Отборът на Матиас Замер си осигури участие в групите на Шампионската лига

"Борусия" (Дортмунд) почти си осигури място в групите на европейската лига на шампионите. Тимът на Матиас Замер надигра като гост "Шахтьор" (Донецк) с 2:0. Победата дойде след попадения на Ларс Рикен с глава в 35-та минута и на Сънди Олисех с топовен изстрел от двадесет метра в 73-та минута. Двата гола паднаха след изпълнение на ъглови удари отдясно. При първия гол украинският вратар изби топката в собствената си врата. Второто попадение дойде след заучено положение, при което резервата Марсио Аморозо върна топката на крака на Олисех, който не сгреши.

Домакините пропуснаха веднага след 0:1 да изравнят, като уцелиха страничната греда на стабилния Йенс Леман. Вратарят на "Борусия" спаси много силен удар и в средата на второто полувреме. Трета възможност за гол "Шахтьор" пропиля в допълнителното време, когато след грешка на гостите при разиграване не можа да материализира бърза контраатака.

"Локомотив" (Москва) взе надежден аванс срещу инсбрукския "Тирол". Домакините поведоха още във 2-та минута чрез Лехчето. Макар че австрийците успяха да изравнят в 19-та минута чрез Кирхлер, това не обезкуражи московчани. Измайлов възстанови преднината в 36-та минута за 2:1. Крайното 3:1 оформи Игначевич десет минути преди последния съдийски сигнал.