"Барселона" безпощадна в Москва

Въпреки подобрената си игра, "Локомотив" (Москва) загуби с 3:1 от "Барселона". Възпитаниците на Юрий Сьомин изоставиха играта с къси пасове и заложиха на скоростта, но получиха гол от Патрик Клуйверт и две попадения от Хавиер Савиола.

Каталунците вкараха топката в мрежата на Сергей Овчинников още в четвъртата минута след изстрел на Франк де Бур и добавка на Савиола. Голът обаче беше отменен поради засада на аржентинеца.

В първите 15 минути московчани имаха инициативата. Джеймс Обиорах свали топката на Владимир Маминов, чийто удар беше изчистен. След това Маминов намери Якоб Лексето по левия фланг. Южноафриканецът продължи към Руслан Пименов, който стреля и вратарят Виктор Валдес спаси.

Клуйверт стреля с глава във вратаря след четвърт час игра. След него и Савиола опита от двадесетина метра силата на удара си. В 29-та минута диагонален пас на Гаиска Мендиета намери Луис Енрике по лявата страна на атаката.Топката се отклони от главата на Дмитрий Сенников и попадна у Клуйверт, който откри резултата. Голът срази московчани и след три минути Шави Ернандес намери Савиола, който с глава огорчи за втори път Овчинников.

До почивката много активният Маминов можеше да върне един гол, като си свали топката в пеналта, но стреля на сантиметри в аут.

"Барса" направи резултата класически четири минути след подновяването на играта. Луис Енрике нахлу през центъра, увлече трима защитници и подаде на Савиола. Аржентинецът успя да провре топката покрай вратаря на "Локомотив".

Десет минути след почивката Джеймс Обиорах, който беше предупреден за симулация, успя с десния крак от малък ъгъл да провре топката последователно покрай Карлес Пуйол и излизащия вратар Виктор Валдес.

Клуйверт имаше още две възможности да вкара втори гол. В 74-та минута той дори удари гредата след двоен пас със Савиола. Заключителните минути бяха под знака на домакинския натиск, но Маминов, Пименов, Милан Обрадович и резервата Макисм Бузникин не успяха да променят резултата.

Шампионска лига - група Н - трети кръг:

"Локомотив" (Москва) -"Барселона" 1:3 (0:2)

Голмайстори: Джеймс Обиорах /56-та минута/; Патрик Клуйверт /29-та минута/, Хавиер Педро Савиола /32-та, 49-та минута/

Стадион "Локомотив" - Москва

Главен съдия: Томас Майкъл Маккъри (Шотландия)

Помощници: Стюарт Лоуган, Алан Кънингам (Шотландия)

Резервен съдия: Джон Ъндърхил (Шотландия)

Жълти картони: Джеймс Обиорах /25-та минута/, Якоб Лексето /37-та минута/, Генадий Нижегородов /70-та минута/, Дмитрий Сенников /80-та минута/

Състави:

"Локомотив" (Москва): 1. Сергей Овчинников, 2. Генадий Нижегородов, 3. Юрий Дроздов, 4. Якоб Лексето, 5. Сергей Игнашевич, 8. Владимир Маминов, 9. Джеймс Обиорах /66-та минута - 15. Максим Бузникин/, 16. Вадим Евсеев, 17. Дмитрий Сенников, 18. Милан Обрадович, 25. Руслан Пименов

"Барселона": 26. Виктор Валдес, 3. Франк де Бур, 5. Карлес Пуйол, 6. Шави Ернандес, 7. Хавиер Савиола /86-та минута - 15. Фабио Рочембак/, 8. Филип Коку, 9. Патрик Клуйверт /75-та минута - 14. Херард Лопес/, 17. Гаиска Мендиета, 21. Луис Енрике Мартинес (капитан) /56-та минута - 22. Деиберсон Джеовани/, 31. Тиаго Мота, 35. Фернандо Наваро

Временно класиране в група Н:

1. "Барселона"3 3 0 0 8 3 9

2. "Галатасарай"31 1 1 2 2 4

3. "Брюж"3 0 2 12 3 2

4. "Локомотив" (Москва) 3 0 1 2 1 5 1

Забележка: място, отбор, мачове, победи, равенства, загуби, вкарани голове, допуснати голове, точки