1/20
Фотогалерия: Иво Данчев - от National Geographic до едно родопско село
Преди четири години Иво Данчев е фотограф и арт директор на българския National Geographic. Както много други хора, идеята за живот на село го привлича със спокойствието, чистия въздух, допирът до природата. Той решава да последва мечтата си и се мести в родопското село Добростан, намиращо се в близост до Асеновград.
На снимката: Пастир със стадото си застрашени от изчезване каракачански овце, Западна Стара планина.
selqnin
Рейтинг: 2417 НеутралноУрок по практическо родолюбие!!!!
РЕСПЕКТ111111
Unplug
Рейтинг: 237 НеутралноКаква хубавица има на снимка 3! :))
All ideologies are idiotic, whether religious or political, for it is conceptual thinking, the conceptual word, which has so unfortunately divided man.Сд
Рейтинг: 762 НеутралноДано не е в някое циганско село.
Ядосвам се,имаме къща на село и комшийте цигани си изхвърлят
опиканата слама от коня им на тротоара им,срещу нас.
Чардо
Рейтинг: 1441 ВеселоБ Р А В О С на Иво ! ! !
Вярвам, Господи, помогни на моето неверие! Марко гл.IХ,ст.24National Geographic може спокойно да се каже ,
че е световния връх във фотографията ! ! !
Там да ти поместят ЕДИН кадър е връх,
а Иво Данчев е фотограф и
арт директор на българския National Geographic ! ! !
З А Б А В Л Я В А Й се Иво !
ivan_ko9
Рейтинг: 498 НеутралноКрасива история и красиви снимки!
sisilove71
Рейтинг: 237 ВеселоСтраходно начало на петъчният ми ден ! Благодаря !
mihail_p
Рейтинг: 1772 Неутралнои баба може така:)
с договорче за неколко илядарки
на месец с NG и аз ставам пръв селяк.
ама не мое всеки.
евала.
Ronald Reagan
Рейтинг: 1077 Неутрално6+ от мен :) !
agentpenetrating
Рейтинг: 5979 НеутралноВдъхновяваща история. Великолепни снимки!
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David Hilbertblaf
Рейтинг: 642 НеутралноРазгледах му фото-есетата на сайта - изключително добри снимки има! Браво!
dolna4erti4ka
Рейтинг: 1035 НеутралноПрекрасни снимки.На завиждащия на илядарките-нищо не ти пречи,пробвай се и ти.Не знам кого е снимал,но мисля че и момата от №15 е красавица.Ако не е жена му искам телефона за снаха на внука ми.
Yomega
Рейтинг: 740 Неутралноабе явно е от годините ама една голяма част от снимките в НГ са с повтарящи се композиции и сходна тоналност (обработка). Добре уловени моменти има сред тези снимки на Данчев но смея да изкажа лично мнение, че има още да се развива, за да изгради собствен облик (което в днешно във фотографията е а-д-с-к-и трудно между другото!)
Корки
Рейтинг: 2793 НеутралноМислех че каракачаните са асимилирани, но Иво Данчев ги е намерил -снимка 3.
Свободата е възможноста сам да си наложиш дисциплина, преди да са ти я наложили други.Читател
Рейтинг: 1585 НеутралноОчевидно има око за отличните кадри и заслужено получава признание за труда си. Хубаво е, че се е завърнал и дори, че се е преместил на село - все пак и в Прованса е добре да има живот. Аз лично съм убеден в потенциала на малките градчета и села в страната ни.
Иначе по отношение на посочените фотоси - всички до един са въздействащи по своему. Мъжът на снимка #13 ми е чудно как успява да се избръсне, но му се възхищавам, че все пак успява.
Колкото до индианската му мечта - в крайна сметка той си я е сбъднал, жалко е, че началото не е било според очакванията му. Но това остават спомени за цял живот.
pamplemousse
Рейтинг: 386 НеутралноБраво.
Тъжната сн. 7 ми напомня на - https://bg.wikipedia.org/wiki/Файл :Tombstone-Debelyanov.JPG
Valeria
Рейтинг: 750 НеутралноО, много ми харесва снимка 1.
dokoro
Рейтинг: 619 НеутралноТалантливо момче!
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
''zms15783''
Рейтинг: 528 НеутралноОвъртял се в селения. Живее се известно време.
bramasole
Рейтинг: 3892 НеутралноМисля, че освен майстор-фотограф, Иво Данчев е и добър психолог. Черно-белите му снимки са доказателство за това!
"На народите с къса памет преходите са им много дълги." Тони Филипов, д-рСред 20-те снимки няма такава, която да не ми хареса.
Успехи на Иво!
Peni Nikol
Рейтинг: 7157 НеутралноМного хубава галерия и снимките са перфектни, каракачанката на сн. 3 е красавица, а кучето на сн. 2 е сладур. Благодаря за галерията.
Чардо
Рейтинг: 1441 НеутралноДо коментар [#20] от "Bramasole":
Бе след 1974-та, вече ме бяха удостоили със званието фотограф-художник и реших да се пробвам и в цветната фотография.
До обзведох си фото лабораторията с необходимия инвентар за цветно и най-вече с обектива "Янпол-конор". . .
Бая филми изщраках, бая фотохартия употребих, но всичко отиваше в коша!
Не можа да ме убеди цветното , че е по-достойно от черно-бялото когато търсиш да подчертаеш някоя черта или елемент и го зарязах!
- = - = -
Прочете ли ком.№ 19 ?
Приятна събота и неделя ! Вярвам, Господи, помогни на моето неверие! Марко гл.IХ,ст.24
Чардо
Рейтинг: 1441 ВеселоДо коментар [#20] от "Bramasole":
Вярвам, Господи, помогни на моето неверие! Марко гл.IХ,ст.24Предлагам ти една приятна цветна фото разходка из България
""""... Изумителни СНИМКИ: Известен фотограф от "Свободна Европа" засне с дрон България - приказна, но и многострадална София, България 26 Ян. 2019, 05:30
Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/lyubopitno/izumitelni-snimki-izvesten-fotograf-ot-svobodna-evropa-zasne-s-dron-blgariya-prikazna-no-i-mnogostradalna_news653653.html ...."""""
ЗАБАВЛЯВАЙ СЕ ! ! !
bramasole
Рейтинг: 3892 НеутралноДо коментар [#22] от "Чардо":
"На народите с къса памет преходите са им много дълги." Тони Филипов, д-рНе станах добър фотограф, въпреки че учих и Теория на фотопроцесите. :)
Ти изразяваш мнение, близко до моето, за монохромните снимки. Има и още нещо - трябва си и майсторлък! :)))
Новото ти, завършващо коментара, послание ми харесва! :)
Приятен ден!
Чардо
Рейтинг: 1441 ЛюбопитноДо коментар [#24] от "Bramasole":
Ако смея да попитам разбра ли от къде ми е дошло и какво е трябвало да изживея за да го осмисля и разбера смисъла му ! ?
Т.е. философията му ?
ЗАБАВЛЯВАЙ СЕ !
Вярвам, Господи, помогни на моето неверие! Марко гл.IХ,ст.24
bramasole
Рейтинг: 3892 ЛюбопитноДо коментар [#25] от "Чардо":
"На народите с къса памет преходите са им много дълги." Тони Филипов, д-рДано не се изложа, предполагайки, че е свързано с отговора на известна личност, Х. ван Р., във връзка с твои притеснения относно работата.
Това е "висш пилотаж", малцина го умеят.
Чардо
Рейтинг: 1441 ЛюбопитноДо коментар [#24] от "Bramasole":
До коментар [#24] от "Bramasole":
Не съм учил или чел почти нищо!
Аз си бях практик и отлични контакти с изявена теоретичка по онова време Янка Кюркчиева и чичо Гаро който държеше фотоатеието на Раковска до Военния театър.
Първия ми фотоапарат ми подариха наш'те на 05.03.57 за 10 годишния ми юбилей :-) , :-) , :-) .
Една пластмасова кутия Перфекта 2 на ГДР с фикс фокус и 6х6 формат!Директора на Българска фотография чичо Борис Джустров и татко бяха изключително близки приятели, та чичо Боре ме всели в ателието на чичо Гаро ( рядък образ - интелект, култура и присмех! )
Като ученик що снимки съм изщракал със съучениците си , но то не беше за майсторлък , а фукария , че само аз имах фотоапарат, макар и от най-ниско ниво на качество!
Но преди казармата поръчах по мой приятел и той ми донесе от СССР Зоркий 4 с обектив Индустар ( у нас се продаваха само с обектив Юпитер) Та покрай него си обзаведох фотолаборатория с фото увеличител Крокус -4. После бе Екзактата с дългофокусните й обективи в куфара през рамо :-)
Па почнах работа в Завод 12 където имаше кино и фотолаборатория на Комсомола , НО никой не се занимаваше с нея и в нея.
Та аз доброволно се хванах с нея и ми стана като второ работно място - осъмвал съм !
Иначе първата ми публикувана фотография бе в "Света в снимки и фотографии на БТА" и бе единствената снимка на която пишеше кой й е автора - един овен с 4 рога :-)
Та от там започнах да публикувам и по други издания и да правя изложби, НО винаги фотографията е била на второ място след основната ми професия - матричарството, то е и пряко свързано с инж.специалността ми.
НО 1974-та едновременно се случи голямото ми признаване и в двете:
Най-добър матричар в НРБ, от там на състезанието на СиВ в ГДР - Най-добър матричар в СИВ , като за пръв път някой победи германците и то на тяхна почва! За това ми връчиха и Герой на труда за 9-ти септември!
А и се дипломирах от ВМЕИ също 1974-та :-) , :-) , :-) и дъщера ми също се появи . . . . . .
Никога не ме е интересувало званията във фотографията и не съм ги и гонил и не знаех , че съм представен на промоцията за даване на звания и те ти го октомври ли бе или ноември '74-та ме удостоиха с "фотограф-художник" -=- и ако щеш повярвай, вдигнах си фотолабораторията на тавана и от тогава не съм проявил ни един филм, ни копирал и едно кадро !
Давах всичко за обработка във фотолабораториите . . . .
Отдавах се все на занаята си и образованието , но много късно и по-болезнен начин научих кога съм се забавлявал. . . . .
ЗАБАВЛЯВАЙ СЕ ! ! ! Вярвам, Господи, помогни на моето неверие! Марко гл.IХ,ст.24
Чардо
Рейтинг: 1441 ГневноДо коментар [#26] от "Bramasole":
Де да бяха от работата ми !
Притесненията ми дойдоха от външни хора , цяла банда : нотариус, висш полицай и една изкусителка на възрастни мъже , в случая баща ми и Чрез него, а в последствие и През него ми разказаха играта!
Та тогава разбрах колко е мъдър шопа кога изрекъл , че
- Закона е като врата насред полето! Кой е луд да мине през вратата? Всеки ке я заобиколи ! ! !
Стискай палци в понеделник, задействам първата крачка от първата фаза на плана . . . . .
Вярвам, Господи, помогни на моето неверие! Марко гл.IХ,ст.24
Дим Дим
Рейтинг: 982 НеутралноЖивотът му на село най вероятно ще бъде временно, но дано греша за това. Утре детето му като порасне, започне училища, допълнителни частни уроци и така нататък и логистиката става ужас. Около София доста ентусиасти отидоха по селата и скоропостижно се върнаха
ще се оправим...сами