Резервите на "Реал" (Мадрид) губят с 0:2 в Москва

"Локомотив" (Москва) спечели място в третия кръг на турнира за Купата на УЕФА, след като победи резервите на "Реал" (Мадрид) с 2:0 и зае трето място в група "А" на Шампионската лига.

Гостите очевидно мислеха за сблъсъка с "Барселона" в Примера дивизион. Треньорът Висенте дел Боске даде почивка на цели девет титулярни играчи. Защитниците бяха играли заедно само в шест мача на "Сантяго Бернабеу" през този сезон.

Липсата на опит в отбрана доведе до отбелязването на по едно попадение преди и след почивката. Максим Бузникин отбеляза втори гол за отбора си и даде преднина след половин час игра. Игор Черевченко също се разписа след двадесет минути, докато младите бранители на гостите се мъчеха да се приспособят към бързата и комбинативна игра на московчани.

Все пак "белият балет" имаше възможност да поведе в резултата. В 18-та минута Фернандо Мориентес засече центриране на Сантяго Солари отдясно, но Руслан Нигматулин отби топката. Педро Мунитис стреля отново, но топката профуча покрай левия страничен стълб в аут.

"Локомотив" използва шансовете си. Руслан Пименов беше фаулиран на границата на наказателното поле. Капитанът Дмитрий Лосков изпълни удара с левия крак, а Бузникин изпревари Сезар Санчес Домингес и опъна мрежата за 1:0.

Само осем минути по-късно Мунитис изведе Солари, но ударът на 25-годишния футболист премина на сантиметри от далечната греда на Нигматулин.

Вторият гол за домакините стана след късо изпълнение на ъглов удар. Бузникин върна с пета, Марат Измаилов отправи удар към вратата, а Черевченко промени посоката на топката, отбелязвайки първи гол за своя клуб в 127-мия си мач за него. Мадридчани доиграха и останалите 40 минути, без да се опитват да налагат обрат.

Шампионска лига, група "А", шести кръг:

"Локомотив" (Москва) - "Реал" (Мадрид) 2:0 (1:0)

Стадион "Локомотив" - Москва

Голмайстори: Максим Бузникин /30-та минута/, Игор Черевченко /50-та минута/

Главен съдия: Майкъл Райли (Англия)

Помощници: Греъм Аткинс, Дарън Дрисдейл (Англия)

Резервен съдия: Нийл Бари (Англия)

Делегат на УЕФА: Мишел Вотро (Франция)

Жълти картони: Милан Обрадович /26-та минута/; Иван Елгера /39-та минута/

Състави:

"Локомотив" (Москва): 1. Руслан Нигматулин, 4. Якоб Лекшето, 5. Сергей Игнашевич, 6. Игор Чугаинов (капитан) /24-та минута - 18. Милан Обрадович/, 7. Марат Измаилов, 8. Владимир Маминов, 10. Дмитрий Лосков, 11. Максим Бузникин /75-та минута - 9. Джеймс Чибузор Обиора/, 14. Игор Черевченко /78-та минута - 3. Юрий Дроздов/, 17. Дмитрий Сенников, 25. Руслан Пименов

"Реал" (Мадрид): 13. Сезар Санчес, 6. Иван Елгера, 8. Стив Макманаман /61-та минута - 32. Лопес Роча/, 9. Фернандо Мориентес /61-та минута - 35. Рейна Аранда/, 20. Алберт Селадес, 21. Сантяго Ернан Солари, 23. Педро Мунитис, 24. Клод Макелеле /72-та минута - 33. Рубен Гонзалес Роча/, 26. Оскар Микамбрес Паскуал, 30. Раул Браво, 31. Франсиско Павон Барахона

Крайно класиране в група "А":

1. "Реал" (Мадрид)641113:513

2. "Рома"62316:59

3. "Локомотив" (Москва)62139:97

4. "Андерлехт"60334:133

Забележка: отбор, мачове, победи, равенства, загуби, голова разлика, точки

"Реал" и "Рома" продължават в Шампионската лига, а "Локомотив" (Москва) - за Купата на УЕФА.