"Ланс" се включва в борбата за второ място в групата

След втора последователна победа в група G на Шампионската лига "Ланс" ще опита да продължи участието си в турнира. Последното му изпитание ще бъде гостуване на Олимпийския стадион в Мюнхен. Загубилият "Милан", който вече се е класирал нататък, приема прекия конкурент на французите - "Депортиво" (Ла Коруня). Най-интересно е, че двата отбора са си разменили домакински победи с по 3:1, а головата разлика на испанците в момента е по-неблагоприятна.

Голът на Джон Утака четири минути след подновяването на играта маркира обрата и в този мач. Гостите се опитваха да се бранят на стадион "Феликс Болер". Андреа Пирло неразчетено върна към Томас Хелвег в полето пред Кристиан Абиати. Утака открадна топката, преодоля вратаря и намесата на Алесандро Костакурта, преди да донесе изключително ценната и изненадваща победа на френския тим.

Преди почивката "росонерите" имаха явно преимущество, макар мнозина от титулярите да бяха получили почивка. Завърналият се в състава Андрий Шевченко показа отлична форма и беше обичайната заплаха за отбраната. Още в 13-та минута Ригоберт Сонг трябваше да покаже уменията си, за да попречи на украинеца да отправи удар към Гийом Вармю. Въпреки усилията Шевченко откри резултата след много добре изпълнен корнер отляво след половин час игра. Пирло центрира топката, Йон Дал Томасон я отклони към далечната греда, а таранът я вкара от упор в мрежата с глава. Секунди след това домакините можеха да ликуват, но центриране на Антоан Сибиерски беше засечено с глава покрай вратата от Утака.

Шест минути преди почивката само лошо спиране на Томасон му попречи да се озове на голова позиция. После и Шевченко прати топката встрани от лявата греда на Вармю. Секунди след това топка беше центрирана над защитата на гостите за Утака, който финтира бранителите и подаде на главата на Даниел Морейра за 1:1.

Веднага след първия център за втората част гостите можеха отново да излязат напред, но капитанът на "Ланс" отклони над напречната греда удар на Масимо Амброзини. Грешката на "росонерите" не позволи да се прояви сценария от първото полувреме. След гола на Утака играта живна. Домакините искаха да нанесат още по-силен удар, а гостите обсадиха вратата на Вармю, но там се справиха Сонг и Кулибали. Девет минути преди края на редовното време Пирло пропусна да изравни от пряк свободен удар от удобна позиция.

Шампионска лига - група G - пети кръг:

"Ланс" - "Милан" 2:1 (1:1)

Голмайстори: Даниел Морейра /41-та минута/, Джон Утака /48-та минута/; Андрий Шевченко /32-та минута/

Стадион "Феликс Болер" - Ланс

Главен съдия: Греъм Барбър (Англия)

Помощници: Дейвид Бабски, Кевин Пайк (Англия)

Резервен съдия: Робърт Стайлс (Англия)

Жълти картони: Фердинан Коли /77-та минута/; Андреа Пирло /73-та минута/, Кларънс Зеедорф /75-та минута/, Йон Дал Томасон /86-та минута/

Състави:

"Ланс": 1. Гийом Вармю (капитан), 3. Ригоберт Сонг, 4. Адама Кулибали, 6. Яцек Бак, 7. Антоан Сибиерски /87-та минута - 23. Абдулайе Файе/, 8. Сейду Кейта, 10. Даниел Морейра /90-та минута - 18. Оливие Томер/, 19. Папе Буба Диоп /57-та минута - 14. Фердинан Коли/, 21. Джон Утака, 26. Сирил Руул, 29. Шарл-Едуар Коридон

"Милан": 18. Кристиан Абиати, 2. Томас Хелвег, 3. Паоло Малдини (капитан) /65-та минута - 4. Каха Каладзе/, 7. Андрий Шевченко /46-та минута - 30. Карло Бориело/, 15. Йон Дал Томасон, 19. Алесандро Костакурта, 21. Андреа Пирло, 23. Масимо Амброзини, 24. Мартин Лаурсен, 27. Клаудио Сержиньо /65-та минута - 20. Кларънс Зеедорф/, 28. Самуеле дала Бона

Временно класиране в група G:

1. "Милан"5 4 0 1 11 5 12

2. "Депортиво" (Ла Коруня)53 0 29 119

3. "Ланс"5 2 1 28 8 7

4. "Байерн" (Мюнхен)5 0 1 4 6 10 1

Забележка: място, отбор, мачове, победи, равенства, загуби, вкарани голове, допуснати голове, точки