"Барселона" надви "Брюж" с 3:2

"Барселона" зарадва треньора си Луис ван Гаал с победа на "Камп Ноу" с 3:2 срещу "Брюж". Каталунците доминираха през първото полувреме, като сменяха ритъма на игра под ръководството на Шави Ернандес. Гостите не играеха лошо, но още в петата минута капитанът на "Барса" Луис Енрике беше точен за 1:0, като открадна лошо изчистена топка от Фернандо Наваро и стреля ниско по тревата.

В средата на първото полувреме Тими Симонс реализира отсъдената правилно дyзпа за спъване на Гаетан Енглеберт от вратаря Виктор Валдес.

Независимо от изравняването каталунците не се огънаха. Пет минути преди почивката Гаиска Мендиета не остави шансове на вратаря Дани Верлинден от пряк свободен удар от границата на наказателното поле за 2:1. Патрик Клуйверт можеше да се разпише в 42-та минута преди почивката, но ударът му мина над напречната греда. Само минута след това Хавиер Савиола преодоля четирима бранители и промуши топката в мрежата за 3:1.

Домакините не бяха особено настойчиви след подновяването на играта, като си позволяваха да пропускат възможности, създадени от неуморимия Мендиета. Ван Гаал пусна дошлия през лятото Хуан Роман Рикелме и темпото спадна.

Към края на мача "Брюж" създадоха малко шансове с дълги топки от дълбочина. Десният бек Оливие де Кок направи няколко пробива. В 85-та минута Енглеберт беше точен за 3:2, при който резултат прозвуча последният съдийски сигнал. Във вторник каталунците пътуват за Истанбул.

Шампионска лига - група Н - първи кръг:

"Барселона" - "Брюж" 3:2 (3:1)

Голмайстори: Луис Енрике Мартинес /5-та минута/, Гаиска Мендиета /40-та минута/, Хавиер Савиола /43-та минута/; Тими Симонс /22-та минута - дузпа/, Гаетан Енглеберт /85-та минута/

Стадион "Камп Ноу" - Барселона

Главен съдия: Хелмут Флайшер (Германия)

Помощници: Райнер Вертман, Харалд Сатер (Германия)

Резервен съдия: Кнут Кирхер (Германия)

Жълти картони: Тиаго Мота /37-та минута/; Милан Лесняк /47-та минута/, Биргер Мартенс /56-та минута/, Настя Чех /86-та минута/

Състави:

"Барселона": 26. Виктор Валдес, 3. Франк де Бур, 5. Карлес Пуйол, 6. Шави Ернандес, 7. Хавиер Савиола, 8. Филип Коку, 9. Патрик Клуйверт, 17. Гаиска Мендиета /76-та минута - 15. Фабио Рочембак/, 21. Луис Енрике Мартинес (капитан) /73-та минута - 10. Хуан Роман Рикелме/, 31. Тиаго Мота, 35. Фернандо Наваро

"Брюж": 1. Дани Верлинден (капитан), 2. Оливие де Кок, 3. Тими Симонс, 5. Петер ван дер Хейден /56-та минута - 32. Алин Стойка/, 7. Герт Верхеен, 8. Гаетан Енглеберт, 11. Санди Мартенс /71-та минута - 14. Настя Чех/, 16. Серхий Серебренников /46-та минута - 4. Милан Лесняк/, 18. Андрес Мендоса, 26. Биргер Мертенс, 30. Марек Спилар

Временно класиране в група Н:

1. "Галатасарай" 1 1 0 0 2 0 3

2. "Барселона" 1 1 0 0 3 2 3

3. "Брюж" 1 0 0 1 2 3 0

4. "Локомотив" (Москва) 1 0 0 1 0 2 0

Забележка: място, отбор, мачове, победи, равенства, загуби, вкарани голове, допуснати голове, точки