"Локомотив" (Москва) хвърли "бомба" в Истанбул

"Галатасарай" записа почти сензационна домакинска загуба от "Локомотив" (Москва) на своя "Али Самие Йен". Развръзката в група Н на Шампионската лига остава неясна преди последните мачове на 13 ноември. Ясно е само, че "Барселона" с пълен актив няма проблеми да се класира по-нататък.

Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите от терористичната акция в руската столица. През първите 45 минути съперниците се стремяха да овладеят топката при много високо игрово темпо. "Сараите" доминираха, но не намираха завършващия удар. Въпреки това още във втората минута московчани можеха да поведат, ако удар на Дмитрий Лосков отдясно не беше отклонен с дланта от колумбийския страж Али Фарид Камило Мондрагон.

Бразилецът Кристиан в отбора на домакините често беше охраняван от двама пазачи. Въпреки че имаше две възможности да стреля, той го направи рано и не създаде опасност пред вратата на Сергей Овчинников, където Олег Пачинин умело ръководеше отбраната. Вратарят на московчани беше притеснен само от опасно изпълнен корнер от Елвир Балич, но се справи със ситуацията и боксира. Джеймс Обиорах се събуди преди почивката, като проби покрай Емре Ашък и Юмит Давала, но Мондрагон внимаваше.

Картината не се промени и през второто полувреме. В игра за "сараите" влязоха Хасан Шаш и Жоао Батища, като първият подреди действията в средата на терена. В 59-та минута Кристиан насочи центрирането на Хакан Юнсал право в руския вратар. Шест минути след това Шаш намери Ашък, чийто удар с глава мина близо до целта в аут. В 70-та минута Якоб Лексето напредна отляво и центрира. Топката беше изчистена слабо, попадна у Лосков. Той преодоля вратаря на домакините и откри резултата. Наставникът на "Галатасарай" Фатих Терим пусна в игра Жорже Фелипе, който подаде към другата резерва Шаш, а той изравни само три минути по-късно. Драмата се разви след нови две минути, когато Вадим Евсеев засече с глава подаване на Лосков от ъглов удар за крайното 1:2. В последния четвърт час турските футболисти хвърлиха всички сили в атака, но безрезултатно. В последния кръг тимът на Фатих Терим гостува на "Барселона", а "Локомотив" приема "Брюж".

Шампионска лига - група H - пети кръг:

"Галатасарай" - "Локомотив" (Москва) 1:2 (0:0)

Голмайстори: Хасан Гьоктан Шаш /72-та минута/; Дмитрий Лосков /70-та минута/, Вадим Евсеев /75-та минута/

Стадион "Али Самие Йен" - Истанбул

Главен съдия: Волфганг Щарк (Германия)

Помощници: Ян-Хендрик Залвер, Фолкер Везел (Германия)

Резервен съдия: Уве Кемлинг (Германия)

Жълти картони: Жоао Батища /77-та минута/, Хасан Гьоктан Шаш /79-та минута/; Руслан Пименов /52-та минута/, Вадим Евсеев /76-та минута/

Състави:

"Галатасарай": 1. Али Фарид Камило Мондрагон, 3. Бюлент Коркмаз (капитан), 5. Емре Ашък, 6. Ариф Ердем /46-та минута - 4. Жоао Батища/, 14. Елвир Балич /46-та минута - 11. Хасан Гьоктан Шаш/, 17. Фабио Пинту, 19. Чихан Хасполатлъ /70-та минута - 10. Жорже Фелипе/, 22. Юмит Давала, 25. Кристиан, 57. Хакан Юнсал, 67. Ергюн Пенбе

"Локомотив" (Москва): 1. Сергей Овчинников, 2. Генадий Нижегородов, 4. Якоб Лексето, 5. Сергей Игнашевич, 8. Владимир Маминов, 9. Джеймс Обиорах /78-та минута - 11. Жулио Сезар/, 10. Дмитрий Лосков, 14. Олег Пачинин, 16. Вадим Евсеев, 17. Дмитрий Сенников, 25. Руслан Пименов

Временно класиране в група Н:

1. "Барселона"5 5 0 0 10 3 15

2. "Брюж"51 2 25 55

3. "Галатасарай"5 1 1 34 7 4

4. "Локомотив" (Москва)5 1 1 3 3 7 4

Забележка: място, отбор, мачове, победи, равенства, загуби, вкарани голове, допуснати голове, точки