"Ювентус" се върна в мача за 2:2 на "Риасор"

"Депортиво" (Ла Коруня) и "Ювентус" си поделиха по една точка след боево равенство на стадион "Риасор" в първия кръг от група D на Шампионската лига. "Старата госпожа" заличи пасив от два гола, получени за две минути в началото на мача. Алесандро Бириндели и Павел Недвед преди и след почивката донесоха благоприятния резултат за тима на Марчело Липи. Наставникът заяви, че те са били по-добрият отбор през целия мач, като се изключи първият четвърт час.

Вратарят Джанлуиджи Буфон трябваше от самото начало да спасява нисък удар на Лионел Скалони от ъгъла на пеналтерията. В деветата минута Хуан Капдевиля се освободи от опеката на бранителите по левия фланг и центрира. Диего Тристан изпрати топката с глава към далечната греда и откри резултата. Две минути след това отново Капдевиля подаде ниско към Рой Макаай, който с мощен фалц прониза италианската мрежа за 2:0.

Преднината можеше да бъде намалена след още три минути, когато при опит на Алдо Педро Душер да изчисти една топка след корнер тя премина голлинията на Хуанми Гарсия, но попадението беше отменено поради нарушение. Ситуацията мотивира футболистите на "Старата госпожа" и в останалото време до почивката те накараха съперниците си да се защитават. В средата на полувремето Хуанми трябваше да се намесва и да блокира връхлитащия Марко ди Вайо.

Седем минути преди почивката Бириндели вкара гол-шедьовър с удар от 25 метра, който се отби от сглобката на вратата и спря в мрежата. В 50-та минута Алесандро дел Пиеро получи неочакван подарък, след като центриране на ди Вайо беше отбито към него. Ударът му отблизо обаче не попадна в целта. Седем минути след това Павел Недвед изпревари съотборника си ди Вайо и от границата на наказателното поле с мощен удар по тревата фиксира крайното 2:2.

Съперниците се умориха и логично домакините използваха смени, а гостите не атакуваха повече. За характера на битката недвусмислено говорят извършениет общо 57 (!!) нарушения. Единственото по-опасно положение беше отбелязано девет минути преди края, когато резервата Виктор Санчес дел Амо подаде отдясно на Алберто Луке Мартос. Нападателят финтира пазача си, но не успя да нанесе решителен удар и да преодолее плонжиралия Буфон.

Шампионска лига, втора фаза - група D - първи кръг:

"Депортиво" (Ла Коруня) - "Ювентус" 2:2 (2:1)

Голмайстори: Диего Тристан /9-та минута/, Рой Макаай /11-та минута/; Алесандро Бириндели /38-та минута/, Павел Недвед /57-та минута/

Стадион: "Риасор" - Ла Коруня

Главен съдия: Херберт Фандел (Германия)

Помощници: Хари Ехинг, Петер Хенес (Германия)

Резервен съдия: Флориан Майер (Германия)

Жълти картони: Сезар Мартин /28-та минута/, Хуан Капдевиля /83-та минута/, Лионел Скалони /89-та минута/; Едгар Давидс /22-та минута/, Паоло Монтеро /55-та минута/, Алесио Такинарди /58-та минута/

Състави:

"Депортиво" (Ла Коруня): 25. Хуанми Гарсия, 3. Енрике Фернандес Ромеро, 5. Сезар Мартин, 6. Мауро Силва, 7. Рой Макаай /62-та минута - 18. Виктор Санчес дел Амо/, 9. Диего Тристан /64-та минута - 19. Алберто Луке Мартос/, 10. Фран Гонзалес (капитан) /77-та минута - 11. Хосе Емилио Амависка/, 12. Лионел Скалони, 15. Хуан Капдевиля, 16. Серхио Гонзалес, 23. Алдо Педро Душер

"Ювентус": 1. Джанлуиджи Буфон, 3. Алесио Такинарди, 4. Паоло Монтеро, 10. Алесандро дел Пиеро (капитан), 11. Павел Недвед, 13. Марк Юлиано, 15. Алесандро Бириндели, 16. Мауро Каморанези /75-та минута - 19. Джанлука Дзамброта/, 18. Марко ди Вайо /75-та минута - 25. Марсело Салайета/, 21. Лилиан Тюрам, 26. Едгар Давидс