Ами така е в най-добрият град за живеене, правим нови улици подземни(подводни), нови кръгови кръстовища(гениални), бърза(бавна) автобусна линия, бус ленти (феноменални), вело алеи(прекрасни) изобщо "УСВОЯВАМЕ" здраво.Добре, че не затвориха ул.В.Левски каквито бяха плановете на умниците от община Бургас.
И какво предлагаш? И аз съм в Бургас; и си ми харесва! Ако ти харесва Видин или Монтана, твоя воля! Тук съм роден; баща ми също, заразен съм от локален шовинизъм, и Бургас не си го давам за никой!
Ами предлагам преди да прави нещо, малко да се помисли, а не да се мисли след това.Колко пъти от както е построена тази улица се наводнява знаеш ли? Аз също си харесвам града, но започнаха да се правят неща меко казано бутафория.
В първите дни след пускането на улицата стана подобна драма и веднага я затвориха за няколко дни. Пуснаха я, но отново същия проблем. Не е проектирана дренажната система, както трябва
http://archives.bg/wars/SEARCH-f-2
Тук може да намерите данни за загинали във войните ваши близки
Не е необходима кой-знае колко мощна траш-помпа с един поплавък! Тъпотия е ако няма такава! Ако има,, а не работи, някой чантаджия трябва да се прости със заплатата си!
Беше ясно още в началото. Не може да чакаш водата да стигне дъното(най-ниската точка) и тогава да я събираш в канали..Платнито трябваше да е по-издуто в центъра и по-ниско в двата края. И по цялата дължина от двете страни да има канавки - така половината вода щеше да се отече още преди да в стигнала дъното. И наклонът нямаше да позволи поне тези надлъжни отводнители да се затлачват с листа и клони.
Бе язък ви за парите, дето ги наляха при вас. С поливината пари, една грамотна администрация щеше да направи повече. И аз мисля, че повечето е бутафория. Еле пък тези големи пилони-лампи по Тройката са чудо на мисълта и естетиката. Наистина се иска талант, за да направиш нещо хем толкова грозно, хем толкова нефункционално.
Чрез глобализация и интеграция, към циганизация и всеобща кретенизация !!!
Ми аз нямаше. Не ме кефи. Ако го бутнат, ще е добре. Но да построят нещо друго - да има къде да се снимат туристите - я накой хан(Кубрат), я някой цар(Симеон), я Бойко Брисов....
Чрез глобализация и интеграция, към циганизация и всеобща кретенизация !!!
"ако парите (събрани от всички граждани на държавата).."
Бургас е лидер по усвояване на евросредства, а доплащането на проектите си е от ОбБургас, т.е. от нас, бургазлии... Държавните пари основно играеха роля за направа на обходни маршрути, надлези и т.н., за да могат всички граждани на държавата (основно СА и РВ) да стигнат по-бързо до Южното черноморие...
http://archives.bg/wars/SEARCH-f-2
Тук може да намерите данни за загинали във войните ваши близки
Терминът "Северо Западнала България", за първи път го чух от жител на Лом! И точно жител на СЗБ ми каза, че там живеят по-различни хора! Няма толкова пари в България, които да сменят манталитета на населението в тоя регион! Той затова е и най-беден!
До коментар [#3] от "kad":И какво предлагаш?И аз съм в Бургас; и си ми харесва!Ако ти харесва Видин или Монтана, твоя воля!Тук съм роден; баща ми също, заразен съм от локален шовинизъм, и Бургас не си го давам за никой!
Предлагам, да се върне вида на площад "Тройката" както е бил преди окупацията на червената армия! Да се срине паметника на окупаторите и на негово място да се издигне паметника на истинския освободител - Цар Николай и руския народ, които са проляли кръвта си да ни освобдят от османско робство! Предлагам кмета и цялата му крадлива върхушка да се разследват за злоупотреби в особенно големи размери, тъй като всеки ремонт, който са направили е видоизменян два пъти поне! Демек парите са дадени още няколко пъти! Да се разследва защо все едни и същи фирми извършват мероприятията в община Бургас. Съмнение за връщане на част от парите под масата. Защо всички стълбове за улично осветление са обвързани с въздушни кабели. Трябва някое късо съединение да убие някого, че да се сетим за европейските директиви, че високоволтови кабели се полагат в земята, а не по въздуха! Тея ямболии дето оправят осветлението в Бургас и те са със съмнение за пари под масата по по-горната точка. Защо всички най-нови автобуси ги пуснаха по линия 8 към Горно Езерово (електората там е мургав и вкупом гласува за герб). Целия център е нашарен от дупки, но за сметка на това асвалтираха всички улици и сложиха улично осветление на турските и цигански махали. В Морската градина копираха една въжена пътека от Цали мали град и тя през ден се поврежда.....Отделно при ремонта един хотел леко загради половината морска градина естествено не без знанието на кметчето.... Ами тая магазия дето я построиха да те светна, че първо събориха старата и летия чугун го върнахах на отпадъци, така че клонинга с евтините винкели не се брои за Магазия 1. Това ли ти харесва да те крадът и да викаш по форумите "Браво харесва ми герби дпс да ме обират пладнешки, харесва ми да живея в беднотия" или си част от платените мижитурки на близаджии.. "Да спрем фалшивите новини" дето сами ги създаваме.... И между другото аз съм от село Атанасово и си харесвах селото ама никой не ме пита когато комунистите ми откраднаха земята и направиха комплекс "Изгрев" Не го пожелавам на никой народ комунист да го управлява! Сега техните наследници си харесват града, който ограбиха от истинските бургазлии! И не забравяй, че по некадърната транспортна схема дето я сътвориха гербаджии бургазлии ги чака да плащат главницата от едно 120 милиона лева..... И на теб ще ти се проплаче, догодина като ти вдигнат данъците тройно да връщат дълга. Харесва ли ти все още да живееш в най-ограбения град?
С много неща в поста ви съм съгласен, и мене ме дразнят дупките и по пътя за Сънито (ЖП-Прелеза - колелото до гробищата) или пък от Трапезица към Лозово, но не ви ли харесва например навлизането в Бургас от София? Нарочно погледнах навън, уличното осветление около дома ми е с подземно окабеляване! Въпреки че съм в централната част!
Ей колеги, спазвайте правилата! Темата е що се наводни подлеза? И аз не знам защо, знам, че това е най-ниското място в Бургас и подпочвените води са високи, защото са подприщени от морето. Сутеренът на старата банка /сега НАП/ е винаги наводнен и затова вече не е трезор. Правиха опити да го отводнят с помпени станции-кладенци, но май не успяха. Всъщност проблемът не е решим, отдолу не е подземно езеро, то си е подземно море. Добрата новина е, че когато не вали е сухо. А то тук вали 2 пъти в годината. Тъй че, пей сърце!
До коментар [#20] от "lone_wolf": С кое си съгласен нали ме прати да ходя във Видин или Монтана, с кое си съгласен, че преди да се строи трябва поне малко да се помисли. Тази подземна улица събира водата от четири улици Хр.Ботев, Цар Борис, Ст.Стамболов и Гурко, това е най-ниската точка , е какъв "Специалист" трябва да си разбереш?За другите неща които писах харесват ли ти? Само не ми казвай пак като не ми харесва да хващам пътя.
Я пак! И какво, ако се постави само по един "легнал полицай" на кръстовищата със Ст.Стамболов и Хр.Ботев? Тогава водосборната зона за тунела ще е много малка!
Да разлая троловете!!
Я пак? Айде малко да помислиш, като се сложат легнали полицаи без да е коригирана отводнителната канализация къде ще отива водата, може би ще се връща нагоре по Хр.Ботев и Ст.Стамболов и другите улици или ще се изпарява.Ама май това се мисли малко преди да направи въпросната улица. Тук не става въпрос само за подземната(подводната) улица, а за почти всичко което се прави в Бургас, много хора са ти го написали ама ти нали си "локален шовинист" и не можеш да го разбереш.Спирам да коментирам щом баща ти е роден в Бургас другите нямат право на мнение.Давай направо да събираме багажа и да заминаваме ей къде е Северо-Западна България.Нищо че нашите баби и дядовци са родени в този град, ние нямаме право на мнение защото градът е "Прекрасен" и с всяка изминала година се превръща в както го е написал No19-"Харесва ли ти все още да живееш в най-ограбения град?" Само , че това ще го плащаш не ти, а твоите и нашите деца.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
outside
Рейтинг: 688 РазстроеноПак ли?
zahariy
Рейтинг: 269 НеутралноЯвно тунелите в цялата страна се наводняват тези дни!
kad
Рейтинг: 8 НеутралноАми така е в най-добрият град за живеене, правим нови улици подземни(подводни), нови кръгови кръстовища(гениални), бърза(бавна) автобусна линия, бус ленти (феноменални), вело алеи(прекрасни) изобщо "УСВОЯВАМЕ" здраво.Добре, че не затвориха ул.В.Левски каквито бяха плановете на умниците от община Бургас.
lone wolf
Рейтинг: 812 ЛюбопитноДо коментар [#3] от "kad":
Да разлая троловете!!И какво предлагаш?
И аз съм в Бургас; и си ми харесва!
Ако ти харесва Видин или Монтана, твоя воля!
Тук съм роден; баща ми също, заразен съм от локален шовинизъм, и Бургас не си го давам за никой!
lone wolf
Рейтинг: 812 НеутралноДо коментар [#2] от "zahariy":
Да разлая троловете!!Не знам дали е предвидена помпена система за отводняване, ако не, жалко!
kad
Рейтинг: 8 НеутралноДо коментар [#4] от "lone_wolf":
Ами предлагам преди да прави нещо, малко да се помисли, а не да се мисли след това.Колко пъти от както е построена тази улица се наводнява знаеш ли? Аз също си харесвам града, но започнаха да се правят неща меко казано бутафория.
hamiltonf
Рейтинг: 3747 НеутралноДо коментар [#5] от "lone_wolf":
http://archives.bg/wars/SEARCH-f-2 Тук може да намерите данни за загинали във войните ваши близкиВ първите дни след пускането на улицата стана подобна драма и веднага я затвориха за няколко дни. Пуснаха я, но отново същия проблем. Не е проектирана дренажната система, както трябва
lone wolf
Рейтинг: 812 НеутралноДо коментар [#6] от "kad":
Да разлая троловете!!Не е необходима кой-знае колко мощна траш-помпа с един поплавък!
Тъпотия е ако няма такава! Ако има,, а не работи, някой чантаджия трябва да се прости със заплатата си!
uporit
Рейтинг: 443 НеутралноМного мрънкачи в Бургас, много нещо!
Не виждате ли какво става около вас, та посмърчате за глупости?
http://www.dnevnik.bg/regioni/2017/10/25/3065664_sela_v_obshtina_kameno_sa_otkusnati_sled_dujdovete/
http://www.dnevnik.bg/regioni/2017/10/25/3065656_chastichno_bedstveno_polojenie_e_obiaveno_v_burgas/
По света НЕ е по-различно:
http://www.dnevnik.bg/sviat/2017/10/25/3065662_amerikanskiiat_kongres_odobri_365_mlrd_dolara_za/
Това са новини САМО от последните няколко часа.
г-н Саранди Говедаров
Рейтинг: 901 НеутралноНе е проектирана дренажната система, както трябва
Чрез глобализация и интеграция, към циганизация и всеобща кретенизация !!!До коментар [#7] от "hamiltonf1":
Беше ясно още в началото.
Не може да чакаш водата да стигне дъното(най-ниската точка) и тогава да я събираш в канали..Платнито трябваше да е по-издуто в центъра и по-ниско в двата края. И по цялата дължина от двете страни да има канавки - така половината вода щеше да се отече още преди да в стигнала дъното. И наклонът нямаше да позволи поне тези надлъжни отводнители да се затлачват с листа и клони.
Бе язък ви за парите, дето ги наляха при вас.
С поливината пари, една грамотна администрация щеше да направи повече.
И аз мисля, че повечето е бутафория.
Еле пък тези големи пилони-лампи по Тройката са чудо на мисълта и естетиката.
Наистина се иска талант, за да направиш нещо хем толкова грозно, хем толкова нефункционално.
uporit
Рейтинг: 443 ВеселоДо коментар [#10] от "г-н Саранди Говедаров":
Голям хидроинженер се извъди, няма що!
Дори Ахмет Доган бледнее пред теб!
lone wolf
Рейтинг: 812 НеутралноДо коментар [#10] от "г-н Саранди Говедаров":
Да разлая троловете!!Хубави са ти предложенията, но за да се изпълни всичко както трябва, трябваше на гърнат паметника на Альошата! Тогава, пък щяхте да оревете орталъка!
г-н Саранди Говедаров
Рейтинг: 901 НеутралноХубави са ти предложенията, но за да се изпълни всичко както трябва, трябваше на гърнат паметника на Альошата! Тогава, пък щяхте да оревете орталъка!
Чрез глобализация и интеграция, към циганизация и всеобща кретенизация !!!До коментар [#12] от "lone_wolf":
Ми аз нямаше.
Не ме кефи. Ако го бутнат, ще е добре.
Но да построят нещо друго - да има къде да се снимат туристите - я накой хан(Кубрат), я някой цар(Симеон), я Бойко Брисов....
Imeto mi
Рейтинг: 479 НеутралноДо коментар [#4] от "lone_wolf":
Никой не ти го иска :) ти го стискай здраво хахаха
Martin Pustinqx
Рейтинг: 238 НеутралноДо коментар [#4] от "lone_wolf":
ако парите (събрани от всички граждани на държавата) които се изляха в Бургас, бяха наляти във Видин или Монтана, щеше да искаш там да живееш...
hamiltonf
Рейтинг: 3747 Весело"ако парите (събрани от всички граждани на държавата).."
http://archives.bg/wars/SEARCH-f-2 Тук може да намерите данни за загинали във войните ваши близкиБургас е лидер по усвояване на евросредства, а доплащането на проектите си е от ОбБургас, т.е. от нас, бургазлии... Държавните пари основно играеха роля за направа на обходни маршрути, надлези и т.н., за да могат всички граждани на държавата (основно СА и РВ) да стигнат по-бързо до Южното черноморие...
lone wolf
Рейтинг: 812 НеутралноДо коментар [#15] от "Martin Pustinqx":
Да разлая троловете!!Терминът "Северо Западнала България", за първи път го чух от жител на Лом!
И точно жител на СЗБ ми каза, че там живеят по-различни хора!
Няма толкова пари в България, които да сменят манталитета на населението в тоя регион! Той затова е и най-беден!
Цайко
Рейтинг: 950 НеутралноИ пиеш само Бургаско, пропуснал си този момент.
inlineonline
Рейтинг: 381 НеутралноПредлагам, да се върне вида на площад "Тройката" както е бил преди окупацията на червената армия! Да се срине паметника на окупаторите и на негово място да се издигне паметника на истинския освободител - Цар Николай и руския народ, които са проляли кръвта си да ни освобдят от османско робство!
Предлагам кмета и цялата му крадлива върхушка да се разследват за злоупотреби в особенно големи размери, тъй като всеки ремонт, който са направили е видоизменян два пъти поне! Демек парите са дадени още няколко пъти!
Да се разследва защо все едни и същи фирми извършват мероприятията в община Бургас. Съмнение за връщане на част от парите под масата. Защо всички стълбове за улично осветление са обвързани с въздушни кабели. Трябва някое късо съединение да убие някого, че да се сетим за европейските директиви, че високоволтови кабели се полагат в земята, а не по въздуха! Тея ямболии дето оправят осветлението в Бургас и те са със съмнение за пари под масата по по-горната точка.
Защо всички най-нови автобуси ги пуснаха по линия 8 към Горно Езерово (електората там е мургав и вкупом гласува за герб). Целия център е нашарен от дупки, но за сметка на това асвалтираха всички улици и сложиха улично осветление на турските и цигански махали.
В Морската градина копираха една въжена пътека от Цали мали град и тя през ден се поврежда.....Отделно при ремонта един хотел леко загради половината морска градина естествено не без знанието на кметчето....
Ами тая магазия дето я построиха да те светна, че първо събориха старата и летия чугун го върнахах на отпадъци, така че клонинга с евтините винкели не се брои за Магазия 1.
Това ли ти харесва да те крадът и да викаш по форумите "Браво харесва ми герби дпс да ме обират пладнешки, харесва ми да живея в беднотия" или си част от платените мижитурки на близаджии.. "Да спрем фалшивите новини" дето сами ги създаваме....
И между другото аз съм от село Атанасово и си харесвах селото ама никой не ме пита когато комунистите ми откраднаха земята и направиха комплекс "Изгрев" Не го пожелавам на никой народ комунист да го управлява! Сега техните наследници си харесват града, който ограбиха от истинските бургазлии!
И не забравяй, че по некадърната транспортна схема дето я сътвориха гербаджии бургазлии ги чака да плащат главницата от едно 120 милиона лева..... И на теб ще ти се проплаче, догодина като ти вдигнат данъците тройно да връщат дълга.
Харесва ли ти все още да живееш в най-ограбения град?
lone wolf
Рейтинг: 812 ЛюбопитноДо коментар [#19] от "inlineonline":
Да разлая троловете!!С много неща в поста ви съм съгласен, и мене ме дразнят дупките и по пътя за Сънито (ЖП-Прелеза - колелото до гробищата) или пък от Трапезица към Лозово, но не ви ли харесва например навлизането в Бургас от София?
Нарочно погледнах навън, уличното осветление около дома ми е с подземно окабеляване! Въпреки че съм в централната част!
Peni Nikol
Рейтинг: 4229 НеутралноНе е нормално да падне толкова много вода за кратко време, но не е нормално и да се наводнят улици, подлези и тунели.
Judjuk
Рейтинг: 2492 НеутралноЕй колеги, спазвайте правилата! Темата е що се наводни подлеза? И аз не знам защо, знам, че това е най-ниското място в Бургас и подпочвените води са високи, защото са подприщени от морето. Сутеренът на старата банка /сега НАП/ е винаги наводнен и затова вече не е трезор. Правиха опити да го отводнят с помпени станции-кладенци, но май не успяха. Всъщност проблемът не е решим, отдолу не е подземно езеро, то си е подземно море. Добрата новина е, че когато не вали е сухо. А то тук вали 2 пъти в годината. Тъй че, пей сърце!
Judjukkad
Рейтинг: 8 НеутралноДо коментар [#20] от "lone_wolf":
С кое си съгласен нали ме прати да ходя във Видин или Монтана, с кое си съгласен, че преди да се строи трябва поне малко да се помисли. Тази подземна улица събира водата от четири улици Хр.Ботев, Цар Борис, Ст.Стамболов и Гурко, това е най-ниската точка , е какъв "Специалист" трябва да си разбереш?За другите неща които писах харесват ли ти?
Само не ми казвай пак като не ми харесва да хващам пътя.
lone wolf
Рейтинг: 812 НеутралноДо коментар [#23] от "kad":
Я пак!
И какво, ако се постави само по един "легнал полицай" на кръстовищата със Ст.Стамболов и Хр.Ботев? Тогава водосборната зона за тунела ще е много малка! Да разлая троловете!!
kad
Рейтинг: 8 НеутралноДо коментар [#24] от "lone_wolf":
Я пак?
Айде малко да помислиш, като се сложат легнали полицаи без да е коригирана отводнителната канализация къде ще отива водата, може би ще се връща нагоре по Хр.Ботев и Ст.Стамболов и другите улици или ще се изпарява.Ама май това се мисли малко преди да направи въпросната улица. Тук не става въпрос само за подземната(подводната) улица, а за почти всичко което се прави в Бургас, много хора са ти го написали ама ти нали си "локален шовинист" и не можеш да го разбереш.Спирам да коментирам щом баща ти е роден в Бургас другите нямат право на мнение.Давай направо да събираме багажа и да заминаваме ей къде е Северо-Западна България.Нищо че нашите баби и дядовци са родени в този град, ние нямаме право на мнение защото градът е "Прекрасен" и с всяка изминала година се превръща в както го е написал No19-"Харесва ли ти все още да живееш в най-ограбения град?"
Само , че това ще го плащаш не ти, а твоите и нашите деца.