"Локомотив" (Москва) продължава в лигата след 2:0 срещу "Брюж"

Тимът на Юрий Сьомин успя да наложи волята си в снежната ноемврийска вечер в Москва над "Брюж". Победата с 2:0 завърши обрата в съдбата на руския клуб, който продължава участието си сред 16-те най-силни в Европа. Белгийците пък получиха място в турнира за Купата на УЕФА.

Тънката снежна покривка на терена направи условията много трудни за играчите, които на моменти използваха едва ли не хокейни комбинации. Атаките не липсваха и към двете врати, защото победата беше еднакво желана.

Румънският плеймейкър на гостите Алин Стойка имаше две възможности да открие резултата още в началните минути. Най-напред негов удар от границата на наказателното поле мина покрай левия стълб на вратата на Сергей Овчинников. След това той прати топката в руския вратар, като Гаетан Енглеберт беше изпълнил пряк свободен удар в стената.

"Локомотив" постепенно изравни играта. След четвърт час игра Биргер Мертенс отби удар на Дмитрий Лосков. Владимир Маминов и Максим Бузникин на свой ред се доближиха до целта.

Половин час след първия съдийски сигнал центриране на Оливие де Кок отдясно беше засечено с глава от Филип Клеман, а Овчинников успя да отклони тупналата топка над напречната греда. Гостите отново създадоха положение четири минути преди почивката. Ниско центриране на Герт Верхеен мина покрай връхлитащия Андрес Мендоса.

В последната минута на полувремето дълго подаване на Маминов беше пропуснато от Мертенс, топката попадна у Жулио Сезар, бразилецът финтира Дани Верлинден и прати топката в опразнената врата за 1:0.

След подновяването на играта белгийският тим показа характер. В 51-та минута непокритият Мендоса пропусна да се разпише, пращайки с глава топката над вратата след центриране на Оливие де Кок.

"Локомотив" се амбицира и няколко пъти пропусна да увеличи преднината си. Сезар дори се озова сам срещу Верлинден девет минути преди края на мача, но белгийският страж спаси. Две минути по-късно Лосков от границата на наказателното поле отправи удар, който беше отразен, но въпреки това попадна покрай десния страничен стълб в мрежата за крайното 2:0.

Шампионска лига - група Н - шести кръг:

"Локомотив" (Москва) -"Брюж" 2:0 (1:0)

Голмайстори: Жулио Сезар /44-та минута/, Дмитрий Лосков /90-та минута/

Стадион "Локомотив" - Москва

лавен съдия: Ален Сар (Франция)

Помощници: Патрик Рейнбо, Жан-Пол Шодр (Франция)

Резервен съдия: Тиери Ориак (Франция)

Жълти картони: Якоб Лексето /17-та минута/, Дмитрий Лосков /61-та минута/, Генадий Нижегородов /78-та минута/; Оливие де Кок /13-та минута/, Санди Мартенс /38-та минута/, Петер ван дер Хейден /59-та минута/

Състави:

"Локомотив" (Москва): 1. Сергей Овчинников, 2. Генадий Нижегородов, 4. Якоб Лексето, 5. Сергей Игнашевич, 8. Владимир Маминов, 10. Дмитрий Лосков, 11. Жулио Сезар /90-та минута - 55. Баба Адаму/, 14. Олег Пачинин, 15. Максим Бузникин /66-та минута - 9. Джеймс Обиорах/, 16. Вадим Евсеев, 17. Дмитрий Сенников

"Брюж": 1. Дани Верлинден (капитан), 2. Оливие де Кок, 3. Тими Симонс, 5. Петер ван дер Хейден, 6. Филип Клеман, 7. Герт Верхеен, 8. Гаетан Енглеберт, 11. Санди Мартенс, 18. Андрес Мендоса /72-та минута - 4. Милан Лесняк/, 26. Биргер Мертенс, 32. Алин Стойка /84-та минута - 14. Настя Чех/

Крайно класиране в група Н:

1. "Барселона" 66 0 013 418

2. "Локомотив" (Москва) 6 2 1 3 5 7 7

3. "Брюж" 6 1 2 3 5 75

4. "Галатасарай"6 1 1 4 5 10 4

Забележка: място, отбор, мачове, победи, равенства, загуби, вкарани голове, допуснати голове, точки

Първите два отбора продължават във втората фаза, а третият се класира в турнира за Купата на УЕФА