"Арсенал" поведе в група А след 2:0 с "Борусия" (Д)

Шведът Фредрик Люнгберг отбеляза завръщането си в редиците на "Арсенал" след контузия с активна игра и решителен втори гол на старта в Шампионската лига. Лондонският тим срази с 2:0 "Борусия" (Дортмунд) на "Хайбъри" в очаквана с интерес битка между шампионите на Англия и Германия.

Домакините трябваше да изчакат повече от час, преди ветеранът Денис Бергкамп да открие резултата, шутирайки без забавяне от границата на наказателното поле. Топката се отклони от крака на Кристоф Мецелдер и влезе в мрежата на изненадания Йенс Леман.

Люнгберг не беше намирал място в състава на Арсен Венгер от три месеца. Въпреки това шведът имаше изгодни положения да отбележи. Едва четвърт час преди края на мача вратарят Дейвид Сиймън подаде на Силвен Вилтор, който нахлу в полето на гостите, подаде на Тиери Анри. Нападателят изведе на стрелкова позиция съотборника си, като преодоля Леман, за да увенчае скоростната атака на "артилеристите".

Без контузения си диригент Томаш Росицки момчетата на Матиас Замер не затрудниха особено стабилните Сол Кембъл и Мартин Киоун. "Борусия" набра скорост в хода на мача, но попаденията прекършиха устрема на гостите. Анри беше познатата заплаха за бранителите и негов гол беше отменен поради засада.

Германският шампион опита да забави темпото след подновяването на играта, надявайки се на нулево равенство. Само за четвърт час обаче "Арсенал" взе своето и води в групата, преди гостуването си на "ПСВ Айндховен" следващата сряда.

Шампионска лига - група А - първи кръг:

"Арсенал" - "Борусия" (Дортмунд) 2:0 (0:0)

Голмайстори: Денис Бергкамп /62-та минута/, Фредрик Люнгберг /77-та минута/

Стадион "Хайбъри" - Лондон

Главен съдия: Андерс Фриск (Швеция)

Помощници: Кенет Петерсон, Ингемар Ларсон (Швеция)

Резервен съдия: Йонас Ериксон (Швеция)

Жълт картон: Леонардо душ Сантуш Деде /14-та минута/

Състави:

"Арсенал": 1. Дейвид Сиймън, 3. Ашли Коул, 4. Патрик Виейра (капитан), 5. Мартин Киоун, 8. Фредрик Люнгберг /85-та минута - 18. Паскал Сиган/, 10. Денис Бергкамп, 11. Силвен Вилтор /90-та минута - 28. Коло Абиб Туре/, 14. Тиери Анри, 19. Жилберто Силва, 22. Олег Лужни /74-та минута - 12. Лаурен/, 23. Сол Кембъл

"Борусия" (Дортмунд): 1. Йенс Леман, 2. Апаресиду Ферейра Еванилсон, 3. Хуан Рамон Фернандес /72-та минута - 11. Хайко Херлих/, 5. Себастиан Кел, 6. Йорг Хайнрих (капитан), 8. Торстен Фрингс, 9. Ян Колер, 12. Евертон /72-та минута - 13. Джузепе Рейна/, 17. Леонардо душ Сантуш Деде, 21. Кристоф Мецелдер, 23. Ахмед Мадуни

Временно класиране в група А:

1. "Арсенал" 1 1 0 0 2 0 3

2. "ПСВ Айндховен"10 1 0 0 0 1

"Оксер" 1 0 1 00 0 1

4. "Борусия" (Дортмунд)1 0 0 1 0 2 0

Забележка: място, отбор, мачове, победи, равенства, загуби, вкарани голове, допуснати голове, точки