"Барселона" взе четвърта победа от четири мача

"Барселона" не познава вкуса на поражението, след като постигна минимална победа срещу "Локомотив" (Москва) на "Камп Ноу". Единственият гол падна след удар с глава на капитана Франк де Бур. Тимът на Луис ван Гаал удържа сериозния натиск на гостите в началото на второто полувреме.

Първата част беше мъчителна за каталунците, които усилено се стремяха да създадат голови положения срещу защитаващия се "Локомотив". Активен беше Хавиер Савиола, подпомаган от Хуан Роман Рикелме. Въпреки многото ъглови удари московчани се бранеха спокойно.

Шави Ернандес пропусна да отбележи гол в 14-та минута с удар от двадесетина метра, изпращайки топката покрай дясната греда на вратата на Сергей Овчинников. Десет минути по-късно Патрик Клуйверт пропусна още по-изгодно положение, като не успя да придаде достатъчно сила на подадената му от Шави Ернандес топка.

В края на първото полувреме грешен пас на Фернандо Наваро накара де Бур да се хлъзне, а Жулио Сезар се озова очи в очи с Роберто Оскар Бонано. Вратарят на "Барса" прояви класата си и предотврати куриозен гол. След подновяването на играта Джеймс Обиорах имаше две прекрасни възможности да се разпише. В 57-та минута след центриране на Руслан Пименов той опита удар от въздуха, който срещна напречната греда. Девет минути след това дори и вратарят на домакините беше преодолян, но притичалият Карлес Пуйол с гърди запази мрежата си суха. Противно на хода на играта след още толкова минути пряк свободен удар, изпълнен отдясно от Рикелме, беше засечен от де Бур за 1:0. Опитните играчи на ван Гаал успяха да запазят резултата, който и теоретично ги класира за следващия етап.

Шампионска лига - група H - четвърти кръг:

"Барселона" - "Локомотив" (Москва) 1:0 (0:0)

Голмайстор: Франк де Бур /74-та минута/

Стадион "Камп ноу" - Барселона

Главен съдия: Ален Амер (Люксембург)

Помощници: Анри Ройтер (Люксембург), Клод Мартинес (Франция)

Резервен съдия: Стефан Мулен (Франция)

Жълти картони: Франк де Бур /47-та минута/, Габри де ла Торес Гарсия /78-та минута/; Олег Пачинин /3-та минута/, Сергей Игнашевич /23-та минута/

Състави:

"Барселона": 1. Роберто Оскар Бонано, 3. Франк де Бур, 5. Карлес Пуйол, 6. Шави Ернандес, 7. Хавиер Савиола, 8. Филип Коку, 9. Патрик Клуйверт, 10. Хуан Роман Рикелме, 17. Гаиска Мендиета /66-та минута - 15. Фабио Рочембак/, 18. Габри де ла Торес Гарсия, 35. Фернандо Наваро

"Локомотив" (Москва): 1. Сергей Овчинников, 5. Сергей Игнашевич, 8. Владимир Маминов, 9. Джеймс Обиорах, 10. Дмитрий Лосков, 11. Жулио Сезар /84-та минута - 15. Максим Бузникин/, 14. Олег Пачинин, 16. Вадим Евсеев, 17. Дмитрий Сенников, 18. Милан Обрадович, 25. Руслан Пименов

Временно класиране в група Н:

1. "Барселона"4 4 0 0 9 3 12

2. "Брюж"41 2 15 45

3. "Галатасарай"4 1 1 23 5 4

4. "Локомотив" (Москва) 4 0 1 3 1 6 1

Забележка: място, отбор, мачове, победи, равенства, загуби, вкарани голове, допуснати голове, точки