"Ювентус" взема точка в Ротердам

Пиер ван Хоойдонк отново се оказа спасител за съотборниците си от "Фейеноорд", след като изравни за 1:1 от пряк свободен удар четвърт час преди края на редовното време. Нападателят се разписа от пряк свободен удар, който съдията Антонио Хесус Лопес Нието повтори на два пъти, като показа два (!) жълти картона на резервата Фрези и на Недвед за неправилно построена стена. След като получи гол в левия си ъгъл, вратарят на "Ювентус" побесня и дори след последния сигнал опита да строши гредата в яда си.

Мауро Каморанези с удар от въздуха беше извел тима на Марчело Липи напред още след половин час игра. Заслужава да се спомене много високото темпо на двубоя. В редиците на домакините големият отсъстващ беше халфът Паул Босвелт, чийто баща почина наскоро. "Старата госпожа" започна много активно и вратарят на холандците Едвин Зьотебир трябваше да се проявява. Стражът първо спаси опасен удар с глава на Алесандро Бириндели и на ветерана Чиро Ферара. Капитанът Алесандро дел Пиеро се освободи от пазача си, но с левия крак прати топката покрай далечната греда.

След половин час игра Чон Гу Сон намери новобранеца в отбора Томас Буфел, който стреля несъсредоточено и Джанлуиджи Буфон нямаше проблеми. Само след две минути ван Хоойдонк изчисти топката след ъглов удар, тя попадна у Каморанези. Аржентинецът я спря на гърди и с отмерен техничен удар прехвърли вратаря на домакините за 0:1.

"Фейеноорд" пропусна да изравни чрез лидера си и през втората част, когато Сон даде добра топка отдясно. Поделените точки са справедлив резултат с оглед показаното на терена в Ротердам. Спазена беше традицията отборът на домакините да не губи, когато гостът му идва от Италия.

Шампионска лига - група Е - първи кръг:

"Фейенорд" - "Ювентус" 1:1 (0:1)

Голмайстори: Пиер ван Хоойдонк /75-та минута/; Мауро Каморанези /32-та минута/

Стадион "Де Кюип" - Ротердам

Главен съдия: Антонио Хесус Лопес Нието (Испания)

Помощници: Викториано Гиралдес Караско, Салвадор Кирино Ривера (Испания)

Резервен съдия: Еваристо Пуентес Лейра (Испания)

Жълти картони: Брет Емертон /18-та минута/, Бонавентур Калу /85-та минута/; Чиро Ферара /10-та минута/, Салваторе Фрези /73-та минута/, Павел Недвед /74-та минута/

Състави:

"Фейенорд": 1. Едвин Зьотебир, 2. Кристиан Гиан /70-та минута - 15. Мариано Бомбарда/, 5. Рамон ван Хаарен, 8. Кеес ван Вондерен, 9. Пиер ван Хоойдонк, 14. Шинджи Оно, 17. Патрик Паауве (капитан), 19. Томас Буфел, 23. Брет Емертон, 24. Чон Гу Сон, 25. Себастиан Пардо /55-та минута - 7. Бонавентур Калу/

"Ювентус": 1. Джанлуиджи Буфон, 2. Чиро Ферара, 3. Алесио Такинарди, 4. Паоло Монтеро, 10. Алесандро дел Пиеро (капитан) /76-та минута - 9. Марсело Салас/, 11. Павел Недвед, 15. Алесандро Бириндели, 16. Мауро Каморанези /81-та минута - 20. Давиде Байоко/, 18. Марко ди Вайо, 21. Лилиан Тюрам, 26. Едгар Давидс /65-та минута - 6. Салваторе Фрези/

Временно класиране в група Е:

1. "Динамо" (Киев) 1 1 0 0 2 0 3

2. "Фейеноорд" 1 0 1 0 1 1 1

"Ювентус" 1 0 1 0 1 1 1

4. "Нюкасъл" 1 0 0 1 0 2 0

Забележка: място, отбор, мачове, победи, равенства, загуби, вкарани голове, допуснати голове, точки