Рой Макаай победи "Байерн" с 3:2

Хеттрик на Рой Макаай постави началото на амбициите на "Депортиво" (Ла Коруня) за добро представяне в тазгодишното издание на Шампионската лига. Мачът на "Олимпиащадион" в Мюнхен премина през доста обрати. Основното в него обаче си остана прекрасното взаимодействие между Хуан Карлос Валерон и героя Макаай. За никого не беше изненада, че възпитаниците на Хавиер Ирурета ще играят на контраатака, но те изнесоха истинска лекция как трябва да се прави това. В 12-та минута Валерон изведе Макаай, който изпревари Томас Линке и с нисък удар отляво преодоля капитана Оливер Кан за 1:0. След това "Депортиво" овладя и средата на терена чрез Валерон и двамата Гонзалес, които създаваха заплахи за вратата на баварците. Излекувалият контузия Михаел Балак можеше да върне едно попадение, но реши да подава на Джоване Елбер и опасността пред Хуанми Гарсия премина.

Логично в даденото от съдията Греъм Пол допълнително време Ектор Беренгуел надбяга Михаел Тарнат по десния фланг, центрира ниско за Макаай, който отблизо покачи на 2:0.

Пред очертаващата се първа домакинска загуба от 32 мача тимът на Отмар Хитцфелд се активизира. Първите двадесет минути след почивката донесоха обрат в резултата. Линке намери Клаудио Писаро в пеналта, а оттам топката попадна у Салихамиджич, който от три метра я заби в мрежата за 1:2. След седем минути резервата Оуен Лий Харгрийвс изпълни ъглов удар, а Елбер изравни с превъзходен удар с глава, като прехвърли вратар и защитници и прати топката под напречната греда.

Четвърт час преди края на редовното време дуото Валерон-Макаай създаде поредната заплаха, но холандецът улучи Кан. Три минути по-късно пасът на испанеца изведе Макаай в точния момент зад защитата на "Байерн" и с премерен удар не остави никакви шансове за стабилния капитан на домакините. Баварците се хвърлиха на стихиен щурм, при който Балак прати топката в гредата с глава. Накрая Кан се щураше като обезумял по терена, без да мисли за вратата си, но вече всичко беше решено.

Шампионска лига - група G - първи кръг:

"Байерн" (Мюнхен) - "Депортиво" (Ла Коруня) 2:3 (0:2)

Голмайстори: Хасан Салихамиджич /57-та минута/, Джоване Елбер /64-та минута/; Макаай /12-та, 45-та, 77-та минута/

"Олимпиащадион" - Мюнхен

Главен съдия: Греъм Пол (Англия)

Помощници: Дейвид Бабски, Филип Шарп (Англия)

Резервен съдия: Марк Халси (Англия)

Жълти картони: Салихамиджич /67-та минута/; Виктор Санчес /32-та минута/, Алберто Луке /90-та минута/

Състави:

"Байерн" (Мюнхен): 1. Оливер Кан (капитан), 2. Уили Саньол /46-та минута - 23. Оуен Лий Харгрийвс/, 4. Самуел Оссей Куфур, 9. Джоване Елбер, 11. Зе Роберто /81-та минута - 21. Александер Циклер/, 13. Михаел Балак, 14. Клаудио Писаро, 16. Йенс Йеремис /78-та минута - 8. Нико Ковач/, 18. Михаел Тарнат, 20. Хасан Салихамиджич, 25. Томас Линке

"Депортиво" (Ла Коруня): 25. Хуанми Гарсиа, 3. Енрике Фернандес Ромеро, 4. Нуредин Найбет, 6. Мауро Силва, 7. Рой Макаай /86-та минута - 19. Алберто Луке Мартос/, 10. Фран Гонзалес (капитан) /67-та минута - 15. Хуан Капдевила/, 16. Серхио Гонзалес, 18. Виктор Санчес дел Амо /71-та минута - 22. Роберто Акуня/, 20. Гама, 21. Хуан Карлос Валерон, 24. Ектор Беренгуел

Временно класиране в група G:

1. "Депортиво" 1 1 0 0 3 2 3

2. "Милан" 1 1 0 0 2 1 3

3. "Байерн" 1 0 0 12 3 0

4. "Ланс" 1 0 0 1 1 2 0

Забележка: място, отбор, мачове, победи, равенства, загуби, вкарани голове, допуснати голове, точки