"Червените дяволи" не допускат изненада на "Олд Трафорд"

Привържениците на "Манчестър юнайтед" преминаха през шокирaщ гол в седмата минута от смятания за аутсайдер "Макаби" (Хайфа), за да изгледат спокойно мача на "Олд Трафорд", завършил с изразителна победа на любимците им - 5:2. Домакините, чиято форма в момента е далеч от върха, се окопитиха и след две минути върнаха попадението чрез Райън Гигс, който засече с глава центриране на Филип Невил. След това всичко си дойде по местата. Десет минути преди почивката Оле Гунар Солскяер, който започна като титуляр, завърши елегантно атаката за 2:1. Още с подновяването на играта Хуан Себастиан Верон получи топката от капитана си Дейвид Бекъм на чиста позиция в наказателното поле и с топовен шут разстреля вратаря Дуду Ават за 3:1. Осем минути след това самият Верон изведе Рууд ван Нистелрой, който показа усета си към гола и направи преднината на тима на сър Алекс Фъргюсън още по-изразителна - 4:1. Въпреки очертаващия се разгром гостите не се предадоха и резервата Рафи Коен пет минути преди края на редовното време успя да преодолее третия вратар на "Юнайтед" Рикардо Лопес и да намали за 4:2.

С влизането на Диего Форлан отборът сякаш започна да играе за него, но аржентинецът не отбелязваше първия си гол за клуба. Нападателят все пак успя да се запише в самия край на мача от дузпа, отсъдена за събаряне на Бекъм в наказателното поле.

Огромен интерес предизвиква предстоящият мач във вторник, когато "червените дяволи" гостуват на "Байарина" срещу отбора на Бербатов. Двата тима играят неубедително в първенствата на своите страни, но това едва ли ще им попречи да дадат всичко от себе си.

Шампионска лига - група F - първи кръг:

"Манчестър юнайтед" - "Макаби" (Хайфа) 5:2 (2:1)

Голмайстори: Райън Гигс /10-та минута/, Оле Гунар Солскяер /35-та минута/, Хуан Себастиан Верон /46-та минута/, Рууд ван Нистелроой /54-та минута/, Диего Форлан /89-та минута - дузпа/; Янив Катан /8-та минута/, Рафи Коен /85-та минута/

Стадион "Олд Трафърд" - Манчестър

Главен съдия: Паул Алертс (Белгия)

Помощници: Ромбу Хенисен, Дани Вандерховен (Белгия)

Резервен съдия: Аманд Ансион (Белгия)

Жълт картон: Довани Росо /45-та минута/

Състави:

"Манчестър юнайтед": 1. Фабиен Бартес /67-та минута - 19. Рикардо Лопес/, 3. Филип Невил, 4. Хуан Себастиан Верон, 5. Лоран Блан, 6. Рио Фърдинанд, 7. Дейвид Бекъм (капитан), 10. Рууд ван Нистелроой /75-та минута - 26. Даниъл Пю/, 11. Райън Гигс /56-та минута - 21. Диего Форлан/, 20. Оле Гунар Солскяер, 22. Джон О'Шиа, 27. Микаел Силвестр

"Макаби" (Хайфа): 44. Дуду Ават, 3. Алон Харази /74-та минута - 9. Рафи Коен/, 4. Арик Бенадо (капитан), 5. Валид Бадиер, 6. Адорам Кейзе, 11. Довани Росо, 13. Михаел Зандберг /65-та минута - 18. Куилермо Израилевич/, 19. Ерик Ейофор, 20. Янив Катан, 26. Еял Алмошино /56-та минута - 16. Авишай Зано/, 28. Ненад Пралия

Временно класиране в група F:

1. "Олимпиакос" 1 1 0 0 6 2 3

2. "Манчестър юнайтед"1 1 0 0 5 2 3

3. "Макаби" (Хайфа) 1 0 0 1 2 5 0

4. "Байер" (Леверкузен) 1 0 0 1 2 6 0

Забележка: място, отбор, мачове, победи, равенства, загуби, вкарани голове, допуснати голове, точки