Четири първи места спечелиха лекоатлетките ни

Четири първи и две втори места спечелиха лекоатлетките ни в десетте дисциплини от първия ден на турнира за купата на Европа по лека атлетика в Будапеща. След първия ден българският женски тим заема втора позиция с 61 точки, само на пет от лидера Украйна, и има реални шансове да атакува първото място и влизане в Суперлигата. Първата победа записа Цветелина Кирилова в бягането на 800 метра. В тройния скок Мария Димитрова бе с класа над останалите състезателки и спечели с 14.24 метра. В овчарския скок националната рекордьорка Таня Колева се наложи с 4.20 метра, а щафетата ни 4 по 100 метра в състав Петя Пендарева, Моника Гачевска, Екатерина Машова и Даниела Георгиева също завърши първа. Преди това най-добрата българска спринтьорка Петя Пендарева завърши втора на 100 метра с личен резултат за сезона - 11.43 секунди. Второ място зае и Христина Георгиева в хвърлянето на копие с 58.86 метра.