Двама капитани бележат при първия успех на "Рома"

Капитанът на "Рома" Франческо Тоти донесе първа победа за тима в тазгодишното издание на Шампионската лига. През цялото първо полувреме той и Винченцо Монтела се надпреварваха да създават и пропускат възможности. Фабио Капело беше оставил Батистута на резервната скамейка, може би поради невероятните му пропуски преди седмица срещу "Андерлехт".

Неизползването на чисти позиции е стара слабост на "вълците". Само до почивката Монтела стреля от въздуха неточно, Томази не улучи целта след удар с глава, а Тоти тресна гредата. Нападателят Марко Делвекио също даде своя "принос", шутирайки в аут от непосредствена близост, след като Монтела беше преодолял трима защитници и вратаря Руслан Нигматулин.

"Локомотив" (Москва) дочакаха своя час и в 59-та минута след ъглов удар Милан Обрадович насочи топката с глава в мрежата на домакините за 0:1. Фабио Капело реагира веднага и пусна двама свежи играчи, след като на почивката се появи и "Батигол".

Усилията в атака оставаха безплодни до злощастния автогол, който си отбеляза с глава капитанът на московчани Чугаинов десет минути по-късно след центриране от десния фланг на резервата Джани Гигу. Това беше мощен стимул за "Рома". След още десет минути Гигу изведе Тоти, който вкара за 2:1 с неспасяем удар под гредата.

Гостите едва не изравниха в последната минута след пряк свободен удар, изпълнен от Дмитрий Лосков.

Шампионска лига, група "А", трети кръг:

"Рома" - "Локомотив" (Москва) 2:1 (0:0)

Олимпийски стадион - Рим

Голмайстори: Игор Чугаинов /69-та минута - автогол/, Франческо Тоти /79-та минута/; Милан Обрадович /59-та минута/

Главен съдия: Хартмут Щрампе (Германия)

Жълти картони: Антонио Карлос Заго; Руслан Пименов

Състави:

"Рома": 1. Франческо Антониоли, 19. Валтер Адриан Самуел, 3. Антонио Карлос Заго, 15. Джонатан Зебина, 17. Дамиано Томази /63-та минута - 8. Маркос Асунсао/, 2. Маркуш Еванджелиста Кафу /63-та минута - 25. Джани Гигу/, 5. Франсиско Лима, 32. Венсан Кандела, 24. Марко Делвекио, 9. Виченцо Монтела /46-та минута - 20. Габриел Омар Батистута/, 10. Франческо Тоти (капитан)

"Локомотив" (Москва): 1. Руслан Нигматулин, 3. Юрий Дроздов, 6. Игор Чугаинов (капитан), 4. Якоб Лехшето, 5. Сергей Игнашевич, 18. Милан Обрадович, 10. Дмитрий Лосков, 7. Марат Измаилов, 8. Владимир Маминов, 14. Игор Черевченко, 25. Руслан Пименов /71-та минута - 11. Максим Бузникин/