Изкуствено гледани риби се консумират само по изключение, а ако трябва да се консумира се избират най-дребните, под една педя, които са зобени най-малко.
Икономедиа Етичен кодекс на българските медии. 3. РЕДАКЦИОННА НЕЗАВИСИМОСТ 3.1 Няма да се поддаваме на политически или икономически натиск или влияния.
велика статия, велики снимки, велико нещо изключително важна и смислена информация научихме от нея... адмирации за което апропо, за вечно гладните: рибар съм, досега пъстърва хваната в реката от мен не съм взимал за ядене, всичката се пуска обратно в реката то това не е таранка, че да напълниш една кофа и да ходиш да пържиш пъстърва за ядене - от развъдника... сигурно щото съм много прост
Кара, до едно време ядохме пастърва от магазина/развъдника. И спряхме. Защото много докарва на химикали. Нашите хора прекаляват с химията. Чак става видима! Ти си момче варненче. Като скиташ, не носиш ли и такъми, та да си хванеш риба от реките? Там е истинската риба, колкото и да е замърсена реката, все е оп-чиста от тази в развъдника. Истината е в язовир Цонево – там са ДЕСЕТ вида риба в чиста вода. Не знам какво е положението с мутрите около язовира. Пиши, ако имаш инфо.
Повечето реки и язовири са достатъчно чисти. Излезте сред природата и си хванете малко прясна риба. Едновременно спорт и отмора. Като бонус - пържене риба. Е, ако си хванете де.
Само не разбрах защо трябва да ядем замразена риба? В магазина е пълно с от пиле мляко и всичко е прясно. в Метро всеки ден има около 100 вида риба - за всеки вкус и джоб. Вярно че повечето е от ферми, ама който иска всичко да е диво, да ходи в Индонезия - тм на пазара има сигурно 300-400 вида риба и всичката е от див улов. Аз лично замразена не съм купувал от години, но иначе фризера ми е пълен, защото предпочитам да ям диви ципура и фагри, които сам съм хванал и замразил, пред тези отгледани във ферма - просто вкусът е различен. Иначе кой каква риба предпочита си е въпрос на вкус. И на мен някой път ми се прияжда пържена таранка, ама рядко. От сладководния улов най-предпочитам костура. Играчка е да го почистиш, особено ако е много, но си струва.
Икономедиа Етичен кодекс на българските медии. 3. РЕДАКЦИОННА НЕЗАВИСИМОСТ 3.1 Няма да се поддаваме на политически или икономически натиск или влияния.
Едно от предимствата след преместването ми тук е, че еибарското пристанище е на 27 км от къщи. В селото има два рибни магазина, единият е отворен всеки ден другият само в сфяда, не зная защл е така. Та собсгвеника на рибният магазин всяка сутрин отива до рибарското пристанище има една хладилна банкчарка и зарежда. Там освен изкараната от рибарите риба има и склад с други риби и.морски продукти. От магазина в селото купуваме два вида риба не им знам имената и двата са дребни тази която е най често на масата два пъти седмично е към 20-25 см дълга и тънка в смисъл като пъстърва е като форма. Хубава риба, прясна уловена преви няколко часа от морето, като за капак е на половин цена от ципура, лаяфак или сьомга като и трите са от раВъдници...
Пъстървите от развъдника/садките се изкупуват при определен размер. Тези, които го надхвърлят се пускат в реката или в гьола, защото не стават за продан. Тозии който отглежда риба има ангажимент и да зарибява... Същото се отнася и за изкуствено развъжданата сьомга в Норвегия напр.
не говоря какви се изкупуват, а като отидеш на рибарника какъв размер да искаш.
Икономедиа Етичен кодекс на българските медии. 3. РЕДАКЦИОННА НЕЗАВИСИМОСТ 3.1 Няма да се поддаваме на политически или икономически натиск или влияния.
Рибата в рибарници се изхранва със смески, основно внос от Холандия или Франция. Въпросните смески са голяма част обикновен фураж, заради който обаче рибата мирише на всичко друго, но не и на риба. За да остранят проблема, добавят към фуража рибни отпадъци от рибопреработвателни предприятия. Обичайно това са отпадъци от големи риби, които са на върха на хранителната пирамида.
И там е вече проблема - пъстървата се храни с акула. Обаче едрите видове риба имат натрупвания на метилживак много над нормите, и той преминава в пъстървичката. И оттам сатава лошо. Колко лошо? Ами толкова, че в САЩ се препоръчва жени, които възнамеряват да имат деца в обозримо бъдеще, да не ядат повече от една порция риба годишно. А една порция е с размера на кутия за цигари. Инак съществено се увеличава вероятността плода да бъде увереден и да се роди дете с деформации.
Накратко - ако ви се хапва риба, нека да е дребна дива риба.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
hamiltonf
Рейтинг: 3719 НеутралноИзкуствено гледани риби се консумират само по изключение, а ако трябва да се консумира се избират най-дребните, под една педя, които са зобени най-малко.
Икономедиа Етичен кодекс на българските медии. 3. РЕДАКЦИОННА НЕЗАВИСИМОСТ 3.1 Няма да се поддаваме на политически или икономически натиск или влияния.NessaRox
Рейтинг: 2267 НеутралноРиба, която я угояват .......... не ми хвалете.
Всички сме в кочината , но някои гледат към звездите :)valtoro
Рейтинг: 917 НеутралноНай вкусната риба е тази която си хванал собственоръчно във дивата природа !!!
alchemist
Рейтинг: 881 НеутралноТея дето са в естествена среда не са зобени, ама водата е коктейл от какви ли не съединения, кое от кое по опасни...
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.Jeremy
Рейтинг: 245 Веселовелика статия, велики снимки, велико нещо
изключително важна и смислена информация научихме от нея... адмирации за което
апропо, за вечно гладните: рибар съм, досега пъстърва хваната в реката от мен не съм взимал за ядене, всичката се пуска обратно в реката
то това не е таранка, че да напълниш една кофа и да ходиш да пържиш
пъстърва за ядене - от развъдника... сигурно щото съм много прост
Alexander97
Рейтинг: 2903 НеутралноКара, до едно време ядохме пастърва от магазина/развъдника.
И спряхме. Защото много докарва на химикали.
Нашите хора прекаляват с химията. Чак става видима!
Ти си момче варненче. Като скиташ, не носиш ли и такъми, та да си хванеш риба от реките? Там е истинската риба, колкото и да е замърсена реката, все е оп-чиста от тази в развъдника.
Истината е в язовир Цонево – там са ДЕСЕТ вида риба в чиста вода.
Не знам какво е положението с мутрите около язовира.
Пиши, ако имаш инфо.
Vlado Nikolov
Рейтинг: 3338 НеутралноПовечето реки и язовири са достатъчно чисти. Излезте сред природата и си хванете малко прясна риба. Едновременно спорт и отмора. Като бонус - пържене риба. Е, ако си хванете де.
putinxujlo
Рейтинг: 2801 Неутралноа не съветвам никого, да яде замързена риба
"Чуждестранен агент"▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️
Знаете ли с какво се хранят рибите в тези развъдници за рибата?
В някои от тях те се хранят с храна от боклучки купчини .
PoToP
Рейтинг: 710 НеутралноСамо не разбрах защо трябва да ядем замразена риба? В магазина е пълно с от пиле мляко и всичко е прясно. в Метро всеки ден има около 100 вида риба - за всеки вкус и джоб.
Вярно че повечето е от ферми, ама който иска всичко да е диво, да ходи в Индонезия - тм на пазара има сигурно 300-400 вида риба и всичката е от див улов.
Аз лично замразена не съм купувал от години, но иначе фризера ми е пълен, защото предпочитам да ям диви ципура и фагри, които сам съм хванал и замразил, пред тези отгледани във ферма - просто вкусът е различен.
Иначе кой каква риба предпочита си е въпрос на вкус. И на мен някой път ми се прияжда пържена таранка, ама рядко. От сладководния улов най-предпочитам костура. Играчка е да го почистиш, особено ако е много, но си струва.
karabastun
Рейтинг: 8473 ЛюбопитноДо коментар [#5] от "Jeremy":
[email protected]: рибар съм, досега пъстърва хваната в реката от мен не съм взимал за ядене
А - ЩО БЕ ?
karabastun
Рейтинг: 8473 ВеселоДо коментар [#9] от "PoToP":
[email protected]Евалла - е такива приказки - най ме кефят!
karabastun
Рейтинг: 8473 ЛюбопитноДо коментар [#6] от "Alexander97":
[email protected]++++++++++++++++++++++++++++++++
hamiltonf
Рейтинг: 3719 ВеселоДо коментар [#9] от "PoToP":
Икономедиа Етичен кодекс на българските медии. 3. РЕДАКЦИОННА НЕЗАВИСИМОСТ 3.1 Няма да се поддаваме на политически или икономически натиск или влияния."в Метро всеки ден има около 100 вида риба"?!
100 не са ли малко?!
Ivan_
Рейтинг: 449 НеутралноЕдно от предимствата след преместването ми тук е, че еибарското пристанище е на 27 км от къщи. В селото има два рибни магазина, единият е отворен всеки ден другият само в сфяда, не зная защл е така. Та собсгвеника на рибният магазин всяка сутрин отива до рибарското пристанище има една хладилна банкчарка и зарежда. Там освен изкараната от рибарите риба има и склад с други риби и.морски продукти. От магазина в селото купуваме два вида риба не им знам имената и двата са дребни тази която е най често на масата два пъти седмично е към 20-25 см дълга и тънка в смисъл като пъстърва е като форма. Хубава риба, прясна уловена преви няколко часа от морето, като за капак е на половин цена от ципура, лаяфак или сьомга като и трите са от раВъдници...
Модератора е неадекватен!2.5
Рейтинг: 1498 НеутралноДо коментар [#1] от "hamiltonf":
I Want To BelieveПъстървите от развъдника/садките се изкупуват при определен размер. Тези, които го надхвърлят се пускат в реката или в гьола, защото не стават за продан. Тозии който отглежда риба има ангажимент и да зарибява...
Същото се отнася и за изкуствено развъжданата сьомга в Норвегия напр.
hamiltonf
Рейтинг: 3719 НеутралноДо коментар [#15] от "2.5":
Икономедиа Етичен кодекс на българските медии. 3. РЕДАКЦИОННА НЕЗАВИСИМОСТ 3.1 Няма да се поддаваме на политически или икономически натиск или влияния.не говоря какви се изкупуват, а като отидеш на рибарника какъв размер да искаш.
karabastun
Рейтинг: 8473 Весело)___
[email protected]Ivan Hristanov
Рейтинг: 14 НеутралноРибата в рибарници се изхранва със смески, основно внос от Холандия или Франция. Въпросните смески са голяма част обикновен фураж, заради който обаче рибата мирише на всичко друго, но не и на риба. За да остранят проблема, добавят към фуража рибни отпадъци от рибопреработвателни предприятия. Обичайно това са отпадъци от големи риби, които са на върха на хранителната пирамида.
И там е вече проблема - пъстървата се храни с акула. Обаче едрите видове риба имат натрупвания на метилживак много над нормите, и той преминава в пъстървичката. И оттам сатава лошо. Колко лошо? Ами толкова, че в САЩ се препоръчва жени, които възнамеряват да имат деца в обозримо бъдеще, да не ядат повече от една порция риба годишно. А една порция е с размера на кутия за цигари. Инак съществено се увеличава вероятността плода да бъде увереден и да се роди дете с деформации.
Накратко - ако ви се хапва риба, нека да е дребна дива риба.
laskovf
Рейтинг: 437 Неутрално+++