"Реал" унизи "Рома" с два гола на Гути и един на Раул

Изключителни прояви в атака и отлична постановка на удара от страна на Хосе Мария Гутиерес Гути доведоха до разгромна загуба римските "вълци" на собствения им стадион. Класическата победа прави кошмара от миналогодишната загуба още по-болезнен. Въпреки че отборът на Фабио Капело владееше по-дълго топката, спортното щастие не беше с него. "Рома" дори си позволяваше да дава уроци по техника на скъпоплатените звезди на "Реал". В това отношение се отличи Антонио Касано, събрал около себе си по време на игрови епизод трима-четирима от отбраната на противника. Италианците опитваха при всеки удобен случай да си изпросят дузпа от съдията, но Маркус Мерк не се поддаде.

В десетте минути преди почивката домакините изпуснаха две-три чисти голови положения чрез Касано и капитана в мача Дамиано Томази. Логично в 41-та минута Луиш Фиго намери Раул, който отстъпи топката на Гути. Резервата, който в момента има титулярно място в "белия балет", с отмерен удар прати топката във вратата за 0:1. Вратарят Франческо Антониоли трябваше да изгледа подобна ситуация след половин час, когато отново Гути фиксира крайното 0:3 със същия отмерен удар.

"Вълците" започнаха второто полуреме много активно чрез Емертон, чийто удар Касияс спаси. Десет минути след подновяването на играта ролите в "балета" се размениха. Гути беше заобиколен от защитници, чукна леко топката за Раул, който с нисък удар от 25 метра покачи на 0:2. Дори и при този пасив момчетата на Капело оказваха съпротива. След третия гол публиката започна да напуска стадиона. В 84-та минута Фиго едва не вкара и четвърто попадение с далечен удар, който мина на милиметри от напречната греда.

Шампионска лига - група С - първи кръг:

"Рома" - "Реал" (Мадрид) 0:3 (0:1)

Голмайстори: Хосе Мария Гутиерес Гути /41-та, 74-та минута/, Раул Гонзалес Бланко /56-та минута/

"Стадио Олимпико" - Рим

Главен съдия: Маркус Мерк (Германия)

Помощници: Хайнер Мюлер, Кристиан Шраер (Германия)

Резервен съдия: Юрген Ауст (Германия)

Жълти картони: Винченцо Монтела /33-та минута/; Иван Елгера /21-та минута/

Състави:

"Рома": 1. Франческо Антониоли, 2. Маркуш Еванджелиста Кафу, 9. Винченцо Монтела, 11. Емерсон, 13. Леандро Куфре /46-та минута - 28. Хосеп Гуардиола/, 17. Дамиано Томази (капитан), 18. Антонио Касано /64-та минута - 24. Марко Делвекио/, 19. Валтер Адриан Самуел, 23. Кристиан Панучи, 31. Траянос Делас, 32. Венсан Кандела

"Реал" (Мадрид): 1. Икер Касияс, 2. Мичел Салгадо, 3. Роберто Карлуш, 4. Фернандо Йеро (капитан), 5. Зинедин Зидан /69-та минута - 21. Сантяго Ернан Солари/, 6. Иван Елгера, 7. Раул Гонзалес Бланко, 9. Фернандо Мориентес, 10. Луиш Фиго, 19. Естебан Камбиасо, 24. Клод Макелеле /78-та минута - 8. Стив Макманаман/

Временно класиране в група С:

1. "Реал" (Мадрид) 1 1 0 0 3 0 3

2. AEK (Атина)1 0 1 0 0 0 1

"Генк" 1 0 1 0 0 0 1

4. "Рома" 1 0 0 1 0 3 0

Забележка: място, отбор, мачове, победи, равенства, загуби, вкарани голове, допуснати голове, точки