
© http://www.facebook.com/davidbowie
Дейвид Боуи през 1972 г., когато преобръща представите за това как трябва да изглежда един рок изпълнител.
Дейвид Боуи, който се превърна в една от най-коментираните личности за 2013 г. с неочакваното си завръщане към музиката, е обявен за най-добре облечения британец за всички времена в класацията на Би Би Си. Зад него в гласуването остават Бо Брюмел, откривателят на съвременния костюм, кралица Елизабет I, графиня Джорджана Кавендиш и крал Хенри III.
Изпълнителят е бил номиниран за участието в анкетата от модния дизайнер Уейн Хемингуей, който разказва, че животът му и отношението му към музиката и модата радикално са се променили, когато той е гледал Боуи на живо през 1973 г. Кариерата на певеца, композитор и актьор често е разглеждана детайлно и в контекста на имиджа му, променящ се радикално през годините и донесъл му прозвището Хамелеона на рокендрола.
Костюмите от турнетата му пък се превърнаха изложбата David Bowie Is в Лондон в безпрецедентен успех – експозицията, в момента гостуваща в Торонто, беше посетена от над 300 хиляди души. До 2016 г. се очаква тя да премине през Копенхаген, Сао Пауло, Чикаго, Париж, Грьонинген. "Той е креативен гений, който разбира много добре изкуството и дизайна, който просто изглежда готино и вдъхновяващо и така успява да разруши нормите. А всички тези неща винаги движат човечеството напред", казва Хемингуей, чиято кариера включва 21 поредни участия на Седмицата на модата в Лондон.

© Associated Press
Дейвид Боуи през 1993 г.
През пролетта 66-годишният Дейвид Боуи, силно странящ от медийни изяви през последните десет години, издаде записвания тайно в продължение на две години нов албум The Next Day. С минимална промоция, без концертни изяви и без интервюта от създателя си, новият проект оглави класациите на 20 държави, а на 4 ноември ще излезе в специално издание с пет нови песни.
Ганий
Рейтинг: 676 НеутралноБрав! Браво!!!
Разтурям колоквиума!Трябва да сме в крак с това как се обличат идолите в господарските държави!
zigi
Рейтинг: 165 ВеселоВеднага си личи! ОТ първата снимка!
nv
Рейтинг: 1292 ВеселоДо коментар [#1] от "Ганий":
Автентичните десни cinik и niksan1 ще гласуват за Мая Манолова на балотажа.На тебе винаги ти остава изборът да се обличаш с ватенка като др. Ленин
Nach
Рейтинг: 573 Неутрално[quote#2:"star777"]Веднага си личи! ОТ първата снимка! [/quote]
Това ми беше и на мен първата мисъл
ivailosavoff
Рейтинг: 469 НеутралноНе знам дали е най добре облечения, но музиката я разбира много! Гении!
Øϰϰå Çҩßё
Рейтинг: 626 Неутралнобританците винаги са имали мн странен вкус. не бих се подвела по класациите им за обличане, храна, тур. дестинации.
иронията е моята първа, втора и трета природа, аронията няма нищо общосамо музиката им става, но пак не всичката
the_fat
Рейтинг: 426 НеутралноРазбира се
След като е най богатият музикант(по богат и от сър Елтън Джон и ПолМакКартни взети заедно ),един от най богатите англичани ( мулти милиардер) е редно и да е най елегантният....
А не като наще бг- богаташи.. а и тъпи като гъзове ...
Нефертити
Рейтинг: 1627 НеутралноДо коментар [#6] от "Øϰϰå Çҩßё":
Предразсъдъците са за ограничените.+
Aнгел Варна
Рейтинг: 479 Неутралносупер си е!
ivailosavoff
Рейтинг: 469 Неутрално[quote#7:"the_fat"]След като е най богатият музикант(по богат и от сър Елтън Джон и ПолМакКартни взети заедно ),[/quote]
Пратете линк, ако обичате откъде тази информация, че е по богат от Макартни!!!
Аз лично силно се съмнявам...!
Васик
Рейтинг: 585 НеутралноКики Дий е най-добре облеченият британец.
Geoimg
Рейтинг: 701 ЛюбопитноЧелната снимка на клоун от цирк ли е!?
*Лауреат на Нобелова награда! ГРАЖДАНИН! БЕЗПАРТИЕН!!!Lenny
Рейтинг: 217 НеутралноТия британци имат много изкривени представи за естетика в обличането.