Дженифър Анистън: Цяло едно поколение намира епизодите на "Приятели" за обидни

В продължение на 10 години Анистън се превъплъщаваше в ролята на Рейчъл Грийн в хитовия сериал.

© Reuters

В продължение на 10 години Анистън се превъплъщаваше в ролята на Рейчъл Грийн в хитовия сериал.



Има цяло поколение хора, деца, които сега се връщат към епизодите на "Приятели" и ги намират за обидни." Това каза актрисата Дженифър Анистън на премиерата на новия филм с нейно участие, съобщава "Варайъти".


"Приятели" и до днес е един от най-популярните сериали в света, който се излъчваше от 1994 до 2004 г. В продължение на 10 години Анистън се превъплъщаваше в ролята на Рейчъл Грийн. Макар и да са минали почти 30 години от премиерата, много хора все още се връщат към "Приятели", но чувствителността на зрителите се е променила и според актрисата това много вреди на сериала.


Шестимата от "Приятели" се събраха за още един епизод
Шестимата от "Приятели" се събраха за още един епизод


Според Анистън в днешно време комиците трябва много да внимават и това е трудно за тях, защото красотата на комедията е в това да осмиваш живота и самия себе си. "В миналото можехме да се шегуваме с предразсъдъците на хората, но сега не ни е позволено да правим това", коментира актрисата.




Дженифър Анистън казва, че зрителите днес са много чувствителни и намират голяма част от хумора в "Приятели" за обиден, въпреки че според нея шегите не са били умишлени. "Светът има нужда от хумор. Не може да се взимаме твърде насериозно", казва актрисата.


Фотогалерия: Дженифър Анистън на 50 години
Фотогалерия: Дженифър Анистън на 50 години

През последните години сериалът беше подложен на сериозни критики заради липсата на разнообразие. Създателите Марта Кауфман и Дейвид Крейн бяха обвинявани както за липсата на повече чернокожи актьори в сериала, така и заради това, че шестимата главни герои са бели и хетеросексуални. През юли миналата година Кауфман се извини за липсата на цветнокожи в "Приятели" и дари 4 млн. долара на университета "Брандейс" в Бостън за създаване на професорска длъжност в катедрата за изследване на страните от Африка и Азия.

Ключови думи към статията:

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK