Московският "Локомотив" прегази "Андерлехт" с 5:1

Резервата Максим Бузникин се разписа два пъти при разгромната победа на "Локомотив" (Москва) с 5:1 под проливния дъжд на стадион "Констант ван ден Сток". Възпитаниците на Юрий Сьомин спечелиха убедително своеобразния финал за място в турнира за Купата на УЕФА.

Само след две минути игра домакините поведоха. Александар Илич беше най-съобразителен, след като Бертран Красон вкара топката в полето пред Руслан Нигматулин. Защитникът отбеляза от малък ъгъл първия гол пред домашна публика в тазгодишната европейска кампания.

След десет минути Марат Измаилов отляво изпълни пряк свободен удар от около 30 метра, като топката заблуди всички и спря в далечния ъгъл на Филип де Вилде за 1:1.

Хаосът в защитата на "Андерлехт" доведе до второ попадение след още четвърт час. Илич не изчисти куриозна топка пред вратата и заместникът на наказания Милан Обрадович - Дмитрий Сенников отблизо покачи на 1:2.

Гостите имаха стабилния Нигматулин на вратата, благодарение на когото запазиха аванса си на почивката. След подновяването на играта "Локомотив" игра леко и с едно докосване. Само за десетина минути домакините получиха още три гола.

В 58-та минута игралият отлично Владимир Маминов изведе Пименов срещу излизащия де Вилде и нападателят провря топката под краката му за 1:3.

След пет минути де Вилде успя да парира изстрел на Пименов, но Бузникин от остър ъгъл намери мрежата за 1:4. В 69-та минута Измаилов намери отново Пименов по дясното крило, а той центрира ниско и Бузникин засече на близката греда за разгромното 1:5.

Катастрофата оставя за "Андерлехт" възможността да победи "Рома" във вторник и да се надява, че момчетата на Юрий Сьомин няма да постигнат поне частичен успех срещу "Реал" (Мадрид). Само при такова стечение на обстоятелствата белгийците отиват в турнира на УЕФА.

Шампионска лига, група "А", пети кръг:

"Андерлехт" - "Локомотив" (Москва) 1:5 (1:2)

Стадион "Констант ван ден Сток" - Андерлехт

Голмайстори: Александар Илич /2-та минута/; Марат Измаилов /13-та минута/, Дмитрий Сенников /28-та минута/, Руслан Пименов /58-та минута/, Максим Бузникин /63-та, 69-та минута/

Главен съдия: Майкъл Томас Маккъри (Шотландия)

Помощници: Стюърт Логън, Джеймс Дън (Шотландия)

Резервен съдия: Дъглас Макдоналд (Шотландия)

Жълти картони: Игор Черевченко /24-та минута/, Якоб Лекшето /25-та минута/

Състави:

"Андерлехт": 1. Филип де Вилде, 2. Александар Илич, 4. Ив Вандерхеге, 5. Глен де Бьок, 7. Тарек ел Саид /46-та минута - 20. Жил де Билде/, 14. Марк Хендрикс, 15. Бесник Хаши, 16. Бертран Красон, 19. Ивица Морнар, 22. Олег Яшчук /52-та минута - 9. Оде Очинабо Томпсън/, 26. Аруна Диндане /64-та минута - 8. Ненад Йестрович/

"Локомотив" (Москва): 1. Руслан Нигматулин, 4. Якоб Лекшето /84-та минута - 2. Генадий Нижегородов/, 5. Сергей Игнашевич, 6. Игор Чугаинов (капитан), 7. Марат Измаилов, 8. Владимир Маминов, 9. Джеймс Чибузор Обиора /55-та минута - 11. Максим Бузникин/, 10. Дмитрий Лосков, 14. Игор Черевченко, 17. Дмитрий Сенников, 25. Руслан Пименов /76-та минута - 3. Юрий Дроздов/