Ги Ру отпразнува първа победа на "Хайбъри"

"Оксер" изненадващо спечели гостуването си в Лондон срещу "артилеристите" в мач от група А на Шампионската лига. Преднината на тима на Ги Ру достигна два гола на почивката. През второто полувреме "Арсенал" се впусна да наваксва, но стигна само до почетно попадение на Нванкво Кану.

Първата част премина по вкуса на гостите и основна причина за това сякаш беше мокрият терен, който затрудняваше играта на скорост. Още в петата минута Бенжани Мварувари беше изведен очи в очи с Дейвид Сиймън. Вратарят на "топчиите" се справи, но топката попадна у капитана Ян Лашуе. Ударът му обаче беше прибързан и топката мина над вратата. Момчетата на Ги Ру закономерно стигнаха до успех чрез прекрасен изстрел на Оливие Капо в осмата минута.

От наглед безобидна позиция на десния фланг той подмина Патрик Виейра, преди да преодолее с мощен удар с левия крак и вратаря Сиймън за 0:1. Голът беше първи във вратата на "Арсенал" за тазгодишния турнир. Възпитаниците на Арсен Венгер реагираха като ужилени и Кану търсеше изравняването.

Странно, че Тиери Анри беше изолиран и ритъмът в играта на отбора не се усещаше. Тъкмо когато се чувстваше окопитване, "Оксер" нанесе и втори удар. Жан-Ален Бумсон направи рейд от дълбочина, топката намери Халилу Фадига, а сенегалецът издебна момента и технично прехвърли излизащия Сиймън за 0:2.

Всички опити до края на полувремето за промяна се разбиваха в стабилните Бумсон и Филип Мексе.

Едва в 53-та минута Анри направи характерен пробив по десния фланг, хвана защитата "в крачка" и намери Кану, който от упор вкара топката в мрежата за крайното 1:2. След гола домакините се хвърлиха в атака на вълни, което оставяше пролуки в отбраната им. "Оксер" можеше да реши нещата някъде след час игра. Мварувари беше в прекрасна позиция, но се засуети в наказателното поле и след двоен пас с Тайнио улучи тялото на Сиймън. Венгер извади като последен коз възстановения Пирес. Френският национал изигра силно половин полувреме, но не съумя да пробие отбраната на гостите.

Шампионска лига - група А - четвърти кръг:

"Арсенал" - "Оксер" 1:2 (0:2)

Голмайстори: Нванкво Кану /53-та минута/; Оливие Капо /8-та минута/, Халилу Фадига /27-та минута/

Стадион "Хайбъри роуд" - Лондон

Главен съдия: Доменико Месина (Италия)

Помощници: Марко Ивалди, Винченцо Митро (Италия)

Резервен съдия: Джанлука Папареста (Италия)

Жълти картони: Сол Кембъл /68-та минута/, Патрик Виейра /87-та минута/; Жан-Ален Бумсон /42-та минута/, Амди Файе /56-та минута/

Състави:

"Арсенал": 1. Дейвид Сиймън, 3. Ашли Коул, 4. Патрик Виейра (капитан), 8. Фредрик Люнгберг, 11. Силвен Вилтор, 12. Лаурен /77-та минута - 28. Коло Абиб Туре/, 14. Тиери Анри, 18. Паскал Сиган, 19. Жилберто Силва /72-та минута - 7. Робер Пирес/, 23. Сол Кембъл, 25. Нванкво Кану

"Оксер": 1. Фабиен Кул, 2. Йохан Раде, 3. Жан-Себастиен Жоре, 4. Жан-Ален Бумсон, 5. Филип Мексе, 7. Амди Файе, 8. Ян Лашуе (капитан), 10. Тиму Тайнио, 11. Халилу Фадига, 21. Бенжани Мварувари, 23. Оливие Капо

Временно класиране в група А:

1. "Арсенал"4 3 0 1 8 2 9

2. "Борусия" (Дортмунд) 42 1 16 5 7

3. "Оксер"4 1 1 23 4 4

4. "ПСВ Айндховен"4 0 2 2 2 8 2

Забележка: място, отбор, мачове, победи, равенства, загуби, вкарани голове, допуснати голове, точки