото.
Макар че не съм сигурен дали купешката ракия в Булгаристан може да гори. Продават ви някакви ментета....
pesho1921
Рейтинг: 405 НеутралноМи те са с различно процентно съдържание на етанол, бе Янки. Много ясно, че пламъкът ще е различен. Поне от органичната химия хващам нещо.
ръпончо
Рейтинг: 1435 НеутралноДо коментар [#27] от "Yankee":
Много народ тук се е взел насериозно! :)Абе комплексар, що не се отдадеш на миене на чинии. Най ти отива. И си трай!
Yankee
Рейтинг: 796 НеутралноДо коментар [#28] от "pesho1921":
Еми точно това е и "природния газ", който ви доставят. Различно съдържание на метан+пълнители.
nqma zna4ka koi
Рейтинг: 894 ЛюбопитноОпределено е непълно горене, точно днес се занимавах с подобен проблем на моя котлон! Причината при мен беше грешно подбрани дюзи на котлона. Поради по-големия им размер струята на газа бе с по-ниска скорост, което от своя страна намаляше количеството на увлечения от нея въздух. Поради влошеното съотношение на газ/въздух, част от горивото не изгаря. Това освен, че е нефункционално (поради по-високия разход на гориво) и нехигиенично (поради саждите, които се отделят) е и опасно, понеже при напълно изгаряне се отделят доста вредни вещества...
Също така е възможно да е и от ниско налягане, което би проработило по подобен начин, но разликата е, че ще има очевидно намаление в дебита. Варианта с примесите, които визира автора е малко вероятен. Поне аз до момента не съм чувал подобно оплакване..
nqma zna4ka koi
Рейтинг: 894 ВеселоКолкото до температурата и цвета, не съм сигурен, но съм сигурен за температурата и яркостта. Те са в правопропорционална зависимост. Физични и химични явления - 6 клас
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
forummoderator
Рейтинг: 1416 НеутралноГ-н Измирлиев,
http://www.economedia.bg/forum/Вашият коментар е отстранен от форума. Макар да е по темата, той нарушава правилата ни - съдържа директна реклама за Вашата книга.
Моля, не ползвайте форумите за рекламни цели.
ръпончо
Рейтинг: 1435 НеутралноДо коментар [#32] от "nqma zna4ka koi":
Много народ тук се е взел насериозно! :)Това е така. Въпроса е кой цват е по- горещ - син или жълт.
Аз твърдя, че е жълт!
nqma zna4ka koi
Рейтинг: 894 РазстроеноДо коментар [#35] от "ръпончо":
Съжелявам, но трябва да те разочаровам! Жълтият цвят в случая е знак за лошо изгаряне и ниска температура...
СърПичук
Рейтинг: 740 НеутралноВъв иначе втечненият газ има голямо съдържание на сгъстен атмосверен въздух. Този въздух също така се отчита от измервателните уреди като изразходван газ и си го плащаме като попчета. Благодарение същият въздух пламъкът е със оранжево - жълтеникав оттенък и развива по ниска температура на горене!
Подпис - електронен ;)СърПичук
Рейтинг: 740 НеутралноДо коментар [#36] от "nqma zna4ka koi":
Подпис - електронен ;)именно
Dimo
Рейтинг: 402 НеутралноКолкото повече СО2, толкова по-екологичен
All Best!bug_me_not
Рейтинг: 512 Неутралноhttp://tinyurl.com/37d3jqo
или направо:
http://goo.gl/4LOuS
by William Andrew Steer PhD.
fml
БМЗ
Рейтинг: 1148 ГневноДо коментар [#37] от "KEFALCHO":
Икономиката икономична, светът светски, апокалипсисът апокалиптичен"Благодарение същият въздух пламъкът е със оранжево - жълтеникав оттенък и развива по ниска температура на горене!"
Да, а това значи, че котела ти ще изгори повече газ за отопление и сметката ще набъбне. На печелившите честито!
Соколов
Рейтинг: 515 НеутралноДо коментар [#35] от "ръпончо":
Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety.Престани да пишеш глупости. Въпроса ти го задай на някое съседско дете да ти се посмее.
PavelCZ
Рейтинг: 1660 НеутралноОбикновено природният газ гори синьо. В жълто може да се оцвети предимно при непълно изгаряне. Тогава се отделя мбого СО (а не толкова СО2, който пък е продуктът на пълното изгаряне). В затворено помещение с лоша вентилация това е покана за танц със смъртта.
E PLVRIBVS VNVMpele
Рейтинг: 8 ВеселоТака и не стана ясно защо цветът е жълт, но поне се получи интересна (полу-)научна дискусия...
TOSHKOFF
Рейтинг: 571 НеутралноПламъкът е син, когато се наблюдава т. нар. кинетично горене - при него кислородът за горенето постъпва само по повърхността на факела. Когато пламъкът е оранжев значи, че постъпа кислород в целия обем на пламъка. Съвет към господин Попов - проверете си горелките за всеки случай.
Sic transit gloria mundipowerdrift
Рейтинг: 8 ВеселоДо коментар [#44] от "pele":
Ако беше прочел по внимателно мненията щеше да видиш че няколко казаха каква е причината за жълтия пламък - ниско налягане в системта. Вече големината на дюзите на котлоните е предвидена за определно минимано налягане и при по ниско е направо опасно да се ползва въпросния котлон. А цвета защо е жълт също обясниха - не пълно изгаряне и по ниска температура на горене в центъра на пламъка (синята част). Обникновено когато нялягането е добре, и процеса на горене става оптимален и външната жълта част от пламака е осезаемо по малка. Съответно няма сажди по дъната на тиганите и тенджерите.