Петко Петков подаде оставка като старши треньор на "Берое"

Веднага след като "Берое" завърши 1:1 с "Хебър" старши треньорът на старозагорския тим Петко Петков подаде оставка.

Неговите възпитаници имаха превъзходство над съперниците си от Пазарджик, но рядко създаваше чисти голови положения. Петков е вторият треньор, който напуска отбора си от началото на пролетния дял на първенството.

В 27-та минута гостите изненадващо откриха чрез защитника Мутафов, който бе най-съобразителен в наказателното поле на "Берое". Домакините реагираха като ужилени и само четири минути по-късно успяха да изравнят след гол на Иван Тончев с глава, но до края на мача нямаха шанса да отбележат поне още едно попадение. По този начин старозагорци почти сигурно отпадат в следващия сезон във втората група.

След мача президентът на "Берое" Станислав Танев-Камилата заяви за БТА, че разпуска отбора до сряда, когато ще се вземе решение какво ще се прави в бъдеще.

"Ще се разделим с някои футболисти, които се разхождат само по терена и не играят футбол. Искам да се извиня на старозагорските фенове за слабата игра на отбора. Лично аз поемам вината за станалото, но голяма вина имат и футболистите. Гарантирам, че футбол в Стара Загора ще има и ще продължава да има", заяви Танев.

"Берое" - "Хебър" 1:1 (1:1)

Голмайстори: 0:1 Мутафов /27-та минута/, 1:1 Тончев /31-та минута/

Зрители: 6000

Главен съдия: Момчил Врайков.

Време: топло

Жълти картони: Тодоров, Попчев ("Берое"); Тунчев, Тонов ("Хебър")

Състави:

"Берое": Драгов, Панайотов, Желев, Белчев, Тодоров /60-та минута - Попчев/, Балабанов, Божанков /74-та минута - Тенчо Георгиев/, Георги Георгиев, Тончев, Гълъбов, Божилов.

"Хебър": Василев, Пенчев, Дертилов, Мутафов, Тунчев, Тодоров, Деянов /67-та минута - Минчев/, Маринов /59-та минута - Нончев/, Богданов /76-та минута - Игнатов/, Тонов, Петров