Балъков изпревари Стоичков по мачове в националния тим

Капитанът на българския национален отбор Красимир Балъков задмина Христо Стоичков по брой мачове в представителния тим след участието си в сряда вечер в контролата с Хърватия в Риека. Носителят на Златната топка Стоичков има в актива си 83 срещи с екипа на България, а последният мач беше 84-ти за Краси Балъков. Той дебютира за националния тим на 2 ноември 1988 г. в световната квалификация с Дания в Копенхаген, завършила 1:1. Тогава Балъков влиза като смяна именно на Христо Стоичков в 89-ата минута. В тези мачове плеймейкърът е отбелязал общо 14 гола. Първият от тях е на 14 май 1992 г. в мача Финландия - България в Хелзинки (0:3), отново квалификация за световно първенство. Активът от мачове на Красимир Балъков със сигурност ще се увеличи още, тъй като той твърдо заяви, че не смята още да се отказва от националния отбор. Футболистът на "Щутгарт" потвърди, че селекционерът Пламен Марков ще може да разчита на него в предстоящите евроквалификации.

Двама италиански мениджъри наблюдаваха снощи мача на стадион "Кастриди" в Риека. Те бяха доведени от Емил Костадинов, но той не пожела да уточни кои български футболисти попадат в полезрението им.

Младежкият национален тим завърши 0:0 със съотборниците си от Хърватия, а двубоят се игра в Кострила, на 15 километра от Риека. Селекционерът Стоян Коцев направи успешен експеримент за игра в линия, като използва схемата 4-4-2. Той заложи на Узунов (Левски), Башов (Спартак Плевен), Тунчев (Беласица), Тодоров (Спартак Варна), Рангелов (Славия), Генчев (Левски), Георгиев (Славия), Младенов (Херта), Златинов и Вълканов (ЦСКА) и Котев (Видима), а през втората част в игра влязоха Христо Иванов (Спартак Плевен), Стефанов (Локо София), Пенев (Берое), Андриов (Ханза), Венков (Литекс) и Симеонов (Левски). Първата опасност пред хърватската врата бе в 37 минута, но ударът на Младенов от 20 метра бе избит от вратаря на домакините. В 55-ата минута Котев можеше да открие при едно меле, но не намери добре топката, а през втората част Георги Андриов също пропусна. Хърватите имаха общо шест точни удара в нашата врата, но Вихрен Узунов спаси всички и може да бъде определен за играч на мача. Домакините завършиха срещата с човек по-малко, след като капитанът Мирко Бабич (Байер Леверкузен) получи втори жълт картон в началото на второто полувреме. "Доволен съм от зоновото покритие. Подредих така играчите, за да упражним преса в средата на терена. Желанието ми е да се изостри повече атаката. Основното ми притеснение е, че голяма част от футболистите са резерви в клубовете си", каза Стоян Коцев след срещата.