Предраг Джорджевич нанизва три гола на "Байер" (Леверкузен) за разгрома с 6:2

С хеттрик на капитана си Предраг Джорджевич отборът на "Олимпиакос" прегази с 6:2 "Байер" (Леверкузен) на Димитър Бербатов и почти го изхвърли от Шампионската лига. Българинът не игра на стадиона в Пирея поради контузия.

Домакините изнесоха великолепен мач на скорост и атакуваха при всяка възможност. Нападението им в лицето на Джовани, Янакопулос и Джорджевич развинти защитата на германците. Двамата треньори бяха заложили на сходна тактическа схема, но Панайотис Лемонис беше изнесъл в подкрепа на Джовани двама играчи (отдясно и отляво).

Първото полувреме започна някак против логиката, след като Бернд Шнайдер центрира отдясно към близката греда. Заплашен от Оливер Нойвил, вратарят Димитриос Елефтеропулос отклони топката в мрежата си за 0:1. Не много след това Йълдърай Бастюрк от чиста позиция стреля в краката на гръцкия вратар и до края на мача инициативата премина изцяло у домакините. В 27-та минута Томас Клайне върна "жеста", отбелязвайки си автогол след рикошет от ъглов удар.

Единадесет минути по-късно Янакопулос отдясно направи резултата 2:1, оставен непокрит по десния фланг на атаката. В самия край на полувремето капитанът хвърли трибуните в екстаз, като засече на близката греда центриране отдясно на Христос Пацацоглу пред смаяните Хано Балич и Франк Юрич. Всичко свърши в средата на втората част, когато Джорджевич изпревари Балич в наказателното поле, беше подкосен и сам реализира отсъдената дузпа за 4:1. Хеттрикът стана факт след още девет минути, когато капитанът се промъкна сред защитниците на "аспирините" и с десния крак прати топката в мрежата за 5:1.

Испанският рефер не се поколеба да отсъди дузпа и за тима на Топмьолер, защото Лусио беше подкосен. Шнайдер намали на 2:5, но три минути преди края на редовното време шведът Пер Зетерберг изпълни отлично пряк свободен удар и фиксира разгромното 6:2.

С тази победа момчетата на Лемонис стават фаворити в групата, особено при евентуален успех във вторник, когато гостуват на "Макаби" (Хайфа).

Шампионска лига - група F - първи кръг:

"Олимпиакос" - "Байер" (Леверкузен) 6:2 (3:1)

Голмайстори: Томас Клайне /27-та минута - автогол/, Стилианос Янакопулос /38-та минута/, Предраг Джорджевич /44-та, 64-та - дузпа, 73-та минута/, Пер Зетерберг /87-та минута/; Бернд Шнайдер /22-та, 78-та минута - дузпа/

Стадион "Аполон Ризуполис" - Атина

Главен съдия: Артуро Дауден Ибанес (Испания)

Помощници: Клементе Айете Плу, Луис Нунес Лопес (Испания)

Резервен съдия: Хесус Телес Санчес (Испания)

Жълти картони: Стилианос Янакопулос /37-та минута/, Предраг Джорджевич /50-та минута/, Кристиан Карембьо /74-та минута/, Зе Елиас /75-та минута/; Карстен Рамелов /37-та минута/

Състави:

"Олимпиакос": 31. Димитрис Елефтеропулос, 2. Христос Пацацоглу, 3. Стелиос Венетидис, 7. Стилианос Янакопулос /83-та минута - 17. Питър Офорикуайе/, 8. Кристиан Карембьо, 10. Джовани /86-та минута - 30. Алексис Александрис/, 11. Предраг Джорджевич (капитан) /90-та минута - 15. Еду Драцена/, 13. Зе Елиас, 18. Параскевас Анцас, 20. Пер Зетерберг, 32. Йоргос Анатолакис

"Байер" (Леверкузен): 20. Франк Юрич, 3. Ферера да Силва Лусио, 6. Борис Живкович, 8. Ян Шимак, 10. Йълдърай Бастюрк, 14. Хано Балич /71-та минута - 17. Паскал Ожигве/, 15. Юрица Вранйеш, 25. Бернд Шнайдер, 27. Оливер Нойвил, 28. Карстен Рамелов (капитан), 47. Томас Клайне /51-та минута - 23. Томас Брдарич/

Временно класиране в група F:

1. "Олимпиакос" 1 1 0 0 6 2 3

2. "Манчестър юнайтед"1 1 0 0 5 2 3

3. "Макаби" (Хайфа) 1 0 0 1 2 5 0

4. "Байер" (Леверкузен) 1 0 0 1 2 6 0

Забележка: място, отбор, мачове, победи, равенства, загуби, вкарани голове, допуснати голове, точки