Кирил Георгиев спечели турнира в Сараево с победа срещу Курайца

Гросмайстор Кирил Георгиев спечели големия международен турнир по шахмат в Сараево, който е от 16-та категория на Международната федерация по шахмат /ФИДЕ/.

В последния, 9-ти кръг кръг Кирил Георгиев спечели с белите фигури срещу Боян Курайца /Босна и Херцеговина/ и с 6,5 точки стана едноличен победител в турнира.

Кирил Георгиев е победител в традиционния турнир в Сараево и през 1986 година.

Гросмайстор Веселин Топалов, който също имаше шанс за първото място, в последния кръг завърши реми с черните фигури с гросмайстор Иван Соколов /Босна и Херцеговина/. Така Веселин Топалов с 6 точки се класира на второ място в "Босна-2001".

Гросмайсторите Алексей Дреев /Русия/ и Иля Смирин /Израел/ завършиха реми партията помежду си от последния кръг и така разделиха третото място в крайното класиране с по 5,5 точки.

Сергей Мовсесян /Чехия/ и Зденко Кожул /Босна и Херцеговина/ също ремизираха в последния кръг.