Аморозо носи успеха на "Борусия" (Д)

Матиас Замер изведе възпитаниците си до първа победа в групата на Шампионската лига, като пусна в игра изпитания си боец Марсио Аморозо от средата на второто полувреме. Бразилецът, който поради контузия пропусна голяма част от миналия сезон, настигна пас на другата резерва Ларс Рикен в 78-та минута, заобиколи вратаря Фабиен Кул и от малък ъгъл направи 2:0.

Още от началото на мача нападателите Евертон и Ян Колер се втурнаха към френската врата, но стражът на гостите се справи с удара на бразилеца. След това и Еванилсон опита далечен изстрел, който беше изчистен от голлинията от Жан-Ален Бумсонг. Натискът се увенча с успех в шестата минута. Йорг Хайнрих използва грешка на защитника Йохан Раде, отне топката до страничната линия, центрира и чехът Колер от непосредствена близост беше точен за 1:0. След гола футболистите на "Борусия" сякаш започнаха да пазят резултата и съперниците им се окопитиха. В 18-та минута Оливие Капо нахлу в наказателното поле на домакините и би неточно, защото беше охраняван от Кристиан Вьорнс. След половин час игра отново Капо създаде проблеми, като подаде на Бенжамен Мварувари. Последният намери капитана си Ян Лашуе и само бдителният Вьорнс успя да неутрализира опасността.

След подновяването на играта Капо, Мварувари и Халилу Фадига все не успяваха да се озоват на голова позиция. Попадението на Аморозо четвърт час преди края на мача не сломи французите и само след пет минути Мварувари се възползва от отскочилата от страничната греда топка при удар на Тиму Тайнио. Вратарят Йенс Леман се подлъга от удара на финландеца и не можеше да реагира.

Последните минути предложиха яростно търсене на гол, но отново Аморозо можеше да отбележи второто си попадение в добавеното време, ако Кул не беше взел топката от краката му.

Голям интерес представляват двата мача на "Борусия" с "ПСВ Айндховен", които ще бъдат негласен финал за второто място в групата. Не са за подценяване и шансовете на "Оксер", но срещу Арсен Венгер ще им бъде много тежко.

Шампионска лига - група А - втори кръг:

"Борусия" (Дортмунд) - "Оксер" 2:1 (1:0)

Голмайстори: Ян Колер /6-та минута/, Марсио Аморозо /78-та минута/; Бенжамен Мварувари /83-та минута/

"Вестфаленщадион" - Дортмунд

Главен съдия: Терйе Хауге (Норвегия)

Помощници: Оле Херман Борган, Стейнар Холвик (Норвегия)

Резервен съдия: Кйел Алсет (Норвегия)

Жълти картони: Йорг Хайнрих /45-та минута/; Амди Файе /38-та минута/

Състави:

"Борусия" (Дортмунд): 1. Йенс Леман, 2. Апаресиду Ферейра Еванилсон, 4. Кристиан Вьорнс, 5. Себастиан Кел, 6. Йорг Хайнрих (капитан), 7. Щефан Ройтер, 8. Торстен Фрингс /74-та минута - 18. Ларс Рикен/, 9. Ян Колер, 10. Томаш Росицки /66-та минута - 22. Марсио Аморозо/, 12. Евертон /84-та минута - 17. Леонарду душ Сантуш Деде/, 21. Кристоф Мецелдер

"Оксер": 1. Фабиен Кул, 2. Йохан Раде, 3. Жан-Себастиен Жорес, 4. Жан-Ален Бумсонг, 5. Филип Мексе, 7. Амди Файе, 8. Ян Лашуе (капитан), 10. Тиму Тайнио, 11. Халилу Фадига, 21. Бенжамен Мварувари, 23. Оливие Капо

Временно класиране в група А:

1. "Арсенал"2 2 0 0 6 0 6

2. "Борусия" (Дортмунд)21 0 1 2 3 3

3. "Оксер"2 0 1 11 2 1

4. "ПСВ Айндховен"2 0 1 1 0 4 1

Забележка: място, отбор, мачове, победи, равенства, загуби, вкарани голове, допуснати голове, точки