... бе писал някой нещо за това
че клоунът винаги е тъжен
макар че не на всеки този свят
безценното предимство е донесъл
изкуството да бъде вечно млад
и през сълзи дори
да бъде весел
..
клоунът, сега е той съвсем, съвсем обикновен
до утре вечер в другия спектакъл
Мислех че тази депресия се контролира с медикаменти.
Описана е чудесно от 1во лице от Сидни Шелдън
[quote#3:"kwadrat"]... бе писал някой нещо за това
че клоунът винаги е тъжен
макар че не на всеки този свят
безценното предимство е донесъл
изкуството да бъде вечно млад
и през сълзи дори
да бъде весел
..
клоунът, сега е той съвсем, съвсем обикновен
до утре вечер в другия спектакъл[/quote]
Тази песен все едно е писана за него.
Какво нещо е животът - да носиш радост и веселие на милиони, а сам да си нещастен и отчаян до такава степен, че да пожелаеш да умреш...
Пламенчо, това е болест и няма нищо общо с Британия. Сигурен съм, че я има и у нас, обаче никой не се занимава да я диагностицира. Ми обесил се човека, кво да се направи. У нас опитите са успешни. Ако случайно някой е неуспешен, българската здравна система услужливо ви позволява да опитате втори път. Така де, това не се лекува а медикаментите са скъпи
Квадратчо, а да знаеш случайно от какво се провокира болестта?- да знаеш случайно, че Британия е на едно от първите места и още и още, ама по-добре да се присмеем първо на някой нали?! Айде със здраве
Хората, боледуващи от биполярно афективно разтройство, познато още под името маниакална депресия, страдат от непрекъснато клатушкане в настроението - от весело и приповдигнато до потиснато и депресивно усещане за света и живота.
Маниакална депресия (Биполярно афективно разстройство)
Маниакалната депресия е често бъркана с други видове депресии, а понякога и с шизофрения, заради сходните симптоми. Това, което различава биполярното разтройство от депресията, е непрекъсната смяна на депресивна с маниакална фаза. Биполярното разтройство е сериозно заболяване на мозъка, при което хората възприемат нормални идеи като нещо изключително. Има различни начини да бъде контролирана. Заболяването може да се овладее до ниво, при което не се наблюдават такива резки промени в емоционалната нагласа и страдащият е балансиран и устойчив на различните отключващи механизми.
При биполярното афективно разтройство се наблюдава натрупване на бром в организма, като този процес блокира възможностите на черния дроб за самоочистване. Учените са доказали, че при маниакална депресия има нарушена функция на предаване на сигнали между мозъчните клетки. Хормоналният баланс в организма също е важен за изострянето и развитието на болестта и това прави маникалната депресия пряко свързана с ендокринната система. С други думи – маниакалната депресия е резултат не само от психическото състояние на човек, но и от физическите предпоставки за развитието й.
В миналото тази форма на депресия е окачествявана като заболяване на известни хора - артисти и музиканти. Сега обаче се смята, че има много обикновени хора, които страдат от биполярно разтройство. Възможно е, един екстремен период на маниакална депресия да доведе дори и до самоубийство. В началото на заболяването пациентите се чувстват добре и успяват да овладеят пристъпите. Постепенно обаче, те започват да губят контрол над себе си. Много хора с маниакална депресия изпитват и психоза с типични симптоми като халюцинации и заблуди.
Кога се появява маниакалната депресия?
Има редки случаи на маниакална депресия, в които тя се появява още в ранна детска възраст. Най-често обаче тя стартира по време на юношеството.Наблюдава се непрекъсната и бърза смяна на депресивна с маниакална фаза. Маниакалната фаза се изразява в еуфорично настроение и вярване, че всичко е възможно. При депресивния период пациентът е потиснат угрижен и обзет от безнадеждност.
Симптоми на маниакален период:
Чувство на еуфория, величие, приповдигнато настроението
Прилив на енергия и голяма активност
Бъбривост, говорене с лекота и грандиозни идеи. Преплитащи се мисли, бързо сменяне на една тема с друга.
Нужда от малко сън
Липса на концентрация и добра преценка
Грандомания и фалшива вяра в собствените си възможности
Агресия и гняв, провокативно и натрапчиво поведения. Хората, които са в в период на мания, могат да вършат доста рискови неща.
Повишаване на целите - ориентиран към социалния живот, повишаване на сексуалния интерес, прекомерно движение
Тъга, меланхолия, чувство за празнота, обезвереност. Възможно е те да отказват дори да стават от леглото.
Прогресивна загуба на интерес към каквото и да било в ежедневието. Те не желаят да вършат нищо, защото това не им носи радост.
Липса на енергия и чувство на умора
Лесно и безпричинно плачене
Проблеми със съня, особено рано сутрин
Загуба или наддаване на тегло
Усещане за безполезност или вина
Жените страдащи от биполярен синдром имат повече пристъпи на депресия, отколкото на мания.Но като цяло заболяването е еднакво разпространено сред мъжете и жените. При някои хора, засегнати от заболяването са по-чести манийните периоди, а при други – депресивните.
Някои психолози разграничават още два типа емоционални състояния, които съпровождат заболяването.
Хипомания
В тази фаза хората усещат себе си като всемогъщи и са със съзнанието,че могат да вършат много неща едновременно. Хипоманията е различна от манията. Тя не засяга обичайната дейност и отношения с хората по начин, по който го прави манията. По време на този период при някои хора се наблюдава повишена творческа дейност и хиперсексуалност. Хипоманията понякога минава незабележимо и остава невидима за околните.
Смесено настроение
Това състояние се наблюдава, когато в един ден имаме на лице различни бързо сменящи се настроения. Симптомите на мания и депресия възникват почти едновременно. Например възбуда, тревожност, агресивност, обърканост, умора, импулсивност, безсъние, паника, параноя, прескачащи мисли.
Какви са причините за депресията?
Няма една или две причини за депресията. Състоянието на депресия може да се предизвика от различни психологични, биологични или външни фактори. Според проучвания последните събития от живота и междуличностните отношения на хората допринасят за вероятността от появата на симптоми на биполярно афективно разтройство. Депресията може да бъде следствие отзагубата на важен човек или ценно нещо. Загуба на родител в ранна детска възраст, неадекватна родителска грижа, развод, загуба на работа са фактори, които могат да предизвикат психическо разтройство. Трябва да се отбележи, че депресивното състояние не се предизвиква от слабост на характера, мързеливост или липса на воля, а много често то възниква спонтанно. Стресът и невъзможността за адаптация към новостите в живота на човек са основни причини за появата на депресия.
Установена е генетична връзка по отношение на появата на биполярно разтройство. Не всеки обаче, който има генетична предразположеност, развива депресия. Според изследвания на д-р Маркус Изинг от Института по психиатрия в Мюнхен, рискът за децата на двама заболели родители също да се разболеят от депресия е два пъти по-голям в сравнение с този при децата на здрави родители.
беше прекрасен Джийвс,незабравим..пожелавм му още години живот,а ако продължава с депресията - да дойде в БГ ,да се огледа в абсурдите на нашия живот и...дай Боже,да се излекува !
От край време съм скептична, да не кажа критична, спрямо лекарствата против депресия, но две мои приятелки именно с помощта на лекарства се оправиха. Едната пи около 6 месеца, като получи подобрение още преди края на втория. Но мисля, че случи и на лекар, след много лутания. Другата доста по-дълго, даже продължава да ги пие и състоянието й, поне привидно е направо задоволително. Но нито една от тях не ползва активно психотерапия, което е много важен залог за преодоляване на най-проблемното състояние.
Иначе ето това ми е сред любимите скечове на тия уникални таланти:
Всъщност Стивън Фрай не е просто комик, а журналист, актьор, интелектуалец. Преди няколко дни, развълнувана от преживяването "Залезът на боговете", се зарових в Youtube и открих негов едночасов документален филм за Вагнер. Филмът беше направен с ентусиазма на любителя, с остроумие, с интелект, с вкус. Оказа се, че той е евреин и естествено спомена за антисемитизма на младия Вагнер, за Хитлер и т.н, но отново с вкус и сдържаност.
Искрено съжалявам за този човек, дано има късмет да се справи.
У нас тези състояния не си личаха толкова , защото хората живееха в група, семейство, съседи, ракии, белоти, мохабети по пейки и седянки и хората не мислеха за тези неща и т.н.
На запад самотата е епидемична, затова и много хора са депресирани, за съжаление и у нас става така. Също все повече хора разбират че имането на пари и неща не те прави по щастлив, в което са вярвали навремето...
Депресията, в смисъла, който ние използваме за падане духом, за изживяване на стрес или мъка, е по- различна от психическото заболяване маниакална депресия. Много хора не правят разликата и смятат, че избавлението е споделяне с приятели и спорт, секс, спа, ново хоби, почивка на остров...и т.н. Обаче маниакалната депресия не се лекува, а се контролира с лекарства, психотерапия и лежане психиатрия /най- пресният случай на известна особа е Катрин Зита/.
Да ти кажа честно, след 10ти чух за пръв път за тази болест, и разбрах че е толкова популярна, не знам у нас може просто хората с такава депресия да са се самоубивали успешно и вместо маниакални депресанти да са били зачислявани просто като самоубиици.
Фрай е страхотен интелектуалец и много приятен и толерантен човек. Достатъчно е човек да му гледа поне едно интервю за да го хареса. Документалния му филм за Вагнер е страхотен. Показва много елегантно как един човек може да бъде едновременно интелектуален пигмей и в същото време велик творец.
Но не затова е новината. Става въпрос за депресия, което е страхотно заболяване. Аз имах епизоди на клинична депресия преди години. За щастие веднага ми поставиха диагноза и се лекувах с лекарства и сесии с шринк. Отне ме повче от една година но слава Богу всичко е ОК. Сега рядко взимам по някой Занакс когато усетя симптоми. Мозъка е страшно нещо. Никога не съм изпитвал такава непоносима физическа болка, както когато съм бил в депресия. В България за съжаление тази болест почти не се диагностицира. лекарите са абсолютно неподготвени за нея. Хората използват думата депресия погрешно за да опишат състояние в което не са на кеф или са тъжни и загрижени. По реакцията на по-простите форумци може да се разбере това. Абе дай им мотиката е често срещан "лек". Тъжна работа. Както винаги липсата на образование и култура унищожава всичко. За тези интелектуални гиганти ще поясня че да кажеш на някой с депресия да се стегне е все едно да кажеш на диабетик да се стегне или на болен от рак. Тове е химически дисбаланс в мозъка и няма нищо общо със стягане или лигавене.
Една интересна информация - близо 70% от хората които печелят лотарията изпадат в дълбока депресия до една година след това. много често депресията се отключва от силен стрес или емоция и няма значение дали емоцията е положителна или отрицателна. Ама това е за по-напредналите форумци. Селянката и нейната компания ще ми обяснят сега колко е кофти в Америка и как всички се самоубиват и стрелят по улиците. За тях депресията е буржоазна измислица.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
Боби Колев
Рейтинг: 1580 НеутралноЧетейки статията не мога да не избегна идеята, че вероятно ние всички имаме маниакална депресия.
http://www.bbc.com/news/magazine-37612083Просто за някои пишат по вестниците.
lady_garga
Рейтинг: 458 Разстроено
Just ride.kwadrat
Рейтинг: 402 Неутрално... бе писал някой нещо за това
че клоунът винаги е тъжен
макар че не на всеки този свят
безценното предимство е донесъл
изкуството да бъде вечно млад
и през сълзи дори
да бъде весел
..
клоунът, сега е той съвсем, съвсем обикновен
до утре вечер в другия спектакъл
Мислех че тази депресия се контролира с медикаменти.
Описана е чудесно от 1во лице от Сидни Шелдън
http://www.vbox7.com/play:84a74fb2e3
Рейтинг: 683 Неутралноантидепресантите на никой не прощават.
cup_of_tea
Рейтинг: 627 Неутрално[quote#3:"kwadrat"]... бе писал някой нещо за това
че клоунът винаги е тъжен
макар че не на всеки този свят
безценното предимство е донесъл
изкуството да бъде вечно млад
и през сълзи дори
да бъде весел
..
клоунът, сега е той съвсем, съвсем обикновен
до утре вечер в другия спектакъл[/quote]
Тази песен все едно е писана за него.
Какво нещо е животът - да носиш радост и веселие на милиони, а сам да си нещастен и отчаян до такава степен, че да пожелаеш да умреш...
kwadrat
Рейтинг: 402 НеутралноВинаги ще го помня в ролята на Джийвс с Хю Лори в ролята на Бърти. ВЕЛИКА екранизация.
plamenss
Рейтинг: 1562 НеутралноВъв Велика Британия не е никак трудно човек да се депресира
meforpresident
Рейтинг: 458 НеутралноДо коментар [#6] от "kwadrat":
Знаменит дует са двамата. Скечовете им в A Bit of Fry & Laurie също са страхотни!
shug2367
Рейтинг: 8 НеутралноТеатър "Лестер Скуеър" има в центъра на Лондон, за театър "Скуеър" в Лестер не е много сигурно.
kwadrat
Рейтинг: 402 НеутралноДо коментар [#7] от "plamenss":
Пламенчо, това е болест и няма нищо общо с Британия. Сигурен съм, че я има и у нас, обаче никой не се занимава да я диагностицира. Ми обесил се човека, кво да се направи. У нас опитите са успешни. Ако случайно някой е неуспешен, българската здравна система услужливо ви позволява да опитате втори път. Така де, това не се лекува а медикаментите са скъпи
Arya Stark
Рейтинг: 684 НеутралноПрекрасен актьор, дано се пребори успешно с депресията!
"Winter is Coming"parabelum
Рейтинг: 515 НеутралноМного харесвам Стивън Фрай! От сърце му желая още дълъг и щастлив живот!
shug2367
Рейтинг: 8 НеутралноЛестЪр...
plamenss
Рейтинг: 1562 НеутралноДо коментар [#10] от "kwadrat":
Квадратчо, а да знаеш случайно от какво се провокира болестта?- да знаеш случайно, че Британия е на едно от първите места и още и още, ама по-добре да се присмеем първо на някой нали?! Айде със здраве
kwadrat
Рейтинг: 402 НеутралноДо коментар [#14] от "plamenss":
Здраве
Rozali.com »
Здраве »
Здраве »
Заболявания
Маниакална депресия (Биполярно афективно разстройство)
20.01.2010 • 57 коментара • 1/5
Pin It
Хората, боледуващи от биполярно афективно разтройство, познато още под името маниакална депресия, страдат от непрекъснато клатушкане в настроението - от весело и приповдигнато до потиснато и депресивно усещане за света и живота.
Маниакална депресия (Биполярно афективно разстройство)
Маниакалната депресия е често бъркана с други видове депресии, а понякога и с шизофрения, заради сходните симптоми. Това, което различава биполярното разтройство от депресията, е непрекъсната смяна на депресивна с маниакална фаза. Биполярното разтройство е сериозно заболяване на мозъка, при което хората възприемат нормални идеи като нещо изключително. Има различни начини да бъде контролирана. Заболяването може да се овладее до ниво, при което не се наблюдават такива резки промени в емоционалната нагласа и страдащият е балансиран и устойчив на различните отключващи механизми.
При биполярното афективно разтройство се наблюдава натрупване на бром в организма, като този процес блокира възможностите на черния дроб за самоочистване. Учените са доказали, че при маниакална депресия има нарушена функция на предаване на сигнали между мозъчните клетки. Хормоналният баланс в организма също е важен за изострянето и развитието на болестта и това прави маникалната депресия пряко свързана с ендокринната система. С други думи – маниакалната депресия е резултат не само от психическото състояние на човек, но и от физическите предпоставки за развитието й.
В миналото тази форма на депресия е окачествявана като заболяване на известни хора - артисти и музиканти. Сега обаче се смята, че има много обикновени хора, които страдат от биполярно разтройство. Възможно е, един екстремен период на маниакална депресия да доведе дори и до самоубийство. В началото на заболяването пациентите се чувстват добре и успяват да овладеят пристъпите. Постепенно обаче, те започват да губят контрол над себе си. Много хора с маниакална депресия изпитват и психоза с типични симптоми като халюцинации и заблуди.
Кога се появява маниакалната депресия?
Има редки случаи на маниакална депресия, в които тя се появява още в ранна детска възраст. Най-често обаче тя стартира по време на юношеството.Наблюдава се непрекъсната и бърза смяна на депресивна с маниакална фаза. Маниакалната фаза се изразява в еуфорично настроение и вярване, че всичко е възможно. При депресивния период пациентът е потиснат угрижен и обзет от безнадеждност.
Симптоми на маниакален период:
Чувство на еуфория, величие, приповдигнато настроението
Прилив на енергия и голяма активност
Бъбривост, говорене с лекота и грандиозни идеи. Преплитащи се мисли, бързо сменяне на една тема с друга.
Нужда от малко сън
Липса на концентрация и добра преценка
Грандомания и фалшива вяра в собствените си възможности
Агресия и гняв, провокативно и натрапчиво поведения. Хората, които са в в период на мания, могат да вършат доста рискови неща.
Повишаване на целите - ориентиран към социалния живот, повишаване на сексуалния интерес, прекомерно движение
Симптоми на депресивен период:
Трудна концентраМаниакална депресия (Биполярно афективно разстройство)ция затруднено запомняне
Трудно вземане на решения
Тъга, меланхолия, чувство за празнота, обезвереност. Възможно е те да отказват дори да стават от леглото.
Прогресивна загуба на интерес към каквото и да било в ежедневието. Те не желаят да вършат нищо, защото това не им носи радост.
Липса на енергия и чувство на умора
Лесно и безпричинно плачене
Проблеми със съня, особено рано сутрин
Загуба или наддаване на тегло
Усещане за безполезност или вина
Жените страдащи от биполярен синдром имат повече пристъпи на депресия, отколкото на мания.Но като цяло заболяването е еднакво разпространено сред мъжете и жените. При някои хора, засегнати от заболяването са по-чести манийните периоди, а при други – депресивните.
Някои психолози разграничават още два типа емоционални състояния, които съпровождат заболяването.
Хипомания
В тази фаза хората усещат себе си като всемогъщи и са със съзнанието,че могат да вършат много неща едновременно. Хипоманията е различна от манията. Тя не засяга обичайната дейност и отношения с хората по начин, по който го прави манията. По време на този период при някои хора се наблюдава повишена творческа дейност и хиперсексуалност. Хипоманията понякога минава незабележимо и остава невидима за околните.
Смесено настроение
Това състояние се наблюдава, когато в един ден имаме на лице различни бързо сменящи се настроения. Симптомите на мания и депресия възникват почти едновременно. Например възбуда, тревожност, агресивност, обърканост, умора, импулсивност, безсъние, паника, параноя, прескачащи мисли.
Какви са причините за депресията?
Няма една или две причини за депресията. Състоянието на депресия може да се предизвика от различни психологични, биологични или външни фактори. Според проучвания последните събития от живота и междуличностните отношения на хората допринасят за вероятността от появата на симптоми на биполярно афективно разтройство. Депресията може да бъде следствие отзагубата на важен човек или ценно нещо. Загуба на родител в ранна детска възраст, неадекватна родителска грижа, развод, загуба на работа са фактори, които могат да предизвикат психическо разтройство. Трябва да се отбележи, че депресивното състояние не се предизвиква от слабост на характера, мързеливост или липса на воля, а много често то възниква спонтанно. Стресът и невъзможността за адаптация към новостите в живота на човек са основни причини за появата на депресия.
Установена е генетична връзка по отношение на появата на биполярно разтройство. Не всеки обаче, който има генетична предразположеност, развива депресия. Според изследвания на д-р Маркус Изинг от Института по психиатрия в Мюнхен, рискът за децата на двама заболели родители също да се разболеят от депресия е два пъти по-голям в сравнение с този при децата на здрави родители.
херувим
Рейтинг: 1014 ЛюбопитноА щом прави толкова неуспешни опити, не навежда ли на мисълта да е поредния му номер?
heruvimVv
Рейтинг: 1416 ЛюбопитноНа запад да си смучеш розови бонбони е като да си взимаш аспиринец ежедневно.
Дайте им по една мотика и ги пратете да копат пък да видим дали ще се растройват биполярно.
meforpresident
Рейтинг: 458 НеутралноДо коментар [#17] от "bgpainter":
Биполярното разстройство засяга хора от всички слоеве на населението, включително и такива с мотики.
Nina Kercheva
Рейтинг: 515 Неутралнобеше прекрасен Джийвс,незабравим..пожелав м му още години живот,а ако продължава с депресията - да дойде в БГ ,да се огледа в абсурдите на нашия живот и...дай Боже,да се излекува !
Stavrogin
Рейтинг: 796 Неутрално"неуспешен опит за самоубийство" ми звучи твърде неуспешно
Отишло едно джудже при Веско Маринов за автограф и му казало: „Г-н Маринов, пораснах с вашите песни“.Ridiculous Върнете стария сайт!
Рейтинг: 823 ВеселоТези хора наистина знаят за какво иде реч. Който знае английски да гледа и да се радва: http://www.youtube.com/watch?v=IoglB5NRxTo
doneva_a
Рейтинг: 515 НеутралноОт край време съм скептична, да не кажа критична, спрямо лекарствата против депресия, но две мои приятелки именно с помощта на лекарства се оправиха. Едната пи около 6 месеца, като получи подобрение още преди края на втория. Но мисля, че случи и на лекар, след много лутания. Другата доста по-дълго, даже продължава да ги пие и състоянието й, поне привидно е направо задоволително. Но нито една от тях не ползва активно психотерапия, което е много важен залог за преодоляване на най-проблемното състояние.
"Цар Самоил во Скопје за 1,5 милиони евра, а во Софија за 50 000 евра и свети!"Иначе ето това ми е сред любимите скечове на тия уникални таланти:
http://www.youtube.com/watch?v=lDfa9Fz3Qnk
Мондиана
Рейтинг: 1551 НеутралноВсъщност Стивън Фрай не е просто комик, а журналист, актьор, интелектуалец. Преди няколко дни, развълнувана от преживяването "Залезът на боговете", се зарових в Youtube и открих негов едночасов документален филм за Вагнер. Филмът беше направен с ентусиазма на любителя, с остроумие, с интелект, с вкус. Оказа се, че той е евреин и естествено спомена за антисемитизма на младия Вагнер, за Хитлер и т.н, но отново с вкус и сдържаност.
Искрено съжалявам за този човек, дано има късмет да се справи.
don balon Otnovo cenzuriran ot Sorosidnata Media
Рейтинг: 458 НеутралноУ нас тези състояния не си личаха толкова , защото хората живееха в група, семейство, съседи, ракии, белоти, мохабети по пейки и седянки и хората не мислеха за тези неща и т.н.
http://www.facebook.com/group.php?gid=2211217648На запад самотата е епидемична, затова и много хора са депресирани, за съжаление и у нас става така. Също все повече хора разбират че имането на пари и неща не те прави по щастлив, в което са вярвали навремето...
pentuer
Рейтинг: 684 НеутралноАко имаше семейство и деца щеше да му е по-лесно да се справя с болестта....
Бояджиева
Рейтинг: 346 НеутралноДо коментар [#24] от "don balon":
Депресията, в смисъла, който ние използваме за падане духом, за изживяване на стрес или мъка, е по- различна от психическото заболяване маниакална депресия. Много хора не правят разликата и смятат, че избавлението е споделяне с приятели и спорт, секс, спа, ново хоби, почивка на остров...и т.н. Обаче маниакалната депресия не се лекува, а се контролира с лекарства, психотерапия и лежане психиатрия /най- пресният случай на известна особа е Катрин Зита/.
don balon Otnovo cenzuriran ot Sorosidnata Media
Рейтинг: 458 НеутралноДо коментар [#26] от "Биби Бояджиева":
http://www.facebook.com/group.php?gid=2211217648Да ти кажа честно, след 10ти чух за пръв път за тази болест, и разбрах че е толкова популярна, не знам у нас може просто хората с такава депресия да са се самоубивали успешно и вместо маниакални депресанти да са били зачислявани просто като самоубиици.
Бояджиева
Рейтинг: 346 НеутралноДо коментар [#27] от "don balon":
Обикновено са лежали в психиатрия и семействата са криели от околните. При всички случаи не се е говорело за психичните заболявания.
korynd
Рейтинг: 233 Неутралноhttps://www.youtube.com/watch?v=w1bXy5pSGJE
Pontif
Рейтинг: 3158 НеутралноФрай е страхотен интелектуалец и много приятен и толерантен човек. Достатъчно е човек да му гледа поне едно интервю за да го хареса. Документалния му филм за Вагнер е страхотен. Показва много елегантно как един човек може да бъде едновременно интелектуален пигмей и в същото време велик творец.
California Über AllesНо не затова е новината. Става въпрос за депресия, което е страхотно заболяване. Аз имах епизоди на клинична депресия преди години. За щастие веднага ми поставиха диагноза и се лекувах с лекарства и сесии с шринк. Отне ме повче от една година но слава Богу всичко е ОК. Сега рядко взимам по някой Занакс когато усетя симптоми. Мозъка е страшно нещо. Никога не съм изпитвал такава непоносима физическа болка, както когато съм бил в депресия. В България за съжаление тази болест почти не се диагностицира. лекарите са абсолютно неподготвени за нея. Хората използват думата депресия погрешно за да опишат състояние в което не са на кеф или са тъжни и загрижени. По реакцията на по-простите форумци може да се разбере това. Абе дай им мотиката е често срещан "лек". Тъжна работа. Както винаги липсата на образование и култура унищожава всичко. За тези интелектуални гиганти ще поясня че да кажеш на някой с депресия да се стегне е все едно да кажеш на диабетик да се стегне или на болен от рак. Тове е химически дисбаланс в мозъка и няма нищо общо със стягане или лигавене.
Една интересна информация - близо 70% от хората които печелят лотарията изпадат в дълбока депресия до една година след това. много често депресията се отключва от силен стрес или емоция и няма значение дали емоцията е положителна или отрицателна. Ама това е за по-напредналите форумци. Селянката и нейната компания ще ми обяснят сега колко е кофти в Америка и как всички се самоубиват и стрелят по улиците. За тях депресията е буржоазна измислица.