В стъклен куб насред пустинята - лукс като в сериал

La Casa del Desierto

© guardianglass.com

La Casa del Desierto



За почитателите на научнофантастичния сериал "Черноto огледало" (Black Mirror) появата на неговия нов пети сезон пo Netfliх предизвика не само нови теми за размисъл, високо кръвно налягане и радостта от появата на поп звездата Майли Сайръс в един от епизодите. Изненадващо от него се роди и нова хитова дестинация за пътешествениците, които обичат да експериментират - стъклен куб насред пустинята.


Във втория епизод на поредицата зрителите се срещат с измисления герой Били Бауър, изпълнителен директор на платформа за социални медии на име Smithereen, която много наподобява "Фейсбук" и "Туитър", но преминава през срив и съответно нещо като криза. Бордът на директорите на компанията обаче не успяват да се свържат с него, тъй като точно в този момент той се е отдал на 10-дневна мълчалива медитация в Юта. Все пак го проследяват и успяват да го открият в спиращ дъха стъклен дом, заобиколен от пейзажите на пустинята.


Мястото изглежда като перфектен план за бягство от света и всички, свързани с него устройства, ако не завинаги, то поне за няколко дни.




Този стъклен "оазиз" насред пустинята действително съществува, но не в Юта, а в близост до испанския град Гранада. Дори и да не гледате сериала, мястото си заслужава за почивка в истинския смисъл на думата.


Официалното му име е La Casa del Desierto (Къщата на пустинята). Построена е от компания Guardian Glass, за да да демонстрира силата на стъклото, което те произвеждат. Според фирмата продуктите им успяват да неутрализират климатичните влияния на времето и могат да устоят на всичко, включително на горещия и сух климат на пустинята Гуадалахара.


За онези, които търсят просто място за отмора и комфорт, къщата разполага с площ от 215 кв.м., които включват спалня, баня и всекидневна.


Ако пък съвсем не можете да се изключите от реалността на телефона, компютъра или таблета, те пак може да ви се притекат на помощ и да утолят абстиненцията ви, след като ги заредите с електричеството, което в куба се произвежда изцяло от слънчеви панели.


За гостите, които няма да издържат не само без устройства, но и без цивилизация около себе си, от компанията успокояват, че най-близкото населено място - селото Гарафе - се намира на 15 минути.


Кубът може да се наема за максимум две нощувки от максимум двама души. Цената за единичен престой е 150 евро.


Резервации могат да се правят от сайта на производителя лесно, бързо и удобно. Само не забравяйте да оставите част от виртуалния си социален живот върху стъкления екран и да се насладите пълноценно на горещините, гледайки ги защитени зад стените на стъкления куб.

Ключови думи към статията:

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK