Два гола на Индзаги носят победата на "Милан"

"Милан" се завърна в елита на Европа с минимална победа над "Ланс" с 2:1. Двата гола за възпитаниците на Карло Анчелоти паднаха в рамките на четири минути и бяха дело на Филипо Индзаги. Италианският национал се разписа 12 минути след подновяването на играта с глава след много добро центриране на грузинеца Каха Каладзе. Четири минути по-късно Индзаги гардира топката в наказателното поле на гостите и с обръщане я насочи с левия крак в долния ъгъл на вратата за 2:0. Първото полувреме не създаде особени емоции на зрителите, независимо че Ривалдо започна като титуляр със задача да партнира на голмайстора. Звездата не можа да покаже способностите си и отстъпи мястото си на Масимо Амброзини.

Гостите бяха доволни да се бранят и особено се прояви Ригоберт Сонг, който до почивката се справи с острието на "росонерите". Единствено в 13-та минута пък халфът на "Ланс" Оливие Томер прати топката в тялото на вратаря Дида. Домакините поувеличиха темпото и удар на Кларънс Зеедорф профуча покрай гредата.

Играчите на Жоел Мюлер не бяха се примирили със загубата и с влизането на нигериеца Джон Утака живнаха. Наложи се ветеранът Малдини да спира негов набег. Все пак в 77-та минута именно центриране на Утака намери Даниел Морейра, който от непосредствена близост фиксира крайното 2:1. Треньорът на домакините извади голмайстора си, за да запази скъпоценния резултат. Огромен интерес предизвиква следващия мач от лигата, защото "росонерите" ще гостуват на стадион "Риасор" във вторник.

Шампионска лига - група G - първи кръг:

"Милан" - "Ланс" 2:1 (0:0)

Голмайстори: Филипо Индзаги /57-та, 61-та минута/; Морейра /75'/

Стадион "Джузепе Меаца" - Милано

Главен съдия: Кирос Васарас (Гърция)

Помощници: Панайотис Мавропулос, Симеон Цолакидис (Гърция)

Резервен съдия: Николаос Агелакис (Гърция)

Жълти картони: Паоло Малдини /40-та минута/; Папе Буба Диоп /53-та минута/

Състави:

"Милан": 12. Дида, 3. Паоло Малдини (капитан), 4. Каха Каладзе, 8. Дженаро Гатузо, 9. Филипо Индзаги /85-та минута - 24. Мартин Лаурсен/, 10. Мануел Руи Коща /82-та минута - 15. Йон Дал Томасон/, 11. Витор Борба Ферейра Ривалдо /77-та минута - 23. Масимо Амброзини/, 13. Алесандро Неста, 14. Дарио Шимич, 20. Кларънс Зеедорф, 21. Андреа Пирло

"Ланс": 1. Гийом Вармуз (капитан), 3. Ригоберт Сонг, 4. Кулибали, 5. Бланшар /84-та минута - 28. Дагуи Бакари/, 6. Яцек Бак, 7. Сибиерски, 10. Даниел Морейра, 14. Фердинан Коли, 18. Оливие Томер /64-та минута - 21. Джон Утака/, 19. Папе Буба Диоп, 23. Абдулайе Файе /64-та минута - 8. Сейду Кейта/

Временно класиране в група G:

1. "Депортиво" 1 1 0 0 3 2 3

2. "Милан" 1 1 0 0 2 1 3

3. "Байерн" 1 0 0 12 3 0

4. "Ланс" 1 0 0 1 1 2 0

Забележка: място, отбор, мачове, победи, равенства, загуби, вкарани голове, допуснати голове, точки