
© Анелия Николова
Данаил Кирилов
ГЕРБ ще сезира Конституционния съд (КС) на България с искане за преценка на съответствието на Истанбулската конвенция с Конституцията, съобщи председателят на правната комисия в Народното събрание Данаил Кирилов. Той обясни, че по закон КС се произнася за съответствие на международни договори. "Истанбулската конвенция е подписана, но все още не е ратифицирана от НС. Произнасянето на съда ще даде един водещ правен ориентир за обществения дебат за конвенцията. Смятаме, че той ще бъде полезен за българското общество", мотивира се Кирилов.
Съдът ще трябва да "отговори и на един от критичните по дебата въпроси, свързан с чл. 46, ал. 1 от конституцията, която регламентира брака като доброволен съюз между мъж и жена". В ГЕРБ смятат, че произнасянето на Конституционния съд до голяма степен ще преодолее и "негативната нагласа, и спекулациите, които битуват в този обществен дебат".
Кирилов подчерта, че в ГЕРБ не смятат, че нещо в конвенцията противоречи на конституцията. Все пак имало два варианта – ако противоречи, да се измени конституцията или да не се приеме конвенцията.
В устава на ГЕРБ са заложени християнските ценности и нямаме намерение да се отказваме от тях, отговори Тома Биков на въпрос на "Алфа" дали ще се съобразят с мнението на няколко църкви и мюфтийството, които се обявиха срещу конвенцията. Биков каза, че в ГЕРБ се надяват да успеят да обяснят желанието си за ратифициране на конвенцията срещу насилието над жените на религиозните общности.
sqrt
Рейтинг: 521 НеутралноЕ какво да тълкуват - едни корумпирани джендъри искат да направят децата джендъри. Боко Джендър да не се прави на луд и да каже че са му наредили да направи бг децата джендъри иначе офорните му сметки с крадени пари изплуват...
karabastun
Рейтинг: 6649 ЛюбопитноК'во има да се тълкува Истанбулската конвенция - антисемейна, антиевропейска обърквация на бъдещите поколения деца!
karabastun1@abv.bgЩе чупим ''стереотипи '' - че ще прокопсаме !
hamiltonf
Рейтинг: 4721 ВеселоГолямото измъкване и голямото залягане зад гърба на КС, естествено, ако се стигне до решение.
Стената на срама: Топ 10 на руските тролове във Форума - von_seeckt, Шопов, Julian Mall, Nada Tomba, WWW, Taiga, Нормален гланц, Али Ибн Абдул Обстул Бей, Divi filius, qwerty 500....noshtnik
Рейтинг: 213 Неутрално"Кирилов подчерта, че в ГЕРБ не смятат, че нещо в конвенцията противоречи на конституцията. Все пак имало два варианта – ако противоречи, да се измени конституцията или да не се приеме конвенцията."
The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubtА вариант при който конвенцията не се приема, независимо дали противоречи на конституцията съществува ли?
Това, че някакъв закон не противоречи на конституцията означава ли задължително, че е полезен и необходим?
Вонин
Рейтинг: 506 ЛюбопитноПросто ПОДПИШЕТЕ тая Конвенция без секциите за трети Соц Пол!
Аз не съм лош - просто съм ПРОЗОРЛИВ! ЕВРОПО, събуди се! https://www.youtube.com/watch?v=F5UzHfsC5zwPatsis
Рейтинг: 2248 ВеселоВ устава на ГЕРБ са заложени християнските ценности и нямаме намерение да се отказваме от тях, отговори Тома Биков на въпрос на "Алфа" дали ще се съобразят с мнението на няколко църкви
Ега ти "християнските" гербаджийски ценности!
Коя от църквите в България не се изказа против ИК !?
Само евангелските църкви, подписали становището против ИК са 12!
Аз знаех, че в български език "наколко" се употребява за числа до 10, ама види се в гербаджийския новоезик не е тъй!
lay55526858
Рейтинг: 213 НеутралноНе става по този начин - конвенцията не го позволява.
ГЕРБ я въртяха тази плоча отначало но им лъснаха задниците.
Храбър
Рейтинг: 3946 ВеселоТова герберите съвсем изтрещяха!
"Безнаказаността на похищенията и произволното разполагане с притежанията на повалените стари имуществени прослойки след 9-ти септември има като пряко следствие създадената и поддържана политическа обстановка за корупция"Е какво общо има Истанбулската конвенция с конституционния съд?
С какви проблеми се занимава тази конвенция, а с какви проблеми се занимава конституционния съд?
dosetliv
Рейтинг: 1165 Неутрално"ако противоречи, да се измени конституцията"
др Кирилов
Така треба! Ценностите на др Сорос са по - висши от конституцията.
Няма Фандък за лиляви и червени комунисти
Рейтинг: 1250 НеутралноАбе нещо пак пушилка. БСП сами не осъзнават как се прецакаха с тия лупинги. Сега вместо за политики всички месеци наред ще говорят за конвенцията...
Иво
Рейтинг: 4019 ЛюбопитноМисля, че това е правилно решение. Така КС ще може да сложи край на всички глупости и абсурдни теории, които се появиха във връзка с конвенцията.
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36Ivan Tcholakov
Рейтинг: 264 НеутралноЗа пръв път в тази история гербаджиите да направят нещо умно.
lz2
Рейтинг: 2599 НеутралноМного разумно решение!
ПравописА е поле за изява на неграмотните!Лео
Рейтинг: 1278 НеутралноКакво чакаха през всички години от подписаването досега? Опитаха да я прокарат тихо, ама не мина?
noshtnik
Рейтинг: 213 НеутралноДо коментар [#8] от "Храбър":
The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubtТактиката на снишаването е добре усвоена.
В същото време ГЕРБ се сдобива с елегантно обяснение пред "началството" в Брюксел и Берлин защо, аджеба, продължаваме да бием жените и децата.
onemanband
Рейтинг: 944 ВеселоДо коментар [#8] от "Храбър":
Кажи ми ,КОЙ ти плаща Гранта, та да ти кажа какво си...А дали може да се пита КС за нещо което още не се е случило?
Мисля че КС се произнася само по въпроси които вече са решени. При него няма АКО
Гербави ....цецко-юристи, сър
kaiser
Рейтинг: 1139 НеутралноМного добър ход на герб. И правилен. КС се надявам да прекрати всички спекулации и дърти лъжи около ИК.
xm...
Рейтинг: 3520 ВеселоТия като ги изплющя КС за Делянчо и ся рефлекторно за секо нящу ша тичат да питат.
tamplierr
Рейтинг: 427 ВеселоДанаил Кирилов не ви ли прилича на Спондж Боб в квадратни гащи ?
Уновундобългарин -Закон за защита на държавата ЗЗД .Цецка Цачева ”Невинаги корупцията е престъпление”Отбор три Шушани-Бойко,Цацаров,Пеевски .Лудоста е пътят към ВЕЛИЧИЕТОxm...
Рейтинг: 3520 ВеселоДо коментар [#3] от "hamiltonf1":
Мда. Интересно дали КС въобще ще приеме такова питане за допустимо.
xm...
Рейтинг: 3520 ВеселоЧеСно казао - тоя на нищо не прилича!
Даже е донякъде направо неприличен ...
Matematiks
Рейтинг: 216 НеутралноДо коментар [#8] от "Храбър":
KС се занимава с оставката на Делянчо бузата ! Мамин той
АКА - незаконност
wnl03619584
Рейтинг: 1749 НеутралноДо коментар [#5] от "Вонин":
И без секцията за даване на убежище. :-) Там също има доста доста подводни камъни. :-) Трябва да ваме убежище на всички дискринирани и преследвани по пол. Има няма 500 милиона мисюлмански жени. Също и на всички мъже с различен джендър, т.е. на вскеи които каже, че не е хетеро. :-) Нямаме право да проверим вярно ли твърди, защото било дискриминация. Найс а. :-)
Ivan Tcholakov
Рейтинг: 264 НеутралноДо коментар [#16] от "onemanband":
За ратификация може.
Stewie
Рейтинг: 1921 Любопитногерб търсят спешно някой с който да оправдаят политическата си импотентност ,като всяка следваща стъпка към замитането на "проблема" с ИК е по нелепа и по конфусна
Содом и Гомор кРаят на джендъризма
Рейтинг: 1141 ВеселоГЕРБ да не забравите да питате и арменския поп? Да ва и у ляволибералите. Няма дясна партия в България парадоксът е че БКП защитава десните в България
In a time of universal deceit telling the truth is a revolutionary acttamplierr
Рейтинг: 427 НеутралноКС ще им върне горещия картоф Истанбулската конвенция ,защото тя не е приета в България.Не знам дали имат право да се произнасят за нещо ,което е още на хвърчащи листове в централата на ГЕРБ.Може пък и да бъркам.
Уновундобългарин -Закон за защита на държавата ЗЗД .Цецка Цачева ”Невинаги корупцията е престъпление”Отбор три Шушани-Бойко,Цацаров,Пеевски .Лудоста е пътят към ВЕЛИЧИЕТОdark'star
Рейтинг: 1856 НеутралноНяма проблем с Конвенцията = има проблем с превода.
КОНТРА_ТРОЛ_ БАН_ХАКЕР от ПОЕТИЧЕСКИЯ фланг на НАТО= да напишат с български думи що е то "джендър"
lay55526858
Рейтинг: 213 НеутралноТой Тиквата нали каза онзи ден че арменския поп вече я е приел. :))
wnl03619584
Рейтинг: 1749 НеутралноДо коментар [#28] от "dark'star":
Проблема изобщо не е в превода, а в целите на коневенцията. Текстовете вътре не отговарят изобщо на загалвието й. Има вкарани подмолни цели и това няма да се промени при превод.
Jesuit
Рейтинг: 432 НеутралноОх, милите от Гебр, сега Конституционния съд да ги спасява. Разбира се че има ИК има проблем с Конституцията. Не съм юрист, но това май се нарича ИЗВЪНРЕДНО ЗАКОНОДАТЕЛСТВО
dark'star
Рейтинг: 1856 ВеселоТретия пол се възприема отдавна в казармата :-)
КОНТРА_ТРОЛ_ БАН_ХАКЕР от ПОЕТИЧЕСКИЯ фланг на НАТОПример : "старшината - той баща, той майка!"
= та "джендърите" първо в казармата , за предпочитане ГУСВ
Jesuit
Рейтинг: 432 НеутралноТова е една от надеждите ми, КС да ги удари през ръцете.
dark'star
Рейтинг: 1856 НеутралноКОНТРА_ТРОЛ_ БАН_ХАКЕР от ПОЕТИЧЕСКИЯ фланг на НАТО
Содом и Гомор кРаят на джендъризма
Рейтинг: 1141 Веселоняма да стане това е предварително съгласувано вече. Знае се дори позицията. Например ГЕРБ знаеха мотамо позицията на съда в казуса Добрев преди БКП и я цитираха. In a time of universal deceit telling the truth is a revolutionary act
Panda
Рейтинг: 418 ВеселоДоколкото виждам лупингите ги прави ГЕРБ.
А няколко месеца лупинги за прокарване на джендърите ще им се отрязат отлично на рейтинга
lechevalier
Рейтинг: 613 НеутралноГЕРБ да пита съда, дали Делянчо е добро момче или да.
Panda
Рейтинг: 418 ВеселоАко герберите толкова държаха на Конституцията на Република България, днес трябваше да организират в парламента прощално парти за Делян Добрев.
Рим
Рейтинг: 1880 НеутралноСъветът на Европа разпространи официално опровержение на всички митове и конспирации, които комунисти и ксенофоби в България, разпространяват по отношение на Истанбулската конвенция.
ДЕМОКРАТИ ЗА СИЛНА БЪЛГАРИЯЕто разясненията:
ВЪПРОС:
Какво означава терминът "gender" в Истанбулската конвенция?
ОТГОВОР:
"Gender" и "sex" са две различни неща. В конвенцията, терминът "gender" е базиран на двата биологични пола - мъжки и женски. Той означава "социално изградени роли, поведения, дейности и характеристики, които определено общество смята за подходящи за жените и за мъжете. Според Конвенцията, дефинициите за "sex" (биологично детерминирания пол) и "gender" са две различни, отделни концепции. В обяснителния доклад към конвенцията се подчертава, че терминът "gender" няма за цел да замести термините "жени" и "мъже", използвани в конвенцията.
ВЪПРОС:
Задължени ли са държавите да провеждат уроци по сексуална ориентация съгласно конвенцията?
ОТГОВОР:
НЕ.
Истанбулската конвенция изисква страните по нея "да предприемат необходимите мерки за насърчаване на промени в социалните и културни модели на поведение на жените и мъжете с цел изкореняване на предразсъдъци, обичаи, традиции и всякакви други практики, основани на идеята за малоценност на жените или на стереотипни роли за жените или мъжете" (чл.12 от конвенцията)
За пример, чл.14 изисква от държавите да включат в официалната учебна програма материал, който да окуражи момичетата и момчетата от ранна възраст да преследват цели в живота, без да се чувстват ограничени от традиционните роли за мъжете и жените. Примерно, че мъжете изкарват парите в семейството, а жените са само майки и гледачки.
Това задължение по никакъв начин не задължава държавите да включват в учебната програма уроци за сексуална ориентация или полова идентичност.
ВЪПРОС: Задължава ли конвенцията държавите законово да признаят съществуването на трети пол?
ОТГОВОР:
НЕ.
Терминът "трети пол" се отнася до категория хора, които не се идентифицират като мъже или жени. Транссексуалният е личност, чиято социална полова идентичност не кореспондира с неговия биологичен пол, предопределен при раждането. Транссексуалните хора понякога желаят медицинска помощ, за да преминат от единия пол към другия.
Конвенцията не изисква от държавите да определят специален законов статут за тези хора. От страните се изисква само да избягват дискриминация на основата на половата идентичност, раса, цвят, език, религия, политически и други възгледи, национален или социален произход, принадлежност към национално малцинство, собственост, възраст, здравен статут, увреждане, брачен статут, имигрантски или бежански статут.
ВЪПРОС:
Разрешава ли Конвенцията еднополовите бракове?
ОТГОВОР:
НЕ.
Този въпрос е изцяло извън обхвата на конвенцията. Европейският съд по правата на човека е подчертал, че националния законодател остава свободен да не разрешава еднополовите бракове.
Jesuit
Рейтинг: 432 НеутралноДа спрем ИК!
Сега ще ви обясня първите две точки на този свой пост. Роналд Рейгън е човекът, разбил СССР. Доказан консерватор. В този объркан свят всеки може да и каже Аз съм десен. Но дали е така? Затова така се ориентирам кой мисли за семейството и страната си.
Ще я карам като на Оскарите
1. Искам да благодаря на г-н Роналд Рейгън, президент на САЩ, с особени заслуги за краха на Комунизма, за предупреждението, което отправи към Човечеството, като каза, че фашизмът може да се завърне под маската на либерализма
https://www.youtube.com/watch?v=t5q4Vl-J3yk
някъде го има и с български превод
2. Искам да благодаря отново на г-н Роналд Рейгън за мисълта
Вие си мислите, че правителството ще реши проблемите ви. Всъщност вашият проблем е правителството.
Skydiver
Рейтинг: 492 НеутралноИзвън че изрично е изключено като опция, не би имало смисъл да се ратифицира конвенция за насилието над жени изключвайки точката, която дефинира какво се разбира под "жена".
Противниците на конвенцията много говорят за "биологичен пол", но в Бг законодателството такова нещо не съществува и не виждам откъде може да се вземе работеща дефиниция, от кое конкретно законодателство на коя държава или международен документ.
AzDebil
Рейтинг: 1744 НеутралноС други думи ГЕРБ НЯМА ДА ПИТАТ най-съществения въпрос. Този за ДЖЕНДЪРА и неговите привилегии.
Явно ще подменят конституцията.
Само чакат да се оформи достатъчно критична маса от джендъри, добре промити през образованието. Или вече я има тази маса промити мозъци?
Гадно!
!
Содом и Гомор кРаят на джендъризма
Рейтинг: 1141 НеутралноАмериканския колеж по педиатрия приканва здравните специалисти, преподавателите и законодателите да отхвърлят всички политики, които карат децата да приемат като нормален живот химическата и хирургическата промяна на противоположния пол. Фактите - не идеологията - определят реалността.
1. Човешката сексуалност е обективна биологична двоична черта: "XY" и "XX" са генетични маркери за мъж и жена, съответно - не генетични маркери на разстройство. Нормата за човешкия дизайн е замислена като мъжка и женска. Човешката сексуалност е двоична по дизайн, с очевидната цел да пребъде възпроизвеждането и процъфтяването на нашия вид. Този принцип е очевиден. Изключително редките нарушения на сексуалното развитие (DSD), включително, но не само фетуализация на тестисите и вродената хиперплазия на надбъбречните жлези, са всички медицински идентифицируеми отклонения от сексуалната двоична норма и са правилно признати като нарушения на човешкия дизайн. Лицата с DSD (наричани също "intersex") не представляват трети пол1
2. Никой не се ражда с пол (джендър). Всеки се ражда с биологичен пол. Пол (джендър) (осъзнаване и чувство за себе си като мъж или жена) е социологическа и психологическа концепция; не обективно-биологична. Никой не се ражда с осъзнаването си като мъж или жена; това осъзнаване се развива с течение на времето и, както и всички процеси на развитие, може да бъде дерайлирано от субективните възприятия, взаимоотношения и неблагоприятни преживявания на детето от ранна детска възраст. Хората, които се идентифицират като "чувстващи се като противоположния пол" или "някъде между тях", не включват трети пол. Те остават биологични мъже или биологични жени
3. Убеждението на човек, че той или тя е нещо, което не е, в най-добрия случай е знак за объркано мислене. Когато друго здравословно биологично момче вярва, че е момиче, или друго здраво биологично момиче вярва, че е момче, съществува обективен психологически проблем, който се крие в ума, а не в тялото и трябва да се третира като такъв. Тези деца страдат от дисфория на пола. Дисфорията (GD), която по-рано е посочена като нарушение на половата идентичност, е признато психично разстройство в най-новото издание на Диагностичния и статистически наръчник на Американската психиатрична асоциация (DSM-5) .5. Психодинамичните и социални теории за обучение на GD / GID никога не са били опровергани
4. Пубертетът не е болест, а хормоните, блокиращи пубертета, могат да бъдат опасни. Обратими или не, хормоните, блокиращи пубертета, предизвикват състояние на болестта - отсъствието на пубертет и възпрепятстват растежа и плодовитостта на предишно биологично здраво дете.
5. Според DSM-5, 98% от половите (джендър) объркани момчета и 88% от половите (джендър) объркани момичета в крайна сметка приемат биологичния си пол след естествено преминаване през пубертета.
6.На пред пубертетни деца, диагностицирани с полова дисфория, могат да бъдат давани блокери на пубертета, от 11 годишни, и ще изискват хормони на кръстосани- полове в по-късното юношество, за да продължат да се представят за противоположния пол. Тези деца никога няма да могат да заченат каквито и да е генетично свързани деца, дори чрез изкуствена репродуктивна технология. В допълнение кръстосано- половите хормони (тестостерон и естроген) са свързани с опасни здравни рискове, включително, но не само, сърдечни заболявания, високо кръвно налягане, кръвни съсиреци, инсулт, диабет и рак.7,8,9,10,11
7. Степените на самоубийство са почти двадесет пъти по-високи сред възрастните, които използват хормони на кръстосани-полове и се подлагат на операция за смяна на пола, дори и в Швеция, която е сред най-утвърдените страни за LGBTQ.12 Кой състрадателен и разумен човек би осъдил малките деца на тази съдба знаейки, че след пубертета 88% от момичетата и 98% от момчетата в крайна сметка ще приемат реалността и ще постигнат състояние на психическо и физическо здраве?
8. Кондиционирането на децата да вярват че химическите и хирургическите методи за смяна на противоположния пол са нормални и здравословни, е злоупотреба с деца. Подкрепата на несъответствието между половете като нормално чрез публичното образование и правните политики ще обърка децата и родителите, което ще доведе повече деца да се насочват към "половите клиники", където ще им бъдат давани лекарства, блокиращи пубертета. Това, на свой ред, практически гарантира, че те ще "избират" живота си от канцерогенни и иначе токсични хормони от кръстосано-половите органи и вероятно ще поискат ненужното хирургично осакатяване на здравите си части от тялото като подрастващи. In a time of universal deceit telling the truth is a revolutionary act
AzDebil
Рейтинг: 1744 НеутралноДо коментар [#1] от "sqrt":
Не се залъгвай. Те и така са изплували за онези, там някъде. Получил е ултиматум, че веднага ще му ги отнемат.
!
Рим
Рейтинг: 1880 ВеселоНяма такъв въпрос. Няма такива привилегии, освен в главите на кръгли идиоти.
Не става дума за теб. Ти не си идиот. ДЕМОКРАТИ ЗА СИЛНА БЪЛГАРИЯ
tribiri
Рейтинг: 2224 НеутралноГерберите спазват деветте божи заповеди! Третата(не кради) им бяга малко.
Какво ли сънува един идиот, че вечно е прав - пак, пак и пак! Започне ли да се държи като скот.. Какъв идиот!? Това е просто глупак!султана глаушева
Рейтинг: 3146 НеутралноА може ли да питам аз нещо:защо нито един от топ-юристите (с едно единствено изключение) досега не взима отношение по конвенцията? Претендирам да знам отговора:защото полемиката е политизирана до крайност и те си пазят хляба!
Мърфи е оптимист!Рим
Рейтинг: 1880 НеутралноДо коментар [#43] от "zuk_trombon":
ДЕМОКРАТИ ЗА СИЛНА БЪЛГАРИЯТова няма нищо общо с темата.
samoedin
Рейтинг: 3923 НеутралноГоворим за същия КС, дето се произнесе и по отношение казуса Пеевски, с което стана печално известен и показа колко безличен и зависим се е превърнал от олигархията. По този повод и Таков написа една статия " Успелият млад човек и неуспелият КС" и ето само крайното му заключение за този орган:
Мъка
Който е чел доводите на шестимата съдии, с право ще сметне, че юристите плямпат неразбрано, примъкват води от девет кладенеца, пардон, кал от девет локви, баламосват и услужват, за да пребъдат.
Не се гордея, че съм юрист. Никак.
Не се гордея, че съм университетски преподавател. Хич.
Станахте съвсем нетърпими. Хептен.
Та значи същите тия " съдии" сега пък ще нищят правния аспект на наболелия обществен въпрос "социален пол - що е то и има ли почва у нас". Мъка - управлението, без да има изобщо представа от това кое е правилно и кое добро за обществото, в пълното си безсилие сега се "изхлузи по терлици" към друга, също толкова, ако не и повече, роболепна институция, просто за да спечели още малко време и да се орентира накъде ще задуха вятъра. А иначе като става въпрос да подаряваме планината на олигархията, виж там ама никакви съмнения не ни гризят - ще се борим до последно за Цеко срещу гражданите. Без коментар.
Рим
Рейтинг: 1880 НеутралноКакви юристи търсиш бре Султано? Ти глава носиш ли? Прочети 39 коментар. Там е записано всичко просто и на български. Така, че дори човек, с умствения капацитет на всеки "средностатистически" комунист или ксенофоб би го разбрал. ДЕМОКРАТИ ЗА СИЛНА БЪЛГАРИЯ
The Grimm Future
Рейтинг: 213 ВеселоПроцентът транджендъри, хермафродите и асексуални е толкова малък, но ви изкарва извън нерви и се започват неистови крясъци. Точно както гейовете.
There will be only warВместо да се радвате, че имате по-малко конкуренция реагирате като примитиви ...
Същият рев се чува от същите хора,когато говорим за еволюция и за абсурдите на религията, е, винаги има изключения.
Грешките на природата не са проблем в този разговор. "Нормалните" хетеро мъже и жени , както и вярващите са.
Все пак в библията и корана не се говори за гейове и транджендъри, нали?
Пък и не може Мохомед или Христос да е бил гей, нали?
Мърмор
Рейтинг: 1059 НеутралноГЕРБ въртяха, сукаха - опряха до Конституционния съд. Така е, когато подписваш без да четеш. Или може би е прочетено, но е решено, че пред балкански бунаци може и да мине номера с безкритичното "Да ЕС". За сведение на герберчетата - пред КС номерът може и да мине, но как ще бъде обяснено на българите, от които 90% са за защита на жените и децата от насилие, че всъщност са вкарани в пореден капан, от който няма измъкване.
The Grimm Future
Рейтинг: 213 ВеселоХристиянски морал в посткомунистическа държава?????
There will be only warНов виц!
****
Коментарът беше изтрит по желание на неговия автор.
****
Коментарът беше изтрит по желание на неговия автор.
Conservative Future
Рейтинг: 1291 ВеселоМислиш, ама не домисляш. Конституция на Република България, чл. 149, ал. 1, т. 4:
"Чл. 149. (1) Конституционният съд:
... 4. произнася се за съответствието на сключените от Република България международни договори с Конституцията преди ратификацията им, както и за съответствие на законите с общопризнатите норми на международното право и с международните договори, по които България е страна..."
ПРЕДИ ратификацията, чаткаш ли, ПРЕДИ. Като ще се подиграваш на някакви хора, че са некомпетентни, внимавай да не станеш за подигравки ти самият, че тая работа с познаването на конституцията и законите не е като оная по цял ден да дуеш "интелектуални" перки по форумите. Формулата за спасение на Европа и на България: християнство, патриотизъм, капитализъм. Другото е от лукавия.
dark'star
Рейтинг: 1856 НеутралноВместо да се дефинира какво се разбира под "жена" да погледнат кръщелното = там пише кой какъв е ! Господ го е дефинирал вече.
КОНТРА_ТРОЛ_ БАН_ХАКЕР от ПОЕТИЧЕСКИЯ фланг на НАТОThe Grimm Future
Рейтинг: 213 ВеселоТази дискусия за ИК, както и проблема за същността на българина само показва какво огромни проблеми имате.
There will be only warИскате да сте по-близо до С. Арабия, Азербайджан, Китай и Русия ...
Така да бъде.
По много интересен начин битовизма на нашето общество се съчетава с пишман национализма, пишман християнството и комунизма.
Намерихте общи интереси и общ враг.
Но това по никакъв начин не променя факта, че живеете в свят, който не разбирате.
И който ви ужасява.
Светът около вас се променя. Никога не е бил плосък или двуизмерен.
Само че сега става толкова сложен, че се губите в него все едно сте малки мишки в лабиринт част от експеримент ...
Като оставим настрана битовото насилие към всички слаби и очевидната му мълчалива защита от почти всички въпросът става много простичък и разбираем за вас:
Искате ли да сте част от ЕС и западната цивилизация или искате сте като Русия или като арабския свят?
Е, това е дилема безкрайно плоска и двуизмерна.
По поведението ви е ясно какво казвате.
Най-нелепият аргумент е, че нашата държава има ясни правила, които защитават каквото и да било .... Смях.
България никога няма да стане като скандивието или като Канада.
След като очевидно не искате да сте в ЕС и дори не искате да признаете някакви елементарни права и уважение към различните изходът е ясен- организирайте се и излизайте от ЕС, НАТО и Съвета на Европа ....
Не мога да кажа, че има каквато и да била изненада.
Изненадани и шокирани са някои европейци, които си нямат хал хабер какви хора има в България.
Та, след като държите да подигравате и обиждате гейове, трансджендъри и други грешки на природата, така да бъде. След като държите да биете жените и децата си, така да бъде.
На нашата държава така или иначе не Ѝ пука ...
Е, често казано и на мен не ми пука, пука ми дали ще останем в ЕС или НЕ.
The Grimm Future
Рейтинг: 213 ВеселоПроблемът за идентичността, същността и себеизразяването ви на български, си е сериозен проблем.
There will be only warАко трябва да цитираме класика чертите на бай Ганъо стават гнусни като се върне вкъщи. Невежеството, мързела, мачкането на по-слабите и най-вече нежеланието да се разбере каквото и да било или да се промени нещо в чертите на бай Ганъо е толкова силно, че с думи прости, НИКОГА няма да се случи.
The Grimm Future
Рейтинг: 213 ВеселоДо коментар [#57] от "dark'star":
There will be only warАз съм атеист, но за мен амалгамата между комунизъм ( който си е религия), християнство и нацизъм + окултно+ примитивно невежество е уникално гнусна комбинация.
Как може вярващ комунист като теб да защитава такава позиция?
Откога комунизмът защитава патриархалните християнски ценности?
Рим
Рейтинг: 1880 ВеселоАвторите с три букви и осем цифри, най-вероятно са ботове.
ДЕМОКРАТИ ЗА СИЛНА БЪЛГАРИЯThe Grimm Future
Рейтинг: 213 ВеселоДо коментар [#61] от "Rim":
There will be only warТролове-изтърсаци?
bpcorp
Рейтинг: 568 НеутралноНовият лозун на ГЕРБ:
Всеки Гербер - Джендер!
Роси
Рейтинг: 8170 НеутралноТолкова са некадърни и страхливи, че едно важно решение не могат да вземат самостоятелно. Кирилов да прочете Конституцията и сам да се справи.
bpcorp
Рейтинг: 568 НеутралноСъгласно науката "пол" е понятие, според което група индивиди от даден биологичен вид, имащ възможност за полово размножаване, чрез специализацията в производството на определен вид полови клетки.
Съгласно Истанбулската конвенция (член 3 Определения,
в) "пол" означава социално изградени роли, поведения, дейности и характеристики, които определено общество смята за подходящи за жените и за мъжете".
Тоест, всеки който в България носи обувки с токчета, лакира си ноктите, гримира се, пи*ае седнал, ..., може да се определи като жена.
И всеки, който носи панталони, пи*ае прав, не се гримира,..., може да се определи като мъж. И тъй като тази конвенция касае насилието над жени, то насилие над индивид от биологичен женски пол, с характеристики, съгласно определението в конвецията специфични за мъжки пол не следва да е в нейния обхват.
Пълна шизофрения!
Един препатил
Рейтинг: 2955 НеутралноСрещу това да бъде питан Конституционният съд не може да се намери нито един смислен довод. Както не се намери и срещу самата Конвенция. Освен истеричните крясъци на "чичовци от Държавна сигурност, леко пияни ченгета над средна възраст", които сме на път да чуем и тук.
The Grimm Future
Рейтинг: 213 ВеселоДо коментар [#64] от "Роси":
There will be only warЕ, ако КС реши, че ИК не съответства то тогава ЕС може да ни изхвърлят по бързата процедура- заради колосалната глупост на неразбирането на очевидни факти.
Тогава всички ще бъдат щастливи- България ще стане като Русия, а може би и като С. Арабия, но по-християнскокомунистически начин.
Иначе казано всеки мъж ще може да бие жена си, а може би дори да я яде, НО само ако е много гладен.
lay55526858
Рейтинг: 213 НеутралноНе сме ботове, не се бой.
И джендъри не сме !
tribiri
Рейтинг: 2224 Неутрално8 - то чудо на света - гейовете не могат да се размножава, а броят им непрекъснато нараства!
Какво ли сънува един идиот, че вечно е прав - пак, пак и пак! Започне ли да се държи като скот.. Какъв идиот!? Това е просто глупак!The Grimm Future
Рейтинг: 213 ВеселоДо коментар [#68] от "lay55526858":
There will be only warВече казах какво сте, не се притеснявай.
wnl03619584
Рейтинг: 1749 НеутралноДо коментар [#58] от "The Grimm Future":
Уважаеми емигранте, пак ли ни обяснявате какви проблеми имаме в България. хахах :-) Добре, че сте Вие да ни светнете, колко ще изостанем ако не ратифицираме тази нахална конвенция. От 100 километра е ясно, че сте лично заинтересован и вероятно облагодетелстван от приемането на тази конвенция. Аргументи в защита на ИК нямате, но за сметка на това морализаторствате безкрайно. Стърчи оргомно его на "велик" мислител емигрант. хахах :-)
lay55526858
Рейтинг: 213 НеутралноИ коя е "бързата процедура"???
Щото продецура за изхвърляне или излизане от ЕС няма - справка Брекзит.
Или "изхвърляне от ЕС" Ви е новата опрна точка на вас ГЕРБ-авите !
Въобще както един колега по повод на ИК каза ГЕРБ съвсем се орезили -> днес казват едно - утре някой (а често и самите ГЕРБ) го опровергават!
султана глаушева
Рейтинг: 3146 НеутралноДо коментар [#50] от "Rim":
Мърфи е оптимист!Ти си от привържениците на конвенцията, нали? Тя нали е против насилие срещу жени? Да си чувал за “вербално насилие”? Ами точно това, което правиш с мен. Наричаш ме “средностатистически комунист” и “ксенофоб” ! Е, на мен като жена конвенции не ми трябват, за да се защитя от такива като теб, дето ми посягат в пространството! Пречат ми конвенциите, дето уж от мое име пробутват други работи! Капито?
Рим
Рейтинг: 1880 Весело"ГЕРБ ще пита Конституционния съд има ли проблем с Истанбулската конвенция"
ДЕМОКРАТИ ЗА СИЛНА БЪЛГАРИЯНе съм сигурен, този въпрос на герберунгелите към конституционния съд повече популистки ли е или повече "тъп"!
Защо? Защото ако приемем условно, че конвенцията не се занимава с насилието срещу жените, а фокусът е само и единствено върху хомосексуалисти, транссексуални или други отклонения от двата пола, Конституционния съд ще даде единствено възможния отговор: "не противоречи на конституцията, заради Хартата за правата на человека".
Просто е, като боб наш насъщний...
sam34550438
Рейтинг: 0 НеутралноОнази вечер Даниел Вълчев в предаването на Цветанка Ризова формулира как би следвало да звучи въпроса към КС:
"Как КС би изтълкувал понятията "пол", "мъж" и "жена" в българската Конституция?" (след 13:00 мин.)
https://btvnovinite.bg/article/bulgaria/daniel-valchev-v-istanbulskata-konvencija-ima-nejasni-definicii.html
Содом и Гомор кРаят на джендъризма
Рейтинг: 1141 НеутралноДо коментар [#48] от "Rim":
In a time of universal deceit telling the truth is a revolutionary actПървото изречение доказва че е точно по темата. Всички политики свързани с...
sam34550438
Рейтинг: 0 НеутралноА може би това е целта на авторите на джендърологията - да се ограничи възпроизводството на човешката раса, тъй като планетата земя не може да издържи такова количество човекоединици.
The Grimm Future
Рейтинг: 213 ВеселоДо коментар [#71] от "xox55541929":
There will be only warНЕ ме намесвай. НЕ искам да се занимавам с такива като теб.
3-ти път!
The Grimm Future
Рейтинг: 213 ВеселоДо коментар [#72] от "lay55526858":
There will be only warПроцедурата сега срещу Полша ....
Jesuit
Рейтинг: 432 НеутралноДо коментар [#61] от "Rim":
Аре не баламосвай хората! Този номер генерира служебно системта Като се регистрирах ме пита как искм да се казвам, но след това не го отчете. Служебно ми присвои тоя номер
The Grimm Future
Рейтинг: 213 ВеселоДо коментар [#72] от "lay55526858":
There will be only warНикога не съм защитавал БКП. Никога няма да защитавам ГЕРБ.
tribiri
Рейтинг: 2224 НеутралноДо коментар [#61] от "Rim":
Какво ли сънува един идиот, че вечно е прав - пак, пак и пак! Започне ли да се държи като скот.. Какъв идиот!? Това е просто глупак!Авторите с трибукви и цифри не са никакви ботове, а потребители, логнали се чрез профила си във фейсбук! И от това разбирате, колкото от банкиране на дребно!
Рим
Рейтинг: 1880 ВеселоАаа, не го знаех това! Извинявам се в такъв случай. (Но все пак ще проверя това, което казваш...) ДЕМОКРАТИ ЗА СИЛНА БЪЛГАРИЯ
The Grimm Future
Рейтинг: 213 ВеселоДо коментар [#80] от "hak43536311":
There will be only warНо ти можеш да го промениш, точно както го промених аз ...
Ех, мъка, мъка ....
Елементарни неща ви затрудняват, а спорите за сложните.
The Grimm Future
Рейтинг: 213 ВеселоДо коментар [#83] от "Rim":
There will be only warТова не им пречи да тролят кресливо, нали?
султана глаушева
Рейтинг: 3146 НеутралноДо коментар [#75] от "sam34550438":
Мърфи е оптимист!Това майтап ли е?
tribiri
Рейтинг: 2224 НеутралноВъв Великобритания не са ратифицирали конвенцията, но средно по 50 деца на седмица си сменят пола. И там скоро няма да останат бели хора.
Какво ли сънува един идиот, че вечно е прав - пак, пак и пак! Започне ли да се държи като скот.. Какъв идиот!? Това е просто глупак!султана глаушева
Рейтинг: 3146 НеутралноДо коментар [#80] от "hak43536311":
Мърфи е оптимист!Можеш винаги да си смениш името. Просто влизаш в профила си и пишеш как искаш да се казваш.
tribiri
Рейтинг: 2224 НеутралноДо коментар [#75] от "sam34550438":
Какво ли сънува един идиот, че вечно е прав - пак, пак и пак! Започне ли да се държи като скот.. Какъв идиот!? Това е просто глупак!Докъде го докарахме! Да не знаем какво означава мъж и какво жена!
The Grimm Future
Рейтинг: 213 ВеселоДо коментар [#87] от "tribiri":
There will be only warСредно 50 деца на седмица си сменят пола само във Великобритания?????
Медицински причина има ли или просто са сектантски сатанисти?
Няма да останат бели хора?
И това заради гейовете, лесбийките и трансджендърите?
Ах, колко е велик бай Ганъо че я видя таз кУнспирация ...
Е, то и избирателите на Тръмп я виждат ....
Рим
Рейтинг: 1880 НеутралноАаа, не! Не съм съгласен. Защото какъвто и нормативен акт (от милиони издадени по света със социална насоченост) да извадиш, със сигурност ще намери нещо в него, което кореспондира с Конвенцията, защото тя е универсална.
Такива работи... ДЕМОКРАТИ ЗА СИЛНА БЪЛГАРИЯ
Рим
Рейтинг: 1880 НеутралноБраво! Чакаме те в ДСБ. ДЕМОКРАТИ ЗА СИЛНА БЪЛГАРИЯ
Антоний Методиев
Рейтинг: 478 НеутралноВъзможно ли е да се абстрахираме от твърде неделикатно подхвърленото фокусиране върху презумпцията за виновност на мъжете за насилието и да насочим вниманието си и към проблема за насилието на жени върху жени?
Рим
Рейтинг: 1880 ВеселоСултано, извинявай! Без да искам... Аз съм на твоя страна. За да не те бие мъжа ти.
ДЕМОКРАТИ ЗА СИЛНА БЪЛГАРИЯ
wnl03619584
Рейтинг: 1749 НеутралноДо коментар [#93] от "Антоний Методиев":
Това /презумпцията за мъжа насилник/ не създава ли стереотипи, каквито конвенцията иска да разруши?!? Самата конвенция иска да разруши стереотипи, но не защитава всички, а само жени, деца, бежанци и ЛГБТ. :-) Найс а. :-)
Jesuit
Рейтинг: 432 НеутралноДо коментар [#1] от "sqrt":
Имаше един филм май с Джони Деп дето играеше наркодилър. Изпра бая пари, ама един ден като отиде в банката му казаха Промениха се нещата, вече немаш пари. Та май и Боко е пред тоя избор.
wnl03619584
Рейтинг: 1749 НеутралноДо коментар [#85] от "The Grimm Future":
Точно трола интересчия обвинява другите, че тролят. Либералболшевишка му работа. :-)
tribiri
Рейтинг: 2224 НеутралноДо коментар [#58] от "The Grimm Future":
Какво ли сънува един идиот, че вечно е прав - пак, пак и пак! Започне ли да се държи като скот.. Какъв идиот!? Това е просто глупак!Абе ти защо си решил, че имаме нужда от твоя акъл!? Мий си чиниите и ни остави ние да решаваме в каква държава искаме да живеем!
Рим
Рейтинг: 1880 ВеселоСултано, недей да лъжеш! Не съм те споменавал никъде в коментара си! Ти сама се слагаш там. А иначе сигурен съм, че Глаушевата Султана е достойна и честна българка! Силна. По-силна от мъжа си. Дори е възможно да го "потупва" от време на време! За това, като защитавам конвенцията със зъби и нокти, все едно защитавам мъжа на Глаушевата Султана от домашно насилие и побой... ДЕМОКРАТИ ЗА СИЛНА БЪЛГАРИЯ
The Grimm Future
Рейтинг: 213 ВеселоДо коментар [#92] от "Rim":
There will be only warНе членувам, но симпатизирам. Моля те, не сега.