"Борусия" (Д) започва с успех в Москва

Тимът на Матиас Замер взе очаквана победа на стадион "Локомотив" в Москва въпреки получения гол на тежкия терен. Защитникът Сергей Игнашевич заслужено изведе момчетата на Юрий Сьомин напред след половин час игра, но голове на Торстен Фрингс и на чеха Ян Колер преди почивката доведоха до пълен обрат.

В началните минути нападателят на московчани Руслан Пименов създаваше опасности пред вратата на Йенс Леман, като атакуваше мощно и на скорост. На другата страна на игрището се отличи Томаш Росицки, който непрекъснато търсеше взаимодействие със сънародника си Колер. В 29-та минута обаче нападателят насочи топката от фаул към плеймейкъра, а Росицки от въздуха я отправи покрай вратаря Сергей Овчинников.

Още при следващата атака Пименов финтира един защитник и покрай още двама изведе Игнашевич, който с нисък плътен удар не остави надежди за вратаря на "Борусия". Само две минути по-късно Росицки центрира, а Фрингс изпревари защитата на домакините и насочи топката в долния ъгъл на вратата за 1:1. Постепенно теренът се изрови и неточните пасове станаха правило. Две минути преди почивката нигериецът Джеймс Обиорах наруши правилата срещу Фрингс. След изпълнението му Деде насочи топката покрай персоналния си пазач, а Колер получи непокрит и оформи крайния резултат.

Все пак в края на първата част Леман отрази страхотен удар на голмайстора Игнашевич, а Владимир Маминов напусна терена, след като получи аркада при спор за висока топка с Колер. На негово място в игра се появи Милан Обрадович.

Второто полувреме предложи по-малко положения. На два пъти Колер можеше да отбележи втори гол за отбора си, но в 64-та минута ударът му с глава мина встрани от целта. Четвърт час преди края на мача той пропусна още по-изгоден момент.

"Локомотив" също пропусна шанса си чрез резервите Баба Адаму и Обрадович. Дмитрий Сенников получи картон, който ще го извади от състава на московчани при гостуването им в Мадрид срещу "Реал" след две седмици.

Шампионска лига, втора фаза - група С - първи кръг:

"Локомотив" (Москва) -"Борусия" (Дортмунд) 1:2 (1:2)

Голмайстори: Сергей Игнашевич /31-та минута/; Торстен Фрингс /33-та минута/, Ян Колер /43-та минута/

Стадион "Локомотив" - Москва

Главен съдия: Рене Теминк (Холандия)

Помощници: Беренд Таленс, Юри Такач (Холандия)

Резервен съдия: Ерик Браамхаар (Холандия)

Жълти картони: Дмитрий Сенников /61-та минута/; Ян Колер /31-та минута/

Състави:

"Локомотив" (Москва): 1. Сергей Овчинников, 2. Генадий Нижегородов, 4. Якоб Лексето, 5. Сергей Игнашевич, 8. Владимир Маминов /46-та минута - 18. Милан Обрадович/, 9. Джеймс Обиорах /65-та минута - 15. Максим Бузникин/, 10. Дмитрий Лосков (капитан), 14. Олег Пашинин, 16. Вадим Евсеев, 17. Дмитрий Сенников, 25. Руслан Пименов /74-та минута - 55. Баба Адаму/

"Борусия" (Дортмунд): 1. Йенс Леман, 4. Кристиан Вьорнс, 5. Себастиан Кел /89-та минута - 23. Ахмед Мадуни/, 6. Йорг Хайнрих, 7. Щефан Ройтер (капитан), 8. Торстен Фрингс, 9. Ян Колер, 10. Томаш Росицки /90-та минута - 13. Джузепе Рейна/, 12. Евертон /82-та минута - 18. Ларс Рикен/, 17. Леонарду душ Сантуш Деде, 21. Кристоф Мецелдер