Тц, Г. Г. пише адски тежки книги, мерси. Рекламират го много, издават го, но не вярвам да го четат толкова. Плюс това темата за социализма вече омръзна.
Тц, Г. Г. пише адски тежки книги, мерси. Рекламират го много, издават го, но не вярвам да го четат толкова. Плюс това темата за социализма вече омръзна.
Ха-ха, форумният идиот мисли, че на Господинов книгите са тежки!Е, да - не са като на Сиромахов - леки и като за теб - прости и безсмислени. Интересно как и темата за социализма е омръзнала, след като Физика на тъгата е преведена на 19 езика? Това е пореден успех, както на Господинов, така и на Ушев!
Типичен български гьонсуратлък. Без да се гледа филма, отричането започва. Няма тема социализъм. Филмът е много силен и въздействащ ,история на живота на много от нас, имиграцията и връзката с родителите. Но ето това ,което демонстрирате, е типичен комунистически нихилизъм, отвратително отхвърляне, оплюване и омаловажаване на успяли извън България наши таланти. Важни са местните веждирашидовци награждавани по мулташки и партиен принцип.
Стига глупости. Купих си три книги на Г.Г. преди време, едната беше точно този "бестселър". Така и не я дочетох, страшно тежка книга. Другите дори не можах да ги подкарам. 50-ина лева загуба, нищо. Жив и здрав е да е.
Толкова са и книги, че по тях да се правят комикси и анимацийки. По някой голям автор да са правили комикси или анимацийки? Освен Вазов, разбира се, във френския Юманите.
ма вие тук сте се събрали комсомолец до комсомолеца без значение от кой лагер ве. просто ся бкп не са на власт и ти скимтиш, тва е. спокойно като дойдат ше те направят шефче, гаранция. е така, по заслуги
Теодор Ушев е много, много талантлив, спор няма. И успешен творец, при това - на запад. Само се питам защо така го влекат мрачните краски и депресиращото съдържание... няма ли капка източник на светлина, "физика на радостта", нещо позитивно... Особено при положение, че живее в един материално уреден свят, позволяващ му да се издигне над битовизмите и простотията (които нас тук често ни задушават). Просто лично усещане. Осъзнавам, че е артистично, авангардно, дълбоко, но не изпитвам нужда от още мрак, тъга и депресия. Сори.
До коментар [#7] от "smarf":Стига глупости. Купих си три книги на Г.Г. преди време, едната беше точно този "бестселър". Така и не я дочетох, страшно тежка книга. Другите дори не можах да ги подкарам. 50-ина лева загуба, нищо. Жив и здрав е да е.
Кавфевии, ти четеш единствено опорките от флашката си. Недей да замърсяваш под тая прекалено "тежка" за теб тема, ами отиди под някоя друга, дето можеш да си славиш Вожда, Гешев, Цацаров и почетния патриот на воля.
БЕЗполезен идиот
Тц, Г. Г. пише адски тежки книги, мерси. Рекламират го много, издават го, но не вярвам да го четат толкова. Плюс това темата за социализма вече омръзна.
То четенето не е като троленето и клатенето на крака в рабтоно време на издръжка на данъкоплатците. За това едни сме умнокрасиви, а други са само красиви 💡
No Pain No Gain
Гледах филма на премиерата в България, въздействащ,, страшно интересна техника. Заслужава да бъде номиниран, дано! Разбира се, това е друго произведение, няма как да бъде "илюстрирана" литературата на Георги Господинов. Затова и филмът разказва нещо от личната история на Тео Ушев. Радвам се не само на успеха на двама големи български творци, но и че навън ще чуят нещичко за смазването на България под тежкия и смрадлив руски ботуш - разказ, който непрекъснато е замитан, защото на Запад досега се наместваха и надигаха гласове децата и внуците на партийната номенклатура, които разказват захаросани истории за соца.
Теодор Ушев е много, много талантлив, спор няма. И успешен творец, при това - на запад. Само се питам защо така го влекат мрачните краски и депресиращото съдържание... няма ли капка източник на светлина, "физика на радостта", нещо позитивно... Особено при положение, че живее в един материално уреден свят, позволяващ му да се издигне над битовизмите и простотията (които нас тук често ни задушават). Просто лично усещане. Осъзнавам, че е артистично, авангардно, дълбоко, но не изпитвам нужда от още мрак, тъга и депресия. Сори.
каква смятате е причината всички герои в романите на може би най-добрият съвременен автор Мишел Уелбек да са все хора без никакви материални проблеми... всеки един от тях продукт на една цивилизация във фазата на финалната агония. Парите ,материалното са уви безсилни срещу изначàлната тъга ,депресията,космиèската самота които Западната цивилизация и начин на живот така неуморно продължават да произвеждат.Единствено артистът Джед Мартин се спасява благодарение на щитът ,които дава изкуството срещу чувството за тотално безмислие на автомизираният до краен предел западен човек.Уви единици имат този щит.
Липсата на материални проблеми идва да покаже, че вкопчването в парите, вещите, консуматроството и като цяло материализма не водят до щастие, както мнозинството хора у нас си мислят, че едиснтвения им проблем са липсата на достатъчно добър стандарт. Самия Уелбек е комплексиран и депресивен човек и съответно произведенията показват света пречупен през неговата собствена призма. Това по никакъв начин не прави света/цивилизацията агонизираща или упадачна, а поставя въпроса как да се справим с бича на нашето време - депресията, от която страдат около половината човешки същства (включително и от тук четящите и пишещите). Депресия, която в големия си процент остава недеагностицирана и неразбрана, има милиони хора които не предполагат и не вярват, че е възможно друго състояние на духа. А причините за депресията са комплексни, препоръчвам книгите на Ювал Харари, като добър анализ на съвременната човешка цивилизация през последните 15 000 години, решенията които сме взимали и цената, която сме платили за тях. Всичко това се натрупва, въпреки, че много хора смятат, че могат да забравят или игнорират определени мисли/желания/чувства, в крайна сметка се натрупва огромен емоционален товар, който увеличава депресията. Осмислянето на проблема и справянето с него са достойни за нобелова награда. Пожелавам успех, на всеки захванал се с решаването му.
Оскарите така работят. Веднъж стигнеш ли номинации, получаваш сериозна видимост като резултат. Сериозна видимост на това, което правиш. Тоест, беше 99% сигурно, че ще има отново къса листа за Тео. Дано успее и за номинация отново.
Историята на Георги е силна, регионална и национална, като случване, но много универсална като послание. Затова и книгата има преводи а и награди навън. Което определено значи, че засяга универсални теми и ги третира по интересен начин.
Вътрешното възприемане в страната е друга история. На Георги имам предвид. И си има причини за това. Но тук ще стане дълго и нямам време днес въобще за дълго писане, но това не е само български феномен. Бих казал, източно и централно европейски проблем е това.
По тези места не се харесва отрицателното писане на книги/ разказване на истории/правене на филми за родината. Или ако не отрицателно, то поне неположително.
Трябва да мине време и това ще отслабне в голяма степен. но засега е все още така.
Част от творбите на Георги не ми допадат, но Физика на тъгата е добра книга. Много добре дори. И не съм гледал анимацията, но и за това ще намеря време.
И последно, Милко Лазаров и неговият филм Ага не попада в късата листа.
Czech Republic, The Painted Bird Estonia, Truth and Justice France, Les Misérables Hungary, Those Who Remained North Macedonia, Honeyland Poland, Corpus Christi Russia, Beanpole Senegal, Atlantics South Korea, Parasite Spain, Pain and Glory
Само два от тези филми по-горе съм гледал. Но трейлърите ги има и лесно могат да се види за какво става въпрос в тях.
И да помогна, за тези, които нямат време, обединяващата нишка между всички тези филми (с изключение може би на The Painted Bird) е, че всички филми разглеждат някаква национална история. Тоест това не са филми, които показват или разработват добре някаква тематика. Това всички го имат. Но тези филми Дълбаят дълбоко в болката, тъгата, семейството, войната, взаимоотношенията...
Обединяващото е, че всички тези филми разказват някаква история на страната, от която страна идват кандидатите.
Историята може да е малка, или голяма, но е за страната!
И тук е проблемът на българската кандидатура. Ага на Лазаров не е за България. Това е голям филм, сниман минималистично, с големи теми. Но фокусът е необходимо да е България. Иначе няма шанс за номинация за оскарите.
Това трябва да е урок за режисьори и жури в България.
И наистина последно, The Painted Bird е нещо удивително като филм. Направо си е за отделна категория.
чел съм всичките книги на Харари,първата е добра,останалите ,особено третата(20 въпроса и отговоа за 21 век)са малко надценени според мен.Мишел Уелбек е единчЧÒВЕК ,който ВСИчКО Е РАЗБРАЛ,,а на харари му е лесно да дава съвети на европейците(в 3 тата си книга) на сигурно зад 8 метровите стени(5 метра над земята и 3 под)от Израел ,страна въоржена до зъби ,където първо стрелят ,после питат.книгите му са добри за обща култура но дотам а и манипулативните елементи(добре маскирани)не са малко.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
НеКой
Рейтинг: 1150 НеутралноТц, Г. Г. пише адски тежки книги, мерси. Рекламират го много, издават го, но не вярвам да го четат толкова. Плюс това темата за социализма вече омръзна.
penetrating
Рейтинг: 8910 НеутралноНадявам се да успее този път! Сляпата Вайша също го заслужаваше.
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David Hilbertvaltoro
Рейтинг: 967 НеутралноПоздравления, този път дано има по голям шанс !!!
vhv
Рейтинг: 458 НеутралноУспех!
(Председателя на комисията по култура, като изтрезнее, дали ще се из.ка.)
chepokalipsis
Рейтинг: 237 НеутралноЕстествено, трябва да извади "пяндурника"!
Капабланка
Рейтинг: 407 НеутралноХа-ха, форумният идиот мисли, че на Господинов книгите са тежки!Е, да - не са като на Сиромахов - леки и като за теб - прости и безсмислени.
Интересно как и темата за социализма е омръзнала, след като Физика на тъгата е преведена на 19 езика?
Това е пореден успех, както на Господинов, така и на Ушев!
smarf
Рейтинг: 458 НеутралноДо коментар [#1] от "НеКой":
Типичен български гьонсуратлък. Без да се гледа филма, отричането започва. Няма тема социализъм. Филмът е много силен и въздействащ ,история на живота на много от нас, имиграцията и връзката с родителите. Но ето това ,което демонстрирате, е типичен комунистически нихилизъм, отвратително отхвърляне, оплюване и омаловажаване на успяли извън България наши таланти. Важни са местните веждирашидовци награждавани по мулташки и партиен принцип.
taratanki
Рейтинг: 1255 НеутралноГледах го, много добре направен.
НеКой
Рейтинг: 1150 НеутралноДо коментар [#7] от "smarf":
Стига глупости. Купих си три книги на Г.Г. преди време, едната беше точно този "бестселър". Така и не я дочетох, страшно тежка книга. Другите дори не можах да ги подкарам. 50-ина лева загуба, нищо. Жив и здрав е да е.
Heavy Horses Ltd.
Рейтинг: 461 РазстроеноМда, книгите на Г.Г. очевидно не са за хора с доста олекотен умствен багаж, като НеКои изказали се преди мен.
MP
Рейтинг: 289 НеутралноТолкова са и книги, че по тях да се правят комикси и анимацийки. По някой голям автор да са правили комикси или анимацийки? Освен Вазов, разбира се, във френския Юманите.
НеКой
Рейтинг: 1150 НеутралноДо коментар [#10] от "Heavy Horses Ltd.":
За вас може, вие тук рекламирате само, ако книгите са антикомунистически.
Други тематики не ви вълнуват.
Явно сте много извисени...
миро родозов
Рейтинг: 360 НеутралноДо коментар [#12] от "НеКой":
ма вие тук сте се събрали комсомолец до комсомолеца без значение от кой лагер ве. просто ся бкп не са на власт и ти скимтиш, тва е. спокойно като дойдат ше те направят шефче, гаранция. е така, по заслуги
Milko Stoyanov
Рейтинг: 522 РазстроеноТеодор Ушев е много, много талантлив, спор няма. И успешен творец, при това - на запад. Само се питам защо така го влекат мрачните краски и депресиращото съдържание... няма ли капка източник на светлина, "физика на радостта", нещо позитивно... Особено при положение, че живее в един материално уреден свят, позволяващ му да се издигне над битовизмите и простотията (които нас тук често ни задушават).
Просто лично усещане. Осъзнавам, че е артистично, авангардно, дълбоко, но не изпитвам нужда от още мрак, тъга и депресия. Сори.
virtual brain
Рейтинг: 972 НеутралноКавфевии, ти четеш единствено опорките от флашката си. Недей да замърсяваш под тая прекалено "тежка" за теб тема, ами отиди под някоя друга, дето можеш да си славиш Вожда, Гешев, Цацаров и почетния патриот на воля. БЕЗполезен идиот
Умен и красив но не умнокрасив
Рейтинг: 775 НеутралноТо четенето не е като троленето и клатенето на крака в рабтоно време на издръжка на данъкоплатците. За това едни сме умнокрасиви, а други са само красиви 💡 No Pain No Gain
spiegel
Рейтинг: 2185 НеутралноГледах филма на премиерата в България, въздействащ,, страшно интересна техника. Заслужава да бъде номиниран, дано! Разбира се, това е друго произведение, няма как да бъде "илюстрирана" литературата на Георги Господинов. Затова и филмът разказва нещо от личната история на Тео Ушев. Радвам се не само на успеха на двама големи български творци, но и че навън ще чуят нещичко за смазването на България под тежкия и смрадлив руски ботуш - разказ, който непрекъснато е замитан, защото на Запад досега се наместваха и надигаха гласове децата и внуците на партийната номенклатура, които разказват захаросани истории за соца.
кака мара
Рейтинг: 571 НеутралноМоже би материално уреденият свят не е достатъчен, за да му е шарено на човек
bnc59488372
Рейтинг: 659 НеутралноДо коментар [#14] от "Milko Stoyanov":
каква смятате е причината всички герои в романите на може би най-добрият съвременен автор Мишел Уелбек да са все хора без никакви материални проблеми...
всеки един от тях продукт на една цивилизация във фазата на финалната агония.
Парите ,материалното са уви безсилни срещу изначàлната тъга ,депресията,космиèската самота които Западната цивилизация и начин на живот така
неуморно продължават да произвеждат.Единствено артистът Джед Мартин се спасява благодарение на щитът ,които дава изкуството срещу чувството за тотално безмислие на автомизираният до краен предел западен човек.Уви единици имат този щит.
Умен и красив но не умнокрасив
Рейтинг: 775 НеутралноДо коментар [#19] от "bnc59488372":
No Pain No GainЛипсата на материални проблеми идва да покаже, че вкопчването в парите, вещите, консуматроството и като цяло материализма не водят до щастие, както мнозинството хора у нас си мислят, че едиснтвения им проблем са липсата на достатъчно добър стандарт. Самия Уелбек е комплексиран и депресивен човек и съответно произведенията показват света пречупен през неговата собствена призма. Това по никакъв начин не прави света/цивилизацията агонизираща или упадачна, а поставя въпроса как да се справим с бича на нашето време - депресията, от която страдат около половината човешки същства (включително и от тук четящите и пишещите). Депресия, която в големия си процент остава недеагностицирана и неразбрана, има милиони хора които не предполагат и не вярват, че е възможно друго състояние на духа. А причините за депресията са комплексни, препоръчвам книгите на Ювал Харари, като добър анализ на съвременната човешка цивилизация през последните 15 000 години, решенията които сме взимали и цената, която сме платили за тях. Всичко това се натрупва, въпреки, че много хора смятат, че могат да забравят или игнорират определени мисли/желания/чувства, в крайна сметка се натрупва огромен емоционален товар, който увеличава депресията. Осмислянето на проблема и справянето с него са достойни за нобелова награда. Пожелавам успех, на всеки захванал се с решаването му.
rwn
Рейтинг: 346 НеутралноБраво на Тео и на Георги!
Оскарите така работят. Веднъж стигнеш ли номинации, получаваш сериозна видимост като резултат. Сериозна видимост на това, което правиш. Тоест, беше 99% сигурно, че ще има отново къса листа за Тео. Дано успее и за номинация отново.
Историята на Георги е силна, регионална и национална, като случване, но много универсална като послание. Затова и книгата има преводи а и награди навън. Което определено значи, че засяга универсални теми и ги третира по интересен начин.
Вътрешното възприемане в страната е друга история. На Георги имам предвид.
И си има причини за това. Но тук ще стане дълго и нямам време днес въобще за дълго писане, но това не е само български феномен. Бих казал, източно и централно европейски проблем е това.
По тези места не се харесва отрицателното писане на книги/ разказване на истории/правене на филми за родината. Или ако не отрицателно, то поне неположително.
Трябва да мине време и това ще отслабне в голяма степен. но засега е все още така.
Част от творбите на Георги не ми допадат, но Физика на тъгата е добра книга. Много добре дори. И не съм гледал анимацията, но и за това ще намеря време.
И последно, Милко Лазаров и неговият филм Ага не попада в късата листа.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_submissions_to_the_92nd_Academy_Awards_for_Best_International_Feature_Film
И аз мисля, че зная защо това е така..
Ето филмите в късата листа.
Czech Republic, The Painted Bird
Estonia, Truth and Justice
France, Les Misérables
Hungary, Those Who Remained
North Macedonia, Honeyland
Poland, Corpus Christi
Russia, Beanpole
Senegal, Atlantics
South Korea, Parasite
Spain, Pain and Glory
Само два от тези филми по-горе съм гледал. Но трейлърите ги има и лесно могат да се види за какво става въпрос в тях.
И да помогна, за тези, които нямат време, обединяващата нишка между всички тези филми (с изключение може би на The Painted Bird) е, че всички филми разглеждат някаква национална история.
Тоест това не са филми, които показват или разработват добре някаква тематика. Това всички го имат. Но тези филми
Дълбаят дълбоко в болката, тъгата, семейството, войната, взаимоотношенията...
Обединяващото е, че всички тези филми разказват някаква история на страната, от която страна идват кандидатите.
Историята може да е малка, или голяма, но е за страната!
И тук е проблемът на българската кандидатура. Ага на Лазаров не е за България. Това е голям филм, сниман минималистично, с големи теми. Но фокусът е необходимо да е България. Иначе няма шанс за номинация за оскарите.
Това трябва да е урок за режисьори и жури в България.
И наистина последно, The Painted Bird е нещо удивително като филм. Направо си е за отделна категория.
https://www.youtube.com/watch?v=cH5YKki0KBs
С огромен интерес очаквам да гледам Beanpole.
Дори трейлърът тук е един мини шедьовър.
https://www.youtube.com/watch?v=73_7Y95snIs
bnc59488372
Рейтинг: 659 НеутралноДо коментар [#20] от "Умнокрасив":
чел съм всичките книги на Харари,първата е добра,останалите ,особено третата(20 въпроса и отговоа за 21 век)са малко надценени според мен.Мишел Уелбек е единчЧÒВЕК ,който ВСИчКО Е РАЗБРАЛ,,а на харари му е лесно да дава съвети на европейците(в 3 тата си книга) на сигурно зад 8 метровите стени(5 метра над земята и 3 под)от Израел ,страна въоржена до зъби ,където първо стрелят ,после питат.книгите му са добри за обща култура но дотам а и манипулативните елементи(добре маскирани)не са малко.
neut
Рейтинг: 515 НеутралноУспех догодина през м. февруари!
In the forest all animals are equal except a few that are more equal than the restУмен и красив но не умнокрасив
Рейтинг: 775 НеутралноДо коментар [#22] от "bnc59488372":
No Pain No GainЯвно имате трудности с разбирането. Трябва да разширите източниците си, като може би започнете с класическа философия.
bnc59488372
Рейтинг: 659 НеутралноДо коментар [#24] от "Умнокрасив":
ОТ Харири(автор за петокласници)отиде на класиèска философиа,ти явно наистина си умнокрасив
Роси
Рейтинг: 8049 НеутралноДа му пожелаем успех.
Умен и красив но не умнокрасив
Рейтинг: 775 НеутралноДо коментар [#25] от "bnc59488372":
No Pain No GainДа, определено същото не може да се каже за теб... Съжалявам