Симони почна с 6:0 срещу Горубляне

Първият мач на ЦСКА в България под ръководството на именития италиански треньор Луиджи Симони завърши с победа 6:0 срещу аматьорския футболен отбор от столичното предградие Горубляне. Пред 5000 запалянковци на стадион "Българска армия" червеният тим и новият му наставник бяха представени с контролен мач срещу непретенциозния съперник "Вихър" от трета югозападна дивизия. Съвсем логично Симони спечели двубоя срещу горублянския състав, воден от далеч по-неизвестния му колега Иван Малинов. Владимир Манчев откри още в 18-ата минута, а веднага след това след пробив на Христо Янев Асен Букарев покачи на 2:0. В средата на първата част Букарев бе спънат в наказателното поле и Светослав Петров реализира отсъдената дузпа. През второто полувреме Симони пусна в игра ветераните Лечков и Пенев. В 52-та минута именно Лечков изведе от дълбочина Моке, който вкара за 4:0. Любослав Пенев в 70-та и отново Моке в 78-та минута оформиха крайния резултат. Гостите от предградието нямаха нито един удар в очертанията на вратата на ЦСКА.

След края на срещата Луиджи Симони заяви, че е доволен от показаната игра. "Тази среща бе по-скоро като последна тренировка преди първия ни официален мач срещу "Спартак" (Плевен). През първото полувреме отборът стоеше по-добре, успяхме да демонстрираме по-агресивна игра. Трябва да се отбележи фактът, че теренът бе доста тежък. Нямаме проблеми преди началото на първенството всички футболисти се чувстват добре", каза италианецът.

След мача бе представен италианецът Фулвио Пеа, който ще изпълнява функциите на консултант на детско-юношеската школа на ЦСКА. Той е от пет години в професионалния футбол, работил е в школите на "Интер" и "Равена". "Собственикът на ЦСКА ме повика, за да помагам на директора на школата. Надявам се да приложа опита, който съм събрал в италианския футбол", каза Пеа.