Чудесно! Само ми е интересно като го построят какво ще го правят, понеже офисите стоят празни, магазините са онлайн, пък за апартаменти ще е малко странно?
Какво щат да го правят, важното е че е вдигнат, където му е мястото ,а не в Лозенец или кв. Иван Вазов.
"...Thereafter the man-loving God who arranges everything, and who did not abandon man without an intellect, sent unto him Saint Constantine the Philosopher, called Cyril, a righteous and truth-loving man, and he created for them thirty-eight letters..."
Чудесно!Само ми е интересно като го построят какво ще го правят, понеже офисите стоят празни, магазините са онлайн, пък за апартаменти ще е малко странно?
От двете му страни има големи, нови офис сгради, които са заети. Вярно, голяма част от служителите работят от вкъщи, но офисите не се освобождават. Доколкото знам, зад този пирон, ще се строи още един през 2022 година, на мястото на Техномаркет и аутлета.
Паркинги трябва да построят и някакво нормално обръщало, защото през Горубляне в час пик да си тръгнеш от работа отнемаше повече от 30 минути, когато още се ходеше в офис. Връзката с метрото също е отвратителна, вместо да са чисти, подземни и осветени коридори се минава през тъмния паркинг, който особено за дамите колежки беше много смущаващо. Общо взето си личи, че е строено на парче, без никаква цялостна визия и план, както например е Canary wharf в Лондон, където е помислено каква да е спирката на метрото, за да обслужва много повече и по-големи кули, къде да има места за хранене и коя част да е парк, а не само нахвърляни сгради в полето.
за да разберете всичко за белодробния рак, продължавайте да пушите
Чудесно!Само ми е интересно като го построят какво ще го правят, понеже офисите стоят празни, магазините са онлайн, пък за апартаменти ще е малко странно?
В София не спира да се строи и строи ..... защо, няма кой да ти отговори адекватно. Нито има кой да ги купува тези безброй нови жилища, нито кой да наема тези нови безбройни офиси. Явно има някаква далавера в строенето, дали е пране на пари, дали някакво "усвояване", не знам ....
За съжеление световното явление джентрификация не подмина и България. Неравенството на доходи ни доведе до следната ситуация. Една четвърт от жилищата в София пустееха преди пандемията, миналата година населението на столицата е намаляло за пръв път с 20 000 души, а притежанието на жилище става все по-непосилно за младите семейства.
Клептокрацията си цоца народа, после инвестира парите в бетон (като тоя паметник на глупостта), докато в един момент те ще притежават цялата земя и тогава баш си се връщаме към феодализма. Само че законен - дядо му е работил много, за това в нормално всички да му плащаме наем за жилищата, в които живеем.
Вярвам, че данъка върху недвижимите имоти трябва да нараства много прогресивно след петия, който един човек или фирма притежава. Същото и за данък наследство (измислям си таван от 500к) - нямам нищо против да си се трудил цял живот и да оставиш нещо на децата - апартамент, я нива, я някой лев. Не виждам смисъла за обществото обаче, да завещаеш империя на някой дето просто се е родил в правилнпто семейство.
Преди да ме наречете комунист забележете, че предложените от мен данъцими ще засегнат под 1% от българите, които притежават мнозинство от собственост и капитал в страната. Няма нищо лошо в това човек да бъде възнаграден ако работи повече. Да живее 10, 20, 30 пъти по-добре от останалите, но тук говорим за много по-сериозно неравенство.
И на финал явления като трафик на хора, търговия на органи и т.н вървят ръка за ръка с неравенството. Когато да си купиш някой за теб са жълти стотинки, а за него повече, от колкото семейството му изкара за няколко живота всички закони отиват в шипките…
Не знам колко са заети, при положение че за capital fort аз лично знам за фирми които си намаляват в пъти местата в офисите за постоянно. Повечето фирми сключват петгодишни договори, така че в момента който стане време за подновяване ще намалят рязко местата. Но който строи да му мисли, аз лично не мисля да се връщам в офис за постоянно, като гледам като цяло хората хич не им се връща по офисите.
До коментар [#8] от "Alex Ivanov":И аз не знам, но мога да те уверя, че във всички големи градове на Европа, в които съм бил, се строи здраво.Това не е някакъв софийски парадокс.
—цитат от коментар 10 на Незнайко в Слънчевия град
Не знам, там може би има кой да ги купува и/или наема, не съм запознат. Но в София е пълно с празни апартаменти и офиси, а се бълват нови и нови ....
Чудесно!Само ми е интересно като го построят какво ще го правят, понеже офисите стоят празни, магазините са онлайн, пък за апартаменти ще е малко странно?
Ще го съборят след време , както събориха стоманобетоновата конструкция на сградата на ТПК Родина на Цариградско шосе. Сградата можеше да се ползва за офис сграда , за каквато беше проектирана или за хотел , но те я събориха , за да строят други офис сгради и хотели. Сега вместо да я довършат , се готвят да съборят стоманобетоновата конструкция на сградата в болничния комплекс в София , проектирана да бъде болнична сграда, защото не отговаряла на някакви нормативни изисквания, сякаш всички други съществуващи болнични сгради отговарят на тези изисквания. Богата държава сме. Строим, после събаряме , после отново строим и събаряме.
В София не спира да се строи и строи ..... защо, няма кой да ти отговори адекватно. Нито има кой да ги купува тези безброй нови жилища, нито кой да наема тези нови безбройни офиси. Явно има някаква далавера в строенето, дали е пране на пари, дали някакво "усвояване", не знам ....
И едното и другото.Има хиляди непродадени нови апартаменти в София. Има други хиляди продадени на богаташи от провинцията , които купуват апартаменти в София , за да си вложат парите и за да живеят там децата и внуците им. Тези апартаменти също стоят празни , необитаеми, а децата и внуците им са в чужбина, без изгледи да се приберат някога в България.
А имат ли паркоместа и прилежаща АДЕКВАТНА пътна инфраструктура? Защото този НЯМА. Няма и изискуемите по закон отстояния до съседните сгради. Да не коментираме колко голема е вероятността от слягане на основите от прекомерната тежест. Такива сгради по света се строят от леки материали а не от хиляди тонове железобетон, който и не е еластичен при сеизмично натоварване.
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!
Като се тегли чертата накрая,населението на София (може би) не е намаляло,защото доста от живеещите в столицата нямат софийско жителство и статистиката не ги отчита.
Може да е учудващо, но да довършиш сграда по планове от преди 30-40 години, при променените стандарти за почти всичко, както и очаквания като функционалност, е по-скъпо, отколкото да разрушиш един бетон и да излееш нов. Тази "рамка" е относително най-евтината част от строежа и ако с преизграждане ѝ ще спестиш някакви супер сложни вентилационни врътки, защото например етажите не са били достатъчно високи за окачени тавани и повдигнати подове, си заслужава. Комуникации, сървърни, различни асансьори, дори материалите, които се ползват за изолация сега са много различни от заложените в планираното, когато този бетон е изливан.
за да разберете всичко за белодробния рак, продължавайте да пушите
Това ли основното, което имаш да кажеш по коментара ми? Радвам се, че си съгласен с останалото, за това ще вържа на захлебването;)
Съгласен съм, че статистиката не отчита хората от други градове, които живеят в столицата, но не са си сменили адресната регистрация. Но моля, да се съгласиш, че също така статистиката не отчита ВСИЧКИ българи, които са мигрирали в чужбина и не са го направили. Повечето ти приятели, дето живеят в Испания, Англия и Германия все още се водат по документи, че трайно пребиват в БГ (помоли ги да ти покажат какво пише в българската им лична карта под адрес;).
Ще ти го кажа по друг начин. В родината през последните 10 години умират средно по 40к повече, от колкото се раждат. Отделно 30-50к губим годишно от миграция (повече българи заминават в чужбина, от колкото се връщат+чужденци). Мантрата, че София расте въпреки демогравския срив, заради идващите от провинцията беше до едно време. Просто не останаха толкова хора и по провинцията, а малкото останали вече са на възраст - 43 години средна за страната. Топим се с 100 000 на година, след 10 ще сме с 1 000 000 000 по-малко.
И за капак един последен аргумент против безразборното бетониране. Като съм се родил населението на страната е било 9М и не е имало много хора, които не живеят в собствено жилище. Днес сме под 7м (колко точно ще разберем след преброяването), бетон не спря да се лее, а жилищата някак си стават все по-недостъпни…
“Като се тегли чертата накрая,населението на София (може би) не е намаляло,защото доста от живеещите в столицата нямат софийско жителство и статистиката не ги отчита.”
Поправи ме ако греша,но при преброяването преброителя отчита само тези българи с които лично се е срещнал. Тоест,няма как да отчете българите живеещи в чужбина.
Второ,след Освобождението населението на България е било пет милиона. През 1942г. е наброявало седем милиона. Но "експертите" тогава не са пищели,че българите са малко.
Трето,не е пречка "безразборното застрояване",а че се прилепват една до друга две-три-четири-пет сгради,които нямат нищо общо като архитектурен стил. Точно това е застрояване. В Барселона например,сградите също са прилепени и образуват квадрат или триъгълник с вътрешен двор,но те са в един стил.
Като била такава работата , тогава да съборим всички стари болнични сгради в България , които не отговарят на съвременните изисквания и на тяхно място да построим нови. Може би в богатите страни така правят , но България не е от тях. Стоманобетоновата конструкция на една сграда е най-малко половината от нейната себестойност. Събарянето и разчистването на терена също струва пари.
Предполага се , че проектантът си е свършил работата по осигуряване на сградата за сеизмична и всякаква друга устойчивост. Но си прав , че около сградата няма терен за паркоместа. Паркингите , които се виждат са на магазините около нея Метро, Техномаркет и Аутлет.
Съвсем излязохме от темата. В Барселона и преградията й живеят толкова хора, колкото и в България. Огромна част от налетия в Клета Майка България бетон пустее не използван. Точка.
Най-много сгради в Европа с височина над 100 метра има в Москва, следвана от Истанбул. На трето място е Франкфурт (Майн).
В останалите големи европ. градове има ограничения Например в Мюнхен не може да си по-висок от църквата, в Лондон определени знакови сгради/съоръжения не трабва да се запречват, а да са видими от далеко (зрителни коридори).
Животът е кратък!
Затова се стремете да прекрарате колкото се може повече време в интернет-форуми в спорове с непознати.
Това е демократичната Бузлуджа,след някоя друга година като си замине тоя строй в който живеем ,ще остане едни руини на които чужденците ще се удивляват и правят снимки. Сега е важно да се строят паметници на демократичния строй. После берачите на желязо ще си свършат работата като му дойде времето.
Все някой трябва да произвежда и да създава, бе комунисти! Не може всички да работят "берачи на мандри". Като не проумявате бизнесите със "създаване" и "натрупване на добавена стойност", като строителство и ИТ, ами поне си мълчете! Или по стар навик си врете гагата навсякъде и искате все вие да разпределяте баницата. Без да сте я правили.
Форт Нокс. Руски и украински пари; преди години завъртени чрез търговия с цветни метали, после с апартаменчета из морето, сега- офиси. Има много подводни течения и исторически нелицеприятности там, но който иска, може да се осведоми.
Да, зная. Руснаци са инвеститорите. Не им е първата инвестиция във България, нито е първата им инвестиция в недвижимости във България. Не мисля че е незаконно, поне не зная да са във формално нарушение на законите по отношение на недвижимостите им като финална фаза....
Идеята да има небостъргач е ако нямаш пространство и имаш много бизнес, който трябва да го запълни. Ако не ме лъже паметта севрната част на София предлага доста поляни за застрояване.
Десет години я мъчиха сградата на ИПК Родина да и търсят собственик - никой нея поиска , ни държавата, ни бизнеса - какво да я правят? И един от дефектите и бе, че има много малко тоалетни на етаж. И въобще - новото време идва с нови изисквания и нови стандарти. В тая държава е пълно с всичколози, затова сме на това дередже.
Не е по темата, но България изпусна десетки милиони за инвестиции в болници покрай малоумната система - всяка болница търговско дружество. И няма лошо в това стари негодни сгради да се събарят, стига да строят нови на тяхно място. Това е част от живота. Проблема не е в строежите, проблема е в ефекта/възвращаемостта на инвестициите.
До коментар [#13] от "tacheaux":Десет години я мъчиха сградата на ИПК Родина да и търсят собственик - никой нея поиска , ни държавата, ни бизнеса - какво да я правят? И един от дефектите и бе, че има много малко тоалетни на етаж. И въобще - новото време идва с нови изисквания и нови стандарти. В тая държава е пълно с всичколози, затова сме на това дередже.
Идеята да има небостъргач е ако нямаш пространство и имаш много бизнес, който трябва да го запълни. Ако не ме лъже паметта севрната част на София предлага доста поляни за застрояване.
Колега, вас нищо не ви спира да застроите с ниско строителство поляните с северната част на София. Това му е хубавото на демокрацията. Всеки гласува с парите си. Отговорността е лична.
До коментар [#22] от "deaf":Съвсем излязохме от темата. В Барселона и преградията й живеят толкова хора, колкото и в България. Огромна част от налетия в Клета Майка България бетон пустее не използван. Точка.
За съжеление световното явление джентрификация не подмина и България. Неравенството на доходи ни доведе до следната ситуация. Една четвърт от жилищата в София пустееха преди пандемията, миналата година населението на столицата е намаляло за пръв път с 20 000 души, а притежанието на жилище става все по-непосилно за младите семейства. https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2017/11/05/3072234_jilishtata_v_bulgariia_po-prazni_no_vse_po-skupi/ Клептокрацията си цоца народа, после инвестира парите в бетон (като тоя паметник на глупостта), докато в един момент те ще притежават цялата земя и тогава баш си се връщаме към феодализма. Само че законен - дядо му е работил много, за това в нормално всички да му плащаме наем за жилищата, в които живеем. Вярвам, че данъка върху недвижимите имоти трябва да нараства много прогресивно след петия, който един човек или фирма притежава. Същото и за данък наследство (измислям си таван от 500к) - нямам нищо против да си се трудил цял живот и да оставиш нещо на децата - апартамент, я нива, я някой лев. Не виждам смисъла за обществото обаче, да завещаеш империя на някой дето просто се е родил в правилнпто семейство. Преди да ме наречете комунист забележете, че предложените от мен данъцими ще засегнат под 1% от българите, които притежават мнозинство от собственост и капитал в страната. Няма нищо лошо в това човек да бъде възнаграден ако работи повече. Да живее 10, 20, 30 пъти по-добре от останалите, но тук говорим за много по-сериозно неравенство.И на финал явления като трафик на хора, търговия на органи и т.н вървят ръка за ръка с неравенството. Когато да си купиш някой за теб са жълти стотинки, а за него повече, от колкото семейството му изкара за няколко живота всички закони отиват в шипките…
Колега, няма да те наричам комунист. Ти сам си се нарекъл. И защо, според теб, би трябвало да има РАВЕНСТВО в доходите!? Има хора учат по 10г+ и започват да вадят пари от 30-35г+ нататък. И то, това е риск. Може да започнат да вадят, може и да не започнат. След това работят стресова, неблагодарна работа, с работа до 20ч вечерта, разправии, решаване на проблеми. Кой си ти, че да им взимаш изработеното с лека ръка и да го раздаваш на безработни и общаци, дето ги мързяло да гледат и без учене са започнали работят и да вадят пари на 18г. Какво натоварване и какъв стрес може да има една продавачка, която само седи на столчето, пие кафето, подвиква злобно на клиентите, а като стане 6ч пуска кепенците и оттам е волна птичка. Чалготеката я чака. Ни интелектуални проблеми, които чакат решение, ни крайни срокове и натоварване.
Най-страшната последица от социализма е, че научи хората да не уважават чуждия труд и частна собственост. Всеки простак си мисли, че му се полага и заслужава по равно. Без да има амбиция да учи и да се труди за тоя доход.
Това е защото общинските данъци за апартаменти и къщи са много ниски. В Англия при заплати от 1000 до 3000 лири се плаща поне 100-200 лири на месец общински данък за смет и инфраструктура. Дори това не спира инвеститорите в имоти, а какво да кажем за нашите данъци.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
zxp53317185
Рейтинг: 2305 НеутралноЧудесно!
Само ми е интересно като го построят какво ще го правят, понеже офисите стоят празни, магазините са онлайн, пък за апартаменти ще е малко странно?
schwimmwagen
Рейтинг: 1925 НеутралноДо коментар [#1] от "zxp53317185":
"...Thereafter the man-loving God who arranges everything, and who did not abandon man without an intellect, sent unto him Saint Constantine the Philosopher, called Cyril, a righteous and truth-loving man, and he created for them thirty-eight letters..."Какво щат да го правят, важното е че е вдигнат, където му е мястото ,а не в Лозенец или кв. Иван Вазов.
Сд
Рейтинг: 769 НеутралноВажното е да се изперат едни пари.Това строителите станаха най-големите мафиоти
Котаракът на Шрьодингер
Рейтинг: 423 НеутралноДо коментар [#1] от "zxp53317185":
От двете му страни има големи, нови офис сгради, които са заети. Вярно, голяма част от служителите работят от вкъщи, но офисите не се освобождават. Доколкото знам, зад този пирон, ще се строи още един през 2022 година, на мястото на Техномаркет и аутлета.
fpyyh
Рейтинг: 683 НеутралноПаркинги трябва да построят и някакво нормално обръщало, защото през Горубляне в час пик да си тръгнеш от работа отнемаше повече от 30 минути, когато още се ходеше в офис. Връзката с метрото също е отвратителна, вместо да са чисти, подземни и осветени коридори се минава през тъмния паркинг, който особено за дамите колежки беше много смущаващо. Общо взето си личи, че е строено на парче, без никаква цялостна визия и план, както например е Canary wharf в Лондон, където е помислено каква да е спирката на метрото, за да обслужва много повече и по-големи кули, къде да има места за хранене и коя част да е парк, а не само нахвърляни сгради в полето.
за да разберете всичко за белодробния рак, продължавайте да пушитеКМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3888 НеутралноДо коментар [#2] от "schwimmwagen":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Поредното НЕЗАКОННО строителство РАЗРЕШЕНО ОТ ГЕРБАДЖИИТЕ в СО.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3888 НеутралноДо коментар [#3] от "Сд":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Магнитски знае това отлично.
Alex Ivanov
Рейтинг: 1015 НеутралноВ София не спира да се строи и строи ..... защо, няма кой да ти отговори адекватно. Нито има кой да ги купува тези безброй нови жилища, нито кой да наема тези нови безбройни офиси. Явно има някаква далавера в строенето, дали е пране на пари, дали някакво "усвояване", не знам ....
dwr30648311
Рейтинг: 570 НеутралноЗа съжеление световното явление джентрификация не подмина и България. Неравенството на доходи ни доведе до следната ситуация. Една четвърт от жилищата в София пустееха преди пандемията, миналата година населението на столицата е намаляло за пръв път с 20 000 души, а притежанието на жилище става все по-непосилно за младите семейства.
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2017/11/05/3072234_jilishtata_v_bulgariia_po-prazni_no_vse_po-skupi/
Клептокрацията си цоца народа, после инвестира парите в бетон (като тоя паметник на глупостта), докато в един момент те ще притежават цялата земя и тогава баш си се връщаме към феодализма. Само че законен - дядо му е работил много, за това в нормално всички да му плащаме наем за жилищата, в които живеем.
Вярвам, че данъка върху недвижимите имоти трябва да нараства много прогресивно след петия, който един човек или фирма притежава. Същото и за данък наследство (измислям си таван от 500к) - нямам нищо против да си се трудил цял живот и да оставиш нещо на децата - апартамент, я нива, я някой лев. Не виждам смисъла за обществото обаче, да завещаеш империя на някой дето просто се е родил в правилнпто семейство.
Преди да ме наречете комунист забележете, че предложените от мен данъцими ще засегнат под 1% от българите, които притежават мнозинство от собственост и капитал в страната. Няма нищо лошо в това човек да бъде възнаграден ако работи повече. Да живее 10, 20, 30 пъти по-добре от останалите, но тук говорим за много по-сериозно неравенство.
И на финал явления като трафик на хора, търговия на органи и т.н вървят ръка за ръка с неравенството. Когато да си купиш някой за теб са жълти стотинки, а за него повече, от колкото семейството му изкара за няколко живота всички закони отиват в шипките…
Незнайко в Слънчевия град
Рейтинг: 5957 НеутралноДо коментар [#8] от "Alex Ivanov":
"Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита" Хр. БотевИ аз не знам, но мога да те уверя, че във всички големи градове на Европа, в които съм бил, се строи здраво.
Това не е някакъв софийски парадокс.
zxp53317185
Рейтинг: 2305 НеутралноДо коментар [#4] от "Котаракът на Шрьодингер":
Не знам колко са заети, при положение че за capital fort аз лично знам за фирми които си намаляват в пъти местата в офисите за постоянно. Повечето фирми сключват петгодишни договори, така че в момента който стане време за подновяване ще намалят рязко местата. Но който строи да му мисли, аз лично не мисля да се връщам в офис за постоянно, като гледам като цяло хората хич не им се връща по офисите.
Alex Ivanov
Рейтинг: 1015 НеутралноНе знам, там може би има кой да ги купува и/или наема, не съм запознат. Но в София е пълно с празни апартаменти и офиси, а се бълват нови и нови ....
tacheaux
Рейтинг: 4167 НеутралноЩе го съборят след време , както събориха стоманобетоновата конструкция на сградата на ТПК Родина на Цариградско шосе. Сградата можеше да се ползва за офис сграда , за каквато беше проектирана или за хотел , но те я събориха , за да строят други офис сгради и хотели.
Сега вместо да я довършат , се готвят да съборят стоманобетоновата конструкция на сградата в болничния комплекс в София , проектирана да бъде болнична сграда, защото не отговаряла на някакви нормативни изисквания, сякаш всички други съществуващи болнични сгради отговарят на тези изисквания.
Богата държава сме. Строим, после събаряме , после отново строим и събаряме.
tacheaux
Рейтинг: 4167 НеутралноИ едното и другото.Има хиляди непродадени нови апартаменти в София. Има други хиляди продадени на богаташи от провинцията , които купуват апартаменти в София , за да си вложат парите и за да живеят там децата и внуците им. Тези апартаменти също стоят празни , необитаеми, а децата и внуците им са в чужбина, без изгледи да се приберат някога в България.
deaf
Рейтинг: 2219 НеутралноНе им харесва че е с азиатски тип дизайн. (Най-горният сегмент...) Личен вкус.
Сграда на около петдесет етажа може ли да се нарече небостъргач?
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3888 НеутралноДо коментар [#10] от "Незнайко в Слънчевия град":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!А имат ли паркоместа и прилежаща АДЕКВАТНА пътна инфраструктура?
Защото този НЯМА. Няма и изискуемите по закон отстояния до съседните сгради.
Да не коментираме колко голема е вероятността от слягане на основите от прекомерната тежест. Такива сгради по света се строят от леки материали а не от хиляди тонове железобетон, който и не е еластичен при сеизмично натоварване.
deaf
Рейтинг: 2219 НеутралноДо коментар [#9] от "dwr30648311":
Като се тегли чертата накрая,населението на София (може би) не е намаляло,защото доста от живеещите в столицата нямат софийско жителство и статистиката не ги отчита.
fpyyh
Рейтинг: 683 НеутралноДо коментар [#13] от "tacheaux":
за да разберете всичко за белодробния рак, продължавайте да пушитеМоже да е учудващо, но да довършиш сграда по планове от преди 30-40 години, при променените стандарти за почти всичко, както и очаквания като функционалност, е по-скъпо, отколкото да разрушиш един бетон и да излееш нов. Тази "рамка" е относително най-евтината част от строежа и ако с преизграждане ѝ ще спестиш някакви супер сложни вентилационни врътки, защото например етажите не са били достатъчно високи за окачени тавани и повдигнати подове, си заслужава. Комуникации, сървърни, различни асансьори, дори материалите, които се ползват за изолация сега са много различни от заложените в планираното, когато този бетон е изливан.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3888 НеутралноЗнаете ли кой е инвеститорът на това незаконно недомислие ?
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!wwwtoчkacom
Рейтинг: 881 ВеселоДо коментар [#18] от "fpyyh":
Трудно се обясняват неща на хора, на които часовникът им е спрял през 80-те.
Завиждам ти на ентусиазма:)
dwr30648311
Рейтинг: 570 НеутралноДо коментар [#17] от "deaf":
Това ли основното, което имаш да кажеш по коментара ми? Радвам се, че си съгласен с останалото, за това ще вържа на захлебването;)
Съгласен съм, че статистиката не отчита хората от други градове, които живеят в столицата, но не са си сменили адресната регистрация. Но моля, да се съгласиш, че също така статистиката не отчита ВСИЧКИ българи, които са мигрирали в чужбина и не са го направили. Повечето ти приятели, дето живеят в Испания, Англия и Германия все още се водат по документи, че трайно пребиват в БГ (помоли ги да ти покажат какво пише в българската им лична карта под адрес;).
Ще ти го кажа по друг начин. В родината през последните 10 години умират средно по 40к повече, от колкото се раждат. Отделно 30-50к губим годишно от миграция (повече българи заминават в чужбина, от колкото се връщат+чужденци). Мантрата, че София расте въпреки демогравския срив, заради идващите от провинцията беше до едно време. Просто не останаха толкова хора и по провинцията, а малкото останали вече са на възраст - 43 години средна за страната. Топим се с 100 000 на година, след 10 ще сме с 1 000 000 000 по-малко.
И за капак един последен аргумент против безразборното бетониране. Като съм се родил населението на страната е било 9М и не е имало много хора, които не живеят в собствено жилище. Днес сме под 7м (колко точно ще разберем след преброяването), бетон не спря да се лее, а жилищата някак си стават все по-недостъпни…
“Като се тегли чертата накрая,населението на София (може би) не е намаляло,защото доста от живеещите в столицата нямат софийско жителство и статистиката не ги отчита.”
deaf
Рейтинг: 2219 НеутралноДо коментар [#21] от "dwr30648311":
Поправи ме ако греша,но при преброяването преброителя отчита само тези българи с които лично се е срещнал. Тоест,няма как да отчете българите живеещи в чужбина.
Второ,след Освобождението населението на България е било пет милиона. През 1942г. е наброявало седем милиона. Но "експертите" тогава не са пищели,че българите са малко.
Трето,не е пречка "безразборното застрояване",а че се прилепват една до друга две-три-четири-пет сгради,които нямат нищо общо като архитектурен стил. Точно това е застрояване. В Барселона например,сградите също са прилепени и образуват квадрат или триъгълник с вътрешен двор,но те са в един стил.
tacheaux
Рейтинг: 4167 НеутралноДо коментар [#18] от "fpyyh":
Като била такава работата , тогава да съборим всички стари болнични сгради в България , които не отговарят на съвременните изисквания и на тяхно място да построим нови. Може би в богатите страни така правят , но България не е от тях.
Стоманобетоновата конструкция на една сграда е най-малко половината от нейната себестойност. Събарянето и разчистването на терена също струва пари.
tacheaux
Рейтинг: 4167 НеутралноДо коментар [#16] от "КМЕТ В СЯНКА":
Предполага се , че проектантът си е свършил работата по осигуряване на сградата за сеизмична и всякаква друга устойчивост. Но си прав , че около сградата няма терен за паркоместа. Паркингите , които се виждат са на магазините около нея Метро, Техномаркет и Аутлет.
dwr30648311
Рейтинг: 570 НеутралноДо коментар [#22] от "deaf":
Съвсем излязохме от темата. В Барселона и преградията й живеят толкова хора, колкото и в България. Огромна част от налетия в Клета Майка България бетон пустее не използван. Точка.
Нинов
Рейтинг: 1830 Неутрално
Животът е кратък! Затова се стремете да прекрарате колкото се може повече време в интернет-форуми в спорове с непознати.Най-много сгради в Европа с височина над 100 метра има в Москва, следвана от Истанбул.
На трето място е Франкфурт (Майн).
В останалите големи европ. градове има ограничения
Например в Мюнхен не може да си по-висок от църквата, в Лондон определени знакови сгради/съоръжения не трабва да се запречват, а да са видими от далеко (зрителни коридори).
ZyklonA
Рейтинг: 126 НеутралноТова е демократичната Бузлуджа,след някоя друга година като си замине тоя строй в който живеем ,ще остане едни руини на които чужденците ще се удивляват и правят снимки. Сега е важно да се строят паметници на демократичния строй. После берачите на желязо ще си свършат работата като му дойде времето.
Роси
Рейтинг: 7265 НеутралноТази сграда май не си е много на мястото. Някак самотно изглежда.
charlesdegaulle
Рейтинг: 808 НеутралноДо коментар [#5] от "fpyyh":
+++!
Тангра
Рейтинг: 1212 Любопитно[quote#8:"Alex Ivanov"][/quote]
Все някой трябва да произвежда и да създава, бе комунисти!
Не може всички да работят "берачи на мандри".
Като не проумявате бизнесите със "създаване" и "натрупване на добавена стойност", като строителство и ИТ, ами поне си мълчете!
Или по стар навик си врете гагата навсякъде и искате все вие да разпределяте баницата. Без да сте я правили.
alicekapital
Рейтинг: 404 Неутралноhttps://www.capital.bg/biznes/imoti/2016/08/26/2817962_purviiat_istinski_nebosturgach_na_sofiia/
Форт Нокс. Руски и украински пари; преди години завъртени чрез търговия с цветни метали, после с апартаменчета из морето, сега- офиси. Има много подводни течения и исторически нелицеприятности там, но който иска, може да се осведоми.
mso011053684
Рейтинг: 476 НеутралноДо коментар [#19] от "КМЕТ В СЯНКА":
Да, зная. Руснаци са инвеститорите. Не им е първата инвестиция във България, нито е първата им инвестиция в недвижимости във България.
Не мисля че е незаконно, поне не зная да са във формално нарушение на законите по отношение на недвижимостите им като финална фаза....
vustata
Рейтинг: 8 НеутралноЩе бъде първият български небостаргач когато го завършат, засега е в строеж.
greenhrast
Рейтинг: 978 Любопитноhttps://photos.app.goo.gl/rAk9qhpenqL9iA7N6
А бе има нещо криво... 😀
Дрона явно поднася и малко фърчи на една страна... 💡 💭 😁
fpyyh
Рейтинг: 683 ЛюбопитноДо коментар [#23] от "tacheaux":
за да разберете всичко за белодробния рак, продължавайте да пушитеГотовите сгради не искат довършване, само поддръжка, защо да ги срутваме?
bretschneider
Рейтинг: 512 НеутралноИдеята да има небостъргач е ако нямаш пространство и имаш много бизнес, който трябва да го запълни. Ако не ме лъже паметта севрната част на София предлага доста поляни за застрояване.
Vassil Stoychev
Рейтинг: 1282 НеутралноДо коментар [#13] от "tacheaux":
Десет години я мъчиха сградата на ИПК Родина да и търсят собственик - никой нея поиска , ни държавата, ни бизнеса - какво да я правят? И един от дефектите и бе, че има много малко тоалетни на етаж. И въобще - новото време идва с нови изисквания и нови стандарти. В тая държава е пълно с всичколози, затова сме на това дередже.
Vassil Stoychev
Рейтинг: 1282 НеутралноДо коментар [#36] от "bretschneider":
А колко магистрали и летища има там?
Vassil Stoychev
Рейтинг: 1282 НеутралноДо коментар [#23] от "tacheaux":
Не е по темата, но България изпусна десетки милиони за инвестиции в болници покрай малоумната система - всяка болница търговско дружество. И няма лошо в това стари негодни сгради да се събарят, стига да строят нови на тяхно място. Това е част от живота. Проблема не е в строежите, проблема е в ефекта/възвращаемостта на инвестициите.
touchthis
Рейтинг: 318 Неутрално3тия небостъргач - първия е в Бургас в меден рудник
Тангра
Рейтинг: 1212 ЛюбопитноГолеми посерковци и пикли станаха хората, затова има нужда и от повече тоалетни.
Не е лесно.
И от повече тоалетна хартия.
Тангра
Рейтинг: 1212 ЛюбопитноКолега, вас нищо не ви спира да застроите с ниско строителство поляните с северната част на София.
Това му е хубавото на демокрацията. Всеки гласува с парите си. Отговорността е лична.
Тангра
Рейтинг: 1212 ЛюбопитноМР си е село. На село небостъргач :)
Явно излиза изгодно. А и инфраструктурата и ГП трябва да позволява.
Тангра
Рейтинг: 1212 ЛюбопитноНе плачете на чужд бетон, колега.
За курортните зони съм съгласен. Но в София строителството е оправдано.
Тангра
Рейтинг: 1212 ЛюбопитноКолега, няма да те наричам комунист. Ти сам си се нарекъл.
И защо, според теб, би трябвало да има РАВЕНСТВО в доходите!?
Има хора учат по 10г+ и започват да вадят пари от 30-35г+ нататък.
И то, това е риск. Може да започнат да вадят, може и да не започнат.
След това работят стресова, неблагодарна работа, с работа до 20ч вечерта, разправии, решаване на проблеми.
Кой си ти, че да им взимаш изработеното с лека ръка и да го раздаваш на безработни и общаци, дето ги мързяло да гледат и без учене са започнали работят и да вадят пари на 18г.
Какво натоварване и какъв стрес може да има една продавачка, която само седи на столчето, пие кафето, подвиква злобно на клиентите, а като стане 6ч пуска кепенците и оттам е волна птичка. Чалготеката я чака. Ни интелектуални проблеми, които чакат решение, ни крайни срокове и натоварване.
Най-страшната последица от социализма е, че научи хората да не уважават чуждия труд и частна собственост. Всеки простак си мисли, че му се полага и заслужава по равно. Без да има амбиция да учи и да се труди за тоя доход.
dnevnikar
Рейтинг: 4125 НеутралноUNITED EU UNION
За Франкфурт малко се съмняваме.
Иначе:
Добро разганичаване на Цивилизацията, на Запад,
от другото другаде
До коментар [#26] от "Нинов":
Най-много сгради в Европа с височина над 100 метра има в Москва, следвана от Истанбул. На трето място е Франкфурт (Майн).
В останалите големи европ. градове има ограничения
Например в Мюнхен не може да си по-висок от църквата,
в Лондон определени знакови сгради/съоръжения не трабва да се запречват,
а да са видими от далеко (зрителни коридори).
dnevnikar
Рейтинг: 4125 НеутралноВИИ Маркс имени В.И.Ленина
Не реви.
МОЧА форевър.
Монументал за светли бъднини.
Отделно капацитета на настоящая Бузлуджа.
Чиния огромна... да пълниш я с мечти.
До коментар [#27] от "ZyklonA":
Това е демократичната Бузлуджа,
след някоя друга година като си замине тоя строй в който живеем ,
ще остане едни руини...
diy16648649
Рейтинг: 18 Неутрално[quote#14:"tacheaux"][/quote]
Това е защото общинските данъци за апартаменти и къщи са много ниски. В Англия при заплати от 1000 до 3000 лири се плаща поне 100-200 лири на месец общински данък за смет и инфраструктура. Дори това не спира инвеститорите в имоти, а какво да кажем за нашите данъци.
jmf29537805
Рейтинг: 881 НеутралноСофиянци да се оправят с небостъргачите.
Мен ме интересува кога ще събарят "подпорната стена".
И "сараите".
И на "вълка кошарата".