Столичният "Локомотив" заличи два гола пасив за 2:2 в Пазарджик

"Хебър" и "Локомотив" завършиха наравно 2:2 в мач без значение от предпоследния 25-ти кръг във Висшата група на българското футболно първенство.

Домакините от Пазарджик поведоха с 2:0 с попадения на Анатоли Тонов в 31-та и на Мартин Деянов в 58-та минута.

"Червено-черните" обаче успяха да изравнят чрез Дончо Донев и Марчо Дафчев в средата на второто полувреме и по този начин спечелиха първата си точка след домакинското равенство /0:0/ срещу Велбъжд на 13 април.

Отборът на "Локомотив" стоеше доста добре на терена за пръв път, откакто Ангел Колев пое тима. Със завоюваната точка софийските железничари си осигуриха 8-то място в крайното класиране.

"Хебър" пък демонстрира много по-добра игра, отколкото при гостуването си на ЦСКА преди седмица, когато пазарджиклии загубиха с категоричното 2:9. Те се отдалечиха на 4 точки от 12-тия в подреждането "Берое" и вече няма и теоретическа заплаха да играят бараж за оставане във Висшата група.

Среща от 25-тия кръг във Висшата професионална футболна група на българското първенство:

"Хебър" /Пазарджик/ - "Локомотив" /София/ 2:2 /1:0/

Голмайстори: Анатоли Тонов /31-та минута/, Мартин Деянов /58-та минута/; Дончо Донев /60-та минута/, Марчо Дафчев /77-та минута/

Стадион: "Георги Бенковски"

Зрители: 1500

Жълти картони: Анатоли Тонов /32-та минута/, Димитър Мутафов /49-та минута/, Петър Пенчев /76-та минута/, Ивайло Тодоров /76-та минута/ ("Хебър"); Марчо Дафчев /40-та минута/, Румен Христов /43-та минута/ ("Локомотив")

Главен съдия: Костадин Костадинов

Състави:

"Хебър": Васил Василев, Петър Пенчев, Валентин Дъртилов, Димитър Мутафов, Ивайло Тодоров, Александър Тунчев, Мартин Деянов /74-та минута - Николай Минчев/, Светослав Нончев /60-та минута - Мариан Стоилов/, Георги Богданов, Анатоли Тонов, Румен Петров /83-та минута - Йордан Минев/

"Локомотив" (София): Славчо Тошев, Владимир Иванов, Ганчо Евтимов, Венцислав Бонев, Димитър Стефанов, Владимир Йонков, Дончо Донев, Марчо Дафчев, Радослав Иванов /86-та минута - Марио Сантана/, Диян Генчев /41-та минута - Румен Христов, 46-та минута - Илиян Симеонов/, Стефан Учиков