Абе нали в немските бакалии има някакви буркани на които пише "МЕД"!? Тези са против свободния пазар и фруктозните глюкозни сиропи с Е-добавки от евробакалийте!
Сладури. Не че се заяждам, ама от както почнаха да получават субсидии, меда за матряла не е поевтинял. Без субсидии, меда беше 5 - 6 лева. Сега 8 -9 та и 10 лева.
Правителството неглежира пчеларството, но когато достигнем до положението на някои региони в Китай да се опрашват плодните дръвчета със стълба и четчица, цвят по цвят - ще е твърде късно...
Сладури. Не че се заяждам, ама от както почнаха да получават субсидии, меда за матряла не е поевтинял.Без субсидии, меда беше 5 - 6 лева. Сега 8 -9 та и 10 лева.
Ъхъ! Пък от както земеделците и животновъдите започнаха да получават събсидии, цените на хляба, месото и млякото направо се сринаха.
Трудът на пчеларите, до внасянето на рамките с мед в помещенията, където той се вади и пакетира е изцяло ръчен - при това е доста тежък физически. Работи се на открито, при високите температури, понякога градусите по Целзий минават 30 - медът от слънчоглед се вади през юли, а тогава в Добруджа през деня е ад под небето... Тези 8-9, че и дори 10 лева на буркан буквално се изкарват с пот на челото.
Прави са хората да искат ревизия на членовете на комисията по Национална програма по пчеларство, но там сигурно са все хора "наши, проверени и недосегаеми".
Системата убива всички ни и докато протестите не са национални и от всички браншове, оправия няма да има. Още от римско време е валиден изразът "разделяй и владей", та така и с протестите и техните искания. Време е за смяна на системата с директна демокрация по примера на Швейцария и Исландия с референдуми, където гласът на тези хора ще бъде зачетен. Инак вървим към заличаването ни като народ и държава.
Ако разчиташ на супера да ти докара евтин мед няма как ! И сега можеш да си намериш качествен мед за по 5-6 лв . Стига да знаеш къде да търсиш разбира се ! А останалия бранш със субсидиите случайно да си намалиха цените за крайния потребител ? Я ме подсетете хляба примерно не се ли вдигна ? Я държавата какъв добив на зърно прави , а цената супер висока ! Истината е че държавата нехае за пчелите . А това е огрооомен бизнес . Стига да знаеш как да се справяш . Но в Мутристан където всеки си прави каквото иска няма как пчелата да се развива . Интересувайте се малко от Китай ! Проверете колко провинции извършват опрашването на овошките ръчно . На там сме се запътили ! НО в България няма да има кои да я върши и тази работа . По простата причина че няма да има хора .
Време е за лекарствата, а не за референдуми. Не се иска много мозък, за да проумее човек, че в една разделена страна, в която всяка група от населението живее от привилегии, референдумите ще се използват само за запазване и засилване на привилегиите. Швейцария е конфедерация, а Исландия е по-малка по население от Люлин. Още четене трябва.
Като бивш пчелар, който никога не се е регестрирал като земеделски производител, притежавах по40-50 кошера и бях наясно, че няма как да изхранвам семейството си с пчеларство-има години с нисък добив, други с със значителна смъртност, съчетани с ниски цени. За мен винаги е било като хоби и допълнение към основната работа. В този отрасъл има прекалено много неизвестни и конкуренция и много, ама много печалбари както сред пчеларите и най- вече сред прекупвачите, които купуват меда по 3-4 лева килото, "кръщават" го с глюкоза и го продават по магазините по10-12 лв на кило.А правилата за субсидии изискват от регистрираните пчелари задължително да продават по-голямата си част от меда си на прекупвачи на безценица.....Аз с моите 1200-1400 кг на година в добри годин бях щастлив да продам 1600 буркана с мед по0.7л половината на лични клиенти, а другата по познати дребни тъговци +200 кила восък. Изкарвах някои години до десетина хиляди на година, но лошите години и старостта ме отказаха от тези кярове. По-добре тези млади хора да се занимават с по-доходна работа от пчеларството. Сега има по-лоша екология, пестициди и конкуренция от Украйна, Турция и Китай-там има и по-гладни хора от нас. А раздаването на субсидия на калпак, ще доведе мазало както с тиквите. Просто така сме устроени като народ...
Ах, Александр Сергеевич, милый
Ну что же Вы нам ничего не сказали
О том, как держали, искали, любили,
О том, что в последнюю осень Вы знали
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
comandante vs либерални ентусиасти&корпократи
Рейтинг: 4605 НеутралноАбе нали в немските бакалии има някакви буркани на които пише "МЕД"!? Тези са против свободния пазар и фруктозните глюкозни сиропи с Е-добавки от евробакалийте!
Libertarianism is just anarchy for rich peoplelljohnson
Рейтинг: 402 РазстроеноДо коментар [#1] от "comandante vs либерални ентусиасти&корпократи":
Жал ми е за хората,ама няма ли кой да им каже,че така е когато разчиташ на държавата.
442
Рейтинг: 1415 НеутралноСладури.
Не че се заяждам, ама от както почнаха да получават субсидии, меда за матряла не е поевтинял.
Без субсидии, меда беше 5 - 6 лева. Сега 8 -9 та и 10 лева.
Валди
Рейтинг: 465 НеутралноПравителството неглежира пчеларството, но когато достигнем до положението на някои региони в Китай да се опрашват плодните дръвчета със стълба и четчица, цвят по цвят - ще е твърде късно...
Petia Nikolova
Рейтинг: 316 НеутралноИзчезнат ли пчелите, ще изчезнат и хората.
tontod
Рейтинг: 1247 НеутралноДо коментар [#3] от "442":
Ъхъ! Пък от както земеделците и животновъдите започнаха да получават събсидии, цените на хляба, месото и млякото направо се сринаха.
Трудът на пчеларите, до внасянето на рамките с мед в помещенията, където той се вади и пакетира е изцяло ръчен - при това е доста тежък физически. Работи се на открито, при високите температури, понякога градусите по Целзий минават 30 - медът от слънчоглед се вади през юли, а тогава в Добруджа през деня е ад под небето...
Тези 8-9, че и дори 10 лева на буркан буквално се изкарват с пот на челото.
Fiji
Рейтинг: 503 НеутралноПрави са хората да искат ревизия на членовете на комисията по Национална програма по пчеларство, но там сигурно са все хора "наши, проверени и недосегаеми".
Читател
Рейтинг: 1416 НеутралноСистемата убива всички ни и докато протестите не са национални и от всички браншове, оправия няма да има. Още от римско време е валиден изразът "разделяй и владей", та така и с протестите и техните искания. Време е за смяна на системата с директна демокрация по примера на Швейцария и Исландия с референдуми, където гласът на тези хора ще бъде зачетен. Инак вървим към заличаването ни като народ и държава.
vesko19
Рейтинг: 609 НеутралноДо коментар [#3] от "442":
Ако разчиташ на супера да ти докара евтин мед няма как ! И сега можеш да си намериш качествен мед за по 5-6 лв . Стига да знаеш къде да търсиш разбира се !
А останалия бранш със субсидиите случайно да си намалиха цените за крайния потребител ? Я ме подсетете хляба примерно не се ли вдигна ? Я държавата какъв добив на зърно прави , а цената супер висока !
Истината е че държавата нехае за пчелите . А това е огрооомен бизнес . Стига да знаеш как да се справяш . Но в Мутристан където всеки си прави каквото иска няма как пчелата да се развива .
Интересувайте се малко от Китай ! Проверете колко провинции извършват опрашването на овошките ръчно . На там сме се запътили ! НО в България няма да има кои да я върши и тази работа . По простата причина че няма да има хора .
motochristo
Рейтинг: 920 НеутралноДо коментар [#8] от "Читател":
Гласуваш за прасе - получаваш кочина.Време е за лекарствата, а не за референдуми. Не се иска много мозък, за да проумее човек, че в една разделена страна, в която всяка група от населението живее от привилегии, референдумите ще се използват само за запазване и засилване на привилегиите.
Швейцария е конфедерация, а Исландия е по-малка по население от Люлин. Още четене трябва.
gobay
Рейтинг: 1018 НеутралноХайде стига с тези ковчези по протестите!
Иосиф Давидович
Рейтинг: 0 НеутралноКато бивш пчелар, който никога не се е регестрирал като земеделски производител, притежавах по40-50 кошера и бях наясно, че няма как да изхранвам семейството си с пчеларство-има години с нисък добив, други с със значителна смъртност, съчетани с ниски цени. За мен винаги е било като хоби и допълнение към основната работа. В този отрасъл има прекалено много неизвестни и конкуренция и много, ама много печалбари както сред пчеларите и най- вече сред прекупвачите, които купуват меда по 3-4 лева килото, "кръщават" го с глюкоза и го продават по магазините по10-12 лв на кило.А правилата за субсидии изискват от регистрираните пчелари задължително да продават по-голямата си част от меда си на прекупвачи на безценица.....Аз с моите 1200-1400 кг на година в добри годин бях щастлив да продам 1600 буркана с мед по0.7л половината на лични клиенти, а другата по познати дребни тъговци +200 кила восък. Изкарвах някои години до десетина хиляди на година, но лошите години и старостта ме отказаха от тези кярове. По-добре тези млади хора да се занимават с по-доходна работа от пчеларството. Сега има по-лоша екология, пестициди и конкуренция от Украйна, Турция и Китай-там има и по-гладни хора от нас.
Ах, Александр Сергеевич, милый Ну что же Вы нам ничего не сказали О том, как держали, искали, любили, О том, что в последнюю осень Вы зналиА раздаването на субсидия на калпак, ще доведе мазало както с тиквите. Просто така сме устроени като народ...